Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Olík

Trochu jiný komediální seriál. Seriál, který zpočátku hledá svou tvář. Seriál, který po počátečním rozkoukávání může směle konkurovat tomu nejlepšímu (především druhá série). Seriál, který si začne být tak jistý sám sebou, že najednou nezvládá ukočírovat přehršel nápadů svých tvůrců (zapříčiněno i personálními změnami). Seriál, který nakonec pomalu stává parodií sebe sama. Seriál, kterému se, přes to všechno, svým osobitým mimózně surrealistickým rukopisem podařilo vyplnit bílá místa na televizní mapě. ()

GOREGASM

1. série - ***** (100%) Láska na první pohled. Chytrý, nápaditý, Big Bangu konkurence schopný seriál, který disponuje nejpestřejším a nejvyrovnanějším komediálním týmem posledních let. Každá postava má své kouzlo (Abed a Le Tigre jsou bezchybní) a každá koření jednotlivé epizody po svém. Kapitolou samou o sobě jsou podtitulkové scény po každé z epizod. Jak už jsme u amerických seriálů zvyklí jde o neokoukané obličeje, které si ale už po první sérii budu doživotně pamatovat. Z tohoto vzorce vybočuje jen Chevy Chase, který svého nemotorného, sexistického, homofobního, rasistického a nesmrtelně vtipného Pierce dává jako ve Grisvoldovských letech. 2. série - ***** (100%) Napadlo by vás vymyslet si jméno profesora, který by se jmenoval profesor Proffesorson? Takže vítejte ve druhé sérii Community, která drží nastavenou kvalitu. Svěží humor, supr postavy mezi nimiž jsem chtě nechtě propadl andělské tvářičce Annie (Alison Brie), nicméně všichni válí a každý po svém. Tvůrci se navíc nebojí experimentovat viz parádní "plastelínová" epizoda, popřípadě v mnoha dílech už moc neřeší reálnost, ale na úkor parádních fórků. Právě pestrost můžou Community téměř všichni konkurenti hlasitě závidět. 3. série - *** (60%) Oooops, nečekané zklamání z třetí série si žádá vysvětlení, alespoň ode mne. Tvůrci se ve třetí sérce vydali na můj vkus až moc geekovskou cestou, respektive díly, v nichž je hlavní zápletkou stavba polštářové/dekové pevnosti, jsou fakt infantilní, ale především nudné. Celá série hodně trpí rezignací na průběžnou dějovou linku, zbytečně velký prostor dává děkanovi Peltonovi a naopak je tam málo Changa. Menší role Michaela Kennetha Williamse a Johna Goodmana to sice zčásti vyvažují, stejně jako camea Michaela Ironsidea a Giancarla Esposita (geniální osmibitový díl), ale fakt, že pár dílu v této sérii se nebojím označit jako blbost, vysvětluje pokles v hodnocení. 4. série - **** (85%) Návrat k dílům z reálněho světa je správná cesta a těch pár, které přehodí výhybku do ulítlých fantazií některé z postav fungují jako živototvorné koření. Na první dvě série to sice nemá, ale zároveň je překonána oči v sloup obracející infantilita série třetí. A proto si zazpíváme...Dean, Dean, Dean, Dean..Dean, Dean, Dean, Dean..Dean, Dean, dean, Dean...Dean,Dean, Dean, Chang... 5. série - *** (60%) Přestože se na pár epizod vrátí John Oliver a do seriálu vstupuje nová postava s kamennou tváří Jonathana Bankse (Mike z Breaking Bad) jde o doposud nejslabší sérii. Kvalita kolabuje v mnohdy infantilních zápletkách jednotlivých epizod (naštěstí stále ještě menší polovina), přičemž by se slušelo namítnout, že kreativita tvůrčího týmu si nezaslouží takto kategorický soud, ale zaslouží. Herci se musí křivit v mnoha přehrávaných scénách a někdy je to už opravdu na zívnutí a na trapný pocit diváka, kterému je jeho oblíbených postav líto. Přesto moje hodnocení nepůjde pod průměr, protože Community minimálně jeden výborný díl opět nabídne, navíc jsem měl tenhle seriál od počátku moc rád a bavil jsem se u něj, nicméně u poslední série už při podobném vývoji stejně shovívavý nebudu. 6. série - **** (70%) Community se díky poklesu sledovanosti přesunulo na úroveň streamovaného seriálu přes Yahoo, ale paradoxně mu to pomohlo. Tvůrci se nebojí střílet sami ze sebe, nabídnou opět pár originálně pojatých epizod a díl "Grifting 101", ve kterém hostuje Matt Barry (IT Crowd) je jedním z nejlepších dílů celého seriálu. Závěrečný rozlučkový díl je taky pojatý s velkým nadhledem a přes mé osobní zklamání ze 3. a 5. série se Community loučí s hlavou vysmátou. Celkové hodnocení - 79,16% () (méně) (více)

P.J.2

Community jsou vlastne takovy pratele pro novou generaci. Jejich situace jsou absurdni, vtipne, prestrelene. Casting je primo vynikajici. Hlavne Chevy Chase se opet nasel a i v pokrocilem veku serviruje komedialni scenky jak zamlada. Je to super. ()

johnywalker

Nedávno jsem hledal kvalitní komediální dvacetiminutový seriál, který by příjemně ovlivnil mé jízdy dopravními prostředky. O Community jsem slyšel od známých či z netu a říkal jsem si, že by to mohlo být přesně to, co hledám. Bohužel jsem se zmýlil. "Komedii" v tom hledám marně, nebýt pár dobrých hlášek Abeda, asi bych nedokoukal ani druhý díl. Hodnotím po dvou epizodách, ale nemám náladu ani chuť koukat dál. ()

GMVajgl

Pomalý začátek, raketový rozlet. Některé epizody jsou geniální, jsou velmi rozmanité a některé hlášky se dnes už tesají do kamene. Čerstvý nadčasový humor bez nahraného smíchu. Skutečná chemie mezi postavami. Nejlepší je vidět jen první 3 série, protože potom odešel tvůrce, Dan Harmon (Rick & Morty), a bez něho to nemá šťávu. V 5. a 6. sérii se sice vrací, ale mění se původní sestava protagonistů - především odchází Donald Glover (derrickcomedy, Childish Gambino, Atlanta) a také Chevy Chase. ()

lemonova

Silne návyková záležitosť. Čokoľvek očakávate, dočkáte sa absolútne niečoho iného :-)) Humor zachádza čím ďalej  do viac absurdnejších uličiek, čím sa stáva sledovanie stále nevyspytateľnejším zážitkom. Má to však za následok postupné citové odpútanie sa od našich hrdinov, pretože viac než sami sebou stávajú sa nositeľmi scenáristických akrobacií. Niektoré časti sú naozaj klenotmi paródie, niektoré vykrádajú sami seba. Je to však veľká zábava, ak ste schopní nastaviť svoju frekvenciu na tú správnu vlnovú dĺžku. :-))) ()

Trešlson

Abed a Troy mými favority, ale zbytek není nikterak pozadu. Výborná chemie mezi jednotlivými představiteli, jeden z posledních seriálů, který se nebojí nekorektního humoru (Abed jako Ježíš!), kvalitní soundtrack a spousta filmových odkazů. Na konci druhé série dávám plný počet. ()

Fat'Fatal

Hodnocení po první sérii: Wooooooow. Obrovské překvapení, na tenhle seriál jsem narazil náhodou, když se o něm zmínil kamarád na Twitteru, a po prvním ukázkovém dílu jsem dokoukal celou sérii za zhruba dva dny. Naprosto epický díl s paintballem patří mezi top five všech 20minutových dílů všech seriálů co jsem kdy viděl. I další díly jsou na neskutečně vysoké úrovni, španělský rap už zvládám nazpaměť, plus drtivá většina postav je neuvěřitelně sympatická, jen Shirley mi občas leze na nervy. Jinak Britta, Jeff, Troy a Annie obrovské plus tohoto seriálu, ještě o fous výše je učitel španělštiny Chang, no a nejvýše jsou Abed a Pierc. Ti dva mi trhají bránici v 99 % procentech případů. Inteligentní humor, neotřelé prostředí, neobvyklé hlavní postavy... Úžasný seriál, všem doporučuju. A dělá si prdel z Glee :) // Sleduji v originálním znění s titulky. ()

foundation

Po prvej sérii je je jasné že toto je opäť jeden z tých supernadhodnotených seriálov ktorému by pasovalo pekných 70 percent. V podstate to nie je zlé, mne trvalo trochu dlhšie nájsť cestu k postavám, ktoré sú občas sympatické, občas hlúpe, a občas nehorázne trápne. Po nejakých šiestich, siedmych dieloch sa dostavila taká tá klasická seriálová zotrvačnosť kedy síce viete že nepozeráte nič výnimočné ale aj tak to pozeráte ďalej lebo sa to pozerať proste dá. Čo mne vadilo najviac boli miestami tie nehorázne tupé dialógy a humor niektorých hlavných postáv ( najhoršie je na tom suverénne Shirley ktorá je absolútne neznesiteľná po väčšinu času ) a takisto úplne zbytočné ,,morálne ponaučenia,, na konci každého dielu. Naopak najlepšie na tom boli Abed ( tradičná postava takmer každého nového ,,komediálneho,, seriálu ale tu veľmi dobre zahratá ), a dekan Pelton. Z prvých 25 tich dielov boli ale naozaj dobré možno štyri. Trošku málo. Niekomu zrejme stačí k štastiu menej. Mne nie. 3/5. Či začnem aj s druhou sériou to je momentálne tak 50:50. UPDATE : Druhá séria pozretá a dvíham na 4. Teším sa na trojku. ()

longercz

Ze začátku super, bohužel se mi ale zdá, že tvůrcům docela rychle docházejí nápady a dostáváme se do průměru. I. řada - 90%, II. řada - 80%, III. řada - 70%, IV.řada - u 4. dílu jsem to přestal sledovat, takže hodnotím jenom první 3 řady... ()

murthags

Náhodně jsem se dozvěděl o existence sitcomu a musím říct, že tohle je to nejlepší co jsem v poslední době viděl. Všechny postavy jsou dostatečně atraktivní a dobře vybraný, děje ani hlášky se neopakuje a sitcom prostě funguje parádně, upřímně jsem se zasmál bez umělých přísad, co mi poslední době nastrčí Himym či BBT. Takhle má vypadat sitcom! :)) btw Alison Brie is hot! Geniálně úchylný, rasistický, na sebe parodující sitcom ! ()

Jajar

Docela pohodová zábava, ale jedna série mi bohatě stačila. Úroveň jednotlivých dílů má velmi kolísavou tendenci a až na brilantního Chevy Chase mě žádná postava vůbec nezaujala. Ale lidem, co se právě nudí a už neví, na jaký seriál koukat, bych to klidně doporučil. ()

tranquill

No, myslím, že mi 3 série stačily. Dle první série to vypadalo dobře, crazy parta na vysoké v čele s Chevy Chasem, originální humor... Avšak během druhé série se mi právě ten humor začal odcizovat a třetí jsem už dosledoval jen ze setrvačnosti. ()

Drom

Pobyt v nemocnici je nuda, to i telka přijde vhod. Ale na co tam člověk nenarazí? Nebudu chodit kolem horké kaše, je to další variace na seriál Friends. Něco jako HIMYM, tj. banda pridebilněných konzumáků, jejichž trapné chování, slaboduché vtipy a přiblblost mají zaujmout a pobavit, případně dojmout. Otřesný a odporný, další mládežnická komediální telenovela. ()

Torgal

Spočiatku geniálny seriál s výbornými postavami sa časom bohužiaľ až príliš odtrhol od normality. Z uveriteľných postáv sa stali potrhlé figúrky a špeciálne epizódy, ktoré boli ozdobou prvých sérii (Modern Warfare je snáď to najlepšie čo som v sitcome videl) začali byť na programe tak často, že sa všetko ich čaro vytratilo. I napriek tomu vo výsledku veľmi dobrý počin, teším sa na ďalšie ujeté príbehy z Greendale. 8-/10 ()

Tomo

To vysoké hodnocení nechápu. Podle mě jeden z nejzbytečnějších seriálů vůbec. Nesympatické a rádoby zajímavé postavy neustále objevující životní moudra a pindající a filosofující ..o ničem. Viděl jsem necelé dvě řady a pár dílů z řad nadcházejících, neusmál jsem se ani jednou. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)