Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

xpantherx odpad!

Videl som len dve a pol casti ale viacej naozaj nedavam. Serial ktory sa snazi byt komediou a strasne Cool za kazdu cenu. Povrchne a afektovane postavy, ktore nedokazu presvedcit a su neskutocne hlupo navrhnute a maximalne nesympaticke. A to uz ani nehovorim o "ucitelovi spanielciny." Hlavna postava mi pripomina absolutne lacnu kopiu (ktora sa ani zdaleka nepriblizuje k originalu) Harveyho Spectatora (serial Suits). Proste americky cool sra*kovy serial ()

Jacccob

První čtyři série geniální, roztomilé, optimistické, plné nápadů. Pak ale kvalita i originalita značně upadne. Nejradši bych dal ze zlosti tři, za každou špatnou sérii jednu ubrat, ale za paintballový díl v první sérii, což je ten nejlepší díl z celého seriálu musím jednu přihodit. ()

JamesLeon

Po první sérii musím uznat, že je to velmi vtipný seriál. Každý ze studijní skupiny dostává svůj prostor a každý je něčím zvláštní a trochu bláznivý. A miluju ty narážky na ostatní seriály a filmy - asi nejvíc se mi líbila ta na film "Dobrý Will Hunting" a skvělá byla taky "Paintballová válka". A nesmím zapomenout na Abedova Batmana, protože ten byl taky úžasnej. Těším se na další série... ()

Haloo5

Po prvom dieli, hovorím si - Ujde to. Do pozerania ďalších pár epizód som sa však občas musel trochu nútiť v očakávaní niečoho lepšieho, aspoň podľa tunajšieho hodnotenia a niektorých komentárov. Nakoniec sa to vyplatilo a zhruba od polovice prvej série seriál šliapol na plyn. A s menšími výkyvmi to drží doteraz. ()

m.sheila

To je prostě pecka! Shirley nemám ráda, ale jinak prostě... Škoda dílů bez Troye, to už pak není ono, tak to nenechám na plným počtu hvězdiček. Teda...pátá série už je samozřejmě docela dole. Beru to, jako že sem ji nikdy neviděla :) ()

Uesbe

je to reálne, nad- pod- a skrz- reálne, ujeté a dojemné, a čo je najlepšie: s vkusom kombinuje neskombinovateľné! ()

DonTommy

Poctivé čtyři hvězdičky. Některé epizody jsou geniální, některé slabší, celkově jde o velmi příjemný seriál hlavně pro ty, co narozdíl od Annie mají rádi 'referential humor' (což já jsem). A ačkoliv celku dávám hvězdičky čtyři tak epizodě Modern Warfare bych jich dal tak sedm - je to totiž dost možná nejvtipnější epizoda komediálního seriálu co jsem kdy viděl! ()

Miro_CZ

První čtyři série byly dokonalé za 5*, ale postupně začali odpadávat původní herci a v páté a šesté sérii už to neodsýpalo tak jako na začátku, proto 4*. Za zhlédnutí stojí speciální díly (paintball, halloween, mafiánský atd.), které jsou ve většině sérií. ()

