Constantine

USA, (2014–2015), 9 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Jamie Delano (komiks), Garth Ennis (komiks), Alan Moore (komiks)

Hudba:

Bear McCreary

Matt Ryan, Charles Halford, Angélica Celaya, Harold Perrineau, Michael James Shaw, Jeremy Davies, Lucy Griffiths, Julian Lehmann, Leisha Hailey, Lisa Darr (více)

Epizody(13)

Constantine dokáže v ľuďoch vidieť anjelov a démonov, no jeho duša je upísaná peklu. Rozhodne sa život plný zla opustiť, no toto rozhodnutie mu nevydrží dlho. Démoni sa totiž zamerajú na dcéru jeho kamaráta Liv (Lucy Griffiths známa z True Blood) a jemu nezostáva nič iné, než sa vrátiť späť do boja.
Tvorcovia obsadili do role hlavného hrdinu Matta Ryana (Myšlienky vraha, Vikingovia) a sľubujú návrat ku koreňom komiksu. (Refresher.sk)

hwnd

Seriál mi dlouho ležel na disku a nějak jsem se nemohl odhodlat. Asi hlavně proto, že filmová podoba je jedním s mých osobních top filmů. Ale když se kluk mihnul v Arrowovi, tak si říkám, že vypadá jako dobrej magor a že bych tu třináctidílnou jednohubku mohl přecejen zkusit. Po prvních pár dílech mě to pořád docela baví, celkově zatím lehce nadprůměrné, tak uvidím, kam se finálně pohne hodnocení. ()

Luckyboy

Čekal jsem seriál s atmosférou, ale spíš šlo o lehce zmatené "vyprávění" bez začátku a bez konce. Nevím, jestli si seriál konec zasloužil, ale po shlédnutí celé série se tomu moc nedivím. Krátký "gig" v jedné epizodě Arrowa byl z pohledu Constantina mnohem víc cool než celý seriál a to je na pováženou. ()

CrazymanM

No nevím,nevím,zase tak nadšenej z toho nejsem,tak trochu mi to připomíná Sleepy Hollow(vzdáleně),které už mi postupem času dosti lezlo na nervy.Podívat se na to dá,ale nic velkého od toho nečekejte! ()

Horoman

Hodnoceno po třech dílech. Slabota, dalo by se říct béčko, velice špatný scénář, neustále dopředu víte co se bude dít a je to jedno klišé za druhým. Dělá ostudu nedoceněnému filmovému zpracování. ()

kramatos

Očekával bych temný a tajemný religiozní exorcismus, zatím jsem se dočkal je černých andělů a vysmáteho namachrovaného vymítače. ()

Kaitiffa

Ako keby som to už niekde videla... jasné! Supernatural! Až na to, že miesto jedného sexoša a jeho brata s katastrofálnymi vlasmi tam je jeden otravný Brit, obklopený nejakou jasnovideckou cigaňou a tichécho submisívneho a nesmrteľného starého mládenca. Jak bizarné, vobec som si to takto neprdstavovala, sklamalo ma to a aj napriek tomu mám nutkanie si pozrieť ďalšiu časť, a ďalšiu, a ďalšiu... ()

Richi007

Nejsem na chlapy, ale já ho žeru. Mnohem lepší než Keanu, ten cynismus je prostě best. Líbí se mi i ten styl a uvidíme, co z toho autoři vycucají do budoucna. Komu se líbil film, tak ten si seriál musí oblíbit, protože je to vyloženě nadstavba. ()

Uccueta

Prvý diel vyvolal vo mne "mravenčenie" neistoty a potešenia a aj napriek spokojnému vrrrkaniu mi niečo na ňom nesedelo. Úvodná scéna s fatalistickým a príjemne sebavedomím hlavným predstaviteľom (Mattom Ryanom), ktorý odmieta klamať sám seba, že je blázon ma ideálne navnadila, ale zavŕšenie dielu vyvolalo isté pochyby. Ostatné diely kvalitatívne kolísali, ale charizmatické vystupovanie Constantinovej kompánie (presvedčivá, povahovo zaujímavá a suverénna Zed (Angélica Celaya), miestami zdržanlivý, no oddaný Chas (Charles Halford,))držalo úroveň vždy nad 70%. Atmosféra, silné charaktery, nešetrný prístup k vedľajším, ale aj hlavným predstaviteľom, silnejúca temnota, rovnako charizmatická konkurencia - Papa Midnite (Michael James Shaw) a mentorujúci "strážny" anjel (Harold Perrineau) dávajú nádej v rastúcu kvalitu. Posledné dva diely, a predovšetkým skvelo režijne a scenáristicky zvládnutý 9 diel, ma nútia ešte zvýšiť pôvodné hodnotenie na 80%. ()

Tribe

Tak první řada konečně za mnou. Matt Ryan mě jako představitel Constantina bavil, dobrej výběr, jinak je to ale obyčejnej seriálovej model → Série - je nám představen megaprůser v podobě "vzrůstající temnoty" / Jednotlivé epizody - na začátku se objeví dacanskej démon, v půlce je to všechno jakoby beznadějný a na konci se všechno nějak vyřeší = nuda. Finále první řady nám samozřejmě odhalí od začátku naprosto nepředvídatelnou skutečnost aneb anděl Gabriel ze stejnojmenné filmové verze na druhou, kdo by ty byl čekal :-D Některé epizody obsahovaly docela dobré a nápadité scény (třeba když byl anděl Manny uvězněnej v lidském těle a nechal se vykouřit sestřičkou), ale některé to málo dobrého totálně zazdily, například epizoda, když byli v tý věznici, tomu se nedalo nic víc než smát :-) Čistejch 40% ()

