For All Mankind

• USA For All Mankind
USA, (2019–2024), 40 h 5 min (Minutáž: 42–82 min)

Joel Kinnaman, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Jodi Balfour, Shantel VanSanten, Cynthy Wu, Coral Peña, Michael Dorman, Sarah Jones, Edi Gathegi (více)

Série(4) / Epizody(40)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (19)

For All Mankind (2019)

Seria 1 Vynikajuca zalezitost spracovania jednej z moznych alternativ nedavnej reality. ;) Pocstiva a prepracovana filmarcina. Klobuk dolu. Premakane psychologie a pohnutky postav, autenticke herectvo. Ovplyvnovanie a vyvoj vesmirneho programu najvyssou politikou, "pociatky" a tazke rozhodnutia pri jednotlivych vesmirnych cestach a takmer bezchybne zaverecne diely. Nie je to len solovka vyborneho Kinnaman-a, ale takmer vsetky zucastnene postavy, i tie z vedlajsich linii, dostavaju dost priestoru a teda je to hodne vyvazene. Od dramy, cez psychologicke a vypate situacie v thrilleri. Od pathviezdia z mojej strany to bol fakt iba kusok. Niekto to napali bez zavahania. Odporucam vsetkymi desiatimi a tesim sa na druhu seriu. 85% ()

Season 1 (2019) (S01)

Rudý Měsíc (2019) (S01E01)

Uveritelna atmosfera i herecke vykony pri tejto alternativnej historii. Vobec, cela nalada v americkych domacnostiach bola dobre zachytena. Zatial nevieme, akym sposobom do toho zapada mexicka linia, ale inak fajn. Moze byt. 70% ()

Postavil Saturn V (2019) (S01E02)

Parada, tato epizoda mala grady a vyuzity potencial. Ten zaver, aka haluz zo strany "rusov". ;) Paradne paralely o pokroku a pokrokovom mysleni. ()

Nixonovy ženy (2019) (S01E03)

Zabavna epizoda takmer zlahcujuceho typu, kde si pride na svoje hlavne zenske publikum a my "chrumkame popcorn" s uskrnom na tvaricke v rohu, aby ste ho nevideli. ;) V zavere som vnimal predzvest toho, co sa stane a som rad, ze to tam zaradili. Toto povolanie nie su "avengers" s prstom v nose. Moze byt. ()

Do propasti (2019) (S01E05)

Od prvej epizody sa mi paci ten insight k vonkajsim tlakom z vrchu, ktore tam vzdy naordinuje najaky prezidentom vyslany pajac. Zial, to tak je to v demokraciach s volbami a kandidaturou. Na vlastnej kozi sme zazili my, a i cesky kolegovia a kolegynky, ako sa serie na "covidove opatrenia", ked sa blizia volby. Vnimal som tu dost silnu paralelu. "It's like Listerine"...:) Kazdopadne, fajn pozitivna atmosfera a mnoho nadeji vlozenych do astronautov, ktorych tam "dosadili" v zaujimavom zlozeni. Chvilku som mal pri starte pocit, ze by sa hodil George-Martinovskyk zvrat, a odpilit tak zo dve hlavne postavy. :) That was mean from me....I know. ;) 85% Nadnesene a blahosklonne pathviezdie z mojej strany. ()

Zpátky doma (2019) (S01E06)

Moze byt, bavil som sa. Molly je drsnacka a i ten muzicek na Zemi je v pohode typek. Viac-menej to bola ich solovka. Pribehovo velmi slusne. Skoda, ze napatia bolo pomenej a vsetulinko slo odvazne, hladko a s usmevom na perach a zapalom v ociach. Co pozname ako klasicky americky scenar. 75% Po nestasti, ktore som ako divak vnimal ako nevyhnutne vzhladom k okolnostiam, epizoda vyobrazuje negativne javy vplyvajuce na ludsku psychiku, ci uz na misii alebo toho zvysku, na Zemi. Tiez vyvoj a zmeny v partnerskych a pracovnych vztahoch. Ani tento serial, ako asi 85% ostatnych za poslednych 10 rokov, nevynechava otazku homosexualnych parov. Plus par dalsich stereotypov a zazitych postupov. Za mna okrem vynikajucej sceny s Van Hornom a jeho byvalou chranenkynou, slabsia cast. 60% Laserovy luc v zavere, ze by ruski susedia? :) ()

Ahoj Bobe (2019) (S01E07)

Tentokrat sme takmer neustale na stanici na mesiaci, kedy to nasej trojici, ale hlavne Gordovi zacina ist na mozog. Scena, kde si prerozpravavaju dialogy zo serialov je prefektna. Psychika v hajzli a zatial na Zemi vzorova "mamina planety" opat odmieta, rovnako ako tomu bolo pri snoch, vidiet vsetko zjavne. Tentokrat sa to tyka jej vlastneho syna. Zaver jej to opat "vysvetlil". Vyborna psychologicka cast. ()

Trhlina (2019) (S01E08)

Vyborna drama s mnozstvom moralnych otazok ako na dlani a v plnej svojej nahote. Tvorcovia sa toho zhostili dost citlivo. Takmer na plny pocet. 85% ()

Plavidlo v nouzi (2019) (S01E09)

Konecne slusna napinava scena, vyborna rescue mission. A v zavere absolutne chladnokrvna a premyslena zaludnost ;). Za mna zrejme najlepsi diel serie. Ak to ten zaverecny nepredci. ()

Město na kopci (2019) (S01E10)

Perfekt. Striedacka pre Eda po pol-orku na mesiaci s rusom, co "vie". Opat nejaky ten preslov a osobne obete, na ktore sme uz z USA produkcie zvyknuti. Ale neboli pateticke, takze v pohode. Velmi dobry diel. 85% ()

Každá maličkost (2021) (S02E01)

Dali si nacas, predstavit nam casovy posun a svetove dianie, ktore zatial napredovalo "milovymi krokmi". Opat vyborna praca s budovanim atmosfery. Spokojnost. ()

Riskantní úkol (2021) (S02E02)

Tentokrat sme na Zemi a zaverecna Molly-ina obetava akcia na Mesiaci, zda sa, presla bez povsimnutia. Samozrejme, prekukol je sefino a byvaly partak. Myslim, ze fit, ako to hra, uz v dalejsej epizode nebude. Inak sa vcelku riesia rodinne zalezitosti a vztahy dlhorocnych kamaratov a astronautov. Oddychovka..podme naspat do vesmiru. :) ()

Pravidla pro použití síly (2021) (S02E03)

Sice sme 96% televizneho casu tejto epizody opat na Zemi, opat je dramaticka linka a hlavne ta rodinna celkom prepracovana a emocionalna. Uvidime. Obcas mi niektore linie pridu az prilis naivne a nie moc "realne". Aj vzhladom na zobrazovanu "dobu". 70% ()

Tíha (2021) (S02E05)

Cobb je riadna sekera.  :)  Nekompromisna a pritom schopna. Paci sa mi. Akurat svojim hrdinstvom na Mesiaci, zial, zacinaju po dlhej dobe prve priznaky. Paci sa mi, ze rozobrali aj psychologiu medialnej "barbie-ny" a prijimatelky specialneho zaobchadzania, ktoremu sa vzdy mohla tesit. Potesila i Gordo-va snaha a pevna vola. Zaverecny tanec pri Elvisovi a psychicka potreba peknej maminy tesit sa, bola hmatatelna. Velmi dobry diel. ()

Dokonalé plány (2021) (S02E06)

Cakali by ste nieco ine ako cringe, trapno a ine "divnosti" pri rokovani a spoznavani sa  s ruskou "delegaciou" pocas studenej vojny? Ja nie. :)) Inzinierske riesenie mladej mexicanky, opiteho rusa a chladnej inteligentnej sefky, je tak optimisticka a "zapadna" vecicka..... Rozhovor "sucasneho" a "byvaleho" bol tiez bizarny. Kvitujem, ze tvorcovia vlozili do hlav "vtedajcich" muzov nastavenie, ze si kocka mohla sama vybrat. :)) ()

Nebuď krutý (2021) (S02E07)

Pokrok v rovnosti prilezitosti a "ranku" o dlhe roky skor v alternativnej linii ako tomu bolo v tej nasej. :) Zaver optimisticko-americky, ako inak. Ako celok to funguje. 70% ()

Vzdání holdu (2021) (S02E08)

Najsilnejsie momenty tejto epizody su jednoznacne rozhovor mexickej inzinierky so senior inzinierom u NASA :) a zaverecny vyprovokovany agresivny utok a nasledne vysvetlenie. Inak mi to pride serial uz pripada ako romanticka drama. A mohli by sme sa viacej sustredit na program a sci-fi linie, tot moje prianie. ()

Šeď (2021) (S02E10)

Moje podozrenie so Sergejom sa potvrdilo. A naviedol ma na to vyborny serial The Americans. :) Sice par situacii v Pathfinderi a i pri "handshake-u" trosku prepalili, stale to malo svoju sudnost. 85% ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)