For All Mankind

(TV seriál)
Drama / Sci-Fi
USA, (2019–2021), 20 h 25 min (Minutáž: 48–77 min)

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Wrenn Schmidt, Jodi Balfour, Krys Marshall, Sonya Walger, Chris Bauer, (více)

Série(2) / Epizody(20)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Slasher

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S01: Zajímavý alternativní scénář pro všechny, kdo si říkají, proč sakra vesmírná explorace tak velkolepě vyvrcholila v letech 1969-72, načež další čtyři dekády jsme na měsíc nepáchli jedinkrát... Ubral bych ta personální melodramata, ale chápu, pořád je to mainstreamová TV show. Naštěstí boduje po stránce herců a emocí, kladně hodnotím neotravné zasazení dnes i tehdá hojně propíraných sociálních issues, no a vyloženě radost jsem měl z pár alt-historických perliček; zde raketový konstruktér von Braun za nacistickou minulost zaplatí, pilotka Jerrie Cobb (jako Molly) se dočká své vesmírné mise, Ted Kennedy je prezident, NASA je na ocasu a nucena více riskovat, zazní výčitky z Nagasaki... Pro příště beru ještě větší fokus na vesmírný program samotný, i tak ale: spokojenost veliká - po technické stránce naprostý top, měsíční krajina je nádherná. Body i za správný retro šmrnc a výborný písničkový soundtrack. 85% / S02: O chlup horší. A to hlavně proto, že na prvním místě jsou postavy a vztahy, zatímco ten hlavní tahák, vesmír a alt-historie, je až jako druhá kolej... A sice super sluníčkový otvírák, pak ale trvá dobrou polovinu série, než dojde na pořádnější dění; vtipná Sojuz-Apollo konfrontace, sestřel a silný finále s DEFCON2. Až to místy vypadá, že další řada přepne rovnou na Fallout :)) 75% ()

zelvopyr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kinnaman válí, další herci zdatně pomáhají, seriál zpomaluje a zrychluje a soustředí se krom alternativního dobývání vesmíru také na alternativy ve společenských normách a stereotypech, které by se mohly změnit taky. Tzn. není to otravná propagace feminismu a minorit, spíš se tím tak pěkně kontrastuje doba, a Kennedyho sexuální aféra je jen takový running joke. Civilně a přesvědčivě jsou podány rodinné dopady a rozpady. Jako příznivec hard sci-fi jsem si dost užil naprosto věrohodnou techniku i soulad s reálnými ději v kosmu. A ta nostalgie, kdy NASA neznamenala úředníky a hlavně účetní jako teď... ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Alternativní dějiny kosmonautiky, kde Sověti přistáli na měsíci jako první nabízí kvalitní mix dramatu i vesmírné akce. První muž se potkává s Mad Meny. Herecky není co vyčíst, Kinnaman to táhne a holky, které to ve feministické vlně vtlačí do popředí jsou fajn. Závěrečná potitulková scéna skvěle navnadí na další sérii. Prvotřídní práce. ()

Kothy

Toto je jediný seriál, který mě z nabídky Apple TV zaujal. Zaměřuje se na alternativní historii, kdy Rusové vyhrávají vesmírné závody a dostávají se na Měsíc jako první. Američané samozřejmě reagují, ale ani to se neobejde bez komplikací. Vše se dost vyhrotí, takže se na Měsíci začnou stavět i lunární základny. Sledujeme osudy postav jak na Měsíci, tak na Zemi. Po pár nehodách se Američanům daří si upevnit své postavení, Rusové tam jsou jen minimálně. Děj se odehrává v letech 1969-1974. Na konci je skok do roku 1983. Dost mě to zaujalo. Je to dost promakané a věnují se hodně detailům a dobové přesnosti. Na seriál mě částečně nalákalo i dobré obsazení. Další série vše posouvá o level výš. Vztahy mezi USA a Ruskem se vyhrocují a boj o Měsíc pokračuje. Finále nás hezky nalákalo na rok 1995, kdy se podíváme i na Mars. :) "Hi Bob." ()

GodComplex

Sweeeet. Vyborny NASA realismus svou uveritelnosti temer na hrane dokumentu. Muj prvni Apple TV kousek a hned takova pecicka. 8/10 ()

