Mistři hrůzy

• Česko Mistři hororu (více)
USA, (2005–2007), 25 h 31 min (Minutáž: 51–87 min)

Tvůrci:

Mick Garris

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha) (více)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nejlepší američtí tvůrci hororových filmů se v roce 2005 sešli při unikátním televizním projektu nazvaném Mistři hororu. Jejich úkolem bylo vytvořit antologii třinácti hodinových snímků, které měly ztvárnit jejich nejhorší noční můry. Seriál bude vysílat od 7. ledna každý nedělní večer kanál Cinemax a buďte si jisti, že krvavé horory, kterými jsme byli v posledních letech zásobováni v kinech (Saw, Hostel, Texaský masakr motorovou pilou…), byly jen mírným zahřívacím kolem… A o čemže filmy budou? Dočkáme se vlkodlaků, neznámých sil zla obracejících příbuzné a milované proti sobě, oživlých zvířecích kožešin a divokých koček, úchylných zabijáků libujících si v uříznutých kouscích lidského těla… prostě všech myslitelných hrůzu nahánějících strašáků, jejichž úkolem je vyděsit diváka až do morku kostí. Nebo naopak přivést jej k hororové extázi. (oficiální text distributora)

foundation

Dalo by sa toho napísať vážne dosť ale na polstranové eseje zrovna není nálada a navyše všetko podstatné pre doporučenie či nedoporučenie sa dá zhrnúť pár vetami. Brutálne nevyrovnaný seriál čo sa týka kvality jednotlivých dielov ale kedže sa na tom podieľalo viacej režisérov zrejme to bolo každému jasné od začiatku. V tých 26 tich častiach sa naozaj skrýva pár perfektných vecí ale celkovo sa to nebojím nazvať skôr prúserom. Bohužiaľ, kvalitnému horroru sa dneska absolútne nedarí a možeme byť vďačný za všetko pozitívnejšie čo sa v tomto žánri objaví. Jednoznačne najlepšia poviedka prvej série je tá posledná. IMPRINT Takashi Miikeho je tá pravá lahôdka ktorá v sebe kĺbi atmosféru, brutalitu špinu a nechutnosť. Za Miikem sa v tesnom závese umiestnili dvaja ostrieľaní horroroví borci ktorý spoločne bojujú o druhú priečku. Argento dokázal že je starý zvrhlík a jeho príspevok do seriálu s názvom JENNIFER to jednoznačne potvrdzuje. Z jednoduchého príbehu bez akýchkoľvek kľučiek dokázal navariť skvelé a výdatné sústo na ktorom si pošmákne určite veľká časť horrorových fanúšikov. Samotný dej je síce pomalý a od prvej minúty vieme ako skončí ale atmosféra funguje stále, maska ,,hlavnej hrdinky,, je skutočne neskutočne ,,skutočná,, ( vážne málokedy sa mi stane že ma niečo znechutí ale ten ksicht bol pre mňa odporný a hlavne znepokojujúco ,,reálny,,), a na udržanie pozornosti v kritických bodoch tu máme pár pekných ,,chuťoviek,, navyše. Už už sa zdalo že druhé miesto je bez ohrozenia ale to by nemohol prísť kultový tvorca Halloweenu, takzvaný John Carpenter a jeho CIGARETTE BURNS. Pohlcujúca atmosféra, výborná doplňujúca hudba a dokonca aj príbeh ktorý sa dá zaradiť medzi tie lepšie. Občasné hlúpejšie dialógove výmeny tomu neuškodili. Ak by som to mal dať do rebríčku tak snáď o pár subjektívnych percent by Jennifer vyhrala. LOVECRAFTOVA poviedka DREAMS IN THE WITCH HOUSE v podaní Stuarta Gordona s dobrou atmosférou, a slušnou zápletkou by potom obsadila štvrtú priečku. No a bohužiaľ tým to tak nejak končí pretože snáď ešte okrem hneď prvej časti INCIDENT ON AND OFF A MOUNTAIN ROAD, ktorá už je ale kvalitou o level nižšie, v prvej sérii nie je nič čo by stálo za nejakú reč. Jedna väčšia krávovina ako druhá. Čo sa týka druhej rady tam budem stručnejší a iba poviem že za pozretie rozhodnie stojí mierne komediálne ladená FAMILY Johna Landisa, PELTS nikoho iného ako Argenta s mojim obľúbeným MEAT LOAFom, a takisto Carpenterov druhý kúsok PRO-LIFE je určite jeden z tých lepších v druhej sezóne ale na ten prvý nedosahuje ani náhodou, čo len potvrdzuje dosť slabú celkovú kvalitu seriálu. Zvyšok je číry priemer ( podpriemer ) , ktorý ide miestami ( dosť často ) aj pod 30 percent. Nie, Masters of Horror sklamali oveľa viac ako potešili ale som nesmierne rád že som ich videl, kôli tým pár častiam ktoré do dnešného stagnujúceho a upadajúceho horrorového sveta vniesli nádej a radosť, že z času na čas sa predsa len dočkáme nejakých tých peciek v tomto žánri a pripomenuli mi prečo mám horror tak strašne rád. Tak nakoniec je ten príspevok trochu dlhší ako som chcel. Čo už. () (méně) (více)

Bukec.T

1. Incident On And Off A Mountain Road – 3/10 2. Dreams In The Witch House - 6/10 3. Dance Of The Dead - 3/10 4. Jennifer - 8/10 uvidíme jak to bude dál... ()

Gardenboy

Nechápem tunajšie vysoké hodnotenia ... tri hviezdy a to som ešte dobrák ... videl som prvé tri diely a ďalej ťahám iba tie, ktoré tu sú vynášané do nebies...snáď sa mi konečne zapáčia ... podľa ohlasov sa na druhú serku vyserkám úplne . Takže dodatočne hodnotenia dielov, ktoré som videl : Incident on and off mountain road - chudý bráška popri Texaskému masakru motorovkou (***), Dreams in the witch house - tu béčkovosť dosiahla asi najobludnejśích rozmerov zo vzhliadnutých dielov (**), Dance of the dead - celkom podarená jazda do postapokalyptického sveta (***), Jenifer - uletená kravina s absolútne nelogickým dejom (ktorý dement by si pre boha zobral do domu mentálne postihnutú babu, navyše keď tam má vlastnú rodinu, to muselo napadnúť len kokota scenáristu) (**), Cigarette burns - príbeh akoby vôbec do tohoto seriálu nepatril a ďaleko svojou kvalitou prevyšuje svojich súputníkov. Jasných (*****) a to aj v riadnom hodnotení, keby to mal byť seriózny film. Imprit - Podarená haluz z ďalekého východu, o ktorom sa každým ďalším filmom presviedčam, ze je riadne uchýlny :) (****) ()

mak.

1x01 "Incident On And Off a Mountain Road" (Don Coscarelli) 4/5 ||| 1x02 "Dreams In The Witch House" (Stuart Gordon) 4/5 ||| 1x03 "Dance Of The Dead" (Tobe Hooper) 2/5 ||| 1x04 "Jennifer" (Dario Argento) 4/5 ||| 1x07 "Deer Woman" (John Landis) 4/5 ||| 1x08 "Cigarette Burns" (John Carpenter) 5/5 ||| 1x09 "The Fair Haired Child" (William Malone) 3/5 ||| 1x13 "Imprint" (Takashi Miike) 5/5 ||| ()

kubal18

Průměrné horrorové příběhy. Opravdu dobré jsou jen 1x02 Dreams In The Witch House a 2x02 Family. Ostatní neurazí, ale ani nenadchnou. Rada: úplně bych při sledování vynechal díly Čokoláda a Heackel's Tale z první řady. ()

onlavu odpad!

Zatím viděny první čtyři kousky s českým dabingem (mimochodem, bez něho to nemá ten správný buranský šmrnc) a říkám si: co se na tom těm lidem líbí? Takové stupidity bez hlavy a paty... ()

Deftie

Nevýhodou tohto nesporne zaujímavého a ambiciózneho projektu je až priepastný rozdiel kvality jednotlivých "minihororov". Niektoré by som rada videla i vo väčšom a najmä dlhšom vydaní, niektoré by som najradšej vymazala z mojej pamäte. Nie kvôli brutalite, ale skôr pre brutálnu nudu. A tak Tanec mŕtvych, či Čokoláda ostanú už asi nikdy nepozreté na mojom počítači, ale Horiacu cigaretu si rada pustím niekedy znova. Vyberajte epizódy s rozvahou, pretože správnou voľbou to môže byť najobľúbenejší seriál a nesprávnou totálna kravina. ()

