Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016 - 2018, 24 h 22 min (Minutáž: 24x60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold

Pro mě nejočekávanější novinka roku mě chytla po pár minutách. A to přesto, že svět financí není zrovna můj koníček. Výborně napsané, skvěle obsazené, zkrátka chytrá podívaná, která si diváka získá od samého začátku. Tenhle duel mezi Damianem Lewisem a Paulem Giamattim rozhodně bude stát za to. Pilot - 100% Jediný slabší díl jsem hledala marně, Billions jsou jedna velká jízda plná skvělých dialogů, překvapivých momentů a především vynikajících hereckých výkonů. Většinu času na tuhle výborně rozehranou hru jen civíte s otevřenou pusou a věřím, že tvůrci v další sezóně na obrátkách rozhodně neuberou. 1. série - 100% Druhá řada byla snad ještě větší jízda, promyšlená do nejmenšího detailu, korunovaná závěrečnými dvěma epizodami, které jsou hotovým mistrovským dílem. A navíc to mají tvůrci do další série parádně rozjeté. 2. série - 100%(2.1.2016)

Skutočne dokonalá ukážka konverzačnej drámy kde sa toho udeje v kancelárii viacej ako v GoT za celú jednu sériu. Po sebe idú dve armády na čele ktorých, stoja dva super mozgy a ani jeden to nemieni vzdať. Giamatti a Lewis vynikajúca voľba a som zvedavý kam seriál tvorcovia dovedú. 1. séria 100 %. 2. séria hlavne dve posledné časti jednoznačne vrchol seriálu ! 100 %.(16.3.2017)

Na tento seriál som sa tešil v tomto novom roku najviac. Po videní 3 častí ho zatiaľ hodnotím veľmi kladne. Financie vs. zákon - 2 odlišné a predsa sa veľmi ovplyvňujúce inštitúcie. Ak si tento seriál udrží svoju kvalitu, myslím, že bude mať na to, aby patril medzi špičku seriálov celkom. Damian Lewis a Paul Giamatti dodávajú tomu seriálu šmrnc.(7.2.2016)

• Ben Nevis

Pilot nebyl vůbec špatný. Damian Lewis tu má podobnou roli, jako v Homelandu a další výborní herci slibují kvalitní podívanou. Je tu však velké ALE. Finančnictví a zákonům USA nerozumím, a tak jsem se místy ztrácela v kulometných dialozích. Zbyl jenom vágní dojem, že tu máme naboba a jeho nejspíš špinavé peníze, ambiciózní vládní představitelé a střet zájmů. Kdybych neměla co sledovat, určitě dám seriálu šanci. Pilot 90%(8.1.2016)

Po první řadě musím říct,že jsem víc než spokojený.Námět vypadá jako mix filmů Sázka na nejistotu a Vlk z Wall Streetu,ale na rozdíl od řečené psovité šelmy jsem se u tohoto seriálu ani na moment nenudil a ani jednou mě nepřemohl mikrospánek.Obsazení je výborné,příběh mě od počátku strhl,díky tomu,že jsem před časem viděl Sázku na nejistotu,jsem k vlastnímu překvapení zjistil,že se vcelku orientuji i ve světě velkých financí,takže mě nějaká ta zmínka o shortování nemůže rozhodit a navíc-Metallica.Plná spokojenost.(29.10.2016)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)