Makky

Alternatívna história, respektíve čo by bolo, keby... For All Mankind je vynikajúci seriál z útrob prostredia NASA a celého vesmírneho programu. Momenty príprav, štartu, pristávania, programov, nehôd, sme svedkami všetkého a tento seriál šliape. Čo niektoré projekty prezentujú celú svoju stopáž, tento seriál to zhrnie to niekoľkých minút a tempo je miestami raketové. Nanešťastie, i na úseku desiatich epizód prvej série, sme svedkami sprostej vaty a debilného chovania sa postáv, ktoré je hrozne otravné, hoci osobné linky astronautov respektíve pracovníkov NASA sú poväčšinou zaujímavé. Hra na efekt tomuto projektu v mojich očiach veľmi ubližuje. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

černý kůň jablečné produkce,který zůstal skrytý za propagovanějším See a obsazením nabité Morning Show.Zprvu jsem tenhle seriál vůbec neměl v plánu,ale nakonec by to byla věčná škoda ho nevidět.Stejně jako všechny ostatní má i For All Mankind slabší chvilky,ale ve výsledku je to působivý,napínavý a místy hodně emočně silný kousek mixující alternativní vývoj dějin s Apollem 13.Nebudu hodnotit do jaké míry je vědecky správně všechno co se tam děje (počítám,že není),protože to vůbec nevadí.Na funkčnosti to téhle sérii nijak neubírá.Dokonce tu dobře funguje i to co je dnes v rámci politické korektnosti potřeba mít všude,tzn. máme tu černochy,homosexuály,ženská práva a máme je tu tak,že to nebije do očí a naopak to působí přirozeně v rámci místního alternativního vývoje dějin.Těším se na druhou řadu...80% ()

BarryLyndon

OK, tohle se Applu fakt nepovedlo a je vtipný že to má asi nejlepší hodnocení. To prostředí je nesmírně zajímavé a fakt mne bavilo čekat, s čím tvůrci ještě přijdou. Výprava ať už vesmírná nebo retro nádherná. Kinnaman strašnej bůh, řádil tam srovnatelně jako Billy Crudup v Morning Show. Neskutečnej byl teda taky Colm Feore jako Werner von Braun, hlavně v soudní síni. Překvapila Sonya Walger. Problém je, že to má strašně nezajímavou vatu. V podstatě se to snaží být ve výplni stejné jako Mad Men, ale selhává to ve všech ohledech, bylo mi naprosto buřt co se komu stane v osobním životě. 5/10 škoda.. ()

noriaki

Mám rád kosmonautiku a mám rád alternativní historii. Seriál který kombinuje obojí je tedy zdánlivě ideální, ale stejně se nemůžu zbavit pachuti zmařené šance. Na třetí velký ruský triumf ve Vesmírném závodě Američané zareagovali stejně jako na dva předchozí. O žádnou skutečnou výhru nejde, závod dál pokračuje. Na Měsíc se létat nepřestane a v plánu je stálá základna. Kdyby se opravdu ubírala historie tudy, tak bych USA prohru i přál. Bohužel tahle zápletka deset dílů neutáhne. Místo aby se autoři zaměřili na rivalitu se zatvrzele triumfujícím protivníkem, zabrousili do mezilidských vztahů. Postavy jsou slušně napsané a dobře zahrané, takže to není vyloženě jalová linie, přesto trochu obyčejná a povrchně schématická. Kupříkladu v ženském týmu jsou mezi kandidátkami holka z plakátu, černoška, feministka, lesba a nakonec schopná kandidátka. Jedna z nich zažije tragickou nehodu. Hádejte která. Šedesátá léta byla dobou velkých změn a proto tady politický aktivismus nepůsobí tak násilně jako v jiných projektech. Přesto občas touha vyprávět dobrý příběh ustoupila snaze poučovat. Dobrým příkladem je rodinka mexických imigrantů, s níž si scenáristé očividně nevěděli rady a proto je pro děj úplně zbytečná. Druhou sérii jsem vzdal po dvou dílech. Děkuji nechci a snižuji hodnocení na tři hvězdičky. ()

vyfuk

Po prvním díle, který jsem viděl na podzim jsem věděl, že jde o čistou nudu. To bylo nějak jasné. Lidé si jasně stěžovali zase na nějakou ultra hyperkorektnost a podobně, takže jsem věděl, že to půjde silně mimo mě. Sice jsem tam nic tak hrozného nenašel, ale u mě spíše hlavně hrála roli ta neuvěřitelná nuda. I tak jsem chtěl dát šanci podruhé. Stalo se v únoru a skončilo to nějak stejně. Seriál mi neukázal nic, co by mě nějak nebo nijak zaujalo, abych měl motivaci sotva dokoukat onen díl nebo snad i celý seriál. Plus k tomu přidaná nová série, která nějak má asi smysl jako vykálené hovno. Je mi to tak nějak líto, ale co člověk nadělá. Za dva díly seriálu se nestalo v podstatě vůbec nic. A tím to hasne. ()

Darth_AK

Díky Apple TV se začínám cítit jak pokroková holyúdská celebrita, protože můžu sledovat feministky a #metoo ve dvou seriálech, a ani mi to moc nevadí. For All Mankind má krásné scény alternativní historie, které člověka zapalují touhou říct si - "Tohle jsme mohli mít, a bylo by to boží." Co na tom, že na 10 minut reálných scén z vesmíru připadá tak 50 minut řešení toho, zda jsou lesby v NASA závadné, či jestli 50letá astronautka co bitchuje na každého získá důvěru hlavního protagonisty, či jestli dokáže černoška vydržet na základě stejně dlouho jako dva muži. Člověk aspoň zjistí že i astronauti se bojí, že nedokáži naučit své syny jezdit na kole, že i muži můžou mít na Měsíci nervy, atp. Opravdu, všechen tento crap by za jiné situace dělal seriál nekoukatelným, ale ty herecké výkony tam zkrátka jsou, jak z mužské, tak z ženské strany, a i když tam chybí naprosto pohled do zákulisí SSSR dobývání, a obecně tam chybí víc kosmu proti hlubokým tématům, těch několik minut koukání na přistávající měsíční základny a brouzdání lodí programu Apollo skrz vesmír člověk vnitřně často tak uspokojí, že přežije i 80 % dílu, kde dvě postavy debatují o svých snech a kouří u toho trávu. Jakmile je díl celý v kosmu, jako finále, je téměř bezchybný - a obecně i přes výtky, ženské charaktery opravdu dobře fungují, včetně chemie s muži. Co nefunguje, jsou problémy které řeší. 4*, těším se na druhou sérii a očekávám zlepšení. ()

LasT_Olt

For All Mankind, má velmi sympatický vesmírný námět, který vyvažuje osudy hlavních astronautů a jejich rodin na Zemi. Hlavním mínusem je časté natahování dílů, i když je ta vata na Zemi v porovnání s jinými seroši dost dobře napsaná, tak mě občas dokázala řádně uspat. Opět je tam plno drobností, které mě dokázaly vytočit, ale nic hroznýho. Na druhou stranu, celé to alternativní pojetí historie, famózní scény z Měsíce, časové skoky mezi sériemi a ambice v dalších sériích ukazovat kolonizaci Marsu a dokonce měsíců Jupiteru je zkrátka boží a já tvůrcům přeji, aby to táhli tak dlouho jak budou moct. Je to totiž formátově udělané tak šikovně, že to může mít i deset sérií a furt to bude koukatelné. Takže nebýt, pár horších dílů, bylo by to na slaboučkých pět, takhle to nechám na hodně silné čtyři a rozhodně doporučuji. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. Řada: ***** Vizuální zpracování zcela fenomenální. Prokládání filtivního děje (díky za tu myšlenku, dívat se na dokument by zdaleka tak nefungovalo) reálným pozadím (historické/dokumentární záběry z Ostravy nebo Prahy byly dost povedené) funguje dokonale. Občas ke to sice zbytečně užvněné, ale velmi v mezích. Nejvíc otravná/zbytečná mi přijde linie s imigranty. Opravdu jsem nepochopil proč tam vůbec byla. 2. Řada:**** Osobně mě naštval ten skok o 10 let dopředu. Těch změn je tam hodně a prakticky žádná nemá své vysvětlení (př. adopce Vietnamky). Co funguje stále skvěle je prolínání faktu a fikce. Asi nejvíc mě zaujal stále živý John Lenon (“přesluhoval” 4 roky) a zakomponovaní letecké katastrofy KAL007. V sérii bohužel pokračuje zcela irelevantní linka Mexické slepice (která je otravnější víc než v minulé řadě) a přišlo mi, že v rámci udržení rozpočtu na každou pompézní scénu musela být 3 vycpávková konverzační cvičení (která děj nikam neposouvají). O zcela hloupé (a zbytečnému) závěru řady nemluvě. 3. Řada: Zase skok o deset let a polovina z toho co se stala minule na závěr je vlastně jedno. To nedopadne dobře :( TBD ()

dan4815

I v tom nejdivočejším snu si nedokážu vysnít, že by Sovětský svaz zvládl přistát na Měsíci. Nutno si uvědomit, že Sovětský svaz byl v polovině šedesátých let v prdeli. Po smrti Sergeje Koroljova se dostal do popředí nápad, že Rusové poletí na Měsíc jednou raketou, a to přímou cestou. Nedokážu si představit, že by toho byli schopni i dnes, natož tou dobou. Za mě moc veliká pohádka, na kterou jsem ze začátku rád přistoupil, nicméně s ohlédnutím musím podotknout, že nejde ani tak o samotný závod, než o sledování mezilidských vztahů. Což zamrzí. Čekal jsem techničtěji a faktičtěji zaměřený seriál, a to se nestalo. Ani se mi nechce moc věřit, že v době, kdy NASA byla výhradně mužskou záležitostí, by mezi sebe vzala ženy. Ano, NASA se později ukázala jako pokroková organizace, která ve svém zájmu, aby její činnost byla v očích veřejnosti o to zajímavější, mezi sebe přibrala ženy. Myslím si, že v té době by raději Sověty trumfli mužskou posádkou, která by se zaměřila na takový aspekt, na který by Sověti neměli. I rychlé tempo seriálu příliš nepomáhá. Jak jsem byl ze začátku nadšen, tak tyto pocity vystřídala těžkopádnost některých scén. Kdyby byl seriál komplexnější a nezaobíral se jenom mezilidskými vztahy, bylo by to lepší. ()

barteca

Vymazlené ! Brilantně sepsané a zahrané, někteří - třeba Shantel VanSanten - tam podávají své životní výkony. ()

LordMysti

Perfektní nápad vytvořit alternativní historii, ale z velké části první série kopírovat skutečné události včetně větších či menších detailů, za které jsem neskonale vděčný. Jako fanda dobývání vesmíru je pro mě toto úžasná podívaná, která mě ale hned vtáhla i svou atmosférou, napětím, hereckým obsazením a parádní výpravou a efekty ve vesmíru. uvidíme jak se bude dále příběh rozvíjet a rozbíhat od skutečnosti, ale zatím úžasný. ()

Shakaar

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další série z alternativní historie. Sice nemá takovou kvalitu jako The Man in The High Castle, ale něco mi říká že seriál bude spíše silnější dalšími díly. Potvrdilo se to už v první řadě, poté když člověka navnadili prvními díly, tak měla série pomalejší tempo v druhé polovině, ale dokázali děj vygradovat na konci řady. Je škoda, že více si nepohráli s dějinami a že neřešili dětailněji prakticky 4 roční mezeru během, které vznikla lunární základna. Další problémem je příliš velká fluktuace postav a zvláště když některé postavy se objeví v jednom díle, ale další tři o ně ani nezavadíme. Hodně se tu řeší problematika rovnoprávnosti, emancipace žen apod. témata, což byla tématika ve skutečnosti. Ne že to do té doby nepatří, ale jako fanda scifi by mě bavila větší interakce s Ruskem, průběhu závodu - o nich v podstatě neslyšíme po celou první řadu. Je to trochu promrhaný potenciál, protože některé dějové linie (mexikáni, lesbičky) by nemuseli dostat tolik prostoru, obecně by tím série měla větší šmrc, větší spád. Ale to je prostě jen můj názor. Jinak se mi série líbila, má to silné obsazení, solidní dobové reálie, hudbu, scény na měsíci i v kosmu jsou udělány kvalitně. Věřím i tvůrčím týmu, Roland D. Moore je už veterán v této branži, na série pracuje i Naren Shankar, dokonce myslím že jsem v titulkách zahlédl jméno Denise Okuda, což je rovněž scénáristka z dob zlaté éry Star treku, nebo Allen Coulter, který má na svědímí The Sopranos, Boardwalk Empire z režiserského křesla. Takže co jméno, to osobnost. Vedle Expanse můj další seriál, který kvalitou má na to aby byl špičkou ve svém žánru. Do druhé řady nastavili tvůrci vysokou laťku kterou doufám budou zvyšovat. ()