Code Black (TV seriál)

USA, 2015, 23x42 min

Curtis Wehr

Marcia Gay Harden, Bonnie Somerville, Lindsey McKeon, Emily Alyn Lind, Luis Guzmán, Kevin Dunn, Raza Jaffrey, Ben Hollingsworth, Adina Porter, Devanny Pinn, Melanie Kannokada, William Allen Young, Harry Ford, Shiri Appleby, Angela Relucio, Cress Williams, Gabrielle Carteris, Jillian Murray, Gail O'Grady, Matthew John Armstrong, Glenn Morshower, Wade Williams, Roma Chugani, T.J. Linnard, José Zúñiga, Rebecca Lowman, Dana Davis, Marlene Forte, Jeff Davis, Veronica Diaz-Carranza, Lonny Aufrie, Jelly Howie, Landon Ashworth, Grace Van Dien, Jaime Alvarez, Zachary Bostrom, K Callan, Stacy Chbosky, Skyler Day, Michael Trucco, Alicia Coppola, Kimberly Whalen, Mark Engelhardt, Brandon Slagle, Linara Washington, JD Cullum, Arriane Alexander, B.J. Clinkscales, Lincoln A. Castellanos, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Erin Way, Cameron Boyce, Robert Romanus, Lester Speight, Brooklyn Rae Silzer, Craig Welzbacher, Gonzalo Menendez, Eden Brolin, Stoney Westmoreland, Ajiona Alexus, Allan Havey, H. Richard Greene, Sadie Stratton, Greg Collins, Nafessa Williams, Aaron Christian Howles, Mike Erwin, Omar Leyva
  • Davies182

PILOT nového lékařského seriálu (tentokráte ze stáje stanice CBS) znovu dokazuje, že už by si tohle zdaleka nevyčerpatelné téma mělo dát v bedně konečně pořádně dlouhej voraz. Podařilo se možná maximálně věrně zachytit stres na pohotovosti, to už ale od dob ER není nic převratného. Takže i když jsem se zuby nehty držel, aby mě to banální dojemné finále nedostalo a načež se mu to stejně podařilo, přesto s tímhle na city útočícím nemocničním žvástem hned po první epizodě končím... To je furt dokola, furt!(3.10.2015)

Do s01e03: Matne si spominam, ze sa mi to celkom pacilo. Ale zjavne nie dost na pustenie si dalsieho dielu, jednoducho zapadlo.(29.5.2016)

• Vxxx

Hodnotit nemůžu. Pilotní epizodu jsem po 6 minutách vypnula. A proč? Protože v prvních 6 minutách bylo všechno špatně. Dostaneme 6 základních postav. 4 nováčky, "taťku" a doktorku. Neznáme ničí jméno, postavy nejsou představené ani minimálně a hned nás vezmou do kritické situace, která vytvoří více a více chaosu. Doktorka se místo soustředění na umírajícího pacienta zajímá o učení lidí, kteří tam jsou první den a pak vymyslí nějaké supr čupr řešení ve stylu doktora House. Hned potom vidíme dvě postavy, o kterých nic nevíme, jak se baví o historii třetí postavy o které víme ještě míň než nic. No prostě strašné. Nenašla jsem v tom žádnou smysluplnou strukturu a prakticky všichni herci jsou velmi nesympatičtí. 6 minut stačilo. Bez tohoto seriálu se obejdu.(1.10.2015)

Můj absťák po Greys Anatomy je až moc velký! Code Black začal trochu narychlo, spád pilotu byl poměrně šílený. O některých postavách toho moc nevíme, případů za jeden díl je opravdu dost (Code Black - situace, kdy je tak velký nápor pacientů, že není dost zdrojů na jejich ošetření). Naštěstí po několika dílech se člověk dokáže orientovat a skvělá Marcia Gay Harden už nebere veškerou pozrnost jen na sebe a dostávají prostor i "nováčci". Na vyplnění letního čekání na říjnové (samozřejmě mnohem lepší) Chirurgy idálka. Uvidíme na konci série...(14.6.2016)