Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014–2015, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson, Dakota Hood, Nelson Bonilla, Jody Thompson, Zamani Wilder, Melissa Eastwood, Charles Green, Jason Saucier, Don Hartman, Madison Bailey, Sallye Hooks, Shane Donovan Lewis

Constantine se podle mě povedl. Na jednotlivé díly jsem se těšil (je fakt, že pár horších se našlo, ale většina byla hodně dobrá). Rozhodně potěšila atmosféra, která byla opravdu temná. Navíc skvělé obsazení, alespoň co se mužské části osazenstva týče. Matt Ryan je jako John Constantine takřka dokonalý, ale neměéně skvělý je jeho "sidekick" Chas a anděl Manny. I některé vedlejší role jsou zapamatováníhodné. Vedle Papa Midnite předěvším Jim "Specter" Corrigan. Bohužel mi požitek z příběhu občas kazila Zed, nebo spíše Angélica Celaya, která i prostě nesedla. Lucy Griffiths mi byla o dost sympatičtější. První sérii hodnotím jako celek 80 % a pevně doufám v prodloužení.(2.7.2014)

Sympatická ústřední postava a zprvu i zajímavé zápletky. V druhé polovině (první a nejspíš asi s ohledem na dosavadní situaci kolem seriálu i poslední) série však jednotlivé díly ztrácí dech a vytrácí se především odkazy a celkově práce s ústřední zápletkou, ke které se vždy vracíme jen v rámci nějaké "mimoděk hlášce" některého z charakterů o vzrůstající temnotě. Konec série se sice snažil vsadit na cliffhanger s příslibem další série, ale pokud by si to tvůrci odpustili a celé počínání ukončili o jeden střih dříve, kdy Constantine se správnou hláškou odchází do deštivé noci, asi by mi za seriálem nezůstala taková ta typická pachuť promarněného potenciálu s nádechem některých epizod o charakteru televizní produkce.(21.2.2015)

Zvláštní. Pokud to porovnám s Arrowem nebo i Flashem, tak je mi to přišlo o dost zajímavější a smysluplnější, méně blbých zvratů a rozhodně lepší vizuál. Nicméně je pravda, že toho byla jen jedna série, kdo ví, kam by to spadlo ve druhé a třetí. I tak mi ale konec a nepokračování, zvláště při tom nakousnutém závěru, přijde docela škoda. Mimochodem, s Daredevilem to mělo asi nejzajímavější úvodní znělku, vizuálně i hudebně.(5.6.2016)

Kulervoucí pilot. Neskutečně působivá, akční a velice, velice temná záležitost. Tenhle Constantine je velice COOL. Pokud to bude pokračovat v tomhle tempu (a já doufám, že to bude lepší a ještě mnohem temnější) bude to jeden z nejlepších seriálů. Tohle zpracování rozhodně stojí za pozornost a já už se těším, až se to na podzim rozjede. Zatím si ale nechávám rezervy, neboť pilot Flashe je na vyšší úrovni. DC prostě jede, pecka. Představitel Constantina je správně drsnej a vůbec nevadí, že nekouří. No a to vymítání bylo fakt luxusní. Ta atmosféra je velice působivá, scénář je dobrý, přičemž doufám, že děj bude souvislý, navazující, a taky v to, že pilot bude nejslabší epizodou seriálu. Zatím 83%, nakročeno k pěti pentagramům....(27.7.2014)

V tom našem svraštělém řiťáku Evropy vyšlo doposud jen šest alb Johna Constantine, což je jakožto výřez ze zasraného bžiliónu sešitů (přesně, tuším, 300), kterým se pyšní Amíci, kurva málo. Přesto je oněch šest knih makabrózní pýchou mé sbírky. Všechny leží pečlivě seřazené ve zmuchlané Tesco igelitce pod dvanácti vrstvami špinavého oblečení v mém pokoji. Aspoň na ně nesedá prach. Tak či onak, Constantinovy eskapády z pera mistra Azzarella považuji za jednu z největších genialit na poli komiksového média jako takového. O to větší je pro mě záhadou skutečnost, že mě tahle zlobotomizovaná rutinérská adaptace nikterak nenasrala, naopak jsem si ji pekelně užíval. Teď, s několikaměsíčním odstupem jsem tu blbou záhadu rozlouskl jedním plesknutím penisu. Může za to ta moje kokotská ješitnost - přeci vědomí, že se nad tím božským komiksovým Hellblazerem budu orgasmicky škrábat v nose jen já s nějakou zanedbatelnou skupinkou asociálů z Brna či Ostravy, je neskutečná úleva. Neboť jako každý ze zkušenosti vím, že požitek z geniálního díla rapidně upadá, když se stane globálním, viz Game of Thrones. Adaptace je každopádně přímočará, nepřílíš inteligentní, příjemně krvavá, vizuálně podmanivá zábava, která nebude žít navždy, ale nevidím důvod, proč se do ní srát, když mi s ní ty hodinky utíkaly příjemně.(29.6.2015)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)