Constantine (TV seriál)

Drama / Fantasy / Horor

USA, 2014–2015, 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr, Michael McGrady, Chasty Ballesteros, David Born, Colin Dennard, James Le Gros, Joelle Carter, Sean Whalen, Marcus Hester, Nicholas Pryor, Dikran Tulaine, Jonjo O'Neill, Charles Parnell, David A. Gregory, Paloma Guzmán, Elyse DuFour, Miles Anderson, Mark Ashworth, Amy Lynn Tuttle, Sir Maejor, Victor McCay, Bailey Tippen, Jackson Beals, Isaac Keys, Oscar Gale, Alexa Havins, Julia Walters, Emmett J. Scanlan, Laura Regan, Niall Matter, Max Charles, Christa Beth Campbell, Patrick Carroll, Megan West, Claire van der Boom, Jose Pablo Cantillo, Roger Floyd, William Mapother, Shamier Anderson, April Billingsley, Robert Pralgo, Zach Hanner, Michael Beasley, J.D. Evermore, Mark Jeffrey Miller, Carlos Guerrero, Julie Ivey, Nick Gehlfuss, Deborah Ayorinde, Annie Monroe, Amy Parrish, Yohance Myles, Terry Dale Parks, Cranston Johnson, Cullen Moss, Keith Brooks, Sharon Conley, Morganna May, Juliana Harkavy, Jody Thompson, Ted Larkin, Werner Dähn, Jeremy Crutchley, Efren Ramirez, Mark Margolis, Kevin J. O'Connor, Skyler Day, Erinn Westbrook, Annalise Basso, Cassady McClincy, Brandon Larracuente, Alexa Nisenson, Sean Freeland, Amanda Clayton, Jesse C. Boyd, Julia Lehman, Alkoya Brunson, Dakota Hood, Nelson Bonilla, Jody Thompson, Zamani Wilder, Melissa Eastwood, Charles Green, Jason Saucier, Don Hartman, Madison Bailey, Sallye Hooks

Ráčil jsem si počíst komentáře několika desítek kolegů diváků a jedna věc se tam nečekaně opakuje - vyzdvižení údajného charisma představitele hlavní role. Tedy - já sice nemám ňadra dmoucí ani pravidelný péemes, též očichávání mužských rektů nepatří mezi má hobby, takže se necítím úplně povolaný hodnotit, ovšem i tak mi nezbývá než napsat, že pan Rajen působí jako labilní metrouš na dojezdu, vyslizlo i křivohubec a normální by bylo jej zašlápnout, aby se tolik netrápil. Naštěstí to později vyrovnává Angélica Ceckaya, jejíž těleso se nachází na opačném konci sledovatelnosti. Seriál samotný je postaven na chaotickém počátku a postupném objasňování ,,reálií". Poměrně uzavřené epizody o bubání na libovolného bubáka za pomoci těžítka z pyramidy nebo dětského rozpočítávadla pojí jedna mapa, kterou slečna užila kvůli nedostatku hygienických potřeb netradičním způsobem (asi, občas klimbnu, holt nemládneme nikdo), jeden negr, co má ségru na tyči a stále nadšenější a nadšenější zmírání lumbersexuála. Když se to celé pokrátí, tak průměrem je naprostý průměr.(2.12.2016)

Na úvod trochu moc chaotické, což nezachrání ani slušná atmosféra. Naštěstí představitel Johna Constantina je celkem cool, ovšem s hlavní ženskou postavou je to kapku horší, což už je bohužel u seriálů od DC takřka pravidlem. Po dylině Barbaře z Gothamu tu máme otravnou hysterku Liv. Ta ale naštěstí v dalších dílech nebude a nezbývá než doufat, že její náhradnice bude méně otravná. Pilot - 60% Jak moc mě první díl v podstatě zklamal, o to víc jsem nadšená z následujících epizod. Rozjelo se to nakonec parádně, snad to vydrží... Ač ne všechny epizody byly vrcholně zábavné, z Constantina se vyklubala velmi příjemná záležitost, kterou táhl především charismatický Matt Ryan, jemuž titulní role perfektně sedla. Škoda, že další série se nejspíš nedočkáme, Constantine se mi dostal postupem času hodně pod kůži. 1. série - 80%(31.10.2014)

