Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 9

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Likan7

Solidní úvod, několik skvělých dílů v každé sérii, ale hlavně ke konci jde seriál s kvalitou velmi dolů. Ty nezajímavější témata si Moskalyk vystřílel hned na úvod, a i když je Hon na rozhlasových vodách nejlepším dílem celého seriálu, rozvleklý a závěr to neopravilo. Určitě zajímavý seriál pro policejní nadšence, pro mě ale to taková pecka nebyla, spíše naopak. Některé díly by si zasloužily hodinu a půl, některé ale jen 20 minut. ()

Homer.p

První série naprosto bez chyby a na TV super kriminální příběhy. Postupně ale se kvalita v následujících sériích bohužel vytrácela. Problém vidím osobně v tom, že ty pozdější díly se věnovaly spíše příběhu toho konkrétního zločince, než-li práci strážců zákona a většinou člověk i s tím zločincem sympatizoval, což by asi u seriálu který má oslavovat právě práci kriminalistů, být nemělo. Nicméně Karel Svoboda se zde skutečně vytáhl a jeho soundtrack dosahuje světových parametrů 👍. ()

Tiiso

Skvěle udělaný seriál, v mezích tv produkce, který si bere na paškál vyšetřovací metody a jejich zapojení do policejní mašinérie. Svého času jsem ho měl moc rád. ()

donkocicak

Výborný český kriminální seriál, prvních 8 dílů opravdu nemá chybu. Zřejmě se řada z nás shodne na tom, že některé poslední díly byly už poněkud slabší, hlavně závěrečný "Neznámý". To už zde ostatně bylo řečeno. Najdeme tu obrovské množství našich nejlepších herců, sám za sebe musím jmenovat Josefa Vinkláře, Petra Kostku, Borise Rösnera nebo Karla Heřmánka ( epizoda Mechanoskopie byla velmi vtipná ), ti podali opravdu znamenitý výkon ( ale ostatní bezpochyby také ). Někteří herci si zde zahráli i dvakrát, v malé roličce se mihnul i sám režisér Moskalyk. Dobrodružství kriminalistiky si bez úvodní znělky Karla Svobody už nedokáži představit. Příběhy jsou silné, mají švih, ani na okamžik nenudí ( pokud mluvíme o 1.sérii ). Za zmínku jistě stojí díly Krev, Stopa nebo Tým. Podařilo se natočit silné detektivní příběhy, některé budí až hrůzu či strach, zvláště když si uvědomíme, že se jedná o skutečné případy. U některých dílů ( ale to není chyba tohoto seriálu ) mi trošku vadilo, že jsem se vlastně nedověděl, kdo je skutečným vrahem ( např. Poslední odvolání ). Protože se jedná o příběhy, které se staly, nedomýšleli sami tvůrci happyendy či smyšlené závěry, což je na jednu stranu dobře. V některých epizodách se tedy nedovídáme, kdo byl skutečným pachatelem, prioritní je vždy metoda, která pomohla kriminalistům vyřešit případ, v němž chyběly usvědčující důkazy. Vřele doporučuji každému divákovi detektivek, kdo tento seriál ještě neviděl. ()

Petus

Jednoznačně nejlepší detektivní seriál (snad kromě Hříšníků), který byl u nás natočený. Ať ho opakují kolikrát chtějí, nejenže se na něj dá pořád dívat, dokonce mám pocit, že se mi čím dál víc líbí. A takových seriálů fakt moc neznám, nota bene těch českých. ()

sornilka

Takové moderní pokračování "Hříšných lidí"...ale pojato trochu jinak a trochu naučněji. Myslím, že se to velmi podařilo a :o)...vždy se ráda podívám. ()

Rattlehead

Mnoho dílů tohoto seriálu v pohodě strčí do kapsy drtivou většinu našich kriminálních filmů. Nejlepší je první série se skvělými díly jako Krev, Bertillonáž, Otisk. Podle mě to nejlepší, co u nás na poli filmových kriminálek vzniklo. ()

Zewett

Jednoznačný vrchol české seriálové tvorby s nezapomenutelnou atmosférou případů,legendárním hereckým obsazením a pro mne dodnes šokující úvodní znělkou od Karla Svobody.Sherlock Holmes po česku. ()

milwaukee

Nejlepší díl PAPRSEK. Andy naprosto exceloval a jeho padělatel Meegeren mě posadil na prdel. Svým uměním převezl celý umělecký svět a trochu hodně rozhodil pány akademiky (skvělý Karel Urbánek), kteří tvrdili, že nikdy nebude umět malovat. Tak jim to dokázal tím nejlepším možným způsobem. ()

kaprson

Nejoblíbenějších 10 dílů po nedávném opětovném shlédnutí: 1.Stopa / 2.Krev / 3.Mechanoskopie / 4.Tým / 5.Otisk / 6.Bertillonáž / 7.Paprsek / 8.Poslední odvolání / 9.Rekonstrukce / 10.Vlas - - - Návdavkem bych vyzdvihl ještě poslední díl (Neznámý) - ačkoli má námět na pohled neatraktivní, řeší se v něm možná nejzajímavější problém (identita), který zároveň vytyčuje i překračuje hranice kriminalistiky/soudnictví. "Inu, justice je opatrná." ()

Jozka7

O kvalitě seriálu snad svědčí i to, že se mi líbí ve čtyřiceti stejně jako v deseti. Vynikající práce všech zúčastněných vyústila v dokonalou popularizaci zásadních kapitol dějin kriminalistiky a nadto i v jeden z nejlepších československých seriálů vůbec. Co více si přát. ()

hull

Alespoň jeden český seriál, za který se nemusíme stydět. Líbí se mi ta syrová atmosféra a neuhlazenost. + má i svou výchovně-vzdělávací funkci:). ()