Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016 - 2018, 24 h 22 min (Minutáž: 24x60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold

Finanční kriminalita je sama o sobě velice nudná, ale když bruslí na hraně zákona Damien Lewis a v patách má strážce zákona v podobě Paula Giamattiho, stává se z podivných fianančních transakcí adrenalinová záležitost. Co se mi líbilo asi nejvíc byl fakt, že jsem si mezi oběma hlavními hrdiny nedokázala vybrat toho, kterému bych měl držet palce. Ono se to sice zdá jednoduché, když je na jedné straně zloduch a na druhé strážce zákona, jenže ani tady stejně jako v životě to není tak jednoduché. Vedle výborně vymodelovaných postav zaslouží tvůrci absolutorium i za skvěle napsané dialogy, které korunovala závěrečná slovní přestřelka mezi Axelrodem a Rhoadsem. Za ženy bodovala Maggie Siff, která ve všech ohledech zastínila jakoukoliv sukni, která se v seriálu mihla. Absolutně netuším, jak se bude serál dál vyvíjet a i proto se strašně těším na další řadu. 95%(14.4.2016)

Psychologické drama s jednou hlavní postavou, která je podle scénáře hodně dobrá psycholožka, má největší slabiny právě v psychologii postav. Akorát trvá cca 10 nebo 11 dílů, aby to člověk dostatečně prokoukl. Dívá se na to celkem dobře, i přes často pomalé tempo a dost nepřehledné skákání v časové linii s občasnými flashbacky (např. pohřeb Donnieho). Jednotlivé episody jsou z větší části soběstačné, ale seriál má přitom ambici vyprávět složitý a vrstevnatý příběh. Spolu to jednoduše neladí. Jde o hezký exkurz do z části fiktivního světa investičního kapitálu a žalobců a vyšetřovatelů, ale upřímně, pokud bych si měl vybrat, raději se podívám na Suits, i když je to víc právnická soap opera než drama. Vlastně jediné, co seriál drží na úrovni, která pro mě znamená chtít se dívat, jsou některé dobře napsané dialogy a pak oba mužští hlavní herci, kteří, i když role nejsou napsané zdaleka tak dobře, jak by je uměli zahrát, podávají dobré výkony. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak druhá série už nabrala víc směr k mocenským hrátkám a přímo z ní čiší (i když zatím distingovaná) touha po moci. Proto lze jen vroucně doufat, že se děj nezvrhne směrem, kterým se zvrhl House of Cards. Nakonec se nezvrhl, a Chuckův machiavelistický meisterstueck v podobě tahu obětování dámy, jezdců a koňů, jenom aby zasadil finální (? - samozřejmě, že ne :-) ) úder, byl hodný respektu a pohrdání zároveň. Reakci některých aktérů, hlavně Rhoades seniora, nejsou příliš uvěřitelné, ale tak podklady pro další zápletky jsou nutné.(19.4.2017)

// Spousta velkých slov, ale emoce zatím žádné - tohle bude long-game v každém smyslu téhle fráze, nicméně pilot jako takový rozhodně není stoprocentním lákadlem. Režie Neila Burgera je sice jako obvykle znát, oba hlavní herci vynikají, jenže pocit, že tomu paradoxně chybí něco, čím se tu všichni tak vehementně ohánějí - tedy koule, je po skončení stejně tak neodbytný, jako představa Malin Akerman s bičíkem. Velmi neodbytný. Zatím 7/10 a uvidíme, jestli z toho tvůrci vytlačí víc.(4.1.2016)

Jedna z perliček roku, to je jisté. Billions se může pyšnit vynikajícím obsazením a špičkovými dialogy. Mezi Axem a Chuckem panuje těžký souboj, z něhož nevyjde žádný vítěz bez značných vedlejších ztrát. Nechybí překvapivé zvraty, ani fajn soundtrack. Zpočátku seriál na nabere tempo a hezky graduje až do velkého finále. Velká natěšenost na další sérii.1. Série - 100%(15.4.2016)

Rhoades vs Axelrod, round 1 /// Paul Giamatti a Damian Lewis ve výborně rozehrané šachové partii mezi státním zástupcem a bezskrupulózním finančním magnátem. Na plnou palbu to zatím nevidím, Giamatti (Chuck Rhoades) je ve druhé půli přeci jen už morálně dosti za čarou, čímž jeho bezúhonná býčí zarputilost lehce ztrácí na věrohodnosti a jde tak spíše na ruku přímému a divácky atraktivnějšímu "tahu na branku". Čemuž na druhou stranu rozumím, protože mít po boku takovou výstavní roštěnku, tak toho samolibého zrzouna zatluču do země vlastníma rukama. Jo, žárlivost hory přenáší. Nebo tak nějak podobně. Na druhou sezónu už mám každopádně obsazena místa v první řadě. Kvalitní konverzačky, co nešustí papírem, jsou vždycky událostí roku.(25.1.2017)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)