CarLoSiiin

Trošku zklamání, tvůrci se mohli snažit o něco víc. Největším záporem tohoto seriálu je určitě slabá dějová linka - každý díl začíná úplně něčím jiným a celkově tomu chybí ucelenost. Dále vytknu laciné efekty a nudné momenty. Každopádně i přes všechny zápory mě Constantine zabavil na jeden krásný den, za což jsem rád. Palec nahoru pro Matta Ryana. 65% ()

aannemer

Po dvou dílech dávám jednu hvězdu. Snad za efekty, protože nic dalšího mě zatím vůbec neoslovilo. Hlavní hrdina je libovej frajírek, rádoby fipnej, ale spíš trapnej až na půdu. Holkám na potkání říká lásko, asi jako když si chlapi mezi sebou říkají vole. No, šanci tomu ještě dám, ale nepředpokládám, že tahle slátanina nějak ovlivní můj kladný vztah ke Constantinovi coby K. Reevesovi. Po třetí epizodě vzdávám a mažu z HDD. Ten libovej frajírek (JC) mi už totálně leze na nervy a ani mezi dalšími postavami jsem si nenašel toho svého klaďase či správňáka. Nic platno, šmytec! ()

pepca72 odpad!

Tak tu máme, alespoň dle mého názoru, zase zprzněný námět, zpracovaný pro přiblblé náctileté američany. Televizní triky, televizní vizuál, toporní herci a hlavní hrdina? To je snad omyl. Blonďatý kokůtek, hláškující jako v nějaké přiblblé komedii, který hraje všechny scény, včetně vymítání, s jediným toporným výrazem, čímž jde celý koncept do háje. Oproti filmu, je to sračka, a nechápu, zdejší silné hodnocení. Totální absence napětí a dramatičnosti. Vymítací scény v podání toho atrofického rádoby Kena, jsou k smíchu. Celé je takové poloamatérské, po režijní stránce laciné, zkratkovité. Pochválit mohu snad jen snahu kamery, a dobré masky démonů. Zkrátka tomu chybí ten mysteriózní, temný, dramatický háv, a cynický ( né komicky - trapně hláškující) přístup hlavního hrdiny. Constantin má představovat osobu bojující s temnými silami, s duší temnou jako peklo, kterému však stále a dokola nastavuje pěsti, kříže a vše co umí, s cynickým přístupek k sobě samému a ke všemu, s čímž se potýká. Absence sebezničujícího, nadměrného kouření osoby, nasmrt prolezlé rakovinou, jenž se smrti a dáblu směje, je naprosto zásadní a poškozuje rovněž předlohu. Prostě zklamání. DOPLNĚNO 6.11.2014. Po druhém díle dávám odpad, a to sevším všudy. Totální přiblblá báchorka pro 10 leté děti, ani to snad ne. Absence jakého koli napětí, absence všeho, mimo trapnosti a směšnosti. Hlavní homo hrdina svým přístupem Constantina nehraje ale paroduje.Katastrofa po všech směrech. Jedno z největších zklamání seriálové produkce. ()

JaymanCZ

Celkem zajímavé, atmosféra fajn, čekal sem že to bude chaotické, ale ani mi nepřišlo a hlavně jsem se ani nenudil. Jen se obávám, že to celý bude stát na hereckém výkonu, který předvede Matt Ryan. Určitě tomu šanci dám, tématika je supr, tak snad se to dobře vyvine. A když to nebude seriálová bomba, kterou nečekám, oddychovka určitě. Pilot - 65% ()

Yeonix

Pravdou je, že pilot nebyl úplně ideálně podaný a další dva díly nebyly tak zajímavé, nejspíše proto nezískal Constantine full season. Ovšem od čtvrtého dílu se to rozjelo a Constantina jsem opravdu hltal, může za to hlavně charismatický Matt Ryan. Za první sérii jasných 85%. Jen doufám, že pokud seriál získá 2.sérii, tak lépe naloží s hlavním příběhem, nicméně možná že problém v konzistenci hlavního příběhu je nejspíš v tom, že získala 1.série právě jen 13. epizod. A možnost crossoveru s CW seriály vypadá opravdu zajímavě. No, uvidíme jak to dopadne. ()

flouny8

O něco slabší než původní film, ale i tak velmi dobré. Celé to stojí na výběru herce pro hlavní roli a ten to zatím zvládá na výbornou. Škoda, že přestali točit zrovna v nejlepším. ()

Tomulka

Špatné škrobené herectví a rozhodně nezajimavý děj a levné vizuální zpracování. Tato látka není dobře pojatá a působí nekompaktně. Rozhodně to nestojí za skouknutí. ()

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Seriálový Constantine hlásí comeback

Seriálový Constantine hlásí comeback

21.03.2018

V roce 2014 se rozjel seriálový Constantine, jehož na NBC zrušili po pouhých třinácti epizodách. Sledovanost holt nebyla taková, v jakou se doufalo, hrdina s tváří Matta Ryana ale fanouškům náramně… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí