Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 7

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

masik

Absolutní česká seriálová špička! Nejvíce se mi líbí díly, kde si největší zločinci bezmezně dělají, co chtějí, až někdo přijde s novou kriminalistickou metodou a pošle je všechny na šibenici. Můj nejoblíbenější díl je ale samozřejmě Mechanoskopie a skvělý Karel Heřmánek. ()

smrtubohem

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Geniální nápad s vynálézáním a seznamováním diváka s kriminalistickými metodami, které obrovsky ovlivnili úspěšnost policejního a detektivního vyšetřování. P. Moskalyk uměl. ()

honzic

Povedený a poučný seriál s dobrými hereckými výkony, scénářem i režií, který je přesně takový, jaký má být, tedy napětí, detektivnost, reálnost a dobré kostýmy. Musím pochválit. Veledílo režiséra Moskalyka. Hodnocení: 85 % ()

infernet

Chtěl jsem napsat něco delšího, ale proč vlastně?! Tohle je prostě dílo, které nemá u nás srovnání. Už jste viděli nějaký seriál, jehož všechny série a díly jsou výrazně v červených číslech? Neviděli! A je to! ()

natalanka

Skvělý seriál, skvělá režie, scénář i hudba. Skvěle propracováno, perfektní spolupráce s německou polovinou. Musím použít superlativy, protože díky tomuto seriálu člověk nahlédne do historie a rozvoje kriminalistiky. A hlavně.......ta plejáda herců je úchvatná. No......opravdu povedené.:-)) ()

keyzar

Vynikajcí zpracovaní toho, jak se postupně vyvíjela kriminalistika. Každý případ je něčím zajímavý a každý poučný. ()

Bumerang

To se nedá hodnotit jinak než v superlaivech. Některé díly jsou možná slabší, ale těch silných a opravdu skvělých je celá řada. Nikdy nezapomenu na epizodu nazvanou Krev. Z toho šel vážně mráz po zádech. Pan Moskalyk sakra uměl! ()

reno.d

O tomto vynikajícím a asi vůbec nejlepším seriálu,který vůbec kdy u nás vznikl,již bylo asi řečeno vše!na naše poměry totální bomba,včetně úvodní znělky!Za mě jednoznačně plný počet!!!! ()

route60

Dobrodružství kriminalistiky seriál na který se dá koukat vždy, skvělé příběhy o vývoji a postupu kriminalistických metod ve světě i u nás s výbornými výkony všech herců bez rozdílu, skvělá výprava, výběr lokaci, tradičně vynikající hudba Karla Svobody jako vždy a vše funguje skvěle pod režijním taktovkou Antonína Moskalyka, 100% seriál. ()

xpaja

Nejlepší český kriminální seriál a jeden z nejlepších českých seriálů vubec. Ani jeho časté reprízování mi nevadí, protože se na jednotlivé epizody dá dívat opakovaně. Oceňuji hlavně tu celkovou myšlenku shrnutí vývoje kriminalistiky. I celkové zpracování je na velmi vysoké úrovni, nejen na české poměry. Je fakt že s přibívajícími epizodami lehce klesla úroveň, ale i tak zůstává v nadprůměru. Dávám --- == 80 % == --- . ()

Nonna

Až na drobné vyjímky by se každý jednotlivý díl této série mohl směle vysílat jako samostatný kvalitní film. Knižní předloha, tedy skutečné historické kriminální příběhy jsou zfilmovány velmi přesně a přitom se proměňujíí, díky režisérovu mistrovství a dobrému scénáři, z obyčejných suchých soudniček a faktických policejních zápisů, v zajímavá, napínavá a i nevtíravě poučná filmová díla. Ač bylo, vzhledem k počtu dílů a rolí, nutno obsadit velké množství herců, herecké obsazení nemá slabinu. Seriál je, co se týče historických kulis, záběrů, kostýmů, dobových rekvizit i celkových záběrů velice kvalitní a uvěřitelný. Obrovský podíl na celkové kvalitě seriálu má Karel Svoboda. Jeho hudba je pestrá a přitom kompaktně propojuje všechny díly. Z úvodní znělky mě odjakživa mrazilo, z rychle sestupně tekoucích tónů čiší zvláštní zlověstnost a přitažlivost tajemnem zároveń. Je to jedna z nejlepších Svobodových znělek, která ať zní odkudkoliv, je ve své geniální jednoduchosti rychle identifikovatelná a spolehlivě přiláká diváka k televizi. ()

benedict

Nejoblíbenější seriál mého mládí,dokonce jsem si dělala ( coby potenciální kriminalistka) o každé epizodě poznámky! Tento počin o dějinách kriminalistiky se mé milované československé televizi povedl! ()

tonton78

ty doby kdy jsme točili špičkové seriály jsou nenávratně v tahu, režiséři nám jaksi vymřeli a ten hnůj co se točí teď...na to ani nepotřebujete mít v křesle rejži profíka..stačí hysterická, emancipovaná, několikrát rozvedená kráva která se vybleje na papír a natočit to může klidně jouda co myje na Barrandově podlahy ()

Gig

Hudba, co se vám vrije pod kůži. Co příběh, to nová metoda vyšetřování. Co příběh, to jiná doba. Velka plejáda těch nej českých herců a nejen jich. Uvidíte tu herce i z jiných koprodučních či zahraničních snímků - Cirkus Humberto, Náhrdelník, ... Vrátím se k hudbě. S tou si dal práci Karel Svoboda. Vždy uvidíte nový motiv, Když jste Anglii, staré Americe, carském Rusku, Česku, Francii a já nevím kde všude, vždy slyšíte něco nového. Navíc výborné scénáře. Poslední díly už sice nebyly ty, na které byl člověk zvyklý v těch prvních, ale pořád je to dost silný nadprůměr. Miluju díl s galejemi, tedy Stopa, míluju vyšetřování vraždy ve Vaně v Anglii - Rekonstrukce činu, miluju příběh o koni, který majitel nechtěl prodat, mám rád příběh o vrahu, co vraždil málé děti, mám rád příběh o antropologii... No je toho hodně. ()