Sanitka 2 (TV seriál)

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 13x58 min)

Filip Renč

Ivan Hubač

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová-Veškrnová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková, Václav Jiráček, Jana Kolesárová, Jitka Schneiderová, Svatopluk Skopal, Ivana Andrlová, Jaromír Dulava, Vladimír Javorský, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jiří Lábus, Martin Bohadlo, Igor Bareš, Zdeněk Srstka, Lukáš Langmajer, Michaela Marečková, Jiří Krejčí, Petra Ben Messaoud, Adriana Bajtková, Lenka Vacvalová, Eva Nosálková-Leinweberová, Vladislav Beneš, Gabriela Štefanová, Ilja Racek, Antonín Duchoslav, Marek Taclík, Daniela Písařovicová, Jiří Bábek, Josef Beck, Zdeněk Dvořák, Zdeněk Košata, Pavel Lagner, Tereza Kocinová, Zuzana Kožinová, Jarmila Vlčková, Petr Janiš, Marek Ronec, Petr Lněnička, David Matásek, Jan Holík, Tomáš Jeřábek, Renáta Kubišová, Vladimír Kulhavý, Jan Krafka, Josef Kuhn, Patrik Děrgel, Marcela Nohýnková, Teresa Branna, Jana Pidrmanová, Petr Pelzer, Michal Hruška, Lenka Krobotová, Lenka Ouhrabková, Dalimil Klapka, Mária Dolanská, Karolina Frydecká, Jelena Šebestová-Juklová, Tomáš Měcháček, Petr Meissel, Miloslav Mejzlík, Jan Cimický, Jan Lepšík, Lukáš Příkazký, Jakub Frydrych, David Suchařípa, Zdeněk Podhůrský, Mikuláš Křen, Václav Helšus, Ctirad Götz, Jindřich Bonaventura, Dana Marková, Václav Knop, Miroslav Pánek, Milan Tomeš, Tereza Srbová, Jan Vondráček, Vilém Čok, Aleš Gelnar, Jakub Gottwald, Lenka Novotná, Hana Seidlová, Martin Preiss, Milan Němec, Tomáš Racek, Vanda Konečná Károlyi, Hana Křížková, Sebastian Pošmourný, Ida Sovová, Roman Slovák, Daniela Drtinová, Zdeněk Pecha, Vendula Ježková, David Šír, Stanislav Majer, Eva Vrbková, Jiří Hajdyla, Martin Dusbaba, Zdeněk Pecháček, Jan Nemejovský, Rudolf Kubík, Anna Císařovská, Radana Herrmannová, Martin Janouš, Daniel Svoboda, Petra Špindlerová, Lenka Stolařová, Barbora Jánová, Lenka Svadbíková-Veliká, Agáta Lexová, Martha Olšrová, Matěj Anděl, Juliana Moska, Josef Vaverka, Lukáš Jůza, Karolína Hlaváčková, Karolína Krézlová, Jakub Nemčok, Jindřich Pulda, Jan Surmaj st., Ivo Halík, Zdeněk Hess, Zdeněk Vencl, Evžen Hájek, Lukáš Křišťan, Hana Doulová - Krobotová, Zdeněk Dušek, Petr Grůša, Miroslav Šnajdr, Nami Havelková, Dominik Picek, Esther Lubadika, Marek Dobeš, Bohuslav Svoboda

Trošku jiné kafe než původní seriál. Hodně lidí se bálo režie od Renče, ale podle mě se toho zhostil skvěle. Pravdou je, že nějaké díly jsou slabší. Hodně má nový seriál společného s původním, jako milostné vztahy, hromadné neštěstí ap. Akorát herci nám zestárli. Jediný co bych trošku vytknul je rozdělování obrazu a další obdobné hrátky. 7/10(7.9.2014)

Podle ty hate wave jsem to cekal mnohem horsi. Minusem je urcita bulvarnost co do volby zapletek, cernobilost, hodne placaty charaktery a maximalni predvidatelnost. Vetsina postav je ale relativne sympaticka, fortel to ma taky, navic potesi i relativni blizkost k puvodnimu serialu, trebaze by to slo oznacit i za mirny plagiatorstvi. Hazeni odpadama kazdopadne tradicne zavani snobstvim a zaroven neznalosti puvodniho serialu + dalsich zanrovek tohohle typu. Ony totiz na tom byli na E. R. a v CHicago Hope v mnoha ohledech podobne.(16.7.2015)

Doprdele ale už mě s tím přirovnáváním k nějaký zahradě, nemocnice či pojištovně apod. výdobytkům vážně uživatelé serete! To neumíte napsat svůj vlastní názor???! Furt opičkujete jedno a to samý, když se objeví nový seriál z lékařského prostředí! *** Po shlédnutí všem 13ti dílů musím uznat, že syn pana Hubače se popral s pokračováním velmi statečně a pan režisér Renč udělal svoje celoživotní "seriálové" dílo. 80%(20.12.2013)

• Sharlay

Tři legendární scény: dvě s Romy a jedna s muslimy. Ty stojí za odpad! jako řemen. Renčovy výmluvy, že on to nevymyslel, že to pouze zrežíroval, jsou alibismem té nejvyšší úrovně. Jeho názory jsou obecně známé, je to rasista, přátelí se s Danielem Landou, podporuje Miloše Zemana. Jako "umělec" se režisérsky podepsal pod Sanitku 2, jinými slovy s oněmi vyobrazeními, jež jsou absolutně přes čáru, souhlasí. A stejně jako všechny tyhle vypatlané mozky, na protiargumentaci vůči chybám ve svém díle postavených na xenofobii je schopen přirozeně zareagovat pouze výhrůžkami násilí a vztekem (viz pořad Zaostřeno na ČRo Plus z 18. ledna 2014). Česká televize definitivně zničila koncept veřejnoprávní televize a odhalila svoji populistickou tvář.(21.3.2016)

• Rousse

Původně jsem toho měla na srdci opravdu hodně. Chtěla jsem tvůrcům hodně vyčinit za naprostou stupiditu dialogů a scénáře (rádoby vtipné scény; stupidní telefonát syna ze zámoří – proč jako volal? Aby řekl „Ahoj, tati, tak já už musím leteť!“??!!; bohatý hoteliér nad hrobem a univerzální dědička; hromadná nehoda, kterou hlásí asi 10 telefonátů na dispečink, ale záhadně na místě nehody NENÍ ANI NOHA natož pak třeba nějací policajti???!!; maníka smete ve starém pick-upu AUTOBUS a on je naprosto v pohodě bez jediné zlomeniny a ještě může běhat a škrtit doktora??!!), naprosto antikoncepční hudbu (když při jízdě výtahem hrála hudba jak z laciného péčka, to jsem se smála, ale když u debilně naaranžované „dopravní nehody“ hrál kostelní chór, to už jsem šla do kolen, a hlavně – proč ta hudba hrála POŘÁD???), měla jsem i poznámky ke střihu a já nevím k čemu ještě... Ale nakonec, když to tak vidím, tak se stačí zeptat: „Proč jste z tohoto seriálu udělali stupidní Ordinaci v růžové zahradě?“. Oficiální text distributora začíná slovy: „Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami...“ Nenechte se mýlit – z původních postav zůstala nula a ty zbylé postavy jsou těžce v mínusu...takže zatím jedna velká hvězda z velké nostalgie.../// Úprava komentáře po zhlédnutí PLNÝCH 3 dílů, které byly zatím odvysílány (pro ty, co se zde čertí kvůli komentářům psaným po 1. díle) - na svém hodnocení neměním absolutně nic, naopak, mám ještě chuť dát odpad. Ženská s proříznutou karotidou, krvotrysk jako blázen a sama si vydrží 10 minut tlakově brzdit krvácení bez ztráty kytičky a vědomí??!! COŽE??? Doktor přijede k výjezdu, kde je chlap s pneumothoraxem a vysvětluje v klidu a beze spěchu saniťákům, kteří už pneumothorax určitě minimálně jednou za svou dlouhou kariéru viděli, jak pneumothorax vzniká a co se při něm děje???!!! WTF??? 3 díly vršících se stupidních chyb! Jo a teď se mi hodně líbila scéna s oživováním paní u prázdné sanitky.... Hanzlík si tam prostě tak v klidu projde, v klídečku najde defibrilátor - žádný spěch - na co?:-) A nakonec paní po srdeční zástavě a zásahu defibrilátorem vyskočí jak čertík z krabičky, naprosto bez jakýchkoliv symptomů a ještě ho zmydlí. Jooo...to pobavilo:-) Ale asi ne tak, jak to tvůrci zamýšleli.(7.9.2013)

• - V seriálu hraje 236 herců a 2 500 komparzistů. (M.B)

• - V 6. epizodě hlásí při výjezdu k pacientce pošťačka adresu Kaprovská 8/180 a na dispečinku sestra omylem zaznamená ulici Kaprovskou 180/8. Dle označování orientačních a popisných čísel v Praze je však správné označení na domě 180/8, viz čas 25:25. (Kirman)

• - Ve čtvrtém dílu probíhá zásah v Poslanecké sněmovně, ale ve skutečnosti je scéna s ostrahou natáčena v prostorách recepce Ministerstva průmyslu a obchodu. V místě byly pouze upraveny prostory. Skutečný vchod do budovy je dveřmi, před kterými jsou umístěny vlajky. Obsluha "rentgenového pásu" je skutečně zaměstnána na recepci ministerstva. Ve chvíli, kdy záchranáři společně s šéfkuchařem procházejí přes bránu do útrob budovy, svítí červené kontrolky na zařízení evidence výstupu. (Kirman)