Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

VirglCZ

Vím, vím, námět samotný je hloupoučký, děj nelogický, děti otravné a hlavní hrdinku máte chuť po pár dílech majznout po hlavě a vhodit do "Kyselinové mlhy". Nicméně druhá polovina první série jde kvalitativně o poznání nahoru a solidním finále CW dokazuje, že Když se chce, všechno jde, a to i s bandou pubertálních pseudohippiesáků. Druhá série pak překvapivě zvedá laťku kvality ještě o kus výše, dítek je méně, atmosféra temnější a i samotné postavy se zmateným mrkáním nad scénářem ztrácejí svou jednodimenzionální plochost (Snad až na tu Clarke...). Po 11. díle můžu směle říct, že si druhá série zaslouží další šanci, protože vězte, ono je to stále lepší a lepší. Oblíbené postavy: Bellamy, Marcus, Lexa. ()

Ricci

Velmi mile překvapivý počin. Ani jeden z dílů (zatím jen 1. a 2. série) není nudný. V momentě, kdy už jste si jistí tím že něco víte, je vše jinak. Po shlédnutí 1. série jsem dal ****, po druhé sérii jsem poopravil na 5*. Jeden z mála seriálů. kdy se opravdu nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

nemer

Takový velice nepovedený Pán much. Nezachrání ho ani nádherně zelený les a křišťálová studánka. Na toto bych byla stará i v 11 letech. Tlupa opičích dementů by mi pila krev vždycky. Nápad vcelku zajímavý, zpracování (scénář, herecké výkony) tristní. O něco málo méně dementní Lost, ale pořád totální s****a (do poloviny první série) Konec první série a začátek druhé je překvapivě dobrý a zejména díky falloutovskému nádechu, navzdory nelogičnostem v ději a pohádkovým zázrakům, ho lze hodnotit optimističtěji. ()

Taron

Zatím po první sérii dobrota... začátek byl trochu otravnej, vypadalo to, že se to zvrhne v typickou náctiletou sračičku, ale naopak se začal využívat potenciál... určitě budu pokračovat... zatím dávám 75 % ///// Po druhé sérii zvedám hodnocení na 90%, z The 100 se stal velice kvalitní seriál, ačkoliv někdo možná řekne, že obsahuje mnoho klišé momentů... ty jsou však vyváženy momenty neskutečně silnými... hlavní postavy se stávají vlivem událostí stále více otrlejší a už jen těžko lze mezi nimi hledat kladnou postavu a některá rozhodnutí, která musí Clarke i jiní dělat rozhodně nemají s klišé nic společného naopak bych řekl, že se jedná o hodně odvážné prvky, které zajišťují seriálu originálnost a nekompromisní průběh... takže ve chvíli, kdy řekne nějaká postava nějakou klišé větu (typu: "war is coming", "we are the good guys", apod., která by snad v každém jiném seriálu nutila diváka chytat se za hlavu a přemítat nad tím, co za stupiditu to právě sleduje), zní ta věta v stovce opravdu upřímně, protože v dané situaci si to daná postava prostě může dovolit říct. "Taron out." ()

AndrewNewman

Takýto seriál dnes už neohúri. Po technickej stránke veľmi dobre zvládnuty,čo sa týka scenára to už je horšie. Herci to nezachraňujú,pretože jedina charizmatická tam je Octávia. Po troch častiach tomu zrejme ešte dám šancu ale ťažko nájsť po GoT niečo čo by ma bavilo ešte viac ... ()

