Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

Lkn

Pilot byl opravdu otřesný! Všechno se v pilotu děje moc rychle bez vysvětlení. Prostě bum a smiř se s tím. ()

DeaconMoss

Zatím se to rozjíždí, čekám ustálení nějakých základů, na kterých pak bude Lišák Constantine stavět. Teď(po pátém díle) mi to pořád přijde jako "co díl, to případ" a nějaká ta spojovací dějová linie je dost v pozadí nastíněná dialogy s otravným andělem. Pravdou ale je, že po Keanu jsem jen velice dlouho trávil "jiného" Constantina a fakt, že ani nekouří, jsem zprvu považoval za zlomový. Jsem ale muž několika šancí, takže se na to jen tak dívat nepřestanu. Snad se to ucelí a rozjede, efekty jsou super, hlavní herečka mě (a to nemůžu podtrhnout dost, protože u MNOHA ostatních seriálů je to naopak) neuráží svým výkonem, takže se těším na další pokračování. ()

intro

Po 7 dílech můžu za sebe říct, že jsem zatím velmi velmi spokojen. Těším se na další případy s Constantinem. ()

Vocoun

Film s Keanem je asi můj nejoblíbenější vůbec a proto jsem k seriálu přistupoval hodně, ale hodně skepticky. První dva díly navíc byly hodně slabé, takže jsem měl chuť poslat tenhle seriál do pekel. Jenže jak už to tak u mě bývá, dal jsem mu druhou šanci a další díly byly čím dál tím lepší a nakonec před zimní pauzou jsem zjistil, že mě to vlastně docela baví a netrpělivě čekám na další díly. Ano má to ještě spoustu much, jako naprosto vratký hlavní příběh, takže to funguje spíše jako jednotlivé epizody SUpernatural, než ucelený příběh, ale věřím, že pokud seriál dostane šanci, tak nějaká kostra celého příběhu se vybarví. Nejsem uplně spokojený s postavou Zed, naopak nespokojený s malým prostorem, jaký dostáva Chez, na tom by se dalo zapracovat. No když to shrnu, miluju seriály s podobnou tématikou a ač má Constantine spoustu much a práce před sebou, jsem docela spokojený a na pomezí 3 a 4 hvězd zatím zvolím ty lepší 4. 70% ()

dalibor.durcak

Komiks neznám, na filmového předchůdce jsem se podíval nedávno a přesto si tohohle Johna Constantina v podání Matta Ryana uživám a dobře se u toho bavím. Humor, příběh, spád, efekty...75% ()

kiros179

Velký potenciál zašlapán do země první polovinou celé série. Neuvěřitelně rozsekané na jednotlivé díly, bez jakékoliv pojítka mezi díly, kromě toho, že víte, že je Temnota na vzestupu. Matt Ryan se snaží, ale někdy je až křečovitě "cool" a fakt, že Constantine nevytáhne dvě krabičky cigaret ze jeden díl je prostě špatně (ať žije dnešní protikuřácká korektnost, fuj). Poslední díly o trochu lepší než začátek, ale stále to není ono. Reevesův John Constantine byl mnohem přesvědčivější, nebyl jenom "cool" jak Matt Ryan, ale byl taky skvěle flegmatický, což mě u seriálu hodně chybělo. Jelikož jsem právě četl, že druhá série je definitivně odpískaná, asi se už s Constatinem v telce neuvidíme, což je škoda, ale vzhledem k výsledku tohoto seriálu, se to dalo čekat. 55% ()

Kimkong

1. série - Ústřední dvojice, znělka na začátku, nějaká temnota to zní jako Sleepy Holow. Duchařina a andělé zase jako Supernatural. Jenže seriál nemá nic navíc, co by jej od těchto dvou učinilo nějak zajímavým. Samotný Constantine je úplnej čurák, ale to byl nejspíš záměr. ()

ManOfPhoenix

Matt Ryanovi postava Johna Constantina naprosto sedne a není divu, že jsi ho fanoušci tolik oblíbili. Epizody jsou hodně dobré, i když se mi někdy zdálo, že konce (tedy dopadnutí padoucha) byly až moc zbrklé a rychlé. Herecké obsazené je hodně povedené, a objevují se i skvělé postavy. Třeba Manny (Harold Perrineau) nebo Chase (Charles Halford), který bohužel nedostal příliš prostoru. Když to vezmu v potaz, seriál se příliš nevěnoval vývoji postav, a vzhledem k tomu jak málo má první série epizod, se tomu nedivím. Mimo to, hudba (na)ladí skvěle. Constantine má hodně velký potenciál. Jen škoda, že to NBC neviděl. ()

Lyriq

Tomuhle seriálu docela ubližovala nařízení shora. Bohužel čím jasnější bylo zrušení (neobnovení), tím méně tvůrci poslouchali a seriál skončil mega cliffhangerem, který jsme si nezasloužili ani my, ani tvůrci. Dost se to přiblžilo tomu, čím to mělo být a já nemůžu dát míň. ()

CaladanChmur

Mám hodně rád duchařiny...a navíc dobře udělané duchařiny,ale bohužel Constatine mě opravdu strašně zklamal.Jak moc drsný,charismatický a vnitřně potrhaný mi přišel filmový Constatnine s K.Reevesem,tak mě zklamala postava Constatina v tomto seriálu.Na vině je spousta faktorů...dementní scénář (kde asi nejposlouchatelnější je magická hatmatilka),vyloženě stupidní casting..(jediný trochu ucházející byl Constatinův negroidní anděl strážný Manny ),tragicky předvídatelné pointy jednotlivých dílů...občas obludně zakopávající i základní logika...kostýmy...výprava..a asi i všechno ostatní.Prostě to nefunguje a je to hodně často nudné.Zlatí Lovci duchů... ()

ellessar01

Mno podle me hodne povedene, ale kruci se zapalovacem si Johny hraje furt, ale cigo nezapalil ani jedno coz je skoda...rozhodne se mi tenhle Constantine zamlouva mnohem vice nez ten filmovy :D ()

mArtinko5MB

Pilot sa podaril, a aj keď je to viac horrorovejšie na môj vkus, určite dám šancu ďalším častiam. Originál Keanu-Johna mám veľmi rád :) // v tretej casti sa to zvrtlo podla predpokladov na klasickú seriálovku, ktorá zbytočne kazí veľmi dobre meno pôvodného filmu ... Škoda Pilot: 80%, 1. séria: 60% ()

thePivl

Efektově a atmosféricky nadupaný, jenže extrémně uspěchaný a chaotický pilot mi nepřinesl zrovan největší splnění očekávání - Říkal jsem si: "Takhle rychlé tempo si to udržet prostě nemůže v normálních dílech. = bude to lepší." Bohužel. Hned další díl stojí s prominutím opravdu za starou belu a s tímhle komiksovým zpracováním na trh prosím už nechodit, děkuji. ()

tonton78

tohle je PRAVEJ John Constantin, anglickej zmrd z Liverpoolu co kolem sebe sype jednu sušší hlášku než druhou..doufám a modlím se v tísíc pokračování tohohle serálu.pátá hvězda je za neskutečnýho Matta Ryana ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí