Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014–2015, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson, Dakota Hood, Nelson Bonilla, Jody Thompson, Zamani Wilder, Melissa Eastwood, Charles Green

Nebudu lhát. Constantine byl pro mne v celku oříšek. A jak tam nějak koukám na hodnocení, které neustále balancuje mezi 69% a 70%, tak vidím, že nejsem sám. Některé díly jsou suprové, některé jsou zase v celku slabé. Záleží na vkusu. Asi je hlavně škoda, že seriál není zase tak špatný a skončil hned po první sérii, s tím, že si ale postavu jako John dokážu představit třeba jako jednoho z hlavních super bonusových charakterů v nějakém díle třeba Lucifera. Opravdu moc nevím jak to sesumírovat. Není to špatný seriál, ale nedokážu si moc představit, že bych vydržel u něčeho takového třeba na další čtyři série, ne-li méně. Ale na druhou stranu... Lucifer je taky super, a dneska už skoro ani nevím jestli mám dost sil koukat třeba na takovou čtvrtou sérii...(7.3.2017)

Sympatická ústřední postava a zprvu i zajímavé zápletky. V druhé polovině (první a nejspíš asi s ohledem na dosavadní situaci kolem seriálu i poslední) série však jednotlivé díly ztrácí dech a vytrácí se především odkazy a celkově práce s ústřední zápletkou, ke které se vždy vracíme jen v rámci nějaké "mimoděk hlášce" některého z charakterů o vzrůstající temnotě. Konec série se sice snažil vsadit na cliffhanger s příslibem další série, ale pokud by si to tvůrci odpustili a celé počínání ukončili o jeden střih dříve, kdy Constantine se správnou hláškou odchází do deštivé noci, asi by mi za seriálem nezůstala taková ta typická pachuť promarněného potenciálu s nádechem některých epizod o charakteru televizní produkce.(21.2.2015)

"Vzrůstající temnota" způsobuje zvýšený zájem pekelných přisluhovačů o dělání bordelu na Zemi. Čelí jí cynický mág v baloňáku, vizemi mučená kráska pronásledovaná minulostí, chlápek se 40+ životy a jeden škodolibý anděl (o jehož postranních úmyslech se víc už nedozvíme). Takže premisa nabitá potenciálem, který však v těch 13 epizodách zatím jen "obhlížel terén", protože zápletky víceméně variovaly jednotný mustr vymítání různorodých démonů z posedlých lidí. Avšak rozhodně jej bylo na rozdávání, koncentrovaný zejména ve skvělé titulní postavě, vystihnuté přesným Mattem Ryanem.(21.2.2017)

po pre air pilotu příjemné překvapení.Trošku jsem se bál,jak bude Constantine vypadat ve chvíli kdy je okleštěn a jeden ze svých nejvýraznější charakterových rysů - kouření a nakonec to vypadá,že by to tvůrci mohli zvládnout.Pokud budou i následující díly vypadat minimálně takhle (ne-li ještě temněji) budu více než spokojen...80%(3.7.2014)

Samozřejmě, na film to nemá a mít ani nemůže. Scénář byl trošku horší a hlavní představitel dle méno názoru občas trochu přehrával. Na Constantina se podle mě nehodí, ale jestli to nebude tím, že už mám zafixovaného Keanua. No, to bude ono. Kupodivu dost dobrý hlášky, docela jsem se zasmál. Nu, uvidíme, jak to pofrčí dál. Zatím bych dal tak čtyři hvězdy. Upravuji na pět. Seriál jsem si oblíbil a to nakonec i nového Johna Constantina.(26.10.2014)

• - Poprvé se John Constantine (Matt Ryan) objevil v komiksu SWAMP THING #37 z roku 1983. (Bube1)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)