Reklama

Reklama

Da Vinciho případy

(seriál)
  • Kanada Da Vinci's Inquest
Krimi / Mysteriózní / Drama
Kanada, (1998–2005), 68 h 28 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvůrci:

Chris Haddock

Hrají:

Nicholas Campbell, Donnelly Rhodes, Venus Terzo, Ian Tracey, Sarah Strange, Alex Diakun, Sarah-Jane Redmond, Gerard Plunkett, Suleka Mathew, Gwynyth Walsh (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(91)

Obsahy(1)

Vancouverský koroner Dominic DaVinci je často prchlivý a někdy ukvapený ve svých závěrech, ale se svými partnery - vyšetřovateli řeší kriminální případy s přehledem a zkušeností bývalého policejního detektiva. (oficiální text distributora)

Recenze (4)

Colonist 

všechny recenze uživatele

Tuctový krimiseriál. Hvězdička navíc aspoň za Iana Traceyho, kterého si možná pamatujete jako Spidera ze seriálu "Vražedné pobřeží" (na Nově mu v tomto seriálu dali i stejného dabéra, jakého měl ve VP, což po těch letech oceňuji). ()

Reklama

Tyler 

všechny recenze uživatele

Nova tenhle seriál zabila nesmyslným vysílacím časem, protože jinak si neumím vysvětlit to nízké hodnocení a dokonce řeči o tuctovosti. A přitom je to právě naopak! "Da Vinciho případy" ani zdaleka nejsou bratrem kriminálních seriálů, které momentálně plní obrazovky v českých domácnostech. Zapomeňte na "Kriminálky Las Vegas/ Miami/ N.Y.", "Sběratele kostí" nebo "Myšlenky zločince" s jejich supermoderními přístroji schopnými po pěti vteřinách vytisknout DNA profil pachatele a všech jeho příbuzných do pátého kolena, nebo na kriminalisty s psychoanalytickými dovednostmi vyrovnávajícími se sjezdu soudních psychiatrů... Místo toho se zpátky nalaďte na starou a poctivou policejní práci. Zjistěte, že případy se mimo rychlé konzultace s patologem a laboratoří řeší především mravenčí prací spočívající v neustálém zpovídání podezřelých a svědků a v následném skládání střípků jejich výpovědí do jasného celku. Nedivte se pomalému tempu a častému čekání. Nenechte se překvapit tím, že vyšetřovatelé v podstatě "jen" neustále někam jezdí a baví se přitom mezi sebou, s kolegy, s informátory. Nekruťte hlavami nad úplatky nebo nad tím, že někdo rovnou uklouzne a spadne mezi špínu, kterou by měl sám uklízet. Zjistěte, že politikaření a kostlivci ve skříních vlivných osob vám mohou pomoct k prosazení vašich cílů. Dívejte se a poslouchejte "obyčejné" rozhovory a nechte se vtáhnout jejich kouzlem, spočívajícím v dokonalém odraze reality. Pak "Da Vinciho případy" rozhodně doceníte a výše zmiňované seriály vám přijdou jako samoúčelná exhibice... "Da Vinciho případy" jsou totiž návratem ke skutečné kriminálce. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama