Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

Yardie

Když jsem to viděl kdysi, byly to čisté 4*. Teď je to takových 70%. První díly jsou velice povedené, vtípky, grimasy a hlas Fran neohraný. Nicméně s přibývajícími díly už se vtipy dost opakují, grimasy Fran už z poloviny nudí a její hlas leze na nervy. Co drží svou kvalitu konstantně celou dobu je sluha Nails. Velká škoda, že nemá více prostoru, protože jeho hlášky a mimika jsou naprosto dokonalé. Výborně se také povedla postava babičky Yetty, to je taky pěkný "případ". Celkově tedy seriál dost povedený, ale na rozdíl třeba od Přátel se vtipy časem ohrají a není to už tak zábavné. Prostě těch 70%. Howgh! ()

Sagara

Naozaj nemôžem inak, okrem toho, že som si tento sitcom odsledoval dvakrát na PRIME ho momentálne sledujem v originálnom znení. Som práve na štvrtej sérii a neustále (teda aj na tretie pozretie) sa hlasno smejem. C.C. A Niles a ich večné sarkazmom naplnené doberanie sa je smiešne za každých okolností, Skvelá chémia medzi Fran a Maxom je viditeľná v každej scéne. Avšak tým najhlavnejším zdrojom zábavy sú (síce vedľajšie postavy) priam bizarné figúrky večne jediacej matky Sylive a senilnej babky Yetti. Kedykoľvek sa tie dve zjavia na scéne už len z ich výrazov sa musím hrozne smiať. Chválim dabing TV PRIMA je vydarený (a to nemám dabing v láske). Vystihli ako Fran, tak aj Sylvia má takmer presne sadnutý hlas a to isté aj Yetta. Vlastne keď sa teraz tak nad tým pozastavujem mám pocit, že sa jedná o najlepší dabing čo sa týka pasovania hlasov. Ale teda originál je originál. A pre Fran Drescher mám veľkú slabosť. ()

Mikeel

Tenhle sitcom jsem viděl už tolikrát, díky častému opakování v televizi. A nikdy jsem neviděl všechny díly. Připouštím, že ne všechny vtípky padnou na úrodnou půdu, ale každé nové módní kreace Fran a její matka, která vždy tvrdí, jak hubne a potom je záběr, jak se cpe, tak to mě vždy dostane! Myslím, že je to slušný americký sitcom! ()

Angie91

Tak jo... musím přiznat, i když se za to trochu stydím, že je to fajn sitcom a Fran Drescher je prostě moje oblíbenkyně... I když je trochu praštěná, chtěla bych mít takovou chůvu doma :o)) ()

AIMÉE

Tak hrozný sitcom to zase není. Sice to nedosahuje takových kvalit jako tady např. zmíněných "Bundovic rodině" aj. podobným seriálům, ale já se aspoň trochu pobavila snad u každého dílu. Gagům chůvy Fran dost zřídka, zato sluha Niles a jeho neúprosný sarkasmus, obvzvlášť vedoucí k neurotické slečně CC Babcock, mě dostával do kolen. Nebo Franina matka byla taky speciálně zábavná. ()

Phorbo

Zprvu jsem to docela odsuzoval, že je to kravina jak mrak... No ale potom se mi to začalo nějak líbit :) a poslední dobou jak to jede v televizi (březen '10) to žeru a ty Nilesovy hlášky prostě hustota :) ()

Remini

Treba vidieť v originálnej verzii (nie dabing!). Jedna z mojich prvých sitcomových lások. A bavilo ma to od prvej do poslednej epizódy. ()

Sygauras

Tak po 9 dílech to vzdávám. Kdyby seriál usmrtil tu uřvanou (a podle mého neuvěřitelně otravnou) hlavní hrdinku, a ponechal jen sluhu a tu sekretářku (nebo spolupracovnici) bylo by to o hodně lepší. Takhle jsem jen čekala až se tam ta uřvaná hnusotina vychrchlá a přijde 30 vteřin geniálního vtipu a rýpání Slečny Bebkok a sluhy Nilese. Děti taky nepobraly moc sympatií. ()

newt17

Viděl jsem skoro všechny díly a bavil jsem se náramně. Plných 5 hvězdiček nedám jen proto, že existují ještě lepší sitcomy a k ocenění všech vtipů mi chybí znalost amerického světa celebrit. ()

kukentipla

O čem to je? Rádoby vtipná (trapná a krajně nesympatická) chůva, se má starat o tři roztomilé dětičky (parchynty, které by skopal do krychličky i papež). Mezitím flirtuje s jejich pohledným (senilním) tatínkem. Navíc se tam motá bonmoty (Miloš Zeman byl, proti němu světová extratřída) hýřící sluha. Co já NATO? Trapný až a na půdu a ještě o nějaký ten metříček výše. Všechny postavy jsou neskutečně nesympatické, vtipy k uzoufání nudné, v lepším případě krajně nepovedené. Brekeke tohle ne-e. ()

Aldanar

Přijde mi, že se američani snažili o britský humor... Jestli to tak bylo, ve svých snahách naprosto - NAPROSTO - selhali. ()

TheGunner

Ubohé, nudné, uhozné....říkám to po pár dílech, jelikož se na to už nikdy dívat nebudu, mám svoji důstojnost...Dobrého humoru v tomhle těžko hledat. ()

Perfo odpad!

Je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování. Žena s dokonalými tvary a prázdnou hlavou je plná citu a něhy. Hoří láskou k panu dokonalému a on k ní, ale neví jak to vyjádřit (nevyčerpatelný zdroj pro "příběh"). Její matka, "babča", žvásty o kilometrové židovské rodině. Vše je to zabaleno do úhledného balíčku s roztřepanou mašličkou. Tohle nezachrání od odpadu ani občas dost dobré, vzájemné stěry mezi servilním sluhou a blonďatou štíhačkou. Seriál pro tupé ovce, bez vkusu, ladu a skladu. ()

Oxymoron

Nevím, jestli je to tím uječeným českým dabingem nebo podivným (pro mě absolutně nevtipným) humorem, ale Chůva k pohledání je děsná. Dva body za sluhu a za úvodní písničku (a za slečnu Bepcock co se vizuální stránky týče). ()

Raimok

Spolehlivě se zasměju při každym díle. Děj sice není vždycky nejzáživnější, ale to v sitcomu tolik nevadí. 73 % ()

lardko

Tak tohle mě přijde jako dost velká blbost. Když sem se na to koukal poprví přišlo mi to docela dobrý , ale pak jsem uviděl další díli a zjistil sem že to je strašně trapnej a nudnej seriál na kterej se nedá vůbec koukat !!! Ale nějaký díly se mi líbili. Ale celkově seriál se mi moc nelíbí. 15%. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn