poster

Království (TV seriál)

 • USA

  Reign

 • Slovensko

  Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 78x44 min)

Kamera:

Checco Varese

Hrají:

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nathalia.A
  ***

  Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. .(7.11.2013)

 • Laerry
  ****

  U Reign se můžete královsky bavit - ale pouze v případě, že si ho připustíte jako svoje guilty pleasure. Historie se bát nemusíte - tvůrci se o ni stejně moc nezajímají, ale spíše o románovou předlohu, která se soustřeďuje na romantické trable královny Marie Stuartovny a jejího ansáblu dvorních dam. Jde o šílený mix The Tudors s Gossip Girl, který má úchylku v krásných NE-dobových kostýmech a moderně znějící hudbě, která však nikdy nepřekročí tenkou linii mezi šmrncovní volbou a nehorázným kýčem. Reign se zpočátku může jevit jen jako další teen dramedy od stanice CW - jenže jsou tu britští herci, anglický venkov snažící se suplovat za Francii, poutavý mystický sub-plot, občas odvážné násilné i erotické scény (CW se překonává!), ale především spousta děje - co se stihne stát během jediné epizody, se většinou v jiném seriálu roztáhne do celé série. Opravdu se nestačíte divit - scénáristi se rozhodli netrápit diváky filozofujícími dialogy a vsadili na nepředvídatelnost děje. Takže nakonec nejde jen o romanci pro náctileté holčiny, ale o svižnou zábavu (u které nemusíte moc myslet), jenž může zaujmout i pánské diváky (v rámci GP).(20.4.2014)

 • Ratemus
  odpad!

  Je opravdu neuvěřitelné, co CW je schopná pustit do éteru za srágory, už jsem od nich viděl hodně kravin ale tohle bych zařadil na vrchol. Herci vybraní z úplného dna, dialogy na úrovni venezuelských telenovel, do toho moderní hudba, postavy se chovají jako malomocný idioti. Pro CW je vlastně úplně jedno, do kterého prostředí ty svoje vztahy použijí, prostě od čehokoliv od nich, můžeme čekat to samé, postavy opět jako z časopisu a hlavně řešení vztahů na prvním místě, prostě to, co od CW čekáte. CW przní historii jak se jen dá, i ta poslední čistička hoven na hradu je oblečená v luxusních šatech a je krásně namalovaná i kdyby měla dělat dvanáctky v kamenolomu. Opravdu pokud chcete intriky a propletený děj, pusťte si něco jiného, toto nudí, a nasere vás to, že jste zbytečně ztratili hodinu života.(24.9.2015)

 • Fancipal
  ****

  Pokud jste alergičtí na znásilňování historie, tak můžete přeskočit o seriál dál. Tvůrcům jsou historické milníky i postavy vcelku ukradené, ale to nutně neznamená, že se jedná o špatný seriál, i když uznávám, že toto je jeden z těch kousků, o kterém se před přáteli nezmiňuji, a není to asi nic, co bych doporučil dále …. Zkrátka jeden z těch, o kterých se nemluví, ale o nichž se ví, že je všichni sledujeme … Guily Pleasure … 1. Série: 80%, 2. Série: 85%. Oblíbené postavy: Mary Queen of Scotland, Francis a Catherina Medici.(17.12.2016)

 • Fanita
  **

  Keby sa takto dievčatá chovali na dvore, tak im zotnú hlavy skôr než si stihnú vyzuť črievice... Mám z toho taký pocit, že američania si zase zobrazili do úst príliš veľké sústo a zadusili sa hneď na začiatku...Neverím ani jednému hereckému výkonu, herci sú škaredí a nesympatickí. Soundtrack je divne zvolený. Veľké sklamanie...(27.10.2013)

 • - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)

 • - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)

 • - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace