Dokonalý podraz (TV seriál)

Leverage

Podvodníci

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 77x60 min

Joseph LoDuca

Timothy Hutton, Gina Bellman, Saul Rubinek, Beth Riesgraf, Aldis Hodge, Phillip Edward Van Lear, Christian Kane, Jaime Ray Newman, Scott Lowell, Salvator Xuereb, Sam Anderson, Garrett M. Brown, Richard Chamberlain, Jonathan Frakes, Kevin Tighe, David S. Lee, Sara Rue, Devon Graye, Timothy Carhart, Ginger Williams, Jeri Ryan, Clayne Crawford, Anthony Azizi, Jake McLaughlin, Delilah Anderson, Brent Spiner, Jonathan Chase, Katie Lowes, Gerald Downey, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Joshua St. James, Victor Morris, Danny Bruno, Robert Blanche, Adrienne Vogel, Trish Egan, Mitch Pileggi, Sean Faris, John Billingsley, Tony Bill, Edwin Hodge, Anne-Marie Johnson, Leon Rippy, Michael E. Rodgers, Charles Martin Smith, Michael McGrady, Tom Skerritt, Tina Holmes, Alan Smyth, Gil Luna, Drew Powell, Danielle Bisutti, Demetrius Sager, Cas Anvar, Alastair Duncan, Megan Kathleen Duffy, Victoria Ullmann, James Pusztay, Leah Rachel, Shawn Telford, Danny Glover, Kurt Naebig, Richard Cox, Spencer Garrett, Angela Oh, Luis Moncada, Bryan Friday, Todd Stashwick, Marissa Neitling, Malese Jow, Sofia Pernas, Ron Roggé, Noa Tishby, Aarti Mann, Sasha Barrese, Lisa Brenner, Ayla Kell, Aria London, Russell Hodgkinson, Chase Kim, Mark Doerr, Philip De Lorenzo, Raymond Ma, Tierra Valentine, Bradford Farwell, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Tony Cicchetti, Joshua Sawtell, Diego Velazquez, Jaime Zevallos, James Martinez, David Shatraw, Tiffany Espensen, Betty Moyer, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Glen Baggerly, Eric Martin Reid, Rich Morris, Alex Terzieff, Tony Doupe, Conner Marx, Eric Riedmann, Sean McGrath, Wayne Bastrup, Don Alder, Thomas Nabhan, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Wil Traval, David Meunier, Ayanna Berkshire, Michael Gladis, Joey Naber, Haley Talbot, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Bruce Blanchard, Brian Silverman, Cooper Bombadil, Jonah Weston, Andrea White, Robert Alan Barnett, Gary Norman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Spencer Conway, Tobias Anderson, Jerry Basham, Hank Cartwright, Meredith Adelaide, Dennis Adkins, Todd A. Robinson, Gene Freedman, Camille Collard, David Ellison, Jason Rouse, Paul F. Bernard, Ricki Bhullar, Nnamdi Asomugha, Maria Russell, Michael O'Keefe, Mike Bradecich, Jeremy Roenick, Ryan O'Quinn, Steve Coker, Jack Armstrong, Stoney Westmoreland, Natasha Duvall, Ben Bray, Michael Sheets, Marco Morales, Armando Pucci, Mark Kubr, Luke Perry, Geoffrey Blake, Mark Sheppard, Jace Daniel, John Rezig, Graham Shiels, Greg Collins, Annie Fitzgerald, David Carpenter, Anna Lieberman, Mario Perez, Gary Houston

Seriál má trochu kostrbaté začátky, kdy se během prvních třech čtyřech epizod teprve hledá, ale když konečně najde svůj styl a postavy utvoří solidní tým, je vymalováno - a závěr první řady je pak jízda na horské dráze u které si přejete, aby jen tak neskončila. Naštěstí tu jsou další epizody ještě lepší druhé řady (když tedy opominu snad nejhorší počítačový efekt, co jsem kdy viděla, a to hned v úvodní scéně). Další originální podvody následují ve třetí i čtvrté sezóně. A já doufám, že ještě aspoň jednu sérii tihle novodobí "Robinové Hoodové" loupit a podvádět budou, protože mě tenhle styl "Dannyho parťáků" baví:)(24.6.2011)

