Banánové rybičky (TV pořad)

• Česko

Banánové perličky

• Česko

Banánové hvězdičky

Talk-show / Komedie

Česko, 1999, 30 min

Halina Pawlowská, Jitka Asterová, Aňa Geislerová, Marian Labuda st., Gabriela Osvaldová, Ilona Csáková, Jaroslav Hutka, Irena Pavlásková, Bára Basiková, Anna K., Peter Nagy, Jiřina Bohdalová, Iveta Bartošová, Petr Novotný, Filip Renč, Jakub Prachař, Jan Antonín Pacák, Jan Vodňanský, Pavel Bobek, Ladislav Gerendáš, Josef Alois Náhlovský, Jana Paulová, Jan Saudek, Milena Vostřáková, Jiří Pomeje, Yvonne Přenosilová, Miloslav Fleischmann, Bára Štěpánová, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Ivo Jahelka, Jiří Cimický, Jan Rosák, Jan Vyčítal, Bolek Polívka, Jan Hřebejk, Petr Janda, Vlastimil Brodský, Dagmar Bláhová, Juraj Jakubisko, Vítězslav Jandák, Josef Dvořák, Valérie Zawadská, Karel Smyczek, Jiří Krejčík, Ondřej Hejma, Zlata Adamovská, Jiří Bartoška, Július Satinský, Karel Zich, Kateřina Macháčková, Jiřina Jirásková, Jan Vala, Boris Hybner, Ivanka Devátá, Miroslav Žbirka, Karel Svoboda, František Ringo Čech, Heidi Janků, Václav Koubek, Jana Šulcová, Alena Antalová, Ester Janečková, Mirjam Landa, Lejla Abbasová, Jana Bobošíková st., Arnošt Goldflam, Aleš Háma, Vlastimil Harapes, Tonya Graves, Lenka Filipová, Daniel Hůlka, Milan Kňažko, Diana Kobzanová, Vojtěch Kotek, Jan Kraus, Pavel Kříž, Iva Kubelková, Juraj Kukura, Jaroslav Kuneš, Arnošt Lustig, Leona Machálková, Barbora Munzarová, Zdeněk Podhůrský, Simona Postlerová, Chantal Poullain-Polívková, David Prachař, Matěj Ruppert, Sára Saudková, Ondřej Soukup, Ladislav Špaček, Magda Vášáryová, Jiří Vejdělek, Pavel Zedníček, Stella Zázvorková, Pavlína Němcová, Ivana Christová, Mahulena Bočanová, Karin Babinská, Libuše Geprtová, Jan Cimický, Aleš Cibulka, Kateřina Neumannová, Ivo Šmoldas, Ondřej Suchý, Michael Kocáb, Miroslav Vladyka, Jana Synková, Ladislav Štaidl, Anna Šišková, Zora Jandová, Marie Drahokoupilová, Miroslav Noga, Jana Štěpánková, Laco Deczi, Josef Krofta, Lešek Semelka, Jitka Zelenková, Sabina Remundová, Theodora Remundová, Josef Polášek, Kamila Magálová, Naďa Urbánková, Václav Vydra nejml., Petr Kotvald, Dana Batulková, Janek Ledecký, Jan Kalousek, Karel Vágner, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Hana Křížková, Lucie Vondráčková, Eva Pilarová, Yvetta Simonová, Hana Zagorová, Věra Špinarová, Karel Gott, Irena Obermannová, Iva Frühlingová, Ludmila Peterková, Jaroslav Samson Lenk, Jolana Voldánová, Bohumil Klepetko, Pavel Šporcl, Zdeněk Barták, Petr Kolář, Helena Zeťová, Michal Viewegh, Evelyna Steimarová, Milena Dvorská, Deana Horváthová-Jakubisková, Milan Lasica, Helena Růžičková, Jiří Menzel, Pavel Soukup, Martin Dejdar, Martina Menšíková, Zdeněk Srstka, Luboš Xaver Veselý, Magdalena Kožená, F. A. Brabec, Zuzana Fialová, Eva Kačírková, Věra Martinová, Kateřina Irmanovová, Ivan Kraus, Miloslav Švandrlík, Marcela Holanová, Alex Koenigsmark, Jan Vančura, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Oldřich Říha, Jan Míka, Václav Chaloupek, Cyril Höschl, Josef Dressler, Vladimír Mertlík, Sámer Issa, Lou Fanánek Hagen, Aleš Valenta, Vlasta Horváth, Josef Formánek, Bohuš Matuš, Iva Hercíková, Pavel Kosatík, Michael Janík, Jakub Smolík, Milan Knížák, Václav Bělohradský, Alexandra Berková, Kája Saudek, Pavla Charvátová, Jaroslav Svěcený, Jana Kirschner, Jan Hrušínský, Robert Vano, Zdeněk Borovec, Natálie Kocábová, Alena Zárybnická, Tono Stano, Michel Fleischmann, Imran Musa Zangi, Dagmar Pecková, Šárka Kašpárková, Martin Hrdinka, Tereza Maxová, Bohouš Josef, Michaela Kuklová, Sabina Laurinová, Osmany Laffita, Ondřej Konrád, Igor Bukovský, Ľubomír Feldek, Ivana Andrlová, Lenka Termerová, Jitka Smutná, Ladislav Potměšil, Petra Černocká, Veronika Gajerová, Michal Dlouhý, Yveta Blanarovičová, Květa Fialová, Jana Boušková, Lucie Bílá, Miroslav Caban, Petr Muk, Karel Černoch, Michal Pavlíček, David Kraus, Michal Nesvadba, Eugen