Neronius

Na tenhle seroš jsem narazil čistě náhodou když jsem jen tak brouzdal po ČSFD, projel jsem si komentáře a viděl jsem komenty v tom smyslu, že to je spíše pro Teen kategorii. Kurva no a co... Hned jak jsem viděl 1. serii, tak jsem ihned zašel na torrent "koupit" si další sérii, pač větší závislost jsem měl už jen u Lost a GoT, Už jen herecká sestava mě hodně zaujala a překvapila i celkový děj a napínavost každého dílu... Je ale pravda že 1. serie byla taková chudší, že šlo vidět, že do ní nebylo tolik peněz vraženo, ale to se dá pochopit.. A teď jsem rád, že se serial tolik uchytil a bylo dáno více investice do 2. serie, šlo to hodně vidět o další přidané postavy a lokace např. Mount Weather a proto je 2. serie moje nejoblíbenější :3 hlavně poslední díl, kde byla taková menší zmrdovina, ale to tu nebudu spoilovat :) prostě serialu chybí jen nahota... :D jinak to má vše potřebné.. trocha krve, trocha násilí, trocha zmrdoviny a hodně libových postav které si oblíbíte a pak brečíte, že zrovna tuhle postavu nechali zemřít a vy si jen říkáte, že je to tak trochu jako GoT v tom zabíjení dobrých postav ale co už... teď už se jen těšit na 4. serii... ()

lajkaof

The CW nabízí něco, co ještě nedělala. Bála jsem se, že námět postapo nezvládnou, ale opak je pravdou. Všechny tři série jsem sjela za pár dní a neuvěřitelně mě bavil. Dost chválím propracovanost prostředí, děje a postav – hlavně ten progress od prvního dílu, tedy od spíše teens serial k delikátnímu seriálu i pro dospělé. Morální zásady jdou často do háje, a převládají pudy přežití. Jeden z mála seriálů, kde jsem si oblíbila více ženských postav než mužských. Lexa spolu se všemi grounders představují pro mě to nejlepší ze seriálu. 1. série u mě byla na čtyři hvězdy, avšak 2. série na mě udělala takový dojem, že jsem musela zvýšit na pět hvězdiček. 3. série taky nezklamala – zde se setkáváme už s jiným námětem propojení s umělou inteligencí, riskantní tah a vyplatil se. Nemůžu se dočkat další série. ()

rionka

Hodnotím po dokoukání první série: zajímavá prostředí, neotřelé nápady, silné ženské postavy, spousta komplikací a cliffhangerů v každé epizodě. Octavia s mečem je boží! Je to chytlavé jak sviň, snad další série neztratí dech. 1. série - 80% ()

Claire.TJ

Jednoznačně nejlepší počin, co kdy mělo CW (no dobře, ke Gossip Girl asi budu mít vždycky nostalgickou lásku, protože yes, I know I love her, xoxo). Ano, stejně jako v jeho jinejch shows, nehezkýho člověka tu nenajdete, a opět je to defakto čistě o předčasně přemoudřelejch teenagerech, ale ty jo. Něco se tam děje. Pořád. Cuchá to s nervama. Hlavní hrdinka není tak na pěst, jak by mohla bejt. Je to napínavý jak kšandy a některý zvraty vám fakt otočej žaludkem. V první sérii se to mírně hledá – tvůrci nechaj spadnout "stovku" na zem a sami nevěděj, co se jí tam začne dít, ale už konec první série je fakt poctivá postapokalyptická bojovka; druhá série jde pak i do rozebírání jakýsi etiky; třetí série je sice trochu "no tak co dalšího by šlo", ale furt celkem bájo. Baví mě to, skvělá guilty pleasure. ()

irelevant25 odpad!

Hmm. Toľko iracionálností pohromade som snáď ešte nevidel. Okrem toho, že to natáčali, aspoň prvú sériu, maximálne lacno. Deckami zhotovené lano, ktoré bolo skutočné lano omotané "kapradím" a lianami. 100 rokov netušia, či je na zemi obývaný život a nedokážu to akože zistiť. Za to postaviť mega vesmírnu stanicu s umelou gravitáciou a vykonávať expedície na Mesiac nie je problém. Veľmi zaujímave. Na viac už nemám síl. Prvý odpad po veľmi dlhom čase. ()

