Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

Mužských 13 let (1994) (S03E15)

Príbeh: Markova veľká one man how. Jeho prvé holenie, prvá oslava, prvá fľaša a samozrejme prvá pusa, ktorá nakopne libido 14 ročného chlapca na maximum. Škoda len že ide po zlej holke. Prevedenie: Už som to asi spomínal ale poviem to za Mark je pre mňa po Codym druhá najzábavnejšia postava v celom seriály a tento diel nie je výnimkou. 95% ()

Codyho předtuchy (1994) (S03E16)

Príbeh: Dana ide a pohovor do novej školy a Cody má čudnú predtuchu o jej nebezpečenstve a tak sa ju rozhodne tajne doprevádzať. Celý dom je hore nohami lebo Carol má záchvat nekontrolovateľného chrápania. Prevedenie: Obe linky veľmi vtipné, či už Codyho záchranná misia alebo Carolino terorizovanie rodiny. 90% ()

Zrodila se hvězda (1994) (S03E17)

Príbeh: Karen stojí o prácu modelky, ktorú jej ale vyfúkne mladšia sestra Al. Ta ale v týchto topánkach nedokáže chodiť a tak potrebuje pomoc od svojej staršej sestry. Cody je prekliaty šťastím do konca života a prejaví sa to aj v pokri. Prevedenie: Láska dvoch nevlastných sestier je na piedestále tejto epizódy. Zábava s Codyho prekliatím je iba doplnok inak vynikajúceho programu. 91% ()

Děsivý víkend (1994) (S03E18)

Príbeh: Frank vezme Carol na chatu kde trávil radovánky so svojou EX. Deti zatiaľ v dome pozerajú horor. Mark bojkotuje vymyslenosť niektorých scén, tak sa ho rozhodnú trocha postrašiť. Prevedenie: Hororový diel je to čo tomuto seriálu ešte chýbalo. Frank v úzkych je vždy maximálne zábavný a baví ma. 92% ()

Obchodní talent (1994) (S03E19)

Príbeh: JT sa rozhodne neísť na vysokú školu ale rovno sa zamestná v bazáre áut kde sa prejaví jeho obchodný talent. Nakoniec aj Carol musí uznať, že JT je viac na prácu ako na štúdium. Dana robí psychologickú prácu o Codym z ktorej vysvitne že má sama psychické problémy. Prevedenie: Opäť jeden z tých silnejších dielov kedy sú obe linky vtipné a majú aj morálny zmysel a to ej to najlepšie na tomto seriály. 94% ()

Čtyřicítka (1994) (S03E20)

Príbeh: Carol si začína uvedomovať že po 40tke už to nebude ako doteraz. Namotá sa na nové tabletky, ktoré ju dostanú do eufórie. Al musí napísať referát o Lincolnovi a Cody sa rozhodne že ju s ním zoznámi a tak sa vydávajú k veštici. Prevedenie: Po dlhom čase ozaj slabá časť. Carol bola ešte ako tak pozerateľná ale tá debilina okolo veštice mi teda vôbec neviezla. 67% ()

Záhada ztraceného deníku (1994) (S03E21)

Príbeh: Karen niekto ukradol denník a to je perfektný námet pre Codyho na jeho detektívku zo 40. - tych rokov. Presunieme sa teda do tohoto príbehu a našich hrdinov necháme žiť ich život. Prevedenie: Príjemné odľahčenie stereotypu, ktorý už pomaly vznikal z rodinnej atmosféry. Codyho super hlášky a meno "Čiči Mňau" mi odpálilo dekel. 95% ()

Cody dělá kariéru (1994) (S03E22)

Príbeh: Prichádza na návštevu Codyho tatko aj s prekvapením, že urobí s Codyho námestníka svojej firmy. Tomu sa táto práca príliš nepozdáva. Carol dohaduje Dane a Karen rande na slepo s dosť zaujímavými týpkami. Prevedenie: Tú dvojicu retardov museli teda hľadať dlho. Ale najviac ma prekvapilo, že ma vôbec nechytil Codyho príbeh. Ten kontrast s vyššou vrstvou vôbec nebol pre mňa zaujímavý. 79% ()

Školní ples (1994) (S03E23)

Príbeh: Na škole sa koná maturitný ples. Zatiaľ čo Dana ide s najväčším školský krásavcom, JT má dohodnuté rande s 13 ročným dievčaťom. Všetko sa ale nakoniec zvrtne. Frank a Carol sa snažia urovnať Brandonov konflikt pomocou večere, nakoniec však vyeskaluje do bitky rodičov. Prevedenie: Veľmi dobrý diel. JT sa zachová konečne rozumne, čo od neho nikto nečaká. Carol sa postaví za rodinu ako nikdy predtým. 97% ()

Karate (1994) (S04E01)

Príbeh: Po tom čo Marka vyhodia z klubu Karate sa jeho výcviku ujme Cody. Na mestskej súťaži v karate sa potom postaví svojmu úhlavnému nepriateľovi. Prevedenie: Toto je moja úplne najobľúbenejšia časť. Ktorú som si zamiloval už ako dieťa a preniesla ma pekne nostalgicky do detstva keď som tento seriál paril hneď ako som prišiel zo školy. 98% ()

Na univerzitě (1994) (S04E02)

Príbeh: Dana, ktorá sa nedostala na Harward začína navštevovať miestnu univerzitu. Myslí si že e najmúdrejšia ale profesor angličtiny ju hneď vyvedie z omylu. Vec naberá obrátky keď sa aj Cody zapíše na rovnakú univerzitu. Prevedenie: Popravde Dana a jej afektovanosť je jedna z mála vecí, ktoré mi na seriále vadia ale tu dostala celkom peknú emočnú sprchu a tak jej treba. 90% ()

Zvěřinec (1994) (S04E03)

Príbeh: Cody sa rozhodne zapísať do univerzitného spolku. Čoskoro to ale oľutuje, keď zistí že je to iba banda idiotov. Brandon v sebe objavuje skrytý talent hrania na trúbku, ale moc mu to teda nejde. Prevedenie: Moc sa mi táto časť nepáčila. Nebola moc vtipná a tá silná dávka moralizácie bez humoru nie je teda nič pre mňa. 78% ()

Sportovní komentátor (1994) (S04E04)

Príbeh: Frank sa uchádza o pozíciu moderátora lokálnej televízie. Nervozita mu to znemožní a tak sa dostáva na výslnie Carol, ktorá očarí vedúceho. Decká sa zatiaľ bijú o jedlo lebo Carol zaviedla režim, že sladké si kupujú zo svojho. Prevedenie: Frank vo vypätých situáciách opäť nesklamal a bol opäť mega vtipný. Finálna bitka o kuchyňu prekvapila a pobavila. 95% ()

Ztráta paměti (1994) (S04E05)

Príbeh: Do Codyho udrie blesk a ten s čista jasna stráca pamäť. Karen sa chce stať kráľovnou školy a chýba jej jedne hlas od miestneho outsidera, ktorý sa to rozhodne náležite využiť na intímnosti. Prevedenie: Morálne precitnutie Karen je na dennom poriadku nakoľko ju tvorcovia vykresľujú ako nánu tak má priestor na podobné prebudenia. 90% ()

Rozum vs. hormony (1994) (S04E06)

Príbeh: Carol usporiadala Halloweensku párty a Franka obliekla do kostýmu Tarzana. Mark chce zapôsobiť na dievča o školy a tak sa stáva gangstrom. Prevedenie: Musím priznať, že táto séria patrí k najsilnejším. Sekundárne príbehy majú tiež šťavu a nie sú iba doplnkom hlavných príbehov. Frank ako Tarzan bavil asi najviac. 93% ()

Což takhle miminko (1994) (S04E07)

Príbeh: Carol si myslí, že je tehotná čo Franka značne vyvádza z miery. Al ide na svoje prvé rande a tak počúva rady od skúsenej Karen, ktoré ale asi neplatia na všetkých chalanov. Prevedenie: Frankove reakcie na nové dieťa v rodine sú na nezaplatenie. AL mi bolo celkom ľúto. Až ma prekvapuje aká pekná baba sa z toho malého chalana stala. 91% ()

Psychoterapie (1994) (S04E08)

Príbeh: Oznámenie nového prírastka nedopadlo podľa Caroliných predstáv a tak trvá na návšteve rodinného terapeuta. Nakoniec ale jediná kto ho potrebuje je iba ona sama. Prevedenie: Pobavili ma všetky reakcie členov rodiny. Markove hlody stáli za to a nečakal som že JT to nakoniec tak rozbalí. 95% ()

Nejlepší zmrzlinář (1994) (S04E09)

Príbeh: Carol s Frankom sa rozhodnú postaviť pre novorodenca novú izbu nad garážou s čím ale nesúhlasí ostatné osadenstvo domu. Codyho navštívi starý priateľ ktorý trpí stratou blízkeho človeka a rozhodne sa so všetkým skoncovať. Prevedenie: Klasický dobrý štandard ale nepáčilo sa mi, že sa nevyužil naplno potenciál Johna Astina, ktorý by tam dokázal narobiť väčší vietor. 75% ()

Alergie (1994) (S04E10)

Príbeh: Al začína randiť s chalanom čo nosí sukňu, čo nie je Frankovi celkom po chuti. Cody začína mať na Danu alergiu a príde k záveru, že sa musí odsťahovať. Prevedenie: Frnkove skratové reakcie sú perlami celého seriálu. Ten pád z kopca musel dlho trénovať aby si nezlomil väzy. 94% ()

Posedlost (1994) (S04E11)

Príbeh: Mark má rande na slepo a nepríde práve žena jeho erotických snov. Carol a Frank trávia spoločný víkend sami ale Carol má v hlave iba dieťa čo Frankovi vadí. Dievčatá si urobia dámsku jazdu. Prevedenie: Dana sa dobre utrhla z reťaze a začala replikovať svje fantázie ale to nebola najväčšia pecka. Markov taneček to bol hughlight tejto časti. 97% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard