Sanitka 2 (TV seriál)

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 13x58 min)

Filip Renč

Ivan Hubač

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková, Václav Jiráček, Jana Kolesárová, Jitka Schneiderová, Svatopluk Skopal, Ivana Andrlová, Jaromír Dulava, Vladimír Javorský, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jiří Lábus, Martin Bohadlo, Igor Bareš, Zdeněk Srstka, Lukáš Langmajer, Michaela Marečková, Jiří Krejčí, Petra Ben Messaoud, Adriana Bajtková, Lenka Vacvalová, Eva Leinweberová, Vladislav Beneš, Gabriela Štefanová, Ilja Racek, Antonín Duchoslav, Marek Taclík, Daniela Písařovicová, Jiří Bábek, Josef Beck, Zdeněk Dvořák, Zdeněk Košata, Pavel Lagner, Tereza Kocinová, Zuzana Kožinová, Jarmila Vlčková, Petr Janiš, Marek Ronec, Petr Lněnička, David Matásek, Jan Holík, Tomáš Jeřábek, Renáta Kubišová, Vladimír Kulhavý, Jan Krafka, Josef Kuhn, Patrik Děrgel, Marcela Nohýnková, Teresa Branna, Jana Pidrmanová, Petr Pelzer, Michal Hruška, Lenka Krobotová, Lenka Ouhrabková, Dalimil Klapka, Mária Dolanská, Karolina Frydecká, Jelena Šebestová-Juklová, Tomáš Měcháček, Petr Meissel, Miloslav Mejzlík, Jan Cimický, Jan Lepšík, Lukáš Příkazký, Jakub Frydrych, David Suchařípa, Zdeněk Podhůrský, Mikuláš Křen, Václav Helšus, Ctirad Götz, Jindřich Bonaventura, Dana Marková, Václav Knop, Miroslav Pánek, Milan Tomeš, Tereza Srbová, Jan Vondráček, Vilém Čok, Aleš Gelnar, Jakub Gottwald, Hana Seidlová, Martin Preiss, Milan Němec, Tomáš Racek, Vanda Konečná Károlyi, Hana Křížková, Sebastian Pošmourný, Ida Sovová, Roman Slovák, Daniela Drtinová, Zdeněk Pecha, Vendula Ježková, David Šír, Stanislav Majer, Eva Vrbková, Jiří Hajdyla, Martin Dusbaba, Zdeněk Pecháček, Jan Nemejovský, Rudolf Kubík, Anna Císařovská, Radana Herrmannová, Martin Janouš, Daniel Svoboda, Petra Špindlerová, Lenka Stolařová, Barbora Jánová, Lenka Svadbíková-Veliká, Agáta Lexová, Martha Olšrová, Matěj Anděl, Juliana Moska, Josef Vaverka, Lukáš Jůza, Karolína Hlaváčková, Karolína Krézlová, Jakub Nemčok, Jindřich Pulda, Jan Surmaj st., Ivo Halík, Zdeněk Hess, Zdeněk Vencl, Evžen Hájek, Lukáš Křišťan, Hana Doulová, Zdeněk Dušek, Petr Grůša, Miroslav Šnajdr, Nami Havelková, Dominik Picek, Esther Lubadika, Marek Dobeš, Bohuslav Svoboda, Lenka Novotná

"Mnohí sa boja o svoju povesť, máloktorí, ale o svoje svedomie," Podľa môjho názoru veľmi múdra veta a vlastne neviem, prečo som ju vytiahol pri tomto komentári. Ale určitý zmysel to naozaj má. Tak vy môžete teraz uvažovať aký to má súvis počas toho ako si prečítate môj komentár. Sanitka bola vždy značkou, tomu nezabránia ani zlé hodnotenia na ČSFD, ani nejaký negatívny názor nejakého televízneho kritika. Myslím si, že spraviť pokračovanie bol naozaj geniálny nápad, pretože tento seriál si svojich divákov rozhodne nájde. Divákov všetkých vekových vrstiev, ako jeden z mála československých seriálov. Reklama naňho bola veľkolepá, herci vopred sľubovali aké obrovské divadlo sa chystá. Ja som úprimne zvedavý, ako sa bude vyvíjať. ;) 1. časť : Je pravdou, že pilot nebol úplne silný, ale pri seriáli s toľkými postavami je to úplne pochopiteľné. Okrem príjemného humoru, zaujímavého príbehu priniesol hlavne príjemnú nostalgiu, ktorá minimálne na dobrom dojme pridá. 75% 2.časť : Znova veľkolepé, a zaujímavé, znova sarkastické a pritom tak dramatické. Naozaj perfektná "húsenková dráha". Musím uznať, že práve v tejto časti sa predstavila moja úplne najobľúbenejšia postava Sanitka a to Teo, ktorý je úplne fantastický, geniálny, perfektný a vlastne nedalo by sa ani vyzdvihnúť aký geniálny. 80% 3.časť : Mne sa zdala táto časť asi doteraz najlepšia, aj keď paradoxne najkratšia. Za peckovo zvládnutý úvod, som sa na celú časť pozeral s otvorenými ústami a čakal som na to, čo sa bude diať. Skvelá časť! 85% 4.časť : 90% (zatiaľ prekvapivo najlepšia časť). Musím uznať, že kvalita seriálu stúpa časť čo časť! 5.časť : Áno, myslím si, že sme sa už dostali do tej chvíle, keď môžme povedať, že Sanitka sa nám naozaj rozbieha. Predchádzajúca časť bola myslím si prelomová, a táto nás presunula do jadra seriálu. Práve v tejto časti som si povedal : "Áno! Tak konečne sme našli nadpriemer československých seriálov,". A myslím si, že by so mnou súhlasili viacerí. No ako bolo veľa vecí na tejto časti pozitívnych, tak aj jedna v mojich očiach negatívna. Moja doteraz veľmi obľúbená postava Teo, sa ukázal v ozajstnom svetle. :-( No napriek tomu, že to nezvýšilo moju radosť zvýšilo to kvalitu a zápletku Sanitky 2. Veľmi sa teším na pokračovanie - pretože zatiaľ to je skvelé.6. časť : Už sme si v posledných častiach zvykli, že seriál má stúpajúcu tendenciu, napriek tomu, že sa v tomto dieli niektoré postavy pridali, tak na niektoré sa upriamila pozornosť. Dobré! Nazval by som to takou taktickou časťou. Dostali sme sa presne do jadra seriálu, kde už nie je vhod povedať že seriál sa rozbieha. Tak už sa teším na ďalšie časti. Ja neverím, ale možno dám naozaj českému seriálu 4 hviezdičky (+ - 1). 7. časť : Ja tomu prestávam chápať. Seriál z časti na časť stúpa, a teraz sa to už začína nebezpečne približovať k veľmi pozitívnemu hodnoteniu. Táto časť bola dlhoočakávaná, a očakávania aj splnila. Zároveň zvyšuje hodnotenie o 5 percent.85%. 8./9./10/11. časť : 80% Som zvedavý na finish!! Posledné dve časti : Fakt prekvapivo až príliš také renčovské. Posledné časti boli veľmi zaujímavé, a povedal by som, že tak ako malo 11 častí svoje príbehy, tieto dva tvorili osobitný - jeden veľký, a zároveň dopĺňal aj ten prvý (z 11.častí). Úprimne netuším čo od Sanitky čakali bodohoniči, ktorí dávajú odpad, ale ja som spokojný. CELKOVÉ HODNOTENIE : 80% Zaujímavé komentáre : Allien.9, mchnk(20.9.2013)