mivr

Veľmi dobrý nápad a naozaj veľmi nečakané zvraty medzi hlavnými postavami. Naozaj si treba dávať pozor, komu fandíte. Takéto scifi s postapokalyptickou budúcnosťou milujem. Jediné čo ma mierne sklamalo bolo to, že seriál veľmi nepoukazoval na dopad danej katastrofy ako napr. zmutované zvieratá, ale poukazuje mierne na okolitý svet. Samotná Archa vyzerá super a nikdy by ma nenapadlo, že Archa sa dostane až...nejdem spoilerovať :) . Mladý, ale veľmi dobrý herci. Eliza Taylor je fešanda ale radšej som mal Alyciu Debnam-Carey ktorá hrá aj vo "Fear The Walking Dead" a ďalej Lindsey Morgan. 95%. ()

Upír

Vzdávám to v pátém dílu první série. The 100 jsem si vybral, neboť to mohl být ten typ epizodního díla, kde má člověk radost ze zajímavě vystavěného druhotného světa a z jeho objevování. Nedělal jsem si iluze o vybudované zápletce či vývoji postav. Nečekal jsem však, že vyslovená blbost všech postav, které se točí jak na vějičce svými emocemi bude tak nesnesitelná, že druhotný svět člověk ani vnímat nedokáže, protože jej všechny scénáristické kličky a otřesné dialogy prudí. Vybavuji si, co mě vždycky těšilo na Dvou letech prázdnin od Julese Verna - tlupa mládenců/dětí je vydána na pospas nehostinnému prostředí a v nebezpečí se nakonec musí semknout a rychle dospět. Činit závažná rozhodnutí, učit se vycházet spolu, racionálně jednat atd. Naopak v The 100 jsem dostal bandu debilů, kteří po vystřelení na zem se stali ještě většími debily. Nerozumím tomu, proč by se někdo v jakémkoliv věku chtěl dívat, jak všichni máchají rukama, s agresivními výrazy se blíží k tváři druhých, chovají se jako idioti, pak se diví a tak pořád dokola... ()

husak_k

Návod jak zajistit, že o tebe kluk ztratí zájem: 1.) Pozvat ho k sobě domů. 2.) Pustit mu tuhle vyjebanou teen telenovelu a zhnusit se mu tím, že nebude chápat jak se ti taková p.čovina může líbit. ()

blazma

Strašně dlouho jsem čekal na seriál s postapokaliptickou tématikou, který by mě zaujal natolik jako tohle. Všechno, naprosto všechno mě tady bavilo, pokaždé co skončila jedna epizoda, byl jsem natěšený a plný napětí jsem čekal na další díl. Zkrátka a jednoduše fantazie. Mělo to své slabé místa, to nepopírám, shrnout to ve zkratce Třetí řada mě dostala ze všech nejvíc a dle mého je nejlepší, to budování atmosféry tady prostě vyvrcholilo naprosto nejlépe. Jenže to byl i problém, jako by už pak došli nápady, protože 4 a 5 řada měli ten stejný problém jen v jiném kabátě, 6 a 7 řada už přešla z postapo. atmosféry do kompletního scifi žánru. Nic to však nemění na tom, že je to po dlouhé době seriál, který mě naprosto ohromil i přes své nedostatky. ()

VendaCiki

Jaderná válka na zemi. zprvu se to tváří jako teen, které v druhé sérii vyvrátí a míří do temné stránky seriálu. 7 let na horské dráze. Za mě seriál mohl skončit s Lexou. Od 4 série, bylo už jen plácání páté přes deváté. Trošku se jim to vymklo z ruk a nacpali tam vše, co jim pod ně přišlo. Některé série a díly se táhly a vůbec mě nebavily, jiné byly dech beroucí a poslední dva díly? Ořvala jsem to. Holt jsem cíťa. Nikdo se nebál toho, koho z hlavních postav zrovna dneska odstraní. Do posledního dílu série, se dostali jen 3 hlavní postavy z původní stovky. ()