"Vzrůstající temnota" způsobuje zvýšený zájem pekelných přisluhovačů o dělání bordelu na Zemi. Čelí jí cynický mág v baloňáku, vizemi mučená kráska pronásledovaná minulostí, chlápek se 40+ životy a jeden škodolibý anděl (o jehož postranních úmyslech se víc už nedozvíme). Takže premisa nabitá potenciálem, který však v těch 13 epizodách zatím jen "obhlížel terén", protože zápletky víceméně variovaly jednotný mustr vymítání různorodých démonů z posedlých lidí. Avšak rozhodně jej bylo na rozdávání, koncentrovaný zejména ve skvělé titulní postavě, vystihnuté přesným Mattem Ryanem.(21.2.2017)

Komiksy s Constantinem jsem nikdy nečetl, film s Keenu Reevesem si nepamatuju. K seriálu jsem přistupoval trochu rozpačitě. Pilotní díl jsem totiž viděl už před dvouma rokama a vůbec mě nezaujal ... a pak tady byl taky fakt, že byl Constantine zrušen. Ale poté, co se Matt Ryan objevil v Arrowovi jsem se rozhodl mu dát ještě jednu šanci a musím říct, že toho vůbec nelituju. Je pravda, že seriál je trochu slabší, některé díly, hlavně zezačátku nejsou nijak zajímavé, ale jiné jsou zase hodně dobré (a námětově by vydaly na solidní hororové filmy). Další chybou je že chybí nějaké výraznější pojítko ... máme tu neustále omýlané tvrzení, že temnota je na vzestupu, máme tu záporáka Papa Midnite, což je voodoo kněz a gangster, který se objeví ve třech dílech a máme tu tajemnou čarodějnickou organizaci Brujerija, která je pouze zmiňována, ale výraznější záporný mastermind tomu prostě chybí. Po dokoukání třináctého dílu musím říct, že je velká škoda, že tvůrci nedostali šanci alespoň natočit důstojný závěr, protože poslední epizody měly solidně našlápnuto a konec zůstal dost otevřený. ___ Matt Ryan se svým luxusním britským přízvukem je sympaťák až za hrob (pro zajímavost: tento herec nadaboval Edwarda Kenwaye v PC hře Assassin's Creed: Black Flag.). ___ V jedné epizodě potěší přítomnost neworleánské metalové skupiny Lillian Axe. ___ Zbývá jen doufat, že se Constantine začne víc objevovat v seriálech stanice CW, když si už zahostoval v Arrowovi anebo že se ho chopí nějaká jiná stanice a bude to pokračovat (což je asi velice nepravděpodobné).(12.4.2016)

Zvláštní. Pokud to porovnám s Arrowem nebo i Flashem, tak je mi to přišlo o dost zajímavější a smysluplnější, méně blbých zvratů a rozhodně lepší vizuál. Nicméně je pravda, že toho byla jen jedna série, kdo ví, kam by to spadlo ve druhé a třetí. I tak mi ale konec a nepokračování, zvláště při tom nakousnutém závěru, přijde docela škoda. Mimochodem, s Daredevilem to mělo asi nejzajímavější úvodní znělku, vizuálně i hudebně.(5.6.2016)

• - I přesto, že John Constantine (Matt Ryan) je silný a vášnivý kuřák, producent seriálu z něj chtěl udělat nekuřáka. (LilyDeLarge)

• - Původně se měla postava Liv Aberdine (Lucy Griffiths) objevit nadále v hlavní ženské roli v seriálu, ale scénáristé se rozhodli postavu vyškrtnout a vyměnit do hlavní role pasovat jinou ženskou postavu - Zed (Angélica Celaya), protože chtěli zápletku seriálu vést do trochu jiného směru. Liv se tak objevila pouze v pilotním díle. (Shadowspark)

• - Spoiler: V 10. epizodě "Quid Pro Quo" ve flashbackové sekvenci zemře při požáru v klubu 47 lidí. Těsně před tragédií začíná v klubu vystoupení neworleánské rockové skupiny Lillian Axe, která v roce 2010 natočila písničku "47 Ways to Die". Tvůrci si této náhody v době natáčení nebyli vědomi. (liquido26)