Reklama

Reklama

Teorie velkého třesku

(seriál)
  • USA The Big Bang Theory (více)
Trailer
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Hrají:

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(279)

Leonard a Sheldon jsou dva brilantní fyzici – kouzelníci v laboratoři, ale společensky nemožní mimo ni. Naštěstí mají po ruce krásnou a svobodomyslnou sousedku Penny, která se je snaží naučit pár věcí o reálném životě. Leonard se věčně snaží hledat lásku, zato Sheldon je naprosto spokojený s videochatováním se svou platonickou partnerkou Amy Sarah Fowlerovou. Nebo s hraním startrekových 3D šachů se stále se rozšiřujícím okruhem známých, a to včetně kolegů vědců Koothrappaliho a Wolowitze a roztomilé mikrobioložky Bernadette, Wolowitzovy novomanželky. (TV Prima)

(více)

Diskuze

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Gryphon

ja to taky pochopil tak, ze chtela ukazat ten predstirany smich a ze ji hodne jde a je superverohodnej. a vylezlo z toho todle... ale dlouhy to teda bylo az moc.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Petaxis

nojo, ale tohle je kaley cuoco, ty se rika ano, i kdyz te vzbudi ve 3 rano a chce namasirovat nohy!

jinak ale ja mel spis na mysli jeho neobycejne kvalitni umeni cloveka povzbudit, jak se ho zeptala, jestli si mysli, ze bude nekdy uspesna herecka...

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

Já doufám, že je nebudou rozcházet, to by bylo zbytečný, a ta vážná chvilka se mi docela líbila. Ale ten Bernadetin smích to bylo otrava.

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Jestli je chtějí dát opět od sebe, tak pro to zvolili hodně divnej důvod... Celkově podivný a dost nevtipný díl (přepálený smích Bernadette byl kompletní fail)

na příspěvěk reagoval FFilipCZ, Gryphon

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

NightPorter

No já nevím... Podle mě by to posral, kdyby řekl ano holce, která se ho ptá v největší depresi a na káry :D Ráno by toho mohla dost litovat :D

na příspěvěk reagoval NightPorter

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Teda posledni dil docela deprese, ne? To nemam rad :-/ Leonard uz zase dela kravoviny...

Ale jinak jsem si dnes dal minimaraton a dokoukal poslednich 6 dilu, ktery jsem zanedbal, a vazne je to porad vynikajici, spousta vtipnejch momentu. Hlavne den o dikuvzdani. To se fakt s predchozima radama neda srovnat.  

na příspěvěk reagoval Petaxis

departed

departed (hodnocení, recenze)

O0okamioo0O

Já se na ní s největší pravděpodobností podívám, to jo, jen si od TBBT teď dám na chvíli pauzu, protože mi to po tý příšerný šestý řadě přijde jako ideální nápad.

na příspěvěk reagoval O0okamioo0O

departed

departed (hodnocení, recenze)

Šestá série už je vyloženě trapnost. Pátá série byla sice taky slabší, ale rozhodně jsem se nasmál víc, než u šestý, kde to bylo tak jednou za tří díly. Vtipy už nemají takovej říz, zachází se mnohdy i do extrému, povětšinou kýčovitého, takže z toho nevzejde vtipná situace, nýbrž trapná. Můj oblíbenej seriál a já nevím, jestli se na sedmou řadu mám těšit...

na příspěvěk reagoval O0okamioo0O

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Tak jsem se po menší přestávce opět dostal k TBBT a sjel moje manko asi 5 dílů....

mě seriál furt královksy baví... např. u 9 dílu a scének s Sheldonem a Bernadetiným fotříkem jsem se chlámal jako blázen... fakt masakr... nalitej Sheldon fakt dával... :-)

jinak k zdejší debatě, taky musím říct, že Leonarda jsem nikdy moc nemusel, asi prostě tak celkově jako člověk, že mi moc nesedí.... slovo zm*d bych rozhodně nepoužil... ale rozhodně to nejni takovej "nice-guy", jak se jeví a jak ho hodně lidí vnímá....

jinak mě tam moc nebaví Howard.... a vysloveně mě tam sere Raj, to prostě nechápu co z něj udělali za buzničku hroznou trapnou a jak se chová, a jak je strašně chytrej atd atd ad... no hrozný...

ještě že je tam furt Sheldon, Amy, Penny a občas dobře pobaví Bernadette...

FFilipCZ

FFilipCZ (hodnocení, recenze)

Sygi

Souhlas, v předešlých sériích to bylo častokrát hodně "nahoru - dolu". Stylem, že pár dílů bylo fakt bravurních, ale pár bylo zase nic moc (samozřejmě nic moc v TBBT znamená, že sem se i tak parádně bavil, ale asi víš, co tím myslím) a sedmička zatím jeden parádní díl za druhým.

Musím se tedy přiznat, že já s TBBT začal celkem později a přišel jsem na něj úplně náhodně přes kámoše, ale ta itnergalatická rychlost, kterou jsem dohnal všechny neshlédnuté filmy je fakt neuvěřitelná :D

Sygi

Sygi (hodnocení, recenze)

tom.cube

Chtěl jsem o něm napsat, ale předtím tu někdo nadával, že tu rozebíráme každý díl. :D Taky si myslím, že se povedl, sedmá série si zatím drží výbornou úroveň! :)

na příspěvěk reagoval morena.jea, FFilipCZ

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Zatím tu nepadlo ani slovo o vánočním dílu, podle mě byl dost povedený... :)

na příspěvěk reagoval Sygi

Gryphon

Gryphon (hodnocení, recenze)

Dacsus

Nezabúdaj na rozhovor Leonarda s prof. Protonom o Sheldonovi. Tam Lonard jasne ukazuje aký je jeho vzťah k Sheldonovi.