• Nikon

Po polovině seriálu musím konstatovat, že Jiří Hubač by se styděl. Pokud někdo hodnotil "starou Sanitku" průměrně, tak jak má hodnotit tohle Renčovo "veledílo" ? Jsou tam scénky, které by dohromady možná daly na slušný celovečerní televizní film, ale na desetihodinový seriál je to setsaktramentsky málo.(28.10.2013)

• Kimon

Jo, jo, opět jeden total propadák. Souhlasím s KIT.HL, radek99, ceskyhonza a mnohými dalšími. Vyhozené investice ČT. Dva díly a dál se nedívám. Poplatné dnešní akčně škvárové době. Myslím, že Filip Renč tohle neměl brát.. A Ivan Hubač by se měl vrátit ke své původní tvorbě typu May Day (TV film), Černí andělé (TV seriál), atd.(17.9.2013)

• Sharlay

Tři legendární scény: dvě s Romy a jedna s muslimy. Ty stojí za odpad! jako řemen. Renčovy výmluvy, že on to nevymyslel, že to pouze zrežíroval, jsou alibismem té nejvyšší úrovně. Jeho názory jsou obecně známé, je to rasista, přátelí se s Danielem Landou, podporuje Miloše Zemana. Jako "umělec" se režisérsky podepsal pod Sanitku 2, jinými slovy s oněmi vyobrazeními, jež jsou absolutně přes čáru, souhlasí. A stejně jako všechny tyhle vypatlané mozky, na protiargumentaci vůči chybám ve svém díle postavených na xenofobii je schopen přirozeně zareagovat pouze výhrůžkami násilí a vztekem (viz pořad Zaostřeno na ČRo Plus z 18. ledna 2014). Česká televize definitivně zničila koncept veřejnoprávní televize a odhalila svoji populistickou tvář.(21.3.2016)

Na úvod - hodnocení bude odpovídat průměrům podle jednotlivých dílů, s tím že samozřejmě až bude po všem, bude se možná celé posouvat (jak do sebe skládačka zapadne). Ale protože mám trochu problémy pamatovat si x týdnů staré seriálové epizody, jsem líný psát si někam mimo poznámky, a nechce se mi jen kvůli citům některých uživatelů rozhazovat počty hodnocení a komentářů, jsou tu už po první epizodě kromě obvyklých keců i hvězdy. A co říct k věci? Asi to, že první díl byl opravdu na rozjezd - vychrlil na nás hromadu postav, nastínil kolik různých linek se tu asi bude odvíjet, ale celkově to bylo takové rozpačité. Renč (resp. Hojda) ukázal, že ho baví obrazové vychytávky (několik druhů prolínaček, rozdělování obrazu, zoom sem zoom tam), ale pokud měl být dramatický záměr ukázat divákům, že se vlastně u záchranky za těch několik desítek let nic nezměnilo, tak selhal, protože z toho mám jen a pouze pocit, že si tu někdo chtěl mermomocí "jen" střihnout několikero scén z původního seriálu - protože to jsou téměř doslovné kopie, jen např. místo Srstky je tam Vašut (BTW ta scéna, kde dojde ke konfrontaci Jiráčka s Vašutem u nosítek prostě nemá konec:)) a místo rodičů "Evy" zase Ilja Racek;) Uvidíme co bude dál, zatím postrádám uvěřitelnost, kterou původní Sanitka mohla rozdávat.(7.9.2013)

• - V 6. epizodě hlásí při výjezdu k pacientce pošťačka adresu Kaprovská 8/180 a na dispečinku sestra omylem zaznamená ulici Kaprovskou 180/8. Dle označování orientačních a popisných čísel v Praze je však správné označení na domě 180/8, viz čas 25:25. (Kirman)

• - S rozpočtom 200 miliónov českých korún sa stal seriál vo svojej dobe najdrahším projektom Českej televízie. (Raccoon.city)

• - Hneď druhý natáčací deň sa prihodila smutná udalosť. Zomrel režisér Jiří Hubač, pod ktorého režisérskou taktovkou sa natáčala prvá Sanitka (1984). (Raccoon.city)