Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013–2017, 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

Laurie McCarthy

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu, Daniel Kerr, Carlos Gonzalez-Vio, Karissa Strain, Johan Wester, Caoimhe O'Malley, Robert B. Kennedy, Trevor Ketcheson, Katie Boland, Luke Roberts, Rayisa Kondracki, Shawn Doyle, Manolo Cardona, Christopher Redman, John Stead, Ted Atherton, Greg Bryk, Sarah Dodd, Daniel Matmor, Amy Brenneman, Daniel Brière, Christopher Cordell, Jonathan Higgins, Sarah Wilson, Andrew Gillies, Rob King, Michael Therriault, Severn Thompson, Andrew Airlie, Paul Braunstein, Ari Cohen, Jenna Warren, Tahmoh Penikett, Shauna Macdonald, Darren Hynes, Max White, Clinton Walker, Ian Fisher, Romano Orzari, Nicole de Boer, Steven McCarthy, Ari Millen, Charlotte Hegele, Noam Jenkins, Ben Lewis, Sergio Di Zio, Aaron Katz, Ron Lea, Salvatore Antonio, Robert Clarke, Susanna Fournier, Rose Williams, James Lafazanos, Bruce Ramsay, Rachel Wilson, Alexandra Ordolis, Perry Mucci, Jonathan Watton, Rob Stewart, Iain Stewart, Logan Brown, Meghan Heffern, Zachary Bennett, David Schurmann, Rachel Skarsten, Charlie Carrick, Clara Pasieka, Tom Everett Scott, Nick Lee, Cristina Rosato, Andrew Jackson, Mark Ghanimé, Daniel Kash, Greg Hovanessian, T.J. McGibbon, Ted Whittall, Richard de Klerk, Gregg Lowe, Rod Wilson, Celine Filion, Christopher Jacot, Josh Cruddas, Gord Rand, Siobhan Murphy, Patrick Galligan, Colleen Winton, Dylan Taylor, David Ingram, Patrick Garrow, Adam Kenneth Wilson, Kyle Gatehouse, Christopher Russell, Alex Wall, Aidan Crowe, Eddie Jackson, John Barrowman, Bobby Marno, Jonathan Goad, Jessica Gallant, Mark Burgess, Martha Girvin, Jefferson Brown, Brandon McGibbon, Anastasia Phillips, Dan Beirne, Shauna Black, Adam Butcher, Sofia Banzhaf, Steve Lund, Ted Dykstra, Mark Quigley, Chad Connell, Jason Boyd, Lee Rose, Philip Riccio, Max Lloyd-Jones, Angela Besharah, Trenna Keating, Paulino Nunes, Steve Byers, Megan Hutchings, Dru Viergever, James Gilbert, Hélène Robbie, Anjelica Scannura, John Ralston, Dan Lett, Paul Hopkins, Catherine Bérubé, Steve Coombes, Ben Geurens (a.z.), Rebecca Liddiard, Patrick Collins, Bernadette Couture, Robert Dodds, Oliver Becker, Tara Nicodemo, Tomas Chovanec, Jennifer Hardy CK, Sarah Murphy-Dyson, Krystin Pellerin, Kathryn Davis, Seamus Patterson, Camille Stopps, Caitlyn Sponheimer, Ashley Ross, Clyde Whitham, Tessa Mossey, Sara Garcia, Andrew Musselman, Brock Morgan, Taso Alexander, Ferelith Young, Spencer Macpherson, Graham Abbey, Brendan Beiser, Stephane Garneau-Monten, Nola Augustson

Jůů, CW mi vrací GG, akorát v jiném století!!! :)) Moje historické já občas popláče, ale co, lepší aby mládež měla Marii Stuartovnu za černovlasou kočku, než za paní x z učebnice dějepisu. Občas jsou dialogy úsměvné (konkuruje jim i "Ach Žofréé"), ale děj je i přesto napínavý a přitažlivý. Koho baví intriky, pletichy a politika, ted se vyžije. Uvidíme, jak dopadne první série, po 7. dílu zatím 3*.(10.12.2013)

• Ratemus

Je opravdu neuvěřitelné, co CW je schopná pustit do éteru za srágory, už jsem od nich viděl hodně kravin ale tohle bych zařadil na vrchol. Herci vybraní z úplného dna, dialogy na úrovni venezuelských telenovel, do toho moderní hudba, postavy se chovají jako malomocný idioti. Pro CW je vlastně úplně jedno, do kterého prostředí ty svoje vztahy použijí, prostě od čehokoliv od nich, můžeme čekat to samé, postavy opět jako z časopisu a hlavně řešení vztahů na prvním místě, prostě to, co od CW čekáte. CW przní historii jak se jen dá, i ta poslední čistička hoven na hradu je oblečená v luxusních šatech a je krásně namalovaná i kdyby měla dělat dvanáctky v kamenolomu. Opravdu pokud chcete intriky a propletený děj, pusťte si něco jiného, toto nudí, a nasere vás to, že jste zbytečně ztratili hodinu života.(24.9.2015)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 19 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 15+1_Kdo čekal další Tudorovce, tak bude zklamán. Dalo se to ale čekat, přeci jen je to CW. Sice je to historický seriál, ale architektura, oblečení a hudba jsou úplně mimo. Takže spíš čekejte něco jako historickou Gossip Girl (ale ne tak kvalitní). 45%(17.11.2013)

Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. .(7.11.2013)

Historie upravena po vzoru komerce. A víte co, vůbec mi to nevadí. Chcete realitu, pusťte si Tudorovce, chcete krev, prosím, Hra o trůny ... chcete si odpočinout u Mladí a neklidní za dob Stuartovců? Here we go. Popravdě nehistoričnost kostýmů mi vůbec nevadí (až na bílé svatební šaty), ale opravdu mě udivuje rozdíl v českém a americkém hodnocení. CSFD 62% IMDB 7,7/10(23.1.2015)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

• - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)