This Is Us (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2016 - 2018, 33 h 9 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke, Caitlin Thompson, Andrew Santino, Jill Johnson, Mario López, Jon Huertas, Katey Sagal, Brad Garrett, Alena Savostikova, Lak Rana, Ron Cephas Jones, Natalia Cigliuti, Wynn Everett, Milana Vayntrub, Hollie Shay, Logan Shroyer, Sam Trammell, Megan West, Janet Montgomery, Ric Sarabia, Julia Cho, Dan Considine, Brittany Ishibashi, Peter Onorati, Nikiva Dionne, Elizabeth Perkins, Denis O'Hare, Adam Bartley, Alexandra Breckenridge, Amanda Warren, Harrison White, Ken Lerner, Amanda Leighton, Kym Jackson, Anna Ross, Danielle Pinnock, John Pollono, Sylvester Stallone, Brett Tucker, Ron Howard, Lonnie Chavis, Jason Butler Harner, Abigail Zoe Lewis, Elizabeth Bond, Debra Jo Rupp, Kristin Minter, Betsy Baker, Brandon Ford Green, Brian Grazer, Tom Virtue, Nick Smoke, Adam Johnson, Jeremiah Birkett, Charley Koontz, Sam Anderson, Delroy Lindo, Cinda Adams, Conni Marie Brazelton, John Lee Ames, Jon Paul Burkhart, Stefanie Black, James Read, Matt Riedy, Rebecca Metz, Elise Robertson, Carlos E. Campos, Herbert Russell, Jason Rogel, Craig Stepp, Kate Burton, Tarina Pouncy, Jack McGee, Garrett Morris, Dawnn Lewis, Lena Waithe, Jane Daly, Lidia Porto, Bill Irwin, April Betts, Mark Proksch, Susan Blakely, Mallory Jansen, Jamal Duff, Pam Grier, Reynaldo Gallegos, Kevin Covais, Hari Dhillon, Erik Aude, Niles Fitch, Shaun Duke, Richard Tanner, Phil Abrams, Nancy Linari, Jason Michael Snow, Nansi Aluka, Jeris Poindexter, Melanie Liburd, Jeremy Luke, Natalie Morales, Mo McRae, Hunter Parrish, Tisha French, Jully Lee, Rob Morgan, Ryan Michelle Bathe, Yetide Badaki, Charles Robinson, John Billingsley, Jim Meskimen, Jane Kaczmarek, Becky Wu, Michael Ironside, Scott Michael Campbell, David St. James, Moses Storm, Lorna Scott, Bryna Weiss, Michael Angarano, Angela Fornero, Wendie Malick, Dan Lauria, Richard Gant, Stacy Barnhisel, Lyric Ross, Tim Jo, James Moses Black, Shelley Robertson, Leonard Kelly-Young, Dustin Nguyen, Yvonne Zima

Komentáře uživatelů k TV seriálu (42)

1. série - 85% - Esence kvalitního rodinného dramatu, kde se pro dojemnou momentku nebo hloubavý všeobjímající monolog nejde daleko. Od pilotního dílu, který si diváka namotá falešně návodným konceptem, jsem měl hlavní postavy pod kůží, zejména obdivuhodné rodiče Rebeccu a Jacka. Těsně za nimi se stále nachází i troubík Kevin, který mě sice svými osudy baví téměř nejvíc, ale jeho neustálé chybování, kdy se ve vztahových i rodinných peripetiích chová jako slon v porcelánu, už od jistého bodu překračují hranici klukovin a hraničí s nefalšovanou blbostí. Celá tahle parta sympatických osobností ale nejlépe funguje jako celek a protože i přes do mrtě těžená citlivá témata nikdy neklouže k sebeparodii, fascinuje mě tenhle fenomén stále víc, i kdyby jen tím, jak je pro širokou veřejnost těžké jeho bezelstnosti odolat. 2. série - 80% - Na to, s jak šablonovitě působícím příběhem se hraje, mají tvůrci dost odvahy popírat veškerá očekávání. Pointy předkládají bez přehrocených situací, diváky přiměřeně milovaného Kevina nechávají činit jednu botu za druhou a tvoří z něj nepokrytě sobeckého fracka v obou dějových liniích - aby v nečekaných momentech vyprávěli osudy vedlejší postavy nebo klidně i rodinného auta. Příjemná sázka na jistotu, kterou aby v dnešním seriálovém světě plném rušení či nevyrovnané kvality pohledal.(18.3.2017)