1985lula

Séria 1: 1x01 - Incident on and Off a Mountain Road (Don Coscarelli) **** ; 1x02 - Dreams in the Witch-House (Stuart Gordon) *** ; 1x03 - Dance of the Dead (Tobe Hooper) *** ; 1x04 - Jenifer (Dario Argento) ***** ; 1x05 - Chocolate (Mick Garris) * ; 1x06 - Homecoming (Joe Dante) ** ; 1x07 - Deer Woman (John Landis) ** ; 1x08 - Cigarette Burns (John Carpenter) ***** ; 1x09 - The Fair-Haired Child (William Malone) *** ; 1x10 - Sick Girl (Lucky McKee) * ; 1x11 - Pick Me Up (Larry Cohen) **** ; 1x12 - Haeckel's Tale (John McNaughton) **** ; 1x13 - Imprint (Takashi Miike) ***** Séria 2: 2x01 - The Damned Thing (Tobe Hooper) *** ; 2x02 - Family ***** (John Landis) ; 2x03 - The V Word (Ernest Dickerson) *** ; 2x04 - Sounds Like (Brad Anderson) * ; 2x05 - Pro-Life (John Carpenter) **** ; 2x06 - Pelts (Dario Argento) ***** ; 2x07 - The Screwfly Solution (Joe Dante) *** ; 2x08 - Valerie on the Stairs (Mick Garris) *** ; 2x09 - Right to Die (Rob Schmidt) ***** ; 2x10 - We All Scream for Ice Cream (Tom Holland) *** ; 2x11 - The Black Cat (Stuart Gordon) ***** ; 2x12 - The Washingtonians (Peter Medak) **** ; 2x13 - Dream Cruise (Norio Tsuruta) **** Malo to bezpochyby svoje silné aj slabé diely, ale všehovšudy mi vychádzajú krásne 4*. Za takmer geniálne a umelecké dielo považujem Cigarette Burns od Johna Carpentera (pustila som si ho 2x po sebe), vskutku originálny námet a v kútiku duše som si film La Fin Absolue du Monde priala tiež vidieť. V tesnom závese za ním zostali Dario Argento s kráskou Jenifer, rovnako aj s jeho Pelts a ďalej John Landis a jeho (creepy) Family. ()

gemi

Mělo by se to jmenovat spíš Lamy hrůzy. "Mistrům" bych doporučil zhlédnout Ash vs. Evid Dead, aby viděli, jak se to má dělat. Devátý díl první série (světlovlasé dítě) je prvním hororovým příběhem. Dál 10. Druhý díl druhé série má nejpropracovanější scénář. Další (ovšem přihlouplý) horor je 9. díl druhé série. 10. díl: ale no tak, zlej klaun je přece jenom jeden! A konečně poslední (13.) díl druhé série obsahuje jednu velice hnusnou masku a v žádném případě jej nedoporučují sledovat na lodi, jinak je ovšem přihlouplý jako většina ostatních povídek. ()

vojtik

Největší mistři hororu se sešli a připravili pro nás 26 epizod strachu, teroru a ano, hlavně toho hororu. Kromě Johna Carpentera neznám nikoho z obalu jmenovaných mistrů hororu, ale to je fuk - hlavní je, že každý díl je něčím vyjímečný. Jasně, naleznou se tady slabší a silnější díly - záleží jak u koho. Důležité je, že jako celek to drží pohromadě a o záběr není nouze. Jsou tady japonštiny, barkeroviny, pekelnosti, podivnosti, zvrhlosti, šílenosti a taky pár klasik. Každý milovník i občasník hororu si přijde na své a určitě jako já bude na některé díly ještě dlouho s mrázem v zádech vzpomínat. Ještě stále doufám, že nakonec dojde na další epizody. Takhle ojedinělý a originální projekt si to zaslouží. PS: Pokud si každý večer - jako já pustíte jeden díl, tak o noční můry máte po zbytek roka vystaráno. ()

kucny

Myslím že je zbytočné sa rozpisovať o každej časti zvlášť. Niektoré sú lepšie, niektoré horšie. V každom prípade je MoH veľmi dobrý a zaujímavý počin, ktorý sa určite oplatí vidieť. ()

Magoor

Nejlepší seriál, který jsem za svůj život viděl. Nechyběla v něm pestrost příběhů režírovaných těmi nejpovolanějšími, stopáž byla také úplně dokonalá. Tak akorát, aby se rozvinul příběh a přitom nebylo místo pro nudu. Nemám co bych dodal víc! ()

Čiban

dost dobrý seriál a horor :D .Líbilo se mi dost dílů ale zaujal je jeden s názvem Jenifer-nikdy nekončící smrt. 4/5 ()

PB2

Zatím jsem viděl 2 díly (Cigarete Burns a Pelts), ale přesto už hodnotím. Líbily se mi náměty (z nichž jeden jsem četl jako povídku), ty byly fajn a vystačily by i na celovečerní film. Zpracování je taky dobré, žádné příliš pokroucené dialogy nebo šetření, kde se dá, ale dost mi vadily zbytečné potoky krve, které se tam navíc ani nehodí. Spíš to vypadá, že násilí tam musí dávat povinně. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

22.01.2008

Démoni

Démoni

18.06.2006

Italové se spojí ve svém snažení a pokusí se dobýt svět. To je myšlenka, která tvůrce nového projektu určitě napadla. Společnost Instituto Luce, Dania Film a Turin Film Commission se pokusí oživit… (více)