Království (TV seriál)

Kráľovstvo

• Austrálie

Reign

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013–2017, 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deelen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu, Daniel Kerr, Carlos Gonzalez-Vio, Karissa Strain, Johan Wester, Caoimhe O'Malley, Robert B. Kennedy, Trevor Ketcheson, Katie Boland, Luke Roberts, Rayisa Kondracki, Shawn Doyle, Manolo Cardona, Christopher Redman, John Stead, Ted Atherton, Greg Bryk, Sarah Dodd, Daniel Matmor, Amy Brenneman, Daniel Brière, Christopher Cordell, Jonathan Higgins, Sarah Wilson, Andrew Gillies, Rob King, Michael Therriault, Severn Thompson, Andrew Airlie, Paul Braunstein, Ari Cohen, Jenna Warren, Tahmoh Penikett, Shauna Macdonald, Darren Hynes, Max White, Clinton Walker, Ian Fisher, Romano Orzari, Nicole de Boer, Steven McCarthy, Ari Millen, Charlotte Hegele, Noam Jenkins, Ben Lewis, Sergio Di Zio, Aaron Katz, Ron Lea, Salvatore Antonio, Robert Clarke, Susanna Fournier, Rose Williams, James Lafazanos, Bruce Ramsay, Rachel Wilson, Alexandra Ordolis, Perry Mucci, Jonathan Watton, Rob Stewart, Iain Stewart, Logan Brown, Meghan Heffern, Zachary Bennett, David Schurmann, Rachel Skarsten, Charlie Carrick, Clara Pasieka, Tom Everett Scott, Nick Lee, Cristina Rosato, Andrew Jackson, Mark Ghanimé, Daniel Kash, Greg Hovanessian, T.J. McGibbon, Ted Whittall, Richard de Klerk, Gregg Lowe, Rod Wilson, Celine Filion, Christopher Jacot, Josh Cruddas, Gord Rand, Siobhan Murphy, Patrick Galligan, Colleen Winton, Dylan Taylor, David Ingram, Patrick Garrow, Adam Kenneth Wilson, Kyle Gatehouse, Christopher Russell, Alex Wall, Aidan Crowe, Eddie Jackson, John Barrowman, Bobby Marno, Jonathan Goad, Jessica Gallant, Mark Burgess, Martha Girvin, Jefferson Brown, Brandon McGibbon, Anastasia Phillips, Dan Beirne, Shauna Black, Adam Butcher, Sofia Banzhaf, Steve Lund, Ted Dykstra, Mark Quigley, Chad Connell, Jason Boyd, Lee Rose, Philip Riccio, Max Lloyd-Jones, Angela Besharah, Trenna Keating, Paulino Nunes, Steve Byers, Megan Hutchings, Dru Viergever, James Gilbert, Hélène Robbie, Anjelica Scannura, John Ralston, Dan Lett, Paul Hopkins, Catherine Bérubé, Steve Coombes, Ben Geurens (a.z.), Rebecca Liddiard, Patrick Collins, Bernadette Couture, Robert Dodds, Oliver Becker, Tara Nicodemo, Tomas Chovanec, Jennifer Hardy CK, Sarah Murphy-Dyson, Krystin Pellerin, Kathryn Davis, Seamus Patterson, Camille Stopps, Caitlyn Sponheimer, Ashley Ross, Clyde Whitham, Tessa Mossey, Sara Garcia, Andrew Musselman, Brock Morgan, Taso Alexander, Ferelith Young, Spencer Macpherson, Graham Abbey, Brendan Beiser, Stephane Garneau-Monten, Nola Augustson, James Preston Rogers, Shaun Austin-Olsen, Doug MacLeod, Chris Young, Anastasia Marinina, Blake Johnston, Thomas Mitchell, Tanya Bevan, Evan Buliung, Jean-Michel Le Gal, Sidney Leeder, Morgan David Jones, Adam Langton, Samantha Helt, Pierre Simpson

Pokud úplně zapomenete že by mělo jít o historický seriál a jste ochotni tolerovat pár naprostých blbostí (bubáci, vize budoucnosti...) pak se na to dá poměrně s klidem koukat. Podle mě něco pro fanoušky módy protože kostýmy (ač jsou z historického hlediska totální blbost) jsou určitě nádherné. O hudbě a některých "hercích", jistě vybraných pouze na základě vnějšího vzhledu, se potom raději vyjadřovat nebudu. /// V polovině druhé řadu zvyšuji hodnocení ze dvou na tři hvězdy. Přijde mi že s druhou řadou seriál tak nějak potemněl a to mu rozhodně neškodí. A navíc zmizí postava Nostradama která mě vytáčela už od začátku takže určitě změna k lepšímu :-)(2.12.2014)

• fiLLthe3DD

Mix Twilightu, Upířích deníků a jednoho odstavce na téma Marie Stuarovny z učebnice dějepisu... Akorát bez upírů... Postavy jsou mdlé a nezajímavé, milostné mnohoúhelníky k zblítí a to rádoby politické intrikaření nanejvýš k smíchu. Herci jsou sice sexy, kostýmy krásné a prostředí dokáže skvěle navodit atmosféru 16. století, ale celé to padá na tupém scénáři a přehršli postav. Po pád dílech dávám ignor, škoda už jen kvůli Adelaide Kane, která mi v roli sedla :( Z námětu se dalo vytěžit víc. Pokud historickou telenovelu, tak radši Velkolepé století :D(12.11.2018)

Je to fakt divné. Kostýmy krásné, ale naprosto anachronické, hudební doprovod super, ale k "historickému" seriálu se fakt nehodí, a se skutečnou historií to nemá vlastně vůbec nic společného... Kouká se na to fajn, ale uráží mě, že si tvůrci takhle bezostyšně hrají s dějinami. Vždyť by stačilo postavy přejmenovat a máte zcela originální příběh.(2.11.2013)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 19 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 15+1_Kdo čekal další Tudorovce, tak bude zklamán. Dalo se to ale čekat, přeci jen je to CW. Sice je to historický seriál, ale architektura, oblečení a hudba jsou úplně mimo. Takže spíš čekejte něco jako historickou Gossip Girl (ale ne tak kvalitní). 45%(17.11.2013)

Historie mě nikdy moc nebavila, takže na nějaké prznění dějin si stěžovat nemůžu. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se smířila s tím né-moc-dobovým vzhledem, s moderní hudbou atd.. Ale! Má to fajn zvraty, obraty, převraty :-D Na herecké obsazení si nemůžu stěžovat, všechny dějové linky jsou zajímavé, skvěle to odsýpá a baví, plus... Bash. Bože, hormony řádí.(7.3.2014)

• - Ačkoli hraje Anna Walton matku Torrance Commbse, ve skutečnosti je jen o 3 roky starší než on. (Thery)

• - Spoiler: Mária Stuartová bola väznená a sťatá Alžbetou I. v roku 1587. (vavrinec)

• - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)