Provázaností mezi postavami a důrazem na rodinu tento seriál snadno evokuje Moderní rodinku, avšak bez absurdností, nadsázky a s větším důrazem na skutečný život. Ačkoli postavy rozhodně nepatří mezi běžné človíčky, které potkáte na ulici, jejich příběhy a prožívání působí lidsky - věrohodně. Humor si zde také svoje místo najde, ale jde spíše o hřejivé úsměvy, než o hlasitý smích. K té hřejivosti bych měl ale jedinou větší výtku. Seriál mi přijde místy emocionálně přepálený, lehce patetický. Řada dílů je výrazně slabší dějem a je spíš naplněna určitými pocity z několika životních momentů postav... Už jsem na obrazovce rozhodně viděl kvalitnější vztahové drama... 7/10(25.3.2017)

Všichni jsou tu emoční Einsteini, ale já tuhle dobře zahranou vztahovku mám rád a druhá série nepolevuje.(14.11.2017)

PILOT (100 %): Už hóóódně dlouho jsem nebyl z Pilotu tak nadšený - bylo tam tak nějak vše, co je třeba k tomu, aby seriál nalákal k dalšímu sledování. Postavy byly přehledně představeny, díl skvěle gradoval a závěr neskutečně mile překvapil. Celé to bylo civilní, netlačilo to zbytečně na pilu, ale přesto se dílu nádherně podařilo vyvolat emoce. Navíc herci jsou sympaťáci, režie přesně ví, co jak kde udělat a výborně zvolená hudba všemu dává třešničku na dortu. Pokud se i další díly ponesou v takovém feel-good stylu, tak budu asi brečet radostí! :) Vážně doporučuji, vypadá to na kvalitní dramedii s obrovským potenciálem. // 1. SÉRIE (100 %): Ano, brečím radostí! Sice miluju tento žánr a věděl jsem, že tento seriál bude pro mě, ale takovou pecku jsem opravdu nečekal. Za sebe můžu říct, že jsem ještě nikdy neviděl lepší první řadu. Naprosto jsem si zamiloval všechny postavy a stále nechápu, kde tvůrci sehnali tak sympatickou bandu herců. Scénář je skvělý a v každém díle mě zajímá každá minuta, takže to vždy uteče jako voda. Často jsem si říkal, že takovou úroveň si přece nemůže udržet každý díl, ale ano, může. Všechny díly si fakt udržely stejnou laťku (až to nechápu). V rámci žánru je to dle mého názoru i nadmíru autentické a realistické, skoro vždy dokážu naprosto pochopit jednání všech postav. Prostě absolutní nadšenost, sledování mě bavilo snad víc než můj vlastní život... :) Jsem také nesmírně rád, že se seriálu daří a tu mega sledovanost mu fakt přeju. Kéž by se televizní stanice a tvůrci seriálů probudili a začali točit více takových seriálů a nejen béčkové Sci-Fi pitomosti. Na další řady se samozřejmě neskutečně těším, jen doufám, že se už nevytáhly všechna esa z rukávu nebo že nepůjde kvalita dolů. Ale něco mi říká, že ne. Každopádně první řada je klenot, to už vím teď. // 2. SÉRIE (100 %): Naprostý vrchol seriálového rodinného dramatu (a možná nejen seriálového). Druhá řada je nejen ještě o chlup lepší než ta první, ale navíc definitivně potvrzuje, že má seriál potenciál klidně na X dalších řad. Pokud jsem se po první sérii trochu bál, že už se vytáhly všechna esa z rukávu a seriál nebude mít dost zajímavého materiálu pro další řady, teď už jen mlčky žasnu a těším se na další a další řady (které zcela jistě budou vzhledem ke sledovanosti). To postupné rozehrávání "minulost - přítomnost - budoucnost" je opravdu geniální tah. Jinak konkrétně druhá řada je samozřejmě neskutečně emotivní záležitost - třeba takový 14. díl Super Bowl Sunday vás samozřejmě rozseká na kousky... i když vlastně zdaleka nejen tento díl. Těch silných momentů je hned celá řada a asi nemá cenu vypisovat tu všechny. Jen prostě řeknu, že This is us naprosto MILUJU.(27.9.2016)

Take the sourest lemons and make the sweetest damn pitchers of lemonade.(5.2.2018)

Dem Feels: The Series(25.2.2017)

• LadyPupu

Výborný pilotní díl vystřídaly epizody, ve kterých se kolikrát zdánlivě nic moc nedělo, aby pár minut před koncem došlo k natolik dramatickému zvratu, že jsem s napětím čekala na pokračování. Zajímavá proplétající se dějová linie jednotlivých postav a různé časové roviny dodávaly seriálu na atraktivnosti, stejně jako problémy, které se tu po většinu času řešily. Bohužel, ke konci už jakoby tvůrci vařili z vody a některé z posledních dílů (ne však díl závěrečný) měly konzistenci nastavované kaše. 1. série 80%.(20.3.2017)

