Miliardy (TV seriál)

Billions

USA, 2016 - 2019, 46 h 26 min (Minutáž: 54–60 min)

Eskmo

Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Malin Åkerman, Toby Leonard Moore, Liz Celeste, Marko Caka, David Costabile, Jeffrey DeMunn, Terry Kinney, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Aly Mang, Michael Countryman, Nathan Darrow, Ruben Santiago-Hudson, Murphy Guyer, Ilfenesh Hadera, Kelly AuCoin, Zachary Unger, John Carroll Lynch, Anthony Edwards, James Le Gros, Noah Emmerich, Casey Siemaszko, Jerry O'Connell, Ben Shenkman, Neal Huff, Stephen Rowe, Arthur J. Nascarella, Deborah Rush, Melissa Errico, Robert LuPone, Jack Gore, Daniel Cosgrove, Angela Oh, Susan Misner, Louis Cancelmi, Dennis Boutsikaris, Jack Gilpin, John Ellison Conlee, Penn Jillette, Catherine A. Callahan, Alex Cranmer, Cadden Jones, Gregg Bello, Doris McCarthy, Scott Cohen, Tamara Tunie, Louisa Krause, Austin Pendleton, Jeremy Bobb, Kate Jennings Grant, John Henry Cox, Susan Kelechi Watson, Richard Toth, Bobby Kruger, Kerry Bishé, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo, Tom Kemp, Joanne Tucker, Rob Morrow, Jennifer Lafleur, Steven Pasquale, Harry Lennix, Adriane Lenox, Matthew Humphreys, Sal Rendino, Seth Barrish, Ian Blackman, Ezra Knight, Ben Lawson, Katie Maguire, Rich Chew, Victor Slezak, Ivan Martin, Kathryn Erbe, Ashley Blankenship, Glenn Fitzgerald, Edward Baker-Duly, Orlagh Cassidy, Clara Wong, Kate Arrington, Christopher Denham, Frank Harts, Danny Strong, Kevin Breznahan, James Wolk, Brian Distance, Alexandra Wilson, John Pirkis, David Paterson, Matt Servitto, Eric Bogosian, Allan Havey, Quinn Franzen, Ian Kahn, Ross Partridge, Steve Tisch, Liza J. Bennett, Dan Soder, Alessia Sushko, Sean Ringgold, Sara Sampaio, Robert Myers, Gary Wilmes, Asia Kate Dillon, Jessica Keenan Wynn, Walker Hare, Eva Kaminsky, Lexie Roth, Nick Apollo Forte, Sebastian Hedges Thomas, Condola Rashad, Clancy Brown, David Strathairn, Hari Dhillon, Tom Lipinski, Brian Wiles, Jade Wu, Clayton Dean Smith, Mike Birbiglia, Michael Kostroff, Siobhan Fallon Hogan, David Chang, Clifton Davis, Nolan Lyons, Shaunette Renée Wilson, Adam Wade McLaughlin, Mary O'Rourke, Michael Aronov, John Malkovich, Lev Gorn, Melanie Nicholls-King, Kevin Durant, David Krumholtz, Patti D'Arbanville, Maria Šarapovová, Brian Stokes Mitchell, Corbin Bernsen, Alex Moffat, Comfort Clinton, Sam Gilroy, Annapurna Sriram, Byron Jennings, Marc Kudisch, Richard Thomas, Melissa Navia, Ritchie Coster, Stephen Schnetzer, Mary-Louise Parker, Zina Wilde, Daniel K. Isaac, Sarah Stiles, Will Rogers, Ellen Adair, Marlene Ginader, Nicholas J. Coleman, Christopher Paul Richards, Faith Logan, Katelyn Pearce, Katlyn Carlson

Střet světa podnikání a práva v podobě střetu dvou mužských eg, dějový zvraty, charakterový zvratky. Na Giamattiho post to chtělo charismatičtější tlamu, takhle musim nutně tíhnout k zrzavci i proto, že prvně jmenovaný se vytrvale zapomíná v Shakespearovi. Ne všechno Billions žeru, ale spokojenost graduje skrze druhou sérii až do 5*,  i díky nové postavě Tyler  - mazel a mazec v jednom gender non-binary balení.(5.6.2017)

PRVNÍ SEZÓNA: Komu se líbilo The Big Short, bude z akcionářské konverzačky Billions zákonitě unešený. Giamatti ve své životní roli. PILOT mě zaujal zhruba od okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že je Brody vážně už dávnou minulostí: skoro jako by ani nikdy nebyl. Tak dobrej je Lewis herec a tak snadno a rychle se bez problémů stává další novou seriálovou postavou. Něco mi holt už po první hoďce říká, že tyhle finančnické hádky s Giamattim budou opravdu stát za pozornost. Nadšení, a nejen opatrné. Páč Showtime.(8.1.2016)

Zatím 4.... Tři epizody za mnou a prozatím panuje velká spokojenost. Je to chytlavé, chytré, svěží a ani zdaleka to nestojí na D.Lewisovi, což je krok správným směrem. Navíc nemusíte být Michael Burry, aby jste pochopili odborné termíny. Díky tomu v seriálu prozatím nenacházím hluchá místa, a připojím vskutku povedené obsazení, tak má Mashak novou závislost. 2. série absolutní TOP!!!(1.2.2016)

Skutočne dokonalá ukážka konverzačnej drámy kde sa toho udeje v kancelárii viacej ako v GoT za celú jednu sériu. Po sebe idú dve armády na čele ktorých, stoja dva super mozgy a ani jeden to nemieni vzdať. Giamatti a Lewis vynikajúca voľba a som zvedavý kam seriál tvorcovia dovedú. 1. séria 100 %. 2. séria hlavne dve posledné časti jednoznačne vrchol seriálu ! 100 %. 3. séria začína krotko...pokračuje ticho a nenápadne..skoro by človek usínal...posledná časť ale nie je brutal...to je priam MASAKER ktorý rozseká všetky tri série komplet za 20 minút !!! taká zmena a také kombo premety nastali,že idem na balkón aby som na ulici videl prichádzať štvrtú sériu ktorá bude musieť SAKRA KURVA toho veľa vysvetliť :))) paráda..teším sa...seriál seriálov !(16.3.2017)

• Ben Nevis

Pilot nebyl vůbec špatný. Damian Lewis tu má podobnou roli, jako v Homelandu a další výborní herci slibují kvalitní podívanou. Je tu však velké ALE. Finančnictví a zákonům USA nerozumím, a tak jsem se místy ztrácela v kulometných dialozích. Zbyl jenom vágní dojem, že tu máme naboba a jeho nejspíš špinavé peníze, ambiciózní vládní představitelé a střet zájmů. Kdybych neměla co sledovat, určitě dám seriálu šanci. Pilot 90%(8.1.2016)

• - V 4. epizóde 1. série sa objavila v malých cameo rolách trash metalová legenda Metallica. (Irktus)

• - Během rodinné dovolené, kterou trávil Damian Lewis v Irsku, někdo zavolal FBI, protože se domníval, že se jedná o skutečného majitele hedge fondu, který se skrývá před zákonem. (tedvidek94)

• - Seriál se natáčel ve čtvrti, kde skutečně bydlí herec Paul Giamatti, který hrál Chucka Rhoadese. (tedvidek94)