Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014 - 2015, 9 h 18 min (Minutáž: 13x43 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Fernando Martínez, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Luis Sanchez, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd

Nový seriál, který jede na námět filmu z roku 2005, s Keanu Reevesem. Podobné mystické seriály mám v oblibě. Constantine mě svým pilotním dílem mile překvapil. V prvním díle se seznámíme s Johnem, uvidíme jeho strašáka minulosti, přítomnosti a zcela určitě i budoucnosti. Doufám, že si seriál udrží tempo a hlavně kvalitu. Doporučuji všem, které baví seriály s podobnými náměty.(14.11.2014)

Pilot to rozjel zajímavě (přestože z toho malinko smrdí ona současná seriálová korektnost, Constantine hulí i chlastá tak jako střídměji, asi šel hoch konečně do sebe :-), Lucy Griffiths se docela podobá na svojí filmovou obdobu Rachel Weisz (což je jedno velké plus), naopak Matt Ryan je v porovnání s Reevesem poloviční. Ale démoni jsou fajní a dobrých hororových seriálů není nikdy dost. Sem s dalšími díly.(6.7.2014)

Je pravda,že po pilotním dílu jsem se rozhodoval,jestli nemám se seriálem skončit,ale vydržel a teď,po zhlédnutí celé první série,musím konstatovat,že se moje rozhodnutí vyplatilo.Pár dílů bylo slabších,ale většina se mi líbila.Hodně lidí zde kritizuje výkon Matta Ryana,který se podle mnohých vůbec nedokázal vyrovnat svými výkony Keanu Reevesovi,který si také Constantina zahrál,a to ve stejnojmenném filmu.Mně se ale jeho výkon líbil.Měl dobré hlášky a celkově na mě působil pozitivně.I Harrold Perrineau zahrál dobře.Mrzí mě,že seriál nedostal televizní práva na další sezónu,neboť měl potenciál.Hodnocení:80%(31.7.2015)

• JohnCZ

V konkurenci současných seriálů je Constantine hodně slabá záležitost. Zatímco filmový Constantine (Keanu Reeves) byl vtipnej drsňák, kterej stylově vyfuckoval i toho nejohavnějšího démona, ten seriálový (Matt Ryan) je jen podivně arogantní a nesympatický cynik. Už samotný pilot mě málem odradil, protože něco tak špatně napsaného a ještě hůře sestříhaného jsem už dlouho neviděl. Z úvodního dílu bylo jasně patrné, že byl mnohokrát předěláván a zkracován a nakonec z toho vyšel zkratkovitě odvyprávěný nesmysl. Samotný děj je ryze epizodický, tak trochu po vzoru prvních sérií Supernatural (jak už tu někdo zmínil) a dlouhodobá dějová linka (kromě neustálého omílání o šířící se temnotě) prakticky neexistuje. Což by zas tak nevadilo, ale ona ani kvalita jednotlivých epizod není nijak valná. První polovina série je vyloženě slabá a po čtyřech dílech jsem málem se sledováním sekl - seriálu chyběly zajímavé postavy, emoce a dokonce i ten vtip. V polovině série se situace trochu zlomila: epizody více kladly důraz na atmosféru - vrcholem seriálu je nejspíše dvojdíl odehrávající se v klášteře. Ani finále nedokázalo překvapit, děj končí otevřeně, ale zas ne tak zajímavě, aby mi zrušení seriálu po první sérii bylo líto. Čekal jsem víc!(12.6.2015)

• Gonzi

Totálně nezáživná věc, nijak poutavá postava - místo cynika je to spíš hláškař ve stylu Supernatural (což by mi až tak nevadilo, kdyby to nebyl Constantine...). Keanu Reeves je mi asi tak milionkrát bližší (takhle nějak cynicky si Constantina představuju). Hrdina stranou, nepřišlo zajímavé ani nic dalšího, všechno mělo strašně mehtastic feeling, včetně vymítání v angličtině (seriously?) a obecně je tam hodně levný scénář.(3.7.2014)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)