Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016–2020, 56 h 28 min (Minutáž: 52–60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold, Sara Sampaio, Robert Myers, Gary Wilmes, Asia Kate Dillon, Jessica Keenan Wynn, Walker Hare, Eva Kaminsky, Lexie Roth, Nick Apollo Forte, Sebastian Hedges Thomas, Condola Rashad, Clancy Brown, David Strathairn, Hari Dhillon, Tom Lipinski, Brian Wiles, Jade Wu, Clayton Dean Smith, Mike Birbiglia, Michael Kostroff, Siobhan Fallon Hogan, David Chang, Clifton Davis, Nolan Lyons, Shaunette Renée Wilson, Adam Wade McLaughlin, Mary O'Rourke, Michael Aronov, John Malkovich, Lev Gorn, Melanie Nicholls-King, Kevin Durant, David Krumholtz, Patti D'Arbanville, Maria Šarapovová, Brian Stokes Mitchell, Corbin Bernsen, Alex Moffat, Comfort Clinton, Sam Gilroy, Annapurna Sriram, Byron Jennings, Marc Kudisch, Richard Thomas, Melissa Navia, Ritchie Coster, Stephen Schnetzer, Mary-Louise Parker, Zina Wilde, Daniel K. Isaac, Sarah Stiles, Will Rogers, Ellen Adair, Marlene Ginader, Nicholas J. Coleman, Christopher Paul Richards, Faith Logan, Katelyn Pearce, Katlyn Carlson, Steven Maier, Oscar Pavlo, Mark Cuban, Michael Rispoli, Samantha Mathis, Amir Arison, Jordan Lage, Rachel Zeiger-Haag, Nina Arianda, Ajay Naidu, Gregory Korostishevsky, Michael Bolton, Kevin Pollak, James Martinez, Reed Diamond, Amy Bettina, Amy Chang, Seth Gabel, Jade Eshete, Chance Kelly, Harris Yulin, Geoffrey Owens, Chelcie Ross, Peter Jacobson, Andrew Polk, David Aaron Baker, Lisa Ann, Saul Rubinek, Tanis Parenteau, Lily Gladstone, Christine Cartell, Danny Mastrogiorgio, Alexa Swinton, Michael Raymond-James, Owen Burke, Cliff Moylan, Lynn Marocola, Brian Donahue, Alice Barrett, Joel Marsh Garland, Shawna Christensen, Delphina Belle, Emily Keefe, Camrus Johnson, Michaela Sprague, Jake Hanson, Sergio Rizzuto, Mike Starr, John DiRenzo

Výtečný seriál vyprávějící především o dvou mužích a jejich soupeření. Chuck Rhoades, státní návladní newyorského jižního okresku a Bobby Axelrod, miliardář, majitel firmy Axe Capital, která vydělává na hedge fondech. Tito dva tvrdí, chytří a nekompromisní muži se již od úvodního dílu dostanou do křížku, a poté si jdou nemilosrdně po krku a nebojí se proti sobě použít všech dostupných možností. Vliv, moc, zdroje, známosti, média, peníze spousta peněz, lži, zrady, úplatky, nabídky nebo zastrašování, to všechno hraje významnou roli v tomto osudovém zápolení. Mezi těmito buldoky stojí Chuckova žena Wendy, jenž zároveň pracuje, jako motivační kouč u Axelorda ve firmě. Další důležitou postavou je také manželka Bobbyho Lara, která začíná sama za sebe podnikat a nebojí se použít stejných taktik a strategii pro dosažení cíle jako svůj manžel. Mimo hlavní dějovou linii, se samozřejmě řeší také manželské krize obou (ne)hrdinů, tak i další problémy. Musím ocenit také famózní hudbu, která se line napříč celou řadou. Skvělý seriál, který i přes mnoho odborných termínů a odboček, ať už ze sféry byznysu a obchodu či právnictví, zůstává srozumitelný a pochopitelný, ale i vzrušující a napínavý.(30.7.2017)

Pro mne jednoznačně velké překvápko! Je to takové víc easy, víc cheesy, mladší brácha House of cards. Když to převedeme do marveloského světa, zatímco House of cards je Venom, tak Billions je Carnage, tím jsem snad vysvětlil vše :D Jinak velkolepý souboj Giamatti vs Lewis mě baví. Akorát načínám druhou sezónu a teším se, jak se to bude vyvíjet. Je pravda, že střet těchto pánů se za celou dobu první sezóny moc neposunul, ikdyž utrpěli oba dva ztráty, tak pořád drží zuby nehty svoje pozice. Za mě rozhodně skvělý seriál a intrikaření z prostředí investičních trhů mě chytlo!(22.1.2018)

• vyfuk

Tohle je přesně ten seriál, který vím, že mě nebude bavit. Ale hej lidi, já to zkusil, takže alespoň něco ne? Tohle je přesně Sázka na nejistotu mezi seriály. Já prostě vím, že mě to nebude bavit, takže ani nehodlám nějak ztrácet svůj čas a ani snižovat zbytečně hodnocení seriálu. Ani jeden bysme z toho nevyšli dobře. Silně mimo mě.(30.4.2017)

Po první řadě musím říct,že jsem víc než spokojený.Námět vypadá jako mix filmů Sázka na nejistotu a Vlk z Wall Streetu,ale na rozdíl od řečené psovité šelmy jsem se u tohoto seriálu ani na moment nenudil a ani jednou mě nepřemohl mikrospánek.Obsazení je výborné,příběh mě od počátku strhl,díky tomu,že jsem před časem viděl Sázku na nejistotu,jsem k vlastnímu překvapení zjistil,že se vcelku orientuji i ve světě velkých financí,takže mě nějaká ta zmínka o shortování nemůže rozhodit a navíc-Metallica.Plná spokojenost.(29.10.2016)

// Spousta velkých slov, ale emoce zatím žádné - tohle bude long-game v každém smyslu téhle fráze, nicméně pilot jako takový rozhodně není stoprocentním lákadlem. Režie Neila Burgera je sice jako obvykle znát, oba hlavní herci vynikají, jenže pocit, že tomu paradoxně chybí něco, čím se tu všichni tak vehementně ohánějí - tedy koule, je po skončení stejně tak neodbytný, jako představa Malin Akerman s bičíkem. Velmi neodbytný. Zatím 7/10 a uvidíme, jestli z toho tvůrci vytlačí víc.(4.1.2016)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Během rodinné dovolené, kterou trávil Damian Lewis v Irsku, někdo zavolal FBI, protože se domníval, že se jedná o skutečného majitele hedge fondu, který se skrývá před zákonem. (tedvidek94)