Banánové rybičky (TV pořad)

• Česko

Banánové perličky

• Česko

Banánové hvězdičky

Talk-show / Komedie

Česko, 1999, 30 min

Účinkují:

Halina Pawlowská, Jitka Asterová, Aňa Geislerová, Marián Labuda st., Gabriela Osvaldová, Ilona Csáková, Jaroslav Hutka, Irena Pavlásková, Bára Basiková, Anna K., Peter Nagy, Jiřina Bohdalová, Iveta Bartošová, Petr Novotný, Filip Renč, Jakub Prachař, Jan Antonín Pacák, Jan Vodňanský, Pavel Bobek, Ladislav Gerendáš, Josef Alois Náhlovský, Jana Paulová, Jan Saudek, Milena Vostřáková, Jiří Pomeje, Yvonne Přenosilová, Miloslav Fleischmann, Bára Štěpánová, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Ivo Jahelka, Jiří Cimický, Jan Rosák, Jan Vyčítal, Bolek Polívka, Jan Hřebejk, Petr Janda, Vlastimil Brodský, Dagmar Bláhová, Juraj Jakubisko, Vítězslav Jandák, Josef Dvořák, Valérie Zawadská, Karel Smyczek, Jiří Krejčík, Ondřej Hejma, Zlata Adamovská, Jiří Bartoška, Július Satinský, Karel Zich, Kateřina Macháčková, Jiřina Jirásková, Jan Vala, Boris Hybner, Ivanka Devátá, Miro Žbirka, Karel Svoboda, František Ringo Čech, Heidi Janků, Václav Koubek, Jana Šulcová, Alena Antalová, Ester Janečková, Mirjam Landa, Lejla Abbasová, Jana Bobošíková st., Arnošt Goldflam, Aleš Háma, Vlastimil Harapes, Tonya Graves, Lenka Filipová, Daniel Hůlka, Milan Kňažko, Diana Kobzanová, Vojtěch Kotek, Jan Kraus, Pavel Kříž, Iva Kubelková, Juraj Kukura, Jaroslav Kuneš, Arnošt Lustig, Leona Machálková, Barbora Munzarová, Zdeněk Podhůrský, Simona Postlerová, Chantal Poullain-Polívková, David Prachař, Matěj Ruppert, Sára Saudková, Ondřej Soukup, Ladislav Špaček, Magda Vášáryová, Jiří Vejdělek, Pavel Zedníček, Stella Zázvorková, Pavlína Němcová, Ivana Christová, Mahulena Bočanová, Karin Krajčo Babinská, Libuše Geprtová, Jan Cimický, Aleš Cibulka, Kateřina Neumannová, Ivo Šmoldas, Ondřej Suchý, Michael Kocáb, Miroslav Vladyka, Jana Synková, Ladislav Štaidl, Anna Šišková, Zora Jandová, Marie Drahokoupilová, Miroslav Noga, Jana Štěpánková, Laco Deczi, Josef Krofta, Lešek Semelka, Jitka Zelenková, Sabina Remundová, Theodora Remundová, Josef Polášek, Kamila Magálová, Naďa Urbánková, Václav Vydra nejml., Petr Kotvald, Dana Batulková, Janek Ledecký, Jan Kalousek, Karel Vágner, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Hana Křížková, Lucie Vondráčková, Eva Pilarová, Yvetta Simonová, Hana Zagorová, Věra Špinarová, Karel Gott, Irena Obermannová, Iva Frühlingová, Ludmila Peterková, Jaroslav Samson Lenk, Jolana Voldánová, Bohumil Klepetko, Pavel Šporcl, Zdeněk Barták, Petr Kolář, Helena Zeťová, Michal Viewegh, Evelyna Steimarová, Milena Dvorská, Deana Horváthová-Jakubisková, Milan Lasica, Helena Růžičková, Jiří Menzel, Pavel Soukup, Martin Dejdar, Martina Menšíková, Zdeněk Srstka, Luboš Xaver Veselý, Magdalena Kožená, F. A. Brabec, Zuzana Fialová, Eva Kačírková, Věra Martinová, Kateřina Irmanovová, Ivan Kraus, Miloslav Švandrlík, Marcela Holanová, Alex Koenigsmark, Jan Vančura, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Oldřich Říha, Jan Míka, Václav Chaloupek, Cyril Höschl, Josef Dressler, Vladimír Mertlík, Sámer Issa, Lou Fanánek Hagen, Aleš Valenta, Vlasta Horváth, Josef Formánek, Bohuš Matuš, Iva Hercíková, Pavel Kosatík, Michael Janík, Jakub Smolík, Milan Knížák, Václav Bělohradský, Alexandra Berková, Kája Saudek, Pavla Charvátová, Jaroslav Svěcený, Jana Kirschner, Jan Hrušínský, Robert Vano, Zdeněk Borovec, Natálie Kocábová, Alena Zárybnická, Tono Stano, Michel Fleischmann, Imran Musa Zangi, Dagmar Pecková, Šárka Kašpárková, Martin Hrdinka, Tereza Maxová, Bohouš Josef, Michaela Kuklová, Sabina Laurinová, Osmany Laffita, Ondřej Konrád, Igor Bukovský, Ľubomír Feldek, Ivana Andrlová, Lenka Termerová, Jitka Smutná, Ladislav Potměšil, Petra Černocká, Veronika Gajerová, Michal Dlouhý, Yvetta Blanarovičová, Květa Fialová, Jana Boušková, Lucie Bílá, Miroslav Caban, Petr Muk, Karel Černoch, Michal Pavlíček, David Kraus, Michal Nesvadba, Eugen Brikcius, Richard Tesařík, Michal Horáček, Fero Fenič, Štefan Margita, Ivan Hlas, Steve Lichtag, Petr Ulrych, Pavel Dobeš, Václav Upír Krejčí, Jan Schmid, Luděk Sobota, Jiří Žáček, Tereza Brodská, Peter Dvorský, Marek Eben, Petr Hapka, Jitka Němcová, Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Vilém Čok, Rudolf Hrušínský nejml., Bohumil Klepl, Petr Kratochvíl, Světlana Nálepková, Barbora Hrzánová, Miroslav Donutil, Petra Janů, Simona Krainová, Kamil Střihavka, Jana Švandová, Dara Rolins, Helena Štáchová, Vlasta Žehrová, Jiří Langmajer, Kateřina Lojdová, Zdena Studenková, Josef Vinklář, Milena Steinmasslová, Eva Svobodová, Ljuba Krbová, Michal Pavlata, Monika Absolonová, Tereza Duchková, Markéta Hrubešová, Petr Malásek, Vladimír Marek, Tatiana Dyková, Pavlína Wolfová, Marcela Košanová, Dagmar Burešová, Stanislav Wabi Daněk, Marie Formáčková, Iva Hüttnerová, Kristián Kodet, Alena Šeredová, Jana Štefánková, Jiří Stivín, Lorna Homoláčová-Vančurová, Jan Čenský, Boris Filan, Pavlína Filipovská, Andrej Hryc, Martin Kratochvíl, Richard Müller, Miroslav Plzák, Marie Rottrová, Jan Šmíd, Ctibor Turba, Radim Uzel, Petr Vachler, Emília Vášáryová, Marcela Březinová, Aleš Brichta, Michal Dočolomanský, Pavol Habera, Pavol Hammel, Radim Hladík st., Martin Hoffmeister, Martin Huba, Slávek Janoušek, Jiří Krampol, Maroš Kramár, Zdenek Merta, Gustav Oplustil, Miroslav Paleček, Saša Rašilov nejml., Vlasta Redl, Sisa Sklovská, Eugen Sokolovský ml., Karel Štědrý, Milan Svoboda, Josef Vojtek, Pavel Vrba, Otakar Vávra, Oldřich Vízner, Ladislav Županič, Irena Budweiserová, Dan Bárta, Igor Chaun, Helga Čočková, Stano Dančiak, Martha Elefteriadu, Jiřina Fikejzová, Ivan Hlinka, Zuzana Zemanová-Hojdová, Marta Jandová, Jan Jiráň, Daniela Kolářová, Naďa Konvalinková, Jaroslava Kretschmerová, Zuzana Kronerová, Ján Lehotský, Peter Lipa, Mojmír Maděrič, Petra Martincová, Martin Maxa, Zbyněk Merunka, Jitka Molavcová, Daniel Nekonečný, Pavel Nový, Juraj Nvota, Vašo Patejdl, Václav Postránecký, Pavel Sedláček, Otto Ševčík, Jan Šibík, Martin Stropnický, Jaroslav Sypal, Karel Šíp, Zdeněk Troška, Petr Vacek, Lucie Výborná, Vlastimil Zavřel, Jan Beneš, Tereza Boučková, Vladimír Čech ml., Milan Drobný, Ladislav Faktor, Veronika Freimanová, Hana Gregorová, Ondřej Havelka, Eva Holubová, Dana Homolová, Vladimír Hron, Karel Hvížďala, Ivan Klánský, Miroslav Kořínek, Jana Krausová, Eduard Krečmar, Barbara Lukešová, Leoš Mareš, Juraj Mokrý, Ondřej Neff, Oskar Petr, Jožo Ráž, Jiří Schmitzer, Petra Špalková, Jiří Suchý, Andrea Verešová, Petr Vichnar, Jakub Železný, Stanislav Zindulka, Martin Zounar, Jan Žáček, Yemi Akinyemi, Zdeněk Bašný, Ondřej Gregor Brzobohatý, Dáša Cortésová, Jaroslav Dušek, Antonín Gondolán, Richard Krajčo, Nicol Lenertová, Jan Musil, Luboš Pospíšil, Martin Pošta, Barbora Seidlová, Daniela Šinkorová, Lenka Šmídová, David Suchařípa, Martin Babjak, Otakar Brousek ml., Jan Budař, Jiří Barta, Dagmar Havlová, Milan Hein, Barbora Kodetová, Lenka Kořínková, Tereza Kostková, Kryštof Michal, Josef Mladý, Pavlína Moskalyková, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Petr Svoboda, Marek Vašut, Jakub Wehrenberg, Gabriela Beňačková, Alice Bendová, Otakar Černý, Hana Čížková, Michal Dvořák, Gabriela Filippi, Linda Finková, Agáta Prachařová, Petr Horký, Eva Jeníčková, Martin Kavan, Laďa Kerndl, Štěpán Mareš, Tomáš Matonoha, Jana Musilová, Tomio Okamura, Erik Pardus, Tereza Pergnerová, Zuzana Slavíková, Igor Timko, Pavel Trávníček, Božidara Turzonovová, Jaroslav Uhlíř, Jakub Vágner, Martin Zbrožek, Zdeněk Zelenka, Ali Amiri, Pavel Bém, Daniel Dvořák, Jefim Fištejn, Gabriela Partyšová, Jiří Pernes, Roman Šmucler, František Soukup, Vendula Pizingerová, Iveta Toušlová, Miloš Urban, Emil Viklický, Roman Vojtek, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Bořek Šípek, Iva Pekárková, Helena Houdová, Rudy Linka, Jaroslav Šmíd, Halina Mlynková, Karel Kahovec, Radkin Honzák, Kateřina Englichová, Martina Formanová

Moje mamka měla Halinu ráda, tak hodnotím částečně i za ni. Když byl dobrý host (např. Ivo Šmoldas), mohly jsme se uchechtat. Nudní hosté = samozřejmě nudné díly, tomu se u tohoto typu pořadů asi nelze vyhnout. Halina samotná pak obvykle vzbuzuje emoce vyloženě kladné (hlavně baculky ji mají rády) nebo záporné (většina mužů ji nesnáší). Mně nevadí, ani nejsem její kdovíjaká fanynka,, takže za její osobu procenta nestrhnu:-). Kvalita "Banánových rybiček" postupně klesala, ale za jejich nejlepší éru si 3* imho zaslouží. 59%(11.2.2010)

• Chajimwitz

H.Pawlowská patří mezi pětici mých ,,vyvolených" ,které když vidím na obrazovce,tak ve mě vyvolávají vztek a dohání mě skoro až k agresivitě a dokážou dokonale zku . . it náladu.U ní mi navíc vadí protivný hlas a její rádobyvtipné,věsměs blbé a trapné žvásty.Nezapomenu,jak jsem jednou trpěl na návštěvě u kámošky mojí ženy.Měli jsme pařit a místo toho čuměli na tu bachratou kreatůru a její ,,Banánové rybičky".Trvalo to asi jen půl hodiny,ale pro mě to snad byla nejdelší půlhodina v životě.Teď jsem zjistil,že četéčko to někdy kolem poledne vysílá znovu.(18.3.2011)

• Marek1991

Ja som túto konverzačku veľmi nepochopil, nemalo to svoje kúzlo, vtip, proste úplne slabé a o ničom. A naozaj bizarný program, lebo veľa ľudí zaujímali iba jej neobyčajné maga prsia. Podľa mňa jeden z najhorších programov, ktoré som mal možnosť sledovať na českých programoch, keď som prepol na ich stanice.(11.3.2012)

Náhodou, mě Halina vždycky přišla jako zajímavá a šmrncovní dáma a její pořad se mi vcelku líbil, sice mě nechytl tak, abych ho sledoval pravidelně, ale líbil. Pravdou ovšem je, že nudě jsem se občas neubránil. To ale snad v žádné talk-show kromě Uvolněte se, prosím, kde se mi to stává pouze výjimečně.(6.9.2009)

• kingik

Tím, že pořad v roce 2007 zanikl, hodně ztratil na své aktuálnosti. Okupoval však ponejvíce středeční "prime timové" večery po pěknou řádku let. Halina Obrovská si zvala do své talk-show hosty různých profesí, často přidávala k dobru své rodinné příhody a vymýšlela poměrně obsesivní témata i rady. A rada na závěr: Když máš na obrazovce Halinu - slupneš tenhle pořad jako malinu. Mé hodnocení: 40%(20.3.2013)

• - Název pochází z povídky J. D. Salingera „Den jako stvořený pro banánové rybičky." (Kmotr76)

• - Pawlowská při produkci spolupracovala s časopisy Šťastný Jim, Reader's Digest Výběr, z nichž pocházejí některé citace a videodistributorem Warner Home Video, který poskytoval ukázky z filmů. (Kmotr76)

• - Zprvu byla show vysílána jako čtrnáctideník, od září 1999 týdně. Pořad se vysílal bezmála osm let. (Kmotr76)