Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016–2019, 46 h 10 min (Minutáž: 52–60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold, Sara Sampaio, Robert Myers, Gary Wilmes, Asia Kate Dillon, Jessica Keenan Wynn, Walker Hare, Eva Kaminsky, Lexie Roth, Nick Apollo Forte, Sebastian Hedges Thomas, Condola Rashad, Clancy Brown, David Strathairn, Hari Dhillon, Tom Lipinski, Brian Wiles, Jade Wu, Clayton Dean Smith, Mike Birbiglia, Michael Kostroff, Siobhan Fallon Hogan, David Chang, Clifton Davis, Nolan Lyons, Shaunette Renée Wilson, Adam Wade McLaughlin, Mary O'Rourke, Michael Aronov, John Malkovich, Lev Gorn, Melanie Nicholls-King, Kevin Durant, David Krumholtz, Patti D'Arbanville, Maria Šarapovová, Brian Stokes Mitchell, Corbin Bernsen, Alex Moffat, Comfort Clinton, Sam Gilroy, Annapurna Sriram, Byron Jennings, Marc Kudisch, Richard Thomas, Melissa Navia, Ritchie Coster, Stephen Schnetzer, Mary-Louise Parker, Zina Wilde, Daniel K. Isaac, Sarah Stiles, Will Rogers, Ellen Adair, Marlene Ginader, Nicholas J. Coleman, Christopher Paul Richards, Faith Logan, Katelyn Pearce, Katlyn Carlson, Steven Maier, Oscar Pavlo, Mark Cuban, Michael Rispoli, Samantha Mathis, Amir Arison, Jordan Lage, Rachel Zeiger-Haag, Nina Arianda, Ajay Naidu, Gregory Korostishevsky, Michael Bolton, Kevin Pollak, James Martinez, Reed Diamond

Finanční kriminalita je sama o sobě velice nudná, ale když bruslí na hraně zákona Damien Lewis a v patách má strážce zákona v podobě Paula Giamattiho, stává se z podivných fianančních transakcí adrenalinová záležitost. Co se mi líbilo asi nejvíc byl fakt, že jsem si mezi oběma hlavními hrdiny nedokázala vybrat toho, kterému bych měl držet palce. Ono se to sice zdá jednoduché, když je na jedné straně zloduch a na druhé strážce zákona, jenže ani tady stejně jako v životě to není tak jednoduché. Vedle výborně vymodelovaných postav zaslouží tvůrci absolutorium i za skvěle napsané dialogy, které korunovala závěrečná slovní přestřelka mezi Axelrodem a Rhoadsem. Za ženy bodovala Maggie Siff, která ve všech ohledech zastínila jakoukoliv sukni, která se v seriálu mihla. Absolutně netuším, jak se bude serál dál vyvíjet a i proto se strašně těším na další řadu. 95%(14.4.2016)

Někdy je tam jen možná až moc sofistikovanosti na úkor takovýho toho zdravýho "naturalismu" a impulzivnosti, ale dá se na to koukat jako na promyšlenou "partii" šachů, kterou proti sobě i spolu hrajou skrze dvě hlavní postavy naráz desítky lidí na jedné šachovnici a navzájem o sobě často ani nevědí ... Tím stylem mi to hodně připomíná můj další oblíbený seriál Skandál.(21.9.2018)

Velice chytře napsané, skvěle zrežírované a výtečně zahrané. Ačkoliv našinec stěží může pochopit zákruty amerického investičního podnikání, příběh sám o sobě je natolik nosný, originální a vynalézavý, že se od toho těžko vstává. Souboj dvou vyhraněných osobností vedený do značné míry přes "společnou" ženu je sám o sobě lahůdka. K tomu přibývají zajímavé vedlejší příběhy a atraktivní kulisy finančního byznysu, prokurátorských kanceláří a samotného New Yorku. Celkově opravdová lahůdka.(29.12.2017)

• Z0ltar

První problém je v tom, že tady není záporná postava: je tu návladní jako hlavní klaďas a pak miliardář, o kterým ani nevíte, jestli dělá něco nelegálního (což by měla být celá pointa). Pilot jen něco málo naznačí, a oproti tomu, jak tady pilotní díl všichni vyzdvihují, tak se jedná jen o jednu kolosální nudu, odehrávají se ve slizským prostředí amerických kravaťáků a zabývající se nezáživnou psychologickou hrou mezi hlavní dvojkou a jednou cvokařkou. Hlavní zápletka nakonec spočívá v tom, že si magnát koupí luxusní dům na pobřeží, což triggne návladního, kterej si myslí, že ho tím "vyzývá". Proč by mi na podobných postavách mělo záležet?, To, že je na čsfd nadhodnoceno snad úplně všechno, už dávno vím, ale tohle je teda vážně extrém.(25.4.2017)

Psychologické drama s jednou hlavní postavou, která je podle scénáře hodně dobrá psycholožka, má největší slabiny právě v psychologii postav. Akorát trvá cca 10 nebo 11 dílů, aby to člověk dostatečně prokoukl. Dívá se na to celkem dobře, i přes často pomalé tempo a dost nepřehledné skákání v časové linii s občasnými flashbacky (např. pohřeb Donnieho). Jednotlivé episody jsou z větší části soběstačné, ale seriál má přitom ambici vyprávět složitý a vrstevnatý příběh. Spolu to jednoduše neladí. Jde o hezký exkurz do z části fiktivního světa investičního kapitálu a žalobců a vyšetřovatelů, ale upřímně, pokud bych si měl vybrat, raději se podívám na Suits, i když je to víc právnická soap opera než drama. Vlastně jediné, co seriál drží na úrovni, která pro mě znamená chtít se dívat, jsou některé dobře napsané dialogy a pak oba mužští hlavní herci, kteří, i když role nejsou napsané zdaleka tak dobře, jak by je uměli zahrát, podávají dobré výkony. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak druhá série už nabrala víc směr k mocenským hrátkám a přímo z ní čiší (i když zatím distingovaná) touha po moci. Proto lze jen vroucně doufat, že se děj nezvrhne směrem, kterým se zvrhl House of Cards. Nakonec se nezvrhl, a Chuckův machiavelistický meisterstueck v podobě tahu obětování dámy, jezdců a koňů, jenom aby zasadil finální (? - samozřejmě, že ne :-) ) úder, byl hodný respektu a pohrdání zároveň. Reakci některých aktérů, hlavně Rhoades seniora, nejsou příliš uvěřitelné, ale tak podklady pro další zápletky jsou nutné.(19.4.2017)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)

• - Během rodinné dovolené, kterou trávil Damian Lewis v Irsku, někdo zavolal FBI, protože se domníval, že se jedná o skutečného majitele hedge fondu, který se skrývá před zákonem. (tedvidek94)