Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014 - 2015, 9 h 18 min (Minutáž: 13x43 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Fernando Martínez, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Luis Sanchez, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd

Nejprve si neodpustím srovnání s filmem. Oproti filmu, který se mi nelíbil, získal seriálový Constantine mou pozornost od prvního traileru a zařadil se mezi projekty, které si nemohu nechat ujít. Komiks sice neznám, ale příběh jako takový mi známý je. Teď už k seriálu. Constantine v podání Matta Ryana má své kouzlo. Tenhle anglický frajer, co nejde pro ironickou hlášku daleko, mi padl do oka hned od prvního momentu. Atmosféra se mi líbila a připomněla mi první řady Supernatural, což je rozhodně plus. Démoni a jim podobní se podle mě také zdařili. Já si tak mohl naplno užívat příběh, ve kterém dává sympatický hlavní hrdina zabrat démonům a skvěle se bavit. S postupem času začala atmosféra houstnout a gradovat, od finále jsem sice čekal trochu víc, ale celkově jsem spokojen. Doufám, že Constantine letošní sezónu přežije, protože já jeho boj s podsvětím chci sledovat dál...(16.2.2015)

Nový seriál, který jede na námět filmu z roku 2005, s Keanu Reevesem. Podobné mystické seriály mám v oblibě. Constantine mě svým pilotním dílem mile překvapil. V prvním díle se seznámíme s Johnem, uvidíme jeho strašáka minulosti, přítomnosti a zcela určitě i budoucnosti. Doufám, že si seriál udrží tempo a hlavně kvalitu. Doporučuji všem, které baví seriály s podobnými náměty.(14.11.2014)

Kulervoucí pilot. Neskutečně působivá, akční a velice, velice temná záležitost. Tenhle Constantine je velice COOL. Pokud to bude pokračovat v tomhle tempu (a já doufám, že to bude lepší a ještě mnohem temnější) bude to jeden z nejlepších seriálů. Tohle zpracování rozhodně stojí za pozornost a já už se těším, až se to na podzim rozjede. Zatím si ale nechávám rezervy, neboť pilot Flashe je na vyšší úrovni. DC prostě jede, pecka. Představitel Constantina je správně drsnej a vůbec nevadí, že nekouří. No a to vymítání bylo fakt luxusní. Ta atmosféra je velice působivá, scénář je dobrý, přičemž doufám, že děj bude souvislý, navazující, a taky v to, že pilot bude nejslabší epizodou seriálu. Zatím 83%, nakročeno k pěti pentagramům....(27.7.2014)

Podle pilotu seriálová zívačka, která víc než Constantina (ať už toho s Reevesem, nebo toho od Moora), připomíná starou Buffy. Průměrná duchařina amerického teen stylu, na rozdíl od komiksu vyměklá díky televizním ratingovým restrikcím, a na které není punková režie Neila Marshalla vidět ani v nejmenším. 5/10(7.10.2014)

Ako tu už spomínalo veľa ľudí, pilot toho nesľuboval veľa.. K druhému dielu som sa musela dokopať.. Ale som rada, že som tomu dala šancu, lebo ako sa k Johnovi pridala Zed nabralo to šťavu. Druhý diel nebol ešte to pravé orechové, hlavne dejová línia ma moc nelákala, ale tretím dielom sa seriál značne zlepšil (minimálne v mojich očiach). Constantina som si obľúbila - a jasne, museli ho zrušiť!! PREČO?! Chápem, že to nebolo na 100% dokonalé, ale myslím, že druhá séria by sa slušne vyšvihla. A ešte pre porovnanie s filmom - Constantine, ktorého stvárnil Keanu Reeves je temný vo svojej podstate, Mattov Constantine má tiež svoje tienisté stránky, ale srší humorom a plus mu pridáva aj prízvuk a vizuál totožný s komiksovou predlohou. Takže Matt Ryan boduje na plnej čiare!(19.8.2015)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)