Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 44x44 min)

Checco Varese

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French

Tenhle seriál opravdu musíte brát jako fantasy, a ne jako historický. Pilotní epizodu jsem zavrhla okamžitě, protože mi to připomnělo pohádku, kde i animáky od Disney mají větší zápletku. Asi po třech epizodách se to teprve začalo rozjíždět a nyní opravdu nelituji, že jsem se rozhodla pokračovat. I když tedy, musím uznat, že Nostradamus tam, je už vážně přehnaný :D(22.12.2013)

• Azhila

To je ten najtrápnejší seriál aký som kedy videla. Jediný dôvod prečo nedávam odpad je asi ten, že nemám rada kritizovať niečo až tak brutálne, no je to pre mňa veľmi náročné nedať ho. Bože mám sto chutí napísať tým nafúkaným američanom, že čo si vlastne o sebe myslia. Ja osobne milujem históriu a historické seriály patria k mojim naj, ale toto. Veď jediné, čo sa zhodovalo s históriu bol iba fakt, že Mária Stuartová sa naozaj volala Mária Stuartová. Ešte to, že hlavná hrdinka je síce škótka, ale prízvuk ma totálne odveci anglický (škóti by to radšej ani pozerať nemali), a že všetci sú tam "zmachlení" jak keby niekde v škótskej dedine bola veľká drogéria, by som zvládla. Ale to, že tam pobehujú s rozpustenými vlasmi namachlené puberťáčky a smejú sa na tom jaký "sexy" je francúzsky princ a vyzujú (!!!) sa uprostred tancu a spoločne (uvrieskané tínedžerky!!) tancujú na súčasnú modernú hudbu a zo stropu im tam vylietava dajaké perie už je na mňa priveľa. Odkedy nosili v 16-stom storočí také šaty? Odkedy mali rozpustené vlasy? Odkedy? Pilot som dopozerala s takým sebazaprením, že to by mi za to mohli dať rovno nejakú prestížnu cenu. Ak niekto chce pozerať tento seriál s cieľom získania nových historických vedomosti tak "je vedľa jak ta jedľa". Ako tínedžerská telenovela je to fajn (strašne sa namáham napísať vôbec slovo "fajn"), ale ak toto má byť nejaký seriál na pozadí historických faktov, tak s prepáčením: WTF?! Som smutná, že to dokonca vyhralo People´s choice awards (ale aspoň môžeme vidieť na akej úrovni tento seriál asi je....) a potom sa všetci divíme, že mládež (najmä tá americká ) vie o histórii veľké Ň...(9.1.2014)

• Ratemus

Je opravdu neuvěřitelné, co CW je schopná pustit do éteru za srágory, už jsem od nich viděl hodně kravin ale tohle bych zařadil na vrchol. Herci vybraní z úplného dna, dialogy na úrovni venezuelských telenovel, do toho moderní hudba, postavy se chovají jako malomocný idioti. Pro CW je vlastně úplně jedno, do kterého prostředí ty svoje vztahy použijí, prostě od čehokoliv od nich, můžeme čekat to samé, postavy opět jako z časopisu a hlavně řešení vztahů na prvním místě, prostě to, co od CW čekáte. CW przní historii jak se jen dá, i ta poslední čistička hoven na hradu je oblečená v luxusních šatech a je krásně namalovaná i kdyby měla dělat dvanáctky v kamenolomu. Opravdu pokud chcete intriky a propletený děj, pusťte si něco jiného, toto nudí, a nasere vás to, že jste zbytečně ztratili hodinu života.(24.9.2015)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 19 Dokoukáno: 3 Zahozeno: 15+1_Kdo čekal další Tudorovce, tak bude zklamán. Dalo se to ale čekat, přeci jen je to CW. Sice je to historický seriál, ale architektura, oblečení a hudba jsou úplně mimo. Takže spíš čekejte něco jako historickou Gossip Girl (ale ne tak kvalitní). 45%(17.11.2013)

Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. .(7.11.2013)

• - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)

• - Spoiler: Mária Stuartová bola väznená a sťatá Alžbetou I. v roku 1587. (vavrinec)