Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014 - 2015, 9 h 18 min (Minutáž: 13x43 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Luis Sanchez, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson

Nejprve si neodpustím srovnání s filmem. Oproti filmu, který se mi nelíbil, získal seriálový Constantine mou pozornost od prvního traileru a zařadil se mezi projekty, které si nemohu nechat ujít. Komiks sice neznám, ale příběh jako takový mi známý je. Teď už k seriálu. Constantine v podání Matta Ryana má své kouzlo. Tenhle anglický frajer, co nejde pro ironickou hlášku daleko, mi padl do oka hned od prvního momentu. Atmosféra se mi líbila a připomněla mi první řady Supernatural, což je rozhodně plus. Démoni a jim podobní se podle mě také zdařili. Já si tak mohl naplno užívat příběh, ve kterém dává sympatický hlavní hrdina zabrat démonům a skvěle se bavit. S postupem času začala atmosféra houstnout a gradovat, od finále jsem sice čekal trochu víc, ale celkově jsem spokojen. Doufám, že Constantine letošní sezónu přežije, protože já jeho boj s podsvětím chci sledovat dál...(16.2.2015)

• JohnCZ

V konkurenci současných seriálů je Constantine hodně slabá záležitost. Zatímco filmový Constantine (Keanu Reeves) byl vtipnej drsňák, kterej stylově vyfuckoval i toho nejohavnějšího démona, ten seriálový (Matt Ryan) je jen podivně arogantní a nesympatický cynik. Už samotný pilot mě málem odradil, protože něco tak špatně napsaného a ještě hůře sestříhaného jsem už dlouho neviděl. Z úvodního dílu bylo jasně patrné, že byl mnohokrát předěláván a zkracován a nakonec z toho vyšel zkratkovitě odvyprávěný nesmysl. Samotný děj je ryze epizodický, tak trochu po vzoru prvních sérií Supernatural (jak už tu někdo zmínil) a dlouhodobá dějová linka (kromě neustálého omílání o šířící se temnotě) prakticky neexistuje. Což by zas tak nevadilo, ale ona ani kvalita jednotlivých epizod není nijak valná. První polovina série je vyloženě slabá a po čtyřech dílech jsem málem se sledováním sekl - seriálu chyběly zajímavé postavy, emoce a dokonce i ten vtip. V polovině série se situace trochu zlomila: epizody více kladly důraz na atmosféru - vrcholem seriálu je nejspíše dvojdíl odehrávající se v klášteře. Ani finále nedokázalo překvapit, děj končí otevřeně, ale zas ne tak zajímavě, aby mi zrušení seriálu po první sérii bylo líto. Čekal jsem víc!(12.6.2015)

• Mii

Jako nevim no, prislo mi to dost mdly. Stahla jsem si to po doporuceni lidi na Festivalu Fantazie a ten pilot byl proste strasne obycejnej. Chapu, ze lidi, kteri vyznavaji komix, musi slintat (protoze jak jsem se dozvedela komixovej Constantine mel s tim filmem Keanu Reeverse udajne spolecnej snad jen nazev) ale proste natoceny to bylo strasne prumerne a pribeh byl jeste prumernejsi. Kdyz si predstavim jakou kvalitu maji popularni serialy posledni doby tak tohle bylo proste nic moc. S timhle se DC komix nejak extra nepredvedl. Buhvi jestli nejak vubec spolupracoval na produkci. Kazdopadne berte muj komentar s rezervou, pisu ho po ctyrech pivech ve dve rano, ale proste jsem ho chtela napsat.(16.8.2014)

Pilot byl hroznej, druhej díl taky nic moc, ale od třetího dílu už to jde jen nahoru. Po tom rozpačitým začátku jsem tomu už ani nevěřila a málem jsem to s Constantinem vzdala, ale musím uznat, že se z podprůměrnýho prvního dílu dokázal proměnit v super jízdu. Doufám, že mu to vydrží a moc bych mu přála další sérii. A Mattovi Ryanovi role Constantina dokonale sedí!(4.1.2015)

Fanoušci si rozhodně přijdou na své. Myslím své druhy. Žádná životní zkušenost, ani životní partnerka, problémy s pletí a normálními lidmi a to ani nezmiňuji pasivní agresivitu. Děkuji za pracovní nabídky v suterénech. Celkem dobře odstartovaný seriál. Atmosféra je celkem pěkně rozdmýchaná a občas by se dala krájet a hlavní představitel sice není úplně ten největší sympaťák, ale uznávám, že na tuhle roli se celkem hodí. A je faktem, že zatímco Marvel si jede svoji filmovou extraligu, obrazovky ovládli chlapci – dobře i dívky, aby si feministky přišly na své – z DC. Právoplatně a řekl bych, že v tomhle směru se jim bude dařit. Constantine je celkem pěkně slušně našlápnutej, není to perfektní, protože herci – zdá se mi - nejsou ještě tak spjatí s postavami, ale je to hodně slušná a koukatelná záležitost.(11.12.2014)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)

• - Poprvé se John Constantine (Matt Ryan) objevil v komiksu SWAMP THING #37 z roku 1983. (Bube1)