Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

velkyvezir

Sleduji v současnosti ten seriál podruhé a měním hodnocení ze 4* na 5*, protože se u toho znovu skvěle bavím. Jasně, je tam ten kýč, že si šéf začne s chůvou jeho dětí, ale seriál stojí sledovat minimálně kvůli sluhovi Nilsovi, kterého nezapomenutelně dabuje Vladimír Čech. ()

Lukoboss

To je neuvěřitelně rozporuplný seriál, kde na jedné straně doslova září nápis odpad! a na druhé řekněme tři hvězdičky za několik dobrých hlášek a vtipů. Zajímavé na tom je, že tohle spektrum se dokáže projevit během jedné scénky, která má třeba jenom minutu, to je téměř zarážející. Dá se říct, že moje hodnocení se vztahuje pouze k Danielu Davisovi, který coby pan Niles, perlí a jeho hlášky jsou tím nejsvětlejším okamžikem během celé půlhodiny, po kterou jeden díl trvá. Zbytek = trapnost, takže proto 2/5. ()

Lisabellla

Hodnotím docela nízko, ale ono se nedá dělat nic jiného. Parádní první a druhá série, ještě tak třetí, takový pěkný otřelý humor, taková podivně jednoduchá komedie, vtipná, vstřícná. Ale s počtem sérií se bohužel ta jiskra vytrácí, až vyhasne úplně. ()

AngiS

Proboha ta ženská na sobě měla snad všechno oblečení na světě :D Ale co...tenhle typ seriálu mám ráda :) Navíc slyšet v originálem hlas Fran Fajn je něco neskutečnýho :D a Nilesovu ironii vůči slečně Bepkok nelze neocenit! :D ()

wosho

Tak tato chůva není fajn. Je vlezlá, vypadá jako kurva (stejně jako její příbuzné) a děsně leze na nervy (což podporuje i dabing). Občas se v ní najde nšco, co mě rozesměje. Větčinou mě spíš z ní přepadne migréna. ()

Pussycat18

Tak u tohoto seriálu nemusíte použít ani jednu jedinou mozkovou buňku, což jako člověk pracující hlavou notně ocením :-) ()

Paity

Přestože je to seriál asi hlavně pro dívky, postupně jsem si k němu našel cestu. Hlavně skvělý sluha Nails mě dostává a on zvedá kvalitu seriálu o dobrých dvacet procent. Britský humor mu je totiž vlastní. Kdo se rád baví a nehledá zrovna Hamleta, tak si tohle musí pustit. ()

Mafian

Beru to jako naprostý průměr, přidávám jen díky skvělým suchým hláškám a provokacím sluha Nilese, které vysílá proti slečně Blbkok (nebo nějak tak), nebýt něj, tak jdu s hodnocením mnohem hloub. Tohle je prostě seriál, na který se můžete dívat, pokud se nudíte a v televizi nic lepšího nedávají... ()

ti88na

Tento sitcom som objavila asi pred dvoma rokmi, hoci už patrí medzi klasiky. A zamilovala som si ho od dielu k dielu stále viac. Úžasná zábava, trápne vtipy, pri ktorých mi je totálne ukradnuté či sú alebo nie sú predvídateľné alebo otrepané, podstatné je, že sa na nich fakt nahlas smejem. Fran Drescher je nesmierne sympatická, rovnako Charles Shaughnessy a romantika medzi nimi je veľmi uveriteľná. Franina matka Renée Taylor a jej bezodný apetít si ma celkom podmanil a na záver to najlepšie... sluha Niles v podaní Daniela Davisa je ten moment, ktorý drží celý seriál pokope a keď všetko ostatné zlyháva, on teda nesklame nikdy. ()

derryl

Vtipné a zase vtipné! Tento seriál je opravdu na rozhánění špatné nálady a hlavně na zasmání. A to se u amerických sitcomů často nevidí. Musím také souhlasit s názorem, že Niles je nejlepší a také nejlépe zahraná postava s úžasným dabingem Vladimíra Čecha. ()

Foxhound#1

Ukecaná chůva, její povedená rodinka, ovdovělý producent se třemi dětmi a věčně rejpající sluha :D Zkrátka skvělý komediální seriál. ()

Radim

Na jednu stranu příšerná blbost, na druhou stranu neuvěřitelné hlášky. A taky přehlídka hvězdných hostů, počínaje Pamelou, přes Liz Taylor po Whoopi Goldberg. Moc by mě zajímalo, jestli se tam objeví Barbra ;-) ()

peetriss

Kouzelný a zábavný sitcom. Nejzábavnější postavou je kouzelný sluha Niles, jehož sarkastický suchý humor má větší zásluhu na čtyřech hvězdičkách než samotná titulní postava chůvy Fran, čímž ovšem nechci říci, že by postava v podání Fran Drescher byla propadákem. Pokud najdu čas, vždy se na tento seriál s chutí podívám. ()

Hanes88

Proč ne? :-) U každého dílu, který jsem viděl, jsem docela nasmál. A o tohle si myslím, že právě v takových seriálech jde. Je jasné, že to člověk musí brát s nadhledem, ale taková 25 minutová oddychovka je to skvělé. 60%. ()

.baris.

Televize soustavně opakuje tento seriál tak dlouho, až se jí podařilo mi ho relativně dobře znechutit.. A to jsem se u Chůvy dřív docela solidně bavila. Takže je to tak na dvě, ale za Nilese přihazuju hvězdičku navíc :). ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn