Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 78x44 min)

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Dan Jeannotte, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Emily Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron, Deborah Grover, Tom Barnett, Ava Preston, Darryl Flatman, M.E. Lewis, Ivan Sherry, Brett Donahue, Billy Otis, Skyler Wexler, Katherine Barrell, Lyla Porter-Follows, Joe Doyle, Meghan Allen, Erica Deutschman, Greg Calderone, Kimberly-Sue Murray, Stewart Arnott, Kristian Hodko, Saamer Usmani, Will Kemp, Michael Cram, Ann Pirvu, Daniel Kerr, Carlos Gonzalez-Vio, Karissa Strain, Johan Wester, Caoimhe O'Malley, Robert B. Kennedy, Trevor Ketcheson, Katie Boland, Luke Roberts, Rayisa Kondracki, Shawn Doyle, Manolo Cardona, Christopher Redman, John Stead, Ted Atherton, Greg Bryk, Sarah Dodd, Daniel Matmor, Amy Brenneman, Daniel Brière, Christopher Cordell, Jonathan Higgins, Sarah Wilson, Andrew Gillies, Rob King, Michael Therriault, Severn Thompson, Andrew Airlie, Paul Braunstein, Ari Cohen, Jenna Warren, Tahmoh Penikett, Shauna Macdonald, Darren Hynes, Max White, Clinton Walker, Ian Fisher

Když jsem v první sérii odhlédla od těch historických nepřesností a toho, jak byli všichni krásní, voňavý a čisťouncí, a když jsem odhlédla od toho, že se děj odehrával na Francouzském dvoře, kde nikdo nemluvil francouzsky, či alespoň s francouzským přízvukem, všechno to byli briti/amíci jak polena. Ovšem jak seriál postupoval, tak děj mi přišel pořád víc stupidní a zdálo se mi, že nedokáží vymyslet žádnou pořádnou zápletku, která by zaujala. Obzvlášť v druhé sérii se mi stávalo, že jsem obracela oči v sloup tak 5x během jednoho dílu. Třetí série to maličko vylepšila, ale i tak, spousta nesmyslů, nelogičností a strašně debilní chování valné většiny postav. Snad nejvíc mě z celého seriálu iritovalo, že když si někdo někoho vzal, tak pak remcali, že je to na furt a že spolu budou až do smrti a když je to pak přestalo bavit, tak se rozešli a najednou nebylo anulování vůbec žádný problém. No, nakonec 3*, ale možná ještě změním názor a snížím.(20.8.2016)

• Fanita

Keby sa takto dievčatá chovali na dvore, tak im zotnú hlavy skôr než si stihnú vyzuť črievice... Mám z toho taký pocit, že američania si zase zobrazili do úst príliš veľké sústo a zadusili sa hneď na začiatku...Neverím ani jednému hereckému výkonu, herci sú škaredí a nesympatickí. Soundtrack je divne zvolený. Veľké sklamanie...(27.10.2013)

• Allien.9

Při slovech „Skotsko“, „král“ a „vzpoura“ jsem zbystřila, očekávat však výpravné historické drama, které by vysílala každý všední den v podvečer Nova Cinema, to jsem asi musela mít hodně slabou chvilku.;-) „Reign“ je typická (vyzobaná) teenagerovská soap opera, kde jsou všichni namydlení, „krásní“ a „sexy“. A to chování jako na newyorské střední... Neverrrmorrre.(31.1.2015)

U Reign se můžete královsky bavit - ale pouze v případě, že si ho připustíte jako svoje guilty pleasure. Historie se bát nemusíte - tvůrci se o ni stejně moc nezajímají, ale spíše o románovou předlohu, která se soustřeďuje na romantické trable královny Marie Stuartovny a jejího ansáblu dvorních dam. Jde o šílený mix The Tudors s Gossip Girl, který má úchylku v krásných NE-dobových kostýmech a moderně znějící hudbě, která však nikdy nepřekročí tenkou linii mezi šmrncovní volbou a nehorázným kýčem. Reign se zpočátku může jevit jen jako další teen dramedy od stanice CW - jenže jsou tu britští herci, anglický venkov snažící se suplovat za Francii, poutavý mystický sub-plot, občas odvážné násilné i erotické scény (CW se překonává!), ale především spousta děje - co se stihne stát během jediné epizody, se většinou v jiném seriálu roztáhne do celé série. Opravdu se nestačíte divit - scénáristi se rozhodli netrápit diváky filozofujícími dialogy a vsadili na nepředvídatelnost děje. Takže nakonec nejde jen o romanci pro náctileté holčiny, ale o svižnou zábavu (u které nemusíte moc myslet), jenž může zaujmout i pánské diváky (v rámci GP).(20.4.2014)

Historie upravena po vzoru komerce. A víte co, vůbec mi to nevadí. Chcete realitu, pusťte si Tudorovce, chcete krev, prosím, Hra o trůny ... chcete si odpočinout u Mladí a neklidní za dob Stuartovců? Here we go. Popravdě nehistoričnost kostýmů mi vůbec nevadí (až na bílé svatební šaty), ale opravdu mě udivuje rozdíl v českém a americkém hodnocení. CSFD 62% IMDB 7,7/10(23.1.2015)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

• - Ačkoli hraje Anna Walton matku Torrance Commbse, ve skutečnosti je jen o 3 roky starší než on. (Thery)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)