• Chen

Klasická mozaika různých osudů obohacená o jedno velké překvapení. Námět není vysloveně originální, ale díky dobře napsaným a zahraným postavám a civilnějšímu pojetí, je to podívaná, která pohladí po duši. A když něco takového říká někdo tak sarkastický, jako jsem já, tak už to něco znamená.(6.10.2016)

• nineweh

Jako prej je to fakt dobrý. A první díl mě opravdu dost navnadil, ale jakmile se seriál rozjel, začal být zoufale neoriginální (jakkoli jsou nabízená témata "závažná" a "citlivá"), takže ani nedokoukávám první sérii. Sorry.(6.11.2017)

Tohle je bez nejmenších pochyb jeden z nejhezčích rodinných seriálů, které jsem kdy měla možnost sledovat. Naprosto originální kousek o životě, vztazích, lásce, nástrahách života, plus směsice krásných, šťastných a smutných momentů. Nechybí tomu nic, co by každý dobrý seriál měl mít. Musím také dost pochválit soundtrack a to, jak se děj nesoustředí pouze na jedno životní období, ale jak se vše opravdu propleteno do různých časových úseků, kdy i každý z těch časových úseků je rozdělej do dalších časových úseků. Co se týká obsazení, tak si také více sympatičtější postavy nedovedu představati. Jack Pearson aka nejlepší táta na světě, je zdaleka mým nejoblíbenějším. - "I am thankful for my family. I'm thankful we're all safe. And there's no one in the world I'd rather be too hot or too cold with."(25.6.2017)

Seriál, který vás chytne za srdce ať chcete nebo ne. Uvěřitelné, lidské, hřejivé, dojemné, vtipné, dramatické, smutné......a to hodně.(28.3.2018)

Nádherný sladkobolný seriál <3 I takové upuštění od všech těch GOT,vikingů aj. je potřeba :-))(3.3.2018)

K tomuto seriálu jsem se dostala náhodou a můj první dojem byl, že půjde o běžnou story ze života jedné rodinky, tedy nic extra výjimečného. takhle jsem se už ale dlouho nesekla! příběhy se prohlubují a komplikují spolu s tím, jak má divák možnost poznat psychiku jednotlivých skvěle propracovaných postav a zápletek. Se mnou osobně nejvíc rezonoval příběh Rebeccy a Jacka, který byl realisticky znázorněn se všemi možnými úskalími vztahu, stejně jako nádherně zobrazenou láskou, která tím vším prostupovala. Především ve třetí sérii je skoro každá epizoda tak dojemná a lidsky krásná, že jsem měla slzy v očích. This is real life, tough and painful at times, but with family like this around you, there is also strong connection and beauty underneath it all which makes it worth living.(30.9.2018)

Pět let byl mou pravidelnou dávkou emocí Parenthood. Šest sérií uteklo jako voda a po konci nebyla nikde žádná náhrada. Po skoro dvou letech tu máme This is us. Seriál mě chytl hned od začátku a držel mě po celou sérii. Máme tu zase plno emocí od radosti, přes smutek až k překvapení, když některé epizody končí WTF momenty. Herecké obsazení moc pěkné, kupa známých i neznámých herců. Jediný, co mě trošku vadilo byly scény z minulosti, které nejsou nijak datově upřesněny a člověk občas neví v jaké době se zrovna nachází, přitom by stačilo přidat datum na začátek scény. Většinou jsou ty scény brzy zasazeny třeba velikostí dětí nebo vztahy mezi postavama a člověk se pak snadno zorientuje. Celkově jsem moc spokojen, na Parenthood to ještě nemá, ale uvidíme, co přinese další série. S2 - Opět hodně silné, epizoda s požárem a jeho následkem asi nejsilnější z celé série. Celkově se opět více dozvídáme o postavách a jejich minulosti, občas se mrkneme i do budoucnosti. Překvapila epizoda se Sylvestrem Stallonem, když Kevin na začátku řekne, že bude točit se Stallonem, nečekal jsem, že tam Sly bude a natož skoro celou epizodu.(28.3.2017)

• Mr.47

1. série - 4*(4.4.2017)

Seriálem This Is Us jsem byla uchvácena snad od začátku až do konce! Je to opravdu perfektní a hodně emotivní seriál, který na televizních obrazovkách chyběl, aniž bychom o tom věděli. Já jsem tedy hodně zvědavá, s čím se vytasí v další řadě a jestli tu první trumfne.(7.4.2017)

1. série ****(4.5.2017)

