Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014 - 2015, 9 h 18 min (Minutáž: 13x43 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Luis Sanchez, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson, Dakota Hood, Nelson Bonilla, Jody Thompson

Po pátém díle hodnotím jako průměr a přestávám pravidelně sledovat. Není to špatné, zvláště když poznávám příběhy které jsem kdysi četl v původní podobě (díky, Kocogeláci!!) a Matt Ryan je dobrá volba, ale pro mě je tu více atraktivnějších záležitostí a času pomálu. Třeba Gotham mě oslovil víc, ten dám do konce serie.(26.11.2014)

• Mii

Jako nevim no, prislo mi to dost mdly. Stahla jsem si to po doporuceni lidi na Festivalu Fantazie a ten pilot byl proste strasne obycejnej. Chapu, ze lidi, kteri vyznavaji komix, musi slintat (protoze jak jsem se dozvedela komixovej Constantine mel s tim filmem Keanu Reeverse udajne spolecnej snad jen nazev) ale proste natoceny to bylo strasne prumerne a pribeh byl jeste prumernejsi. Kdyz si predstavim jakou kvalitu maji popularni serialy posledni doby tak tohle bylo proste nic moc. S timhle se DC komix nejak extra nepredvedl. Buhvi jestli nejak vubec spolupracoval na produkci. Kazdopadne berte muj komentar s rezervou, pisu ho po ctyrech pivech ve dve rano, ale proste jsem ho chtela napsat.(16.8.2014)

Nebudu lhát. Constantine byl pro mne v celku oříšek. A jak tam nějak koukám na hodnocení, které neustále balancuje mezi 69% a 70%, tak vidím, že nejsem sám. Některé díly jsou suprové, některé jsou zase v celku slabé. Záleží na vkusu. Asi je hlavně škoda, že seriál není zase tak špatný a skončil hned po první sérii, s tím, že si ale postavu jako John dokážu představit třeba jako jednoho z hlavních super bonusových charakterů v nějakém díle třeba Lucifera. Opravdu moc nevím jak to sesumírovat. Není to špatný seriál, ale nedokážu si moc představit, že bych vydržel u něčeho takového třeba na další čtyři série, ne-li méně. Ale na druhou stranu... Lucifer je taky super, a dneska už skoro ani nevím jestli mám dost sil koukat třeba na takovou čtvrtou sérii...(7.3.2017)

• maddy

Ďalší sprznený námet. Tento populárny, novodobý trend spracovania filmových a komixových námetov do seriálovej podoby síce kvitujem a neraz sa môže vydariť (Fargo), ale momentálne už nabral nekontrolovateľných rozmerov, keď si každá televízia chce zadaptovať nejaký ten kúsok a prvé obete prichádzajú. Tou je bohužiaľ aj Constantine, od ktorého som si sľuboval snáď najviac. Filmový Constatntine je totiž veľmi slušným temným fantasy hororom so správne cynickým hrdinom stvárneným charizmatickým Keanu Reevesom, zatiaľ čo seriálovej podobe chýba všetko z menovaného. Vznikol z toho skrz naskrz priemerný mystery seriál pre pubertálne publikum po vzore Supernatural, prípadne Buffy. Na rozdiel od nich však nemá šancu stať sa kultom. Celú dobu sa to síce snaží silene byť neuveriteľne „cool“, ale namiesto toho je to skôr neuveriteľne trápne. Hlášky nemajú šťavu a aj keď sa pilot pokúša sa o niekoľko väčších fantasy scén, tak tie sú s veľmi priemernými trikmi a len podčiarkujú lacnosť celého prevedenia. Samotný scenár je jedno veľké klišé o lovení démonov, ale najväčším omylom tu je nesympatický hlavný hrdina, ktorý má jednak ďaleko od charizmy Keanu Reevesa, ale aj od coolovosti komiksovej predlohy Constantina. Bloňďáčik s otravným britským prízvukom (chápem, že to vychádza z komiksovej predlohy, ale toto je chabý pokus) pokúšajú si byť neustále nad vecou až to je otravné (a k tomu všetkému mu ešte asistuje černošských anjel Harold Perrineau aka Michael z Lost). Pôsobilo to skôr ako nefunkčná fantasy komédia než seriózny pokus o zadaptovanie látky. Nezáživné, lacné, miestami až trápne, po režijnej stránke úplne priemerné a s absenciou akéhokoľvek napätia alebo fungujúceho vtipu. Po filme neuveriteľný úpadok a dúfam, že to čím skôr zatrhnú. Toto seriálové fantasy B-éčko si názov Constantine nezaslúži. PILOT: 2* (4/10), ale ďalej už nesledujem ani epizódu. Tu sa výrazne nemá čo zlepšiť, aby som tým bol ochotný zabíjať čas. Sklamanie na plnej čiare.(30.10.2014)

Po pilotu: Po prvním díle docela překvapení, do jaké míry seriálová podoba Hellblazera funguje. Otázkou však zůstává, jestli si onu lákavou podivnost, kterou seriál má, udrží Goyer v celé jeho šíři. A já doufám, že ano. Matt Ryan je skvělý coby titulní hrdina a vůbec celkově to i přes slabší trikovou stránku funguje překvapivě dobře a rozhodně tomu dám další šanci na podzim. EDIT: Oficiální verze pilotu je ještě o ždibec lepší. Takže snad vědí co dělají.(3.7.2014)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)