Code Black (TV seriál)

USA, 2015 - 2018, 33 h 40 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Michael Seitzman

Curtis Wehr

Marcia Gay Harden, Bonnie Somerville, Lindsey McKeon, Emily Alyn Lind, Luis Guzmán, Kevin Dunn, Raza Jaffrey, Ben Hollingsworth, Adina Porter, Devanny Pinn, Melanie Kannokada, William Allen Young, Harry Ford, Shiri Appleby, Angela Relucio, Cress Williams, Gabrielle Carteris, Jillian Murray, Gail O'Grady, Matthew John Armstrong, Glenn Morshower, Wade Williams, Roma Chugani, T.J. Linnard, José Zúñiga, Rebecca Lowman, Dana Davis, Marlene Forte, Jeff Davis, Veronica Diaz-Carranza, Lonny Aufrie, Jelly Howie, Landon Ashworth, Grace Van Dien, Jaime Alvarez, Zachary Bostrom, K Callan, Stacy Chbosky, Skyler Day, Michael Trucco, Alicia Coppola, Kimberly Whalen, Mark Engelhardt, Brandon Slagle, Linara Washington, JD Cullum, Arriane Alexander, B.J. Clinkscales, Lincoln A. Castellanos, Sayeed Shahidi, Scott Michael Campbell, Erin Way, Cameron Boyce, Robert Romanus, Lester Speight, Brooklyn Rae Silzer, Craig Welzbacher, Gonzalo Menendez, Eden Brolin, Stoney Westmoreland, Ajiona Alexus, Allan Havey, H. Richard Greene, Sadie Stratton, Greg Collins, Nafessa Williams, Aaron Christian Howles, Mike Erwin, Omar Leyva, Cathryn de Prume, Frantz Durand, Kristina Emerson, Christopher Darga, Taylor Zakhar, Brandon Rush, David Ausem, Dan Martin, Diego Rodriguez, Tangie Ambrose, Benito Martinez, J. Mallory McCree, Christopher Meyer, Sal Lopez, Luis Roberto Guzmán, Christopher Cousins, Vanessa Martinez, Lilli Birdsell, Nicole Steinwedell, June Squibb, Tait Fletcher, Stephen Spinella, Sara Paxton, Lynn A. Henderson, Christina Vidal, Michael Reilly Burke, Thomas Kopache, Wes Ramsey, Shelley Robertson, Jackson Pace, Jamie Luner, Cozi Zuehlsdorff, Bodhi Elfman, Gabriel Bateman, Neil Hopkins, Maggie Elizabeth Jones, Erica Gimpel, Gregory Marcel, Chase Ellison, Lisa Kaminir, Matthew Jones, Tommy Dewey, Courtney Ford, Kenneth Mitchell, Mary Matilyn Mouser, Tim Guinee, Jesse Bradford, Zuleyka Silver, Jeff Hephner, Steven Culp, Rebecca Field, Hal Ozsan, Michael A. Goorjian, Will Rothhaar, Deniz Akdeniz, Iris Almario, Boris Kodjoe, Lamont Thompson, Tory N. Thompson, Annie Wersching, Jesse Rath, Beau Bridges, Meagan Good, Myndy Crist, Chris Gartin, Sprague Grayden, Dru Mouser, Robert Curtis Brown, Kate McNeil, Paula Newsome, Alex McKenna, Nathan Anderson, Kati Salowsky, Jonna Walsh, Elisha Henig, Doug Haley, Rolando Molina, Ursula Burton, Audrey Moore, Emily Nelson, Tyler Young, Daniel Gerroll, Seth Carr, Rob Lowe, Noah Gray-Cabey, Julie Ann Emery, Madalyn Horcher, Eric Roberts, Christopher Wiehl, Charlie Barnett, Julie McNiven, Camryn Manheim, Abigail Klein, Kathleen Rose Perkins, Laura Regan, Sherri Saum, Chelsea Rendon, Jamil Walker Smith, Cuyle Carvin, Duncan Joiner, Joshua Hoffman, Bradley Snedeker, Mary Kate Wiles, Jeffrey Damnit, Bryce Johnson, Vedette Lim, Brian Hallisay, Leisha Hailey, Stan Shaw, Meredith Baxter, Charan Prabhakar, Annabeth Gish, Mark L. Young, Kevin Jackson, True O'Brien, Jenna Boyd, Richard Lewis, Roger Bart, Timothy V. Murphy, Tomas Arana, Peter O'Meara, Olivia d'Abo, Drew Snyder, JoNell Kennedy, Ever Carradine, Alex Feldman, Neal Bledsoe, Caroline Aaron, Kristen Hager, Hope Olaide Wilson, Jim Abele, Garrett Coffey, Katherine Kamhi, Sarah Lancaster, Alice Hunter, Tim Chiou, Penn Jillette, Matt Medrano, Rodrigo Rojas, James Remar, Jay Harrington, Marlee Matlin, Julie Warner, Meg Steedle, Albie Selznick, Jorge Diaz, Anisha Nagarajan, Barbara Bain, Seri DeYoung, Sunkrish Bala, Travis Wester, Brad Beyer, Winter Ave Zoli, Josh Coxx, William Stanford Davis, Tracey Heggins, Eyal Podell, John Billingsley, Roxanne Hart, Mark Adair-Rios, Brec Bassinger, Susie Abromeit, Ashley Boettcher, Caitlin Fitzgerald, Patrick Fischler, Ron Perkins, Mark Famiglietti, Don McManus, Sundra Oakley, Alicia Urizar, Ramses Jimenez, Moon Bloodgood, Chris Coy, Tommy Savas, David Starzyk, Dina Meyer, Will Kemp, Sarah Sokolovic, Steven Shaw, Tom Williamson, Spencer Garrett, Sarah Brown, Ronnie Gene Blevins, Delpaneaux Wills, David Clennon, Gregory Itzin, Matt Gerald, Kevin McCorkle, Tai Bennett, April Grace, Robyn Lively, Patrick Fabian, Shannon Kane, Jack Conley, Andy Favreau, Antonio Fargas, Millicent Martin, Patricia Belcher, Laya DeLeon Hayes, Kylie Rogers, Christian Monzon, Nick Jandl, Elizabeth McLaughlin, Christa B. Allen, McNally Sagal, Maggie Contreras, Linda Purl, Richard Short, Laura Leighton, Jordan Belfi, Levi Fiehler, Gatlin Kate James, Marta McGonagle, Joseph Piccuirro, Rosalind Chao, Graham Shiels, Guy Wilson, Courtney Lakin, Carolyn Michelle Smith, Taylor Handley, Alex Fernandez, Stephanie Lemelin, Kathleen York, Andy Umberger, Sean O'Bryan, James Eckhouse, Jennifer Hetrick, Samaire Armstrong, Melanie Field, Joe Williamson, Chaley Rose, Jim Titus, Matthew Yang Kang, Bradley White, Billy Malone, Jenna Willis, Sam Adegoke, Michael B. Silver, Leah Lamarr, Angela Fornero

Můj absťák po Greys Anatomy je až moc velký! Code Black začal trochu narychlo, spád pilotu byl poměrně šílený. O některých postavách toho moc nevíme, případů za jeden díl je opravdu dost (Code Black - situace, kdy je tak velký nápor pacientů, že není dost zdrojů na jejich ošetření). Naštěstí po několika dílech se člověk dokáže orientovat a skvělá Marcia Gay Harden už nebere veškerou pozrnost jen na sebe a dostávají prostor i "nováčci". Na vyplnění letního čekání na říjnové (samozřejmě mnohem lepší) Chirurgy idálka. Uvidíme na konci série...(14.6.2016)

• Davies182

PILOT nového lékařského seriálu (tentokráte ze stáje stanice CBS) znovu dokazuje, že už by si tohle zdaleka nevyčerpatelné téma mělo dát v bedně konečně pořádně dlouhej voraz. Podařilo se možná maximálně věrně zachytit stres na pohotovosti, to už ale od dob ER není nic převratného. Takže i když jsem se zuby nehty držel, aby mě to banální dojemné finále nedostalo a načež se mu to stejně podařilo, přesto s tímhle na city útočícím nemocničním žvástem hned po první epizodě končím... To je furt dokola, furt!(3.10.2015)

• Vxxx

Hodnotit nemůžu. Pilotní epizodu jsem po 6 minutách vypnula. A proč? Protože v prvních 6 minutách bylo všechno špatně. Dostaneme 6 základních postav. 4 nováčky, "taťku" a doktorku. Neznáme ničí jméno, postavy nejsou představené ani minimálně a hned nás vezmou do kritické situace, která vytvoří více a více chaosu. Doktorka se místo soustředění na umírajícího pacienta zajímá o učení lidí, kteří tam jsou první den a pak vymyslí nějaké supr čupr řešení ve stylu doktora House. Hned potom vidíme dvě postavy, o kterých nic nevíme, jak se baví o historii třetí postavy o které víme ještě míň než nic. No prostě strašné. Nenašla jsem v tom žádnou smysluplnou strukturu a prakticky všichni herci jsou velmi nesympatičtí. 6 minut stačilo. Bez tohoto seriálu se obejdu.(1.10.2015)

Pokud jde o lékařské seriály, tak mohu s klidem říci, že už mám něco nakoukáno, protože lékařině dám vždy šanci. A právě Code Black je mého srdce výtěz. Je nekonvenční, originální a hlavně vám zvýší tep na téměř nepřijatelnou hranici. Od první klapky, od první vysvětlivky, cože to ten code black vlastně je, až do konce, je to doslova průtrž emocí a adrenalinu. S ničím se moc nepáře, postavy se omezují jen na temperamentní pokřiky nad umírajícím pacientem a při zdejším hodnocení to prostě musím vychválit až do nebes.(30.8.2018)

Do s01e03: Matne si spominam, ze sa mi to celkom pacilo. Ale zjavne nie dost na pustenie si dalsieho dielu, jednoducho zapadlo.(29.5.2016)