Veľmi príjemný seriál, ktorý naplní optimizmom a pokojom skrz pekný príbeh či soundtrack. Žiadne násilie, vraždy alebo nepokoje, iba milé prekrývanie rodinných príhod z minulosti s prítomnosťou. Herci pôsobia prirodzene a uveriteľne, vďaka čomu nie je problém nájsť si hneď niekoľkých sympatizantov. Miestami možno až príliš idealistické, no vďaka občasným hlbším myšlienkam to môže dať človeku viac ako len bezduché snívanie.(6.8.2017)

1. séria: Najväčšou devízou This Is Us je fakt, že vďaka množstvu vzájomne prepojených postáv sú diely dostatočne dynamické, vďaka čomu aj tie niekedy banálne zápletky nevyznejú nudne. Herci sú viacmenej fajn, niektorí menej, niektorí viac, a strašne dobre sa na to pozerá. S čím mám zásadný problém je scenár a dialógy. Tento seriál totižto tlačí a tlačí na pílu, čo sa týka slzopudných scén, pričom nejedna je umelo vytvorená, len aby z diváka vytlačila nejakú emóciu. Niektoré postavy zase zožrali všetku múdrosť sveta a dávajú neznámym ľuďom také rozumy (ktoré sú samozrejme vždy hlboko pravdivé, čo si daná postava následne vždy uvedomí), že by závidela nejedna veštkyňa. Som však rád, že to dokonalé manželstvo Rebeccy a Jacka, často znázorňované v slow-mo scénach s gitarovým podkladom (ktorý je na každom kroku) sa ku koncu série začne viac odkrývať a divák vidí aj nejaké tie problémy. This Is Us je niekedy umelá, rádoby príliš chytrá klišoidná romanťárna, ale väčšinu času je to predsa len kvalitná vzťahovka s dobrými postavami (vyjma Kate). 80 % 2. séria: Uff, tak v druhej sérii sa išlo kvalitatívne výrazne nadol, ako keby si scenáristi uvedomili, že najväčší úspech majú čo najviac emocionálne vyhrotené scény a je úplne jedno, či dávajú nejaký zmysel. Úplne sa upustilo od akéhokoľvek predstierania, že tento seriál je o niečom viac než o Jackovej smrti - zo vzťahovky sa stalo čakanie na epizódu, kde sa divák presne dozvie, za akých okolností Jack zomrel. Čo by bolo ešte nejak obhájiteľné, keby sa to však od prvého dielu druhej série nevie! Ale divák vie, a potom je 13 dielov naťahovaný a mediálne masírovaný, že diel o jeho smrti bude prelomový, pričom ten samozrejme nie je, a len kvôli samoúčelnému twistu a podvodu na diváka Jack nezomrie pri požiari, ale až v nemocnici, čo absolútne nefunguje, pretože divák vie, že Jack v daný deň zomrieť musí. Problémy a komplexy, ktoré majú postavy v prítomnosti, sú odrazu z 90 % tvorené touto udalosťou; nehovoriac o tom, že takmer všetky hlavné postavy sa stali neznesiteľnejšími než v prvej sérii. Kevin so svojou nepochopiteľnou depresiou po úraze kolena a závislosťou na liekoch (lebo ako každé poriadne klišé bol nádejným futbalistom, ktorý si odpálil koleno) sa dostane až na odvykačku a pokazí vzťah so Sophie, a to napriek tomu, že nedávno natočil film so Stalloneom a jeho kariéra bola naštartovaná a vzťah ideálny...U Kate sa lusknutím prsta prestala riešiť váha, a keď prišlo k prvému negatívnemu momentu v jej seriálovom živote (potrat), tak to sa vyriešilo v priebehu dvoch dielov a všetko bolo pri starom. Len má samozrejme komplexy z Jackovej smrti. A Randall s Beth sa rozhodnú zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti, lebo prečo nie. To vymýšľanie akýchkoľvek zápletiek a dramatických momentov je do očí bijúce, ale čo mi najviac prekáža, sú opäť patetické a "pretentious" dialógy (nepoznám slovenský ekvivalent), ktoré slúžia len a len na vydolovanie sĺz z nekritických divákov, čo sa radi poddajú emocionálnemu vydieraniu. A pritom sú často tak umelé že až. Po druhej sérii, napriek nespochybniteľným remeselným kvalitám, sa mi postavy vďaka svojim nezmyselným zápletkám a egoizmu celkom sprotivili, a preto nevidím možnosť, že by som strácal svoj čas pri tretej sérii. 60 %(10.3.2018)

Nemyslela jsem, že budu ještě někdy měnit top desítku mých all time oblíbených seriálů. But here we go.(13.3.2018)

<< předchozí 1 2 3