Království (TV seriál)

Reign

Kráľovstvo

Drama / Fantasy / Historický

USA, 2013 - 2017, 57 h 12 min (Minutáž: 44x44 min)

Checco Varese

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant, Jonathan Keltz, Kathryn Prescott, Anna Walton, Amy Groening, Daniel Fathers, Lola Tash, Sean Teale, Eleanor Methven, Yael Grobglas, Michael Aronov, Ian Matthews, Craig Parker, Lucius Hoyos, Orlando Seale, Carson Reaume, Kathryn Alexandre, Kerr Hewitt, Amy Forsyth, Vincent Gale, Mike Donis, Gil Darnell, Peter DaCunha, Charles Vandervaart, Rodrigo Ternevoy, Aislinn Paul, Bruce Beaton, Neven Pajkic, Duncan Lacroix, Ali Lyons, Ashley Charles, Ella Ballentine, Siobhan Williams, Jim Watson, Ben Lewis, Rogan Christopher, Adrian Griffin, Pascal Langdale, Katie Strain, Caroline Palmer, Giacomo Gianniotti, Jeanie Calleja, Brittany Johnson, Douglas Nyback, Courtney Deleen, Brian Paul, Hannah Anderson, Alden Adair, Dylan Trowbridge, Cyrus Lane, Keith Dinicol, Ben Geurens, Robert Notman, Geordie Johnson, Steven Love, Tori Anderson, Chandler Loryn, Richard Waugh, Adam Crew, Bruno Verdoni, Anthony Gerbrandt, Ted Ludzik, Sarah Winter, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Alanna Bale, Eric Hicks, James Downing, Cyndy Day, Anthony Ulc, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Domenic Ricci, Kevin Dennis, Adam Croasdell, Ben Aldridge, Camille Hollett-French, Allison Dawn Doiron
  • KevSpa

CW tentokrát znásilňuje historii. To vezmete hezký mladý tvářičky, navléknete je do kostýmů, necháte je pobíhat po francouzském královském dvoře a pustíte jim k tomu moderní hudbu. Na pozadí historických událostí a života mladičké skotské královny Marie Stuartovny, která se má provdat za francouzského prince Francise, ale tahle omladina řeší víceméně totéž, co v jiných teen seriálech od CW, tedy "vztahy". I když samozřejmě dojde i na intriky a něco vzdáleně připomínající politiku. Mary vypadá ještě jako docela normální milá holka, ale ta její parta komorných-dilinek je na odstřel. A pak se divme, že ta dnešní mládež má úplně mizerný vkus (o vzdělání ani nemluvě), když jim cpou do hlavy takový líbivý tuposti. Kde tohle skončí? Pilot - 20%(13.11.2013)

• Azhila

To je ten najtrápnejší seriál aký som kedy videla. Jediný dôvod prečo nedávam odpad je asi ten, že nemám rada kritizovať niečo až tak brutálne, no je to pre mňa veľmi náročné nedať ho. Bože mám sto chutí napísať tým nafúkaným američanom, že čo si vlastne o sebe myslia. Ja osobne milujem históriu a historické seriály patria k mojim naj, ale toto. Veď jediné, čo sa zhodovalo s históriu bol iba fakt, že Mária Stuartová sa naozaj volala Mária Stuartová. Ešte to, že hlavná hrdinka je síce škótka, ale prízvuk ma totálne odveci anglický (škóti by to radšej ani pozerať nemali), a že všetci sú tam "zmachlení" jak keby niekde v škótskej dedine bola veľká drogéria, by som zvládla. Ale to, že tam pobehujú s rozpustenými vlasmi namachlené puberťáčky a smejú sa na tom jaký "sexy" je francúzsky princ a vyzujú (!!!) sa uprostred tancu a spoločne (uvrieskané tínedžerky!!) tancujú na súčasnú modernú hudbu a zo stropu im tam vylietava dajaké perie už je na mňa priveľa. Odkedy nosili v 16-stom storočí také šaty? Odkedy mali rozpustené vlasy? Odkedy? Pilot som dopozerala s takým sebazaprením, že to by mi za to mohli dať rovno nejakú prestížnu cenu. Ak niekto chce pozerať tento seriál s cieľom získania nových historických vedomosti tak "je vedľa jak ta jedľa". Ako tínedžerská telenovela je to fajn (strašne sa namáham napísať vôbec slovo "fajn"), ale ak toto má byť nejaký seriál na pozadí historických faktov, tak s prepáčením: WTF?! Som smutná, že to dokonca vyhralo People´s choice awards (ale aspoň môžeme vidieť na akej úrovni tento seriál asi je....) a potom sa všetci divíme, že mládež (najmä tá americká ) vie o histórii veľké Ň...(9.1.2014)

Musím říct, že jsem byla velmi natěšená, když jsem se dozvěděla o natáčení seriálu. Už jen kvůli Adelaide, kterou jsem si opravdu oblíbila. Trošku jsem se bála zklamání, ale žádné se nekonalo. Nádherně zpracovaný příběh Mary Stuart si mě získal. Troufám si říct, že se divák díky seriálu dozví o historii mnohem víc než ve škole. Všechny díly jsem hltala plnými doušky a pochybuji, že to bude u nadcházejících dílů jinak. Jako důkaz naprostého fanatika je fakt, že jsem všechny doposud odvysílané díly viděla 12krát. Uvidíme, jestli mi nadšení vydrží i při další sérii ...(25.6.2014)

• Eleanor05

Takhle si Američani představují počátky novověku na Francouzském královském dvoře. Marie Stuartovna je poloviční černoška s hnědýma očima přes půl obličeje a její nápadník vypadá jako Edward z Twilight ságy. Vlastně je to svým způsobem jako Twilight sága ve všech ohledech, jen toto se snaží náctiletým nanynkám namluvit, že jde o historický seriál...(20.7.2015)

• Davies182

Pilot: Děvčata (zejména ta z vás, jimž je stále sladkých -náct), já vám to upřímně přeju a tak trochu vlastně i závidím. The CW na vás očividně bezostyšně myslí, a chce pro vás jen to nejlepší - to je pěkné. V překladu to znamená spoustu romantiky, lásky, pohledných hrdinů, nebeských šatů, a v tomto případě prostě i celý ohromný šatník plný těch nejrůžovějších střevíčků. Užijte si to (pánové čelem vzad, nechcete-li si přivodit mozkovou příhodu)! Vážně mě to mrzí, ale k S01E02 už se neodhodlám - nejsem kočka a mám jen jeden život.(18.10.2013)

• - Michel de Nostredame, nazývaný Nostradamus, prišiel na francúzsky dvor až po smrti Henricha II. v roku 1559, kedy sa stáva radcom Kataríny Medicejskej, ale seriál sa odohráva v roku 1557. (vavrinec)

• - V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)

• - Seriál sa odohráva v období rokov 1547 až 1610, ktoré historici označujú ako obdobie 3 Henrichov. Začína Henrichom II. a končí Henrichom IV. Obdobie bolo významné náboženskými bojmi. (vavrinec)