Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 78x44 min)

Checco Varese

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu, Daniel Kerr, Carlos Gonzalez-Vio, Karissa Strain, Johan Wester, Caoimhe O'Malley

Když jsem v první sérii odhlédla od těch historických nepřesností a toho, jak byli všichni krásní, voňavý a čisťouncí, a když jsem odhlédla od toho, že se děj odehrával na Francouzském dvoře, kde nikdo nemluvil francouzsky, či alespoň s francouzským přízvukem, všechno to byli briti/amíci jak polena. Ovšem jak seriál postupoval, tak děj mi přišel pořád víc stupidní a zdálo se mi, že nedokáží vymyslet žádnou pořádnou zápletku, která by zaujala. Obzvlášť v druhé sérii se mi stávalo, že jsem obracela oči v sloup tak 5x během jednoho dílu. Třetí série to maličko vylepšila, ale i tak, spousta nesmyslů, nelogičností a strašně debilní chování valné většiny postav. Snad nejvíc mě z celého seriálu iritovalo, že když si někdo někoho vzal, tak pak remcali, že je to na furt a že spolu budou až do smrti a když je to pak přestalo bavit, tak se rozešli a najednou nebylo anulování vůbec žádný problém. No, nakonec 3*, ale možná ještě změním názor a snížím.(20.8.2016)

• Allien.9

Při slovech „Skotsko“, „král“ a „vzpoura“ jsem zbystřila, očekávat však výpravné historické drama, které by vysílala každý všední den v podvečer Nova Cinema, to jsem asi musela mít hodně slabou chvilku.;-) „Reign“ je typická (vyzobaná) teenagerovská soap opera, kde jsou všichni namydlení, „krásní“ a „sexy“. A to chování jako na newyorské střední... Neverrrmorrre.(31.1.2015)

• KevSpa

CW tentokrát znásilňuje historii. To vezmete hezký mladý tvářičky, navléknete je do kostýmů, necháte je pobíhat po francouzském královském dvoře a pustíte jim k tomu moderní hudbu. Na pozadí historických událostí a života mladičké skotské královny Marie Stuartovny, která se má provdat za francouzského prince Francise, ale tahle omladina řeší víceméně totéž, co v jiných teen seriálech od CW, tedy "vztahy". I když samozřejmě dojde i na intriky a něco vzdáleně připomínající politiku. Mary vypadá ještě jako docela normální milá holka, ale ta její parta komorných-dilinek je na odstřel. A pak se divme, že ta dnešní mládež má úplně mizerný vkus (o vzdělání ani nemluvě), když jim cpou do hlavy takový líbivý tuposti. Kde tohle skončí? Pilot - 20%(13.11.2013)

Když jsem to zahlídla v TV poprvé, rozhořčovala jsem se, co to proboha zase dávaj za číčovinu. Co je to tam za nesympatický ksichty, jak to, že ty dobový kostýmy nejsou vůbec dobový, muzika taky není dobová a vůbec! Co je to tam do ř-ehm-tě za vztahy. A kterej chorej mozek se na to proboha může koukat? Bla bla bla. No a pak jsem to nepřepla jednou, dvakrát a už na tu číčovinu koukám (protože mě zajímá, kdo je ta divná holka ve sklepě, co se vyklube z Temnoty apod.... samozřejmě!). A věřte mi, že to, že na to tlemím, se mi přiznává jen těžko. Neb kdyby se mě někdo zeptal, o čem to proboha je, tak po hlouhým hhhhhhhhmmmmmmm bych musela říct něco jako: Sex, lži a rock´n´roll... To víš, kameň drbe cihlu... ecetera ecetera.(16.2.2015)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 19 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 15+1_Kdo čekal další Tudorovce, tak bude zklamán. Dalo se to ale čekat, přeci jen je to CW. Sice je to historický seriál, ale architektura, oblečení a hudba jsou úplně mimo. Takže spíš čekejte něco jako historickou Gossip Girl (ale ne tak kvalitní). 45%(17.11.2013)

• - Ačkoli hraje Anna Walton matku Torrance Commbse, ve skutečnosti je jen o 3 roky starší než on. (Thery)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)