Seriál spadá do velmi oblíbeného žánru, tedy alespoň mnou, podfukových komedii. Příjemné obsazení, výprava a scénář poskytují kvalitní zábavu. Jasně člověk to nesmí brát smrtelně váženě, ale to žádný seriál. Přesto všechno dobré se nemůžu zbavit dojmu, že jde o americkou kopii britského hitu Hustle, proto "jenom" čtyři hvězdy.(6.7.2011)

Solidní základ by byl, s ním se dá seriál rozvinout do mnoha směrů a vymyslet spoustu zajímavých a originálních epizod s dobrými zvraty i akčními momenty, příběh nám to s radostí dovoluje. Pilot nastavil příjemné tempo a jako úvod a návnada k dalšímu sledování posloužil bezchybně, jen možná příliš překombinovaně. Herci se dělí na dvě skupiny: do jedné patří ti sympatičtí s průměrně rozvinutou schopností ve skutečnosti vyjádřit nějaké emoce a nevypadat uměle, osoby ve druhé mi nesedli hned v prvním momentě, kdy jsem je viděl, ale řekněme, že na plátně si vedou o něco lépe. Naneštěstí, hlavního hrdinu vidím spíše v té druhé. Může to i vyznít jako o něco horší provedení Prison Breaku, máme tu podobné důmyslné plány a riskantní a promyšlené operace, které mohou působit trochu jednoduše, v několika případech téměř amatérsky. Jinak dobře odvedená práce a osobně by mi nevadilo, kdyby se takovýchto seriálů točilo více. 80%.(22.11.2011)

Ako už bolo viackrát povedané, je to odľahčený americký Hustle. Zostava, ktorá sa ale zišla, má lepšiu chémiu a skvelo fungujú ako team. Pre mňa je Leverage ideálny oddychový seriál a ako fanúšik Doctora Who, si ma seriál získal už len narážkami a odkazmi naň. (Hacker Hardison sťahuje novú epku Doctora uprostred conu cez dva satelity, čo na tom nemôžete nemilovať...) Vypínam mozog, nahadzujem najväčší úškrn, vyložím nohy a pozerám. Ako aždý seriál, aj tento má niektoré nudnejšie vatové epky, v druhej sérii ich bolo viac po tom, ako Gina Bellman vynechala pár dielov, ale stále je to vysoko zábavný seriál. Práve odštartovala tretia séria a vyzerá, že má nakročené správnym smerom.(23.6.2010)

Nevyhnem sa porovnaniu s "Prefíkanou bandou". Akurát tento seriál je teda o triedu nižšie. Podvody riešené často spôsobom deus ex machina. Stále je to príjemne zábavný seriálik, lenže zatiaľ čo na Prefíkanú bandu som číhal už pol hodinu pred jej začiatkom, toto mi ku životu nechýba a väčšinou na to čumím iba z dlhej chvíle. Podfuky sú tu menej uveriteľné, často príliš prekombinované a ku postavám som si tiež nenašiel cestu. Dobrá zapchajdiera, ale tam to začína aj končí. A každý, kto niekedy videl Prefíkanú bandu (ano, produkt plejsment tu robím zámerne), na toto rýchlo zabudne. Chýba tomu šarm a elegancia Pref.. No veď už vieš..(12.2.2014)

• - Mentora Parkerové (Beth Riesgraf) Archie Leach (Richard Chamberlain), který se v jedné z epizod objevil, je odkazem na Archibalda Leache, více známého pod jménem Cary Grant, který si ve filmu Chyťte zloděje (1955) zahrál právě roli zloděje. (Ragdoll)

• - Ve třetí epizodě přijede Eliot (Christian Kane) na koni do stájí a říká: "Pony express is never late". Jedná se o odkaz na dokumentární seriál Into the West (od r. 2005) rovněž z produkce TNT, kde postava ztvárněná Christianem Kanem jezdí pro Pony Express. (Barrymore)