Reklama

Reklama

Constantine

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (189)

Diego 

všechny recenze uživatele

Hodnocení prvního dílu. Jsem fanoušek Constantina, takže jsem byl připraven mnohé odpustit, kdyby měl matt ryan černé vlasy a né tenhle blond přeliv, bylo by to lepší. Ale to je jen moje představa constantina:). A hle, bavilo mě to, i přes tv triky je to zdařile kreativní a jsem zvědavý na pokračování. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Komiksy s Constantinem jsem nikdy nečetl, film s Keenu Reevesem si nepamatuju. K seriálu jsem přistupoval trochu rozpačitě. Pilotní díl jsem totiž viděl už před dvouma rokama a vůbec mě nezaujal ... a pak tady byl taky fakt, že byl Constantine zrušen. Ale poté, co se Matt Ryan objevil v Arrowovi jsem se rozhodl mu dát ještě jednu šanci a musím říct, že toho vůbec nelituju. Je pravda, že seriál je trochu slabší, některé díly, hlavně zezačátku nejsou nijak zajímavé, ale jiné jsou zase hodně dobré (a námětově by vydaly na solidní hororové filmy). Další chybou je že chybí nějaké výraznější pojítko ... máme tu neustále omýlané tvrzení, že temnota je na vzestupu, máme tu záporáka Papa Midnite, což je voodoo kněz a gangster, který se objeví ve třech dílech a máme tu tajemnou čarodějnickou organizaci Brujerija, která je pouze zmiňována, ale výraznější záporný mastermind tomu prostě chybí. Po dokoukání třináctého dílu musím říct, že je velká škoda, že tvůrci nedostali šanci alespoň natočit důstojný závěr, protože poslední epizody měly solidně našlápnuto a konec zůstal dost otevřený. ___ Matt Ryan se svým luxusním britským přízvukem je sympaťák až za hrob (pro zajímavost: tento herec nadaboval Edwarda Kenwaye v PC hře Assassin's Creed: Black Flag.). ___ V jedné epizodě potěší přítomnost neworleánské metalové skupiny Lillian Axe. ___ Zbývá jen doufat, že se Constantine začne víc objevovat v seriálech stanice CW, když si už zahostoval v Arrowovi anebo že se ho chopí nějaká jiná stanice a bude to pokračovat (což je asi velice nepravděpodobné). ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Constantine je skrz naskrz prolezlý rozpory. Několikrát se blejskne vynikající atmosférou a povedeným zpracováním okultních nápadů, jenže na každý takový moment spadá nespočet křečovitých infodumpů, které jakoukoli atmosféru spolehlivě pošlou do kopru. Podobně tomu je se samotnými postavami. Každá z nich má něco do sebe, a dostane prostor zazářit, jenže stejně tak mnohem častěji otravuje buď přehráváním nebo ne úplně fungující chemií a celkovým charismatem. Platí to především o Constantinových pomocnících, jenže ani samotný Matt Ryan se nezdá být tou nejšťastnější volbou. Totožnými rozpory trpí snad všechny stránky seriálu, počínaje ústřední dějovou linií nebo epizodními příběhy, kvalitou vizuálních efektů konče. Ve výsledku tak celý seriál působí dojmem nedopečeného rychlokvašku, kterým se tvůrci snažím honem přiživit na současné vlně televizních adaptací komiksů. A zrovna tento by si jako jeden z mála zajímavých zasloužil mnohem rozvážnější a především kvalitnější zpracování. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Ryanův Constantine je příjemná jízda. S komiksem má podstatně víc společného (minimálně s Azarellovou šestidílnou sérií, co vyšla v češtině). Kolem a kolem, v závěru mi to přijde jako mix právě Azarellova Hellblazera a Moorova Swamp Thinga. Kdo ví, co nás mohlo čekat v dalších sériích, kdyby studia nevyměkla. Kdejaká CW prkotina má nespočet sezón a Johna zařízli po pár nevydařených exorcismech. Ryan hrál sarkastického anglána s permanentím cigárem perfektně a dost se podobá svému komiksovému bratříčkovi od vzhledu, až přes povahové rysy. Stejně jako výborně obsazený Chase a dost sympatická Zed. Děj jako takový, přiznávám, má pár hluchých míst, ale jako celek se celou sérií pomalu, ale jistě začal rozrůstat komplexnější děj, který nás mohl provázet ještě pár sérií. Supernatural s Winchestery taky během první série pracoval s "melouchy" a na pozadí rozehrával komplexní dějovou linku. Pravda je, porovnávat první sérii Constantina a Supernatural je taky trochu hazard, protože Winchesteři měli víc charismatu a lepší scénář, tak nebo tak, je to za mě velká škoda, že děj nepokračoval dál. Stěžejní linka s Brujeria a koncem světa mohla mít pořádné koule, i s přihlénutím k praktickým efektům, kdy některé nebyly sebeparodizující a zrovna nadvakrát příjemné. Za mě velmi charismatický a napínavý seriál, který hold není asi pro obyčejného konzuma, jak spíš pro trpělivějšího a shovívavějšího diváka. A fandu Johna. 85% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pilot trochu složitý (a vzhledem k dalšímu vývoji seriálu nekonzistentní), ale zbytek sezony rozhodně zaímavý počin. S Johnem jsem četl několik komiksů, viděl film a jeho postava má pro mě kouzlo, které tvůrci správně využívají. Matt Ryan má potřebné charisma, už i barvu vlasů:), fantastický přízvuk a autoři mu občas napíší skvělou hlášku (mohly by být ještě odvážnější a černého humoru se nebát). Ve srovnání s filmem bude pravděpodobně hodně lidí zklamáno slabšímu vizuálnímu pojetí (filtry, design, hlavní dějová linie). Zatím se jedná o dobrý epizodický seriál, kterému schází lepší hlavní dějová linie a ucelenost, díly totiž působí jako by k sobě ani nepatřily... ()

Galerie (475)

Zajímavosti (9)

  • I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)
  • Telefonní číslo uvedené na Constantinově vizitce (404) 248-7182 je funkční. Po vytočení se spojí s odchozí hlasovou zprávou od Constantina (Matt Ryan). 404 je také předvolba Atlanty, kde se seriál natáčel a odehrával. (LUKICKK)

Související novinky

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Produkční společnost Bad Robot režiséra a producenta J. J. Abramse (Star Wars: Vzestup Skywalkera, Star Trek) oznámila, že chystá televizní reboot komiksového Constantinea. Oblíbená postava má jedno… (více)

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)

Reklama

Reklama