Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016 - 2019, 46 h 26 min (Minutáž: 54–60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold, Sara Sampaio, Robert Myers, Gary Wilmes, Asia Kate Dillon, Jessica Keenan Wynn, Walker Hare, Eva Kaminsky, Lexie Roth, Nick Apollo Forte, Sebastian Hedges Thomas, Condola Rashad, Clancy Brown, David Strathairn, Hari Dhillon, Tom Lipinski, Brian Wiles, Jade Wu, Clayton Dean Smith, Mike Birbiglia, Michael Kostroff, Siobhan Fallon Hogan, David Chang, Clifton Davis, Nolan Lyons, Shaunette Renée Wilson, Adam Wade McLaughlin, Mary O'Rourke, Michael Aronov, John Malkovich, Lev Gorn, Melanie Nicholls-King, Kevin Durant, David Krumholtz, Patti D'Arbanville, Maria Šarapovová, Brian Stokes Mitchell, Corbin Bernsen, Alex Moffat, Comfort Clinton, Sam Gilroy, Annapurna Sriram, Byron Jennings, Marc Kudisch, Richard Thomas, Melissa Navia, Ritchie Coster, Stephen Schnetzer, Mary-Louise Parker, Zina Wilde, Daniel K. Isaac, Sarah Stiles, Will Rogers

Platí pro I. sérii......Prozatím dost dobré,se skvělými herci,kteří nepatří do jednoznačných kolonek ten dobrý či zlý,ale umí to hrát na obě strany. Co se týče odborných znalostí a finančních termínů,tak se seriál drží akceptovatelné hranice znalostí a i když v tom někdo může tápat,lze z probíhajícího děje pochopit,zda jde o dobrou či špatnou věc. Jen s přibývajícími díly ztrácí seriál trochu na přítažlivosti,zápletka přibaluje politické pletichaření, které (prozatím) není vůči dosavadnímu ději konzistentní (ale počítám, že se to postupně "vyvrbí"). Platí pro II.sérii.....A vyvrbilo se. Souboj rivalů se tentokrát odehrává stylověji pod osobitými prvky ,které přináší jejich pracovní i osobní život. Vše i nadále provází bravurní herecké výkony (Giamatti hereckému pelotonu jednoznačně vede), které dají vyznít dramatickým záměrům scénáře.(2.2.2016)

• vyfuk

Tohle je přesně ten seriál, který vím, že mě nebude bavit. Ale hej lidi, já to zkusil, takže alespoň něco ne? Tohle je přesně Sázka na nejistotu mezi seriály. Já prostě vím, že mě to nebude bavit, takže ani nehodlám nějak ztrácet svůj čas a ani snižovat zbytečně hodnocení seriálu. Ani jeden bysme z toho nevyšli dobře. Silně mimo mě.(30.4.2017)

PRVNÍ SEZÓNA: Komu se líbilo The Big Short, bude z akcionářské konverzačky Billions zákonitě unešený. Giamatti ve své životní roli. PILOT mě zaujal zhruba od okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že je Brody vážně už dávnou minulostí: skoro jako by ani nikdy nebyl. Tak dobrej je Lewis herec a tak snadno a rychle se bez problémů stává další novou seriálovou postavou. Něco mi holt už po první hoďce říká, že tyhle finančnické hádky s Giamattim budou opravdu stát za pozornost. Nadšení, a nejen opatrné. Páč Showtime.(8.1.2016)

S1 5/5. Damiens Lewis v další ikonické roli. Podrazy, vydírání, právnické klíčky, shorty..Billions vyžadují plnou pozornost, ale za to nabídnou dialogovou a scénaristickou lahůdku._S2 5/5. Přibylo pár nových postav, vzniklé zápletky dávají smysl a ta cesta k parádnímu finále neustále překvapuje. Jelikož House of Cards už trochu dochází dech, tohle je skvělá náhrada.(22.1.2018)

Mám rád příběhy ve kterých se postavy vyvíjejí. Takže definitivní soud kdo je klaďas a kdo záporák, si nechte na poslední epizodu. A nebo na něj úplně zapomeňte, protože to vypadá, že každý je ochotný se sem tam ušpinit, pokud to pomůže dobru, nebo alespoň jemu. Scénář ctí zásadu, že při hře na kočku a na myš vyhraje ten, kdo není myš. Počáteční jasně nalinkovaná situace se po pár dílech začne komplikovat, atmosféra houstnout a kvalita dílů jde výrazně nahoru. Nic z toho by nebylo možné bez skvěle napsaných dialogů a dvojici výborných protagonistů. Respektive se sluší říci trojice, protože Maggie Siff má na výsledném dojmu stejně velkou zásluhu, jako Damian Lewis a Paul Giamatti. Herecky však za oběma, především za svým seriálovým manželem, dost ztrácí. Půlhvězdičku navíc přidám za soundtrack a cameo Metallicy.(19.9.2016)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Během rodinné dovolené, kterou trávil Damian Lewis v Irsku, někdo zavolal FBI, protože se domníval, že se jedná o skutečného majitele hedge fondu, který se skrývá před zákonem. (tedvidek94)