Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 78x44 min)

Tvůrci:

Laurie McCarthy

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu, Daniel Kerr, Carlos Gonzalez-Vio, Karissa Strain, Johan Wester, Caoimhe O'Malley, Robert B. Kennedy, Trevor Ketcheson, Katie Boland, Luke Roberts, Rayisa Kondracki, Shawn Doyle, Manolo Cardona, Christopher Redman, John Stead, Ted Atherton, Greg Bryk, Sarah Dodd, Daniel Matmor, Amy Brenneman, Daniel Brière, Christopher Cordell, Jonathan Higgins, Sarah Wilson, Andrew Gillies, Rob King, Michael Therriault, Severn Thompson, Andrew Airlie, Paul Braunstein, Ari Cohen, Jenna Warren, Tahmoh Penikett, Shauna Macdonald, Darren Hynes, Max White, Clinton Walker, Ian Fisher, Romano Orzari, Nicole de Boer, Steven McCarthy, Ari Millen, Charlotte Hegele, Noam Jenkins, Ben Lewis, Sergio Di Zio, Aaron Katz, Ron Lea, Salvatore Antonio, Robert Clarke, Susanna Fournier, Rose Williams, James Lafazanos, Bruce Ramsay, Rachel Wilson, Alexandra Ordolis, Perry Mucci, Jonathan Watton, Rob Stewart, Iain Stewart, Logan Brown, Meghan Heffern, Zachary Bennett, David Schurmann, Rachel Skarsten, Charlie Carrick, Clara Pasieka, Tom Everett Scott, Nick Lee, Cristina Rosato, Andrew Jackson, Mark Ghanimé, Daniel Kash, Greg Hovanessian, T.J. McGibbon, Ted Whittall, Richard de Klerk, Gregg Lowe, Rod Wilson, Celine Filion, Christopher Jacot, Josh Cruddas, Gord Rand, Siobhan Murphy, Patrick Galligan, Colleen Winton, Dylan Taylor, David Ingram, Patrick Garrow, Adam Kenneth Wilson, Kyle Gatehouse, Christopher Russell, Alex Wall, Aidan Crowe, Eddie Jackson, John Barrowman, Bobby Marno, Jonathan Goad, Jessica Gallant, Mark Burgess, Martha Girvin, Jefferson Brown, Brandon McGibbon, Anastasia Phillips, Dan Beirne, Shauna Black, Adam Butcher, Sofia Banzhaf, Steve Lund, Ted Dykstra, Mark Quigley, Chad Connell, Jason Boyd, Lee Rose, Philip Riccio, Max Lloyd-Jones, Angela Besharah, Trenna Keating, Paulino Nunes, Steve Byers, Megan Hutchings, Dru Viergever, James Gilbert, Hélène Robbie, Anjelica Scannura, John Ralston, Dan Lett, Paul Hopkins, Catherine Bérubé, Steve Coombes, Ben Geurens (a.z.), Rebecca Liddiard, Patrick Collins, Bernadette Couture, Robert Dodds, Oliver Becker, Tara Nicodemo, Tomas Chovanec, Jennifer Hardy CK, Sarah Murphy-Dyson, Krystin Pellerin
  • KevSpa

CW tentokrát znásilňuje historii. To vezmete hezký mladý tvářičky, navléknete je do kostýmů, necháte je pobíhat po francouzském královském dvoře a pustíte jim k tomu moderní hudbu. Na pozadí historických událostí a života mladičké skotské královny Marie Stuartovny, která se má provdat za francouzského prince Francise, ale tahle omladina řeší víceméně totéž, co v jiných teen seriálech od CW, tedy "vztahy". I když samozřejmě dojde i na intriky a něco vzdáleně připomínající politiku. Mary vypadá ještě jako docela normální milá holka, ale ta její parta komorných-dilinek je na odstřel. A pak se divme, že ta dnešní mládež má úplně mizerný vkus (o vzdělání ani nemluvě), když jim cpou do hlavy takový líbivý tuposti. Kde tohle skončí? Pilot - 20%(13.11.2013)