FIAT 500

Za první tři série bych dal tomuto dílku rád ještě o hodně víc než pět hvězdiček... Ačkoliv úplně všechny popkulturní narážky nikdy nepochopím, přesto jsem se královsky bavil. Se čtvrtou sérií to šlo malinko dolů, pětka znamenala další menší sešup a šestka... Co k ní říct, první polovina se mi moc nelíbila, ale posledních cca 5 dílů jsem si užil jako v první nebo druhé sérii... A konec? Inu asi důstojné rozloučení se seriálem, který svou vyrovnanou kvalitou nejspíše překonal TBBT, respektive najednou mám na TBBT trošku jiný (a horší) náhled... A to jsem se tomuto dílku tak dlouho vyhýbal a nakonec ho dal skoro na hodinu přesně za týden... Pokud bych se měl ještě vrátit k závěrečné scéně, bylo to hodně emotivní, vlastně už od dialogu mezi Annie a Jeffem, respektive Jeffově představě o tom, jak s Annie vychovává děti... Taková trošku změna oproti prvnímu dílu, v němž vlastně jen díky jeho chtíči vyspat se s Brittou se dala skupina dohromady... Dvojité obětí Abeda už bylo jen takovou třešničkou na dortu a vlastně i náprava hodnocení po některých dílech jako G.I. Joe a podobně... Nicméně, jak už jsem říkal, důstojné finále, které nesjelo z dějové linie. Akorát mě asi bude skoro vždycky mrzet, až budu seriál sledovat znova (a to určitě budu), že to dopadlo tak, že se skoro všichni rozutekli nebo umřeli... Snad se každopádně dočkáme filmu, ačkoliv si dost dobře nedokážu představit, co by řešil. Hrdiny za dejme tomu čtyři roky? Nebo by plynule navázal na konečnou scénu z baru? Tak jako tak, musím říct, že tohle je určitě jeden z nejlepších komediálních seriálů, co jsem kdy viděl (řekl bych všech dob, ale na to mám nasledováno jen malé procento produkce). HIMYM, New Girl, TBBT... Tyhle v pohodě strčí do kapsy, Přátelé už jsou trošku těžší kalibr, do nichž Community ještě malinko něco chybí (ač po prvních třech sériích jsem si myslel opak). 1. série - 100 %, 2. série - 100 %, 3. série - 100 %, 4. série - 80 %, 5. série - 75 %, 6. série - 80 %. Nejlepší díly určitě ty s Paintballem, pak z doby, kdy byl Chang ještě profesorem, ze šesté série ten o švindlu a další a další... Nejoblíbenější postavou byl pro mě kontinuálně asi Jeff a Abed, jen kousíček za nimi jsou Troy a Annie (už jen kvůli ní a scénám třeba s červenými šaty na konci čtvrté série nebo při natáčení fiktivního filmu s Changem v šesté sérii stojí za to, se na seriál dívat)... Britta mi začala vadit ve chvíli, kdy se až moc opakovala, jaká je aktivistka nebo jak chce bojovat kdoví za co a za koho. Pierce a Shirley dobrý, ale asi bych se bez nich i obešel, Frankie a Elroye bych pak vyloženě odstranil, protože byli úplně zbyteční... Chang s děkanem jsou tak trochu na hraně, protože Chang v prvních třech sériích vynikající, pak ale začalo jeho kouzlo spolu s Changnesií a ovládnutím školy upadat (ačkoliv díl, kdy osvobozovali děkana byl vynikající) a v šestce už byl asi úplně zbytečný... Děkan taky na konci ubral ze svých výstředností, což mě trošku mrzelo... Závěrem už snad jenom nic nezbrittovat, netrpět Changnesií a doufat, že se v době po Community a i TBBT objeví něco stejně zábavného, jako tyto dva seriály po Přátelích... #sixsesaonsandamovie () (méně) (více)

fellaZ

Why are they talking to those handicapped kids? Tvůrčí exploze originality, kde všechny postavi mají své místo, je mezi němi skvělá chemie, i když to v průběhů dílu skoro vypadá, že každá trpí schizoidní psychózou. A snad jediný seriál, který využívá popkulturních odkazů nejen k hloupým jednorázovým vtipům, ale jako vlastní sebereflexi k opodstatnění této "alternativní reality", jejíž součástí je Community, kterou asi mohl stvořit pouze Dan Harmon. Svým způsobem dokonalé. UPDATE: Druhá série je vrcholem sitcomové tvorby. ()