Amberjack

Amberjack (hodnocení, recenze)

Dacsus

Pozitivní je, že začínám rozumět, jak to vlastně myslíš. Ale jistě uznáš, že charakterizovat Leonarda jedním sprostým slovíčkem je určitě trošku zjednodušující a nepřesné.

 Postavy se v TBBT obecně vzato nechovají moc konzistentně - Sheldon je většinou (souhlasím) klasický Aspengerák, ale jindy se zase chová jako potřeštěný vědec, jako malé dítě atd., Penny dokáže na Amy a Bernadette uplatňovat skoro šikanu, Howard je jednu chvíli nesoudně slizký a vzápětí zase trefně sarkastický. Long story short: autoři koncipují TBBT jako "fun first" seriál a zábavě opravdu podřizují vše. Takovéhle seriály já preferuju spíš než life-like sitcomy jako Přátelé (ale nic proti nim..).

Každopádně v mých očích Teorii táhne trio Sheldon-Penny-Howard. Leonard je základní (a imho nezbytné) pojítko mezi nimi. Nemám ale asi dostatek imaginace, abych si představil, jak by ho tvůrci mohli udělat shovívavějším, přátelštějším nebo dobráčtějším. Ve spojení s Sheldonovým nadpozemským sebevědomím to prostě funguje. Naopak si dovedu představit, že by hlavní postavou nebyl Raj, ale to už je trošku jiné téma. 

Jinak doufám, že už tady někoho neprudim těmahle dlouhejma příspěvkama:-)

Dacsus

Dacsus (hodnocení, recenze)

Amberjack

Lisa, takisto aj Lister su ovsem jasny dobraci. A Rimmer je povahovo na hony vzdialeny od Sheldona (urcite by nesiel niekoho prosit aby neublizil - emotivne - Listerovi, ako siel prosit Sheldon Penny, aby neublizila Leonardovi - a napr. ze by toto urobil Leonard pre Sheldona si neviem predstavit).

Sheldon je proste typek s Aspengerovym syndromom (vid. link), ktory sa jednoducho v socialnej interakcii straca - proste to, ze je problem s nim vyjst, to nie je jeho umysel - vyplyva to cisto z toho ako funguje jeho mozog. Kazdopadne, ak zaregistruje ze nieco pohnojil, ma snahu uviest veci na spravnu mieru - plus, evidentne ma moralny kompas, a vie co je neeticke.
Korunu tomu este nasadzuje jeho vysoke IQ, vdaka ktyoremu vsetko analyzuje striktne z logickeho hladiska.

U Leonarda, ktory ma tiez vysoko nadpriemerne IQ a podobnym handicapom netrpi, by som predsajlen ocakaval trosku vacsie pochopenie pre "inakost" jeko kamarata - zial, zvacsa prave tuto Sheldonovu nevyhodu casto zneuziva k tomu aby ho zhodil, alebo aby si z neho strielal s tym, ze Sheldon nechape ze si z neho robi prdel.

Napr. Howard, ten sice vyznieval sprvoti ako slizak so sklonom robit si zo vsetkych prdel, ibaze u neho je zrejme ze to je len maska, a v skutocnosti to zakerak nie je ( u Raja - tam tazko povedat, niekedy sa chova ako pekny blb, ale niekedy je v poho). Kupodivu, z Howarda sa stala moja oblubena postava (spolu so Sheldonom a s Penny).

Prave toto ma zaraza najviac, ze niekoho ako Leonard vsunuli do inak skveleho sitcomu (jeden z mojich najoblubenejsich - aj vdaka tematike, okolo ktorej sa to cele toci).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Asperger%C5%AFv_syndrom

na příspěvěk reagoval Amberjack, Gryphon

Amberjack

Amberjack (hodnocení, recenze)

Jen pro jistotu: určitě nepovažuju Leonarda za nějvětšího dobráka a Sheldona za pako. Postava Leonarda mě taky nějak zvlášť nebaví, ale je to klasický "keeper" - základní kámen, možná trošku nudný, pro seriál ale nezbytný. Hlavním účelem je nastavit podobnou postavu do situace aspoň zdánlivě odrážející reálný život (většinou je to láska nebo touha po něčem). Něco jako Ted z HIMYM nebo Marge a Lisa ze Simpsnů, Lister z RD atd. Sheldon je zase klasický antagonista (ne ve smyslu "zloduch", jak to známe z akčňáků), vyvolávající komplikace v realizaci motivů ostatních postav (těžkopádněji to asi napsat nešlo:-)..) - jako Barney v HIMYM, Homer v Simpsnech, Rimmer v RD... Občas se tyhle úlohy prohazují nebo se dočasně hodí na někoho jiného. Každopádně je pro mě těžké se přimět k tomu, abych jakýkoliv charakter v sitcomech vnímal zásadně negativně, odsuzoval a hledal na jeho povaze vady. Ale je fakt, že jsem soucítil i s chudáčkem Sauronem v Pánovi prstenů...:-/

na příspěvěk reagoval Dacsus

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan

to uz o tobe vime davno :-D ;-)

ja nevim, mne na nem bylo sympaticky, ze se nebal do ty penny jit, ale moc zabavna postava to uz neni no. chtelo by to nekoho novyho do party, kutrapali uz taky dlouho neni nic moc, nekdo novej by to mohl trochu ozivit, ale esli to skonci akorat u toho, ze mu taky najdou holku, tak to moc nepomuze, ten serial byl lepsi, kdyz s nikym nechodili

Související novinky

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Sbohem HBO Max, seznamte se s Max. Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav si protlačil svoji a streamovací služba HBO Max, jež se v květnu spojí ještě s obsahem právě Discovery+, ponese v Americe od… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Reklama

Reklama