Brikcius, Richard Tesařík, Michal Horáček, Fero Fenič, Štefan Margita, Ivan Hlas, Steve Lichtag, Petr Ulrych, Pavel Dobeš, Václav Upír Krejčí, Jan Schmid, Luděk Sobota, Jiří Žáček, Tereza Brodská, Peter Dvorský, Marek Eben, Petr Hapka, Jitka Němcová, Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Vilém Čok, Rudolf Hrušínský nejml., Bohumil Klepl, Petr Kratochvíl, Světlana Nálepková, Barbora Hrzánová, Miroslav Donutil, Petra Janů, Simona Krainová, Kamil Střihavka, Jana Švandová, Dara Rolins, Helena Štáchová, Vlasta Žehrová, Jiří Langmajer, Kateřina Lojdová, Zdena Studenková, Josef Vinklář, Milena Steinmasslová, Eva Svobodová, Ljuba Krbová, Michal Pavlata, Monika Absolonová, Tereza Duchková, Markéta Hrubešová, Petr Malásek, Vladimír Marek, Tatiana Vilhelmová, Pavlína Wolfová, Marcela Košanová, Dagmar Burešová, Stanislav Wabi Daněk, Marie Formáčková, Iva Hüttnerová, Kristián Kodet, Alena Šeredová, Jana Štefánková, Jiří Stivín, Lorna Vančurová, Jan Čenský, Boris Filan, Pavlína Filipovská, Andrej Hryc, Martin Kratochvíl, Richard Müller, Miroslav Plzák, Marie Rottrová, Jan Šmíd, Ctibor Turba, Radim Uzel, Petr Vachler, Emília Vášáryová, Marcela Březinová, Aleš Brichta, Michal Dočolomanský, Pavol Habera, Pavol Hammel, Radim Hladík st., Martin Hoffmeister, Martin Huba, Slávek Janoušek, Jiří Krampol, Maroš Kramár, Zdenek Merta, Gustav Oplustil, Miroslav Paleček, Saša Rašilov nejml., Vlasta Redl, Sisa Sklovská, Eugen Sokolovský ml., Karel Štědrý, Milan Svoboda, Josef Vojtek, Pavel Vrba, Otakar Vávra, Oldřich Vízner, Ladislav Županič, Irena Budweiserová, Dan Bárta, Igor Chaun, Helga Čočková, Stanislav Dančiak, Martha Elefteriadu, Jiřina Fikejzová, Ivan Hlinka, Zuzana Zemanová-Hojdová, Marta Jandová, Jan Jiráň, Daniela Kolářová, Naďa Konvalinková, Jaroslava Kretschmerová, Zuzana Kronerová, Ján Lehotský, Peter Lipa, Mojmír Maděrič, Petra Martincová, Martin Maxa, Zbyněk Merunka, Jitka Molavcová, Daniel Nekonečný, Pavel Nový, Juraj Nvota, Vašo Patejdl, Václav Postránecký, Pavel Sedláček, Otto Ševčík, Jan Šibík, Martin Stropnický, Jaroslav Sypal, Karel Šíp, Zdeněk Troška, Petr Vacek, Lucie Výborná, Vlastimil Zavřel, Jan Beneš, Tereza Boučková, Vladimír Čech ml., Milan Drobný, Ladislav Faktor, Veronika Freimanová, Hana Gregorová, Ondřej Havelka, Eva Holubová, Dana Homolová, Vladimír Hron, Karel Hvížďala, Ivan Klánský, Miroslav Kořínek, Jana Krausová, Eduard Krečmar, Barbora Lukešová, Leoš Mareš, Juraj Mokrý, Ondřej Neff, Oskar Petr, Jožo Ráž, Jiří Schmitzer, Petra Špalková, Jiří Suchý, Andrea Verešová, Petr Vichnar, Jakub Železný, Stanislav Zindulka, Martin Zounar, Jan Žáček, Yemi Akinyemi, Zdeněk Bašný, Ondřej Gregor Brzobohatý, Dáša Cortésová, Jaroslav Dušek, Antonín Gondolán, Richard Krajčo, Nicol Lenertová, Jan Musil, Luboš Pospíšil, Martin Pošta, Barbora Seidlová, Daniela Šinkorová, Lenka Šmídová, David Suchařípa, Martin Babjak, Otakar Brousek ml., Jan Budař, Jiří Barta, Dagmar Havlová-Veškrnová, Milan Hein, Barbora Kodetová, Lenka Kořínková, Tereza Kostková, Kryštof Michal, Josef Mladý, Pavlína Moskalyková, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Petr Svoboda, Marek Vašut, Jakub Wehrenberg, Gabriela Beňačková, Alice Bendová, Otakar Černý, Hana Čížková, Michal Dvořák, Gabriela Filippi, Linda Finková, Agáta Prachařová, Petr Horký, Eva Jeníčková, Martin Kavan, Laďa Kerndl, Štěpán Mareš, Tomáš Matonoha, Jana Musilová, Tomio Okamura, Erik Pardus, Tereza Pergnerová, Zuzana Slavíková, Igor Timko, Pavel Trávníček, Božidara Turzonovová, Jaroslav Uhlíř, Jakub Vágner, Martin Zbrožek, Zdeněk Zelenka, Ali Amiri, Pavel Bém, Daniel Dvořák, Jefim Fištejn, Gabriela Partyšová, Jiří Pernes, Roman Šmucler, František Soukup, Vendula Pizingerová, Iveta Toušlová, Miloš Urban, Emil Viklický, Roman Vojtek, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Bořek Šípek, Iva Pekárková, Helena Houdová, Rudy Linka, Jaroslav Šmíd, Halina Mlynková

Halina osvěžila formát české naivní talk show o sestřihy většinou dabovaných amerických komedií a nenutila hosty k osobním zpovědím, ale hovořila s nimi na téma. To pořad povýšilo, ačkoli méně let vysílaní by mu postačilo. Rozhodně mám lepší zážitek z názorů lidí, kteří již něco dokázali, než z extrémistů jako je Aleš Cibulka.(6.2.2009)

• Kri-kri

Vyvržený vorvaň s feministickými sklony a očima zmalovanýma jak pracovnice z Dubí má v TV kvokací pořad, myslí si o sobě, jak je vtipná a mně se při náhodném zření byť jen kousku tohoto rádoby intelektuálního blábolu chce zvolat pověstnou větu z jedné z povídek Šimka a Grossmanna "Pozor, blíží se satelit!"(31.8.2016)

• kulyk

Exaltovaný rádobyvtipný vyžraný jedinec o rozměrech a pohybech, přirovnatelných snad jen k ledoborci Lenin, pořádal před deseti lety párty pod tímto názvem. Bylo a dodnes je na této balónici vidět neskrývanou touhu ožužlat si kelebrity, když už k nim nemůže patřit sama...Chápu, že ukrajinský humor nemusí sednout každému, ovšem důchodci a hospodyňky s trojkou v žíle přesto udrželi jakous takous sledovanost, takže nás paní Halina mohla oblažovat svými říkankami přeukrutně dlouhý čas. Poté svou kariéru zaměřila na jedince, trpící informačním hladem. Díky mastodontce se dodnes můžeme dozvídat, kdy si Partyšová nasadí do očí nové kontakltní fazole, Vondráčkouvou rozpůlí první vráska a Goťák zase povolí momentální blonďaté podržgumě, aby mu někde v podloubí s pekařským učněm spíchla dalšího potomka. Hvězdu dávám moderátorce, režisérce a scénáristce v jedné osobě (do které se všechny v pohodě vejdou) za to, že dle mých informací zvládla po celou dobu vysílání pořadu nesežrat ani jednoho hosta.(27.4.2012)

• Redix

Tento rádoby intelektuální pořad jsem nikdy nechápal a nikdy jsem ho ani nedokoukal a radči přepnul i na reklamu než toto utrpení. Naprosto tragicky trapná pawlowská. Její trapnej humor mě měl asi rozesmát ale to se nepovedlo. Nechápu čemu se smáli ty diváci v tom studiu,to byl určitě komparz protože takovejm nesmyslům co tam pawlowská blila by se snad nikdo zdravej nemohl smát. ODPAD!!!(12.1.2009)

• igi B.

Prej se to celý jmenuje podle toho, že když si Halina vloží banán do jindy zahaleného místa, smrdí to pak prej po rybičkách... Kách... %-o . . . Jinak nechápu, proč se tahle samoha(li)na šmíra vyráběla a pořád recykluje v >televizi zahalené služby< , protože toto je pořad coby materie typická pro komerční (k)anály! Nebo chápu? Prachy že prej nesmrdí?? Tak pochcat rybu, banán dát sežrat opici a šlupku Halině pod nohy, to bude aspoň rána, chachachacha... °-/ - - - - - (Občasně nahodile nahlédnuto z plezíru na >zahálčivé jebničce< a jiné veřejnostádní žumpě, hodnocení kdysi dávno jen tak, komentář zde po jednom zase zcela vymarněném repete otrávený jako stočtyřiačtyřichcátý - 14.5.2013)(14.5.2013)

• - Pawlowská při produkci spolupracovala s časopisy Šťastný Jim, Reader's Digest Výběr, z nichž pocházejí některé citace a videodistributorem Warner Home Video, který poskytoval ukázky z filmů. (Kmotr76)

• - Zprvu byla show vysílána jako čtrnáctideník, od září 1999 týdně. Pořad se vysílal bezmála osm let. (Kmotr76)

• - Název pochází z povídky J. D. Salingera „Den jako stvořený pro banánové rybičky." (Kmotr76)