Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014 - 2015, 9 h 18 min (Minutáž: 13x43 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Luis Sanchez, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson, Dakota Hood, Nelson Bonilla, Jody Thompson, Zamani Wilder, Melissa Eastwood

po pre air pilotu příjemné překvapení.Trošku jsem se bál,jak bude Constantine vypadat ve chvíli kdy je okleštěn a jeden ze svých nejvýraznější charakterových rysů - kouření a nakonec to vypadá,že by to tvůrci mohli zvládnout.Pokud budou i následující díly vypadat minimálně takhle (ne-li ještě temněji) budu více než spokojen...80%(3.7.2014)

Podle pilotu seriálová zívačka, která víc než Constantina (ať už toho s Reevesem, nebo toho od Moora), připomíná starou Buffy. Průměrná duchařina amerického teen stylu, na rozdíl od komiksu vyměklá díky televizním ratingovým restrikcím, a na které není punková režie Neila Marshalla vidět ani v nejmenším. 5/10(7.10.2014)

Zvláštní. Pokud to porovnám s Arrowem nebo i Flashem, tak je mi to přišlo o dost zajímavější a smysluplnější, méně blbých zvratů a rozhodně lepší vizuál. Nicméně je pravda, že toho byla jen jedna série, kdo ví, kam by to spadlo ve druhé a třetí. I tak mi ale konec a nepokračování, zvláště při tom nakousnutém závěru, přijde docela škoda. Mimochodem, s Daredevilem to mělo asi nejzajímavější úvodní znělku, vizuálně i hudebně.(5.6.2016)

Komiks jsem nečetl, ale uvažuju, že s ním asi začnu. Reevsova Constantina sem viděl a doteď v něm vidím velkou zálibu. Stejně tak je tomu i u seriálového Johna. Rozjezdové díly, byly sice trochu utahané a bez energie, ale to se rozetnulo třetím dílem, od kterého seriál nabíral na obrátkách, které podle mě nejvíc vygradovaly u 8. a 9. epizody. Nejhorší je, že seriál utrpěl na svém hodnocení nejvíc tím, že dost lidí seriál na různých film. serverech ohodnotilo po pilotu a pak se na to vykašlali. Logicky kvalitu nabere až časem. Málokterý seriál je kvalitní hned od prvního dílu. Constantine si rozhodně zaslouží pokračování v takovém sestavení, v jakém je. Matt Ryan je jako John perfektní a v zabíjení démonů může klidně konkurovat bratrům Winchesterovým. Hláškování je tu taky na místě. Občas je to trochu nucené, ale po většinu času je to trefné a člověk se zasměje. Dějově se to během těch 13-ti dílů taky dobře rozjelo, takže by byla škoda, to ukončit. Hromada seriálových blbostí, bez děje a myšlenky má XY pokračování a Constantine s dějem, který má, co dát a s herci, kteří si role vyloženě užívají by měl po 13 dílech skončit? Ale no ták.. 1. série - 86% EDIT 9.6. 2015 Tak už je to jasné. Constantine druhou sérii nedostane. Je to smutné, kde seriál, ve kterém je potenciál k rozjetí ukončí a jinde, kde má seriál bezduchou myšlenku se rozjede. Smutné..(18.11.2014)

• JohnCZ

V konkurenci současných seriálů je Constantine hodně slabá záležitost. Zatímco filmový Constantine (Keanu Reeves) byl vtipnej drsňák, kterej stylově vyfuckoval i toho nejohavnějšího démona, ten seriálový (Matt Ryan) je jen podivně arogantní a nesympatický cynik. Už samotný pilot mě málem odradil, protože něco tak špatně napsaného a ještě hůře sestříhaného jsem už dlouho neviděl. Z úvodního dílu bylo jasně patrné, že byl mnohokrát předěláván a zkracován a nakonec z toho vyšel zkratkovitě odvyprávěný nesmysl. Samotný děj je ryze epizodický, tak trochu po vzoru prvních sérií Supernatural (jak už tu někdo zmínil) a dlouhodobá dějová linka (kromě neustálého omílání o šířící se temnotě) prakticky neexistuje. Což by zas tak nevadilo, ale ona ani kvalita jednotlivých epizod není nijak valná. První polovina série je vyloženě slabá a po čtyřech dílech jsem málem se sledováním sekl - seriálu chyběly zajímavé postavy, emoce a dokonce i ten vtip. V polovině série se situace trochu zlomila: epizody více kladly důraz na atmosféru - vrcholem seriálu je nejspíše dvojdíl odehrávající se v klášteře. Ani finále nedokázalo překvapit, děj končí otevřeně, ale zas ne tak zajímavě, aby mi zrušení seriálu po první sérii bylo líto. Čekal jsem víc!(12.6.2015)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)

• - Poprvé se John Constantine (Matt Ryan) objevil v komiksu SWAMP THING #37 z roku 1983. (Bube1)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)