Vanchovi

SPOILERY Je ťažké hodnotiť seriál, ktorého kvalita je tak veľmi kolísavá. Napríklad postava Britty (ktorú chce Jeff pretiahnuť a preto založí fiktívnu študijnú skupinu) zažíva totálny úpadok, od polovice seriálu z nej radikálna troska. Alebo Chang, ktorý bol ako učiteľ skvelý, ale potom ako nespoľahlivý psychopat je dosť otravný. Ostatné postavy sú celkom zaujímavé a sympatické. Dejovo to podľa mňa trochu drhlo v druhej sérii, keď zaujímavé zápletky mali častokrát čudné vyvrcholenie. Vrchol seriálu sú podľa mňa tretia a štvrtá séria - ťaží to najmä z chémie Abeda a Troya (ten je ale bez Abeda dosť nezaujímavý, čo opačne neplatí). Vďaka Abedovej postave sú jednotlivé epizódy rozmanito odvyprávané (neviem nájsť vhodný slovenský ekvivalent tohto slova) - kreslený seriál, videhra, rôzne časové roviny... Výborné sú aj rôzne špeciálne epizódy, ktoré parodujú všelijaké filmové klišé. Žiaľ od piatej série to už ide z kopca, keď sa postupne niektoré pôvodné postavy vytrácajú a sú nahrádzané novými nezaujímavými. Najviac som pociťoval absenciu Pierca, jeho rasistické, xenofóbne a politicky nekorektné hlášky boli perfektné. Takisto aj dejovo to ide dosť z kopca, keď sa to ku koncu zvrhne takmer v každej časti na "musíme zachrániť Greendale." Celkovo je to ale nadpriemerný seriál, ktorý má má dobré popkultúrne narážky, zaujímavé vedľajšie postavy (starý Leonard) a ku koncu si robí srandu aj sám zo seba. ()

departed

Nejgeekovštější seriál, který jsem k dnešnímu dni měl čest vidět. Ať už si můžeme myslet o posledních dvou sériích s kolísající kvalitou cokoliv, faktem je, že tohle bylo napumpovaný skvělým, ujetým, ale hlavně vkusným humorem až po strop, kde se nešetřilo nejen výstřelky z filmové či seriálové produkce, ale zároveň ze sebe samotných. Scénáristé jsou očividně ostřílení humoristé s citem pro variabilitu aneb každý jednotlivý díl dokázali udělat úplně s jinou tváří a námětem. Hlavní stálice studentů byla výborná a i přes změny v castingu v pozdějších sériích jsem se přizpůsobil dostatečně na to, abych si nenechal zkazit celkový dojem a uvolněnou atmosféru celku jako takového. V nejlepším se má přestat, sami tvůrci si to uvědomili a nádherně si z toho i udělali srandu v poslední epizodě. Výborná věc a rozhodně doporučení pro kohokoliv, kdo ještě neviděl. Hodnoceno: 6 sérií. ()

jafuska

dobrý seriál, o mladých lidech, kteří studují na univerzitě, a prožívají své strasti i radosti všedních dnů v životě i ve škole, nezvykle krátké epizody, ale je to fajn sledovat, zatím jsem viděla 3 díly, ale líbí se mi to čím dál víc ()

Queendom

Hodnotím po 3 dílech jako lepčí průměr. Pár dobrejch frků, postavy mě moc neberou, Asperger už je trochu volítanej, ne? Dám tomu ale ještě šanci. Dodatek: po sedmi dílech to vzdávám a sundavám na dvě. ()

Vanguard77

Jahooo, konečně funguje možnost přidat komentář! A tak mě těší, že to bude právě komentář k tomuto novému nadějnému seriálu. Když mi má milovaná řekla o seriálu, který prý má potenciál okouzlit diváka tak, jak to svedli Přátelé, nevěřícně jsem kroutil hlavou... Potom jsem si pustil pár dílů a teď!! Ne... Není to jako Přátelé, ale je to rozhodně velká legrace :) Možná mi skupinka vysokoškoláků přirostla k srdci kvůli jistým podobnostem s mými životními osudy, možná prostě jen proto, že jsou to takoví sympaťáci. Po nějakých 16ti dílech, které mám zatím za sebou musím konstatovat, že tenhle seriál potenciál rozhodně má. Z nestejnorodé skupiny postav se stávají kamarádi a pro některé je to spíš rodina. Až asi na 2 epizody, které mi přišly slabší jsem se královsky bavil a všechny jsem si zamiloval. Jen tak dál. 90% Apendix: Po dvaceti dílech další série musím hodnocení snížit, druhá řada mi přijde podstatně slabší tak na 3 hvězdy, takže průměr z první a druhé řady... ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)