• Davies182

Pilot: Děvčata (zejména ta z vás, jimž je stále sladkých -náct), já vám to upřímně přeju a tak trochu vlastně i závidím. The CW na vás očividně bezostyšně myslí, a chce pro vás jen to nejlepší - to je pěkné. V překladu to znamená spoustu romantiky, lásky, pohledných hrdinů, nebeských šatů, a v tomto případě prostě i celý ohromný šatník plný těch nejrůžovějších střevíčků. Užijte si to (pánové čelem vzad, nechcete-li si přivodit mozkovou příhodu)! Vážně mě to mrzí, ale k S01E02 už se neodhodlám - nejsem kočka a mám jen jeden život.(18.10.2013)

Když jsem v první sérii odhlédla od těch historických nepřesností a toho, jak byli všichni krásní, voňavý a čisťouncí, a když jsem odhlédla od toho, že se děj odehrával na Francouzském dvoře, kde nikdo nemluvil francouzsky, či alespoň s francouzským přízvukem, všechno to byli briti/amíci jak polena. Ovšem jak seriál postupoval, tak děj mi přišel pořád víc stupidní a zdálo se mi, že nedokáží vymyslet žádnou pořádnou zápletku, která by zaujala. Obzvlášť v druhé sérii se mi stávalo, že jsem obracela oči v sloup tak 5x během jednoho dílu. Třetí série to maličko vylepšila, ale i tak, spousta nesmyslů, nelogičností a strašně debilní chování valné většiny postav. Snad nejvíc mě z celého seriálu iritovalo, že když si někdo někoho vzal, tak pak remcali, že je to na furt a že spolu budou až do smrti a když je to pak přestalo bavit, tak se rozešli a najednou nebylo anulování vůbec žádný problém. No, nakonec 3*, ale možná ještě změním názor a snížím.(20.8.2016)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 1/10 Výprava 8/10/// PLUS: krásné "historické" prostředí a kulisy, mladí a krásní herci, opět jiný pohled na historii MÍNUS: od drobností jako že služebné a dámy královny Marie nosí až přehnaně "bohaté" oděvy a chovají se jako puberťačky na maškarním (slušně řečeno), přes celkové vyznění celého "moderního zpracování" jako moderní mluva, netypické chování a vystupování postav až po rušivý element z řádu nejhoršího a tím je moderní hudba, například u úvodních titulků mi to nevadí, ty jsou povedené až působivé, ovšem při jakýkoliv jiných událostech v seriálu to působí nevhodně, nevkusně a sráží to celkový dojem z historického seriálu./// Shrnutí: Oblíbil jsem si (takže s oblibou je i vyhledávám) historické seriály. Království nebylo výjimkou. Bohužel však bude první seriál který odpískám. V tomto případě po prvních 5ti dílech. Kdo sleduje jaké seriály sleduji, tak ví že snesu kdeco a zkouknu opravdu cokoliv. V tomto případě snad poprvé mám pocit, že tento seriál je ztrátou mého času a co je nejhorší, nudím se u něj. Neříkám, že zápletky nebudou třebas později zajímavé, snad tvůrci něco poutavého vymyslí, ale zatím mě ani dějem neoslovili. A co na tom že cílovka jsou slečny ve věku 12 až 16 let? Takže pokračování odkládám na neurčito./// Celkem 43%///(16.2.2015)

Hodnocení první sezóny: Nakonec se to slušně rozjelo. Mary začíná jako ufňukaná pipinka a končí jako osoba, která se naučila výti s vlky. Jak to bylo doopravdy, neřeším, ale jako zábava slušné. Rozhodně to není seriál, ze kterého by se dalo učit do dějepisu. Nebýt matinky z rodu Medici, sledování bych vzdala v prvních dílech, ale postava Catherine je chytrá a zábavná. Nad Mary vyhrává na plné čáře. Dala bych 4/5 kdyby se snažili alespoň s kostýmy a účesy. Holky tam pobíhají prostovlasé jako rusalky napůl nahé v zimním období, jako by v zámku vylo vytopeno jak v paneláku.(30.10.2013)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

• - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)