Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Režie:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (více)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (více)

Série(8) / Epizody(153)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (118)

Cyklus Skyfire (2016) (S04E08)

Osmá epizoda sice nebyla tak dobrá, abych jí mohl šoupnout pět hvězdiček, proti předchozímu zážitku to ale byla jedna velká radost. Tým se pěkně podělil o mou zábavu a všechny tři záležitosti se celkem slušně vydařily. // "Kevin má pravdu." "Máte padáka." "Cože?!" // "Nejlepší den mýho života." "Máte tři děti, seržante." "Říkám, jak to je!" ()

Přetěžení (2016) (S04E09)

Mé hodnocení mohlo být o hvězdičku lepší, ale nepřenesl jsem se přes postavu kapitána Stentleyho a přes děj, který se k ní vázal. Epizodu pro mě tentokrát jasně táhli seržant Jeffords a Gina se svou smečkou teplometů. Ten souboj vůlí byla radost sledovat. // "Byla jsem uvedena v sebevražedném vzkazu své učitelky ze školky." ()

Kapitán Lotyšsko (2016) (S04E10)

Tvůrcům se podařilo vzbudit ve mě během dvaceti minut rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem byl silně zklamán tím, že se vánoční díl z poloviny soustředil jen na kolednickou soutěž ve zpěvu, na stranu druhou jsem se velmi dobře bavil se sebevědomým Charlesem. Ten taky desátému dílu zachránil třetí hvězdičku. // "Bude to blamáž, jako když dřevomorka zničila jeho sirotčinec." / "Já jsem pro a já jsem šéf, takže končím poradu." ()

Uprchlík: 1. část (2017) (S04E11)

No, nevím, doufám, že se tvůrci nehodlají držet i v budoucnu stejného konceptu jako u jedenácté epizody. Celý díl byl byl pro mě hodně nezáživný a skoro jsem se neměl čemu zasmát. // "Fajn, Gino, odveďte si toho magora ven." ()

Uprchlík: 2. část (2017) (S04E12)

Už jsem několikrát psal o tom, že mám rád sváteční epizody, Každoroční návraty Douga Judyho ale za svátek rozhodně nepovažuji. Dvanáctá epizoda navázala na předchozí díl nejen dějem, ale i kvalitou. // "Sakra, Roso, jaks to dokázala?" "Mám temnou minulost." / "Je to jen má bývalá milenka. Ahoj, sestřičko." / "Gertie!" ()

Audit (2017) (S04E13)

Fakt se mi nelíbí, jakým směrem se začal seriál během posledních tří epizod ubírat. Důvodů k zasmání jsem ani tentokrát mnoho nenašel a závěr ve mně vyvolal neblahé tušení... // "Budou nám prohlížet stoly? Protože v mém stole někdo nechal pár mečů." / "Zdravím, srazil mě autobus." ()

Pomáhat a chránit (2017) (S04E14)

Konečně jsem se dočkal zlepšení. Potěšilo mě tím víc, že jsem s ním vůbec nepočítal. Předchozí vývoj mě totiž dost zdeptal, vyšetřování "na place" mě ale hodně bavilo, velký podíl na tom má hlavně Nathan Fillion. // "Ještě jedna otázka. Ty koblihy jsou...?" "Zadarmo." "Supéér!" / "ˇOdteď jste jediná černota, se kterou chci do budoucna něco mít." ()

Poslední jízda (2017) (S04E15)

Patnáctá epizoda sice nebyla tak tragická, jako některé předešlé díly, ale že by mě z ní smíchy bolela bránice, to taky nemůžu říct. Marně přemýšlím, kam zmizel vtip, který zatím většinou scénářům nechyběl. Čtvrtá sezóna se mi zatím jeví jako ta nejslabší. // "Chtěl jsem zmínit někoho mimo náš vnitřní kruh." "Tady je vnitřní kruh?" / "Díky za heroin! Díky, Ježíši!" / "Dělá, co je správný a nejedná sobecky. Za to můžeš ty!" ()

Bú, bú (2017) (S04E16)

Stále opakuji, že zrovna nemusím děti ve filmech a seriálech, a přesto se mi tato epizoda líbila. Možná to bylo spíš tím, že jsem se škodolibě pochechtával oběma dobrovolníkům. Taky jsem musel ocenit, že byla otázka rasové segregace pojata zábavnou a vtipnou formou, to příliš často nezažívám. // "Jestli máte ještě nějaký otázky, tak sem s nima." "Co je to orgasmus?" ()

Policejní kongres (2017) (S04E17)

Tvůrci se tentokrát zřejmě rozhodli trochu pošetřit invenci a bezskrupulózně vykradli Hangover, to mi nijak zvlášť nevadilo, problém jsem měl spíše s tím, že jsem si od výjezdní konference přece jen sliboval větší zábavu. // "Holky, mluvil jsem s úžasnou ženskou, a teď mám okno. Dala mi číslo?" ()

Hledám Amy (2017) (S04E18)

Tak jo, tohle bylo zatím mé nejslabší ohodnocení epizody tohoto seriálu. Lehkost a vtip si daly pauzu, dvacet minut se mi zdálo být nekonečných a byla to hrozná nuda. Zkoušky a kvásek, ideální zábava. Nebýt těch vláčků... // "Bude to zábava!" "To snad ne. Jsou to vlaky." / "Ach bože, to je smrad, bolí mě oči." ()

Vaše Ctihodnosti (2017) (S04E19)

Tohle mi prostě hlava nebere. Jak mohou tvůrci seriálu vyplodit nudnou osmnáctou epizodu, aby hned další díl byl výborný? Z toho jsem fakt tydýt. Po delší době jsem si to užíval od začátku až do konce. // "Takže ses nic nenaučila?" "Ne, ale ty jo. Ginu školit nemůžeš, Gina školí tebe." ()

Jatka (2017) (S04E20)

Dvacátá epizoda se mi zdála být veskrze vtipná a pátý kousek jsem nepřihodil jen proto, že už mi tvůrci několikrát ukázali, že to umí ještě líp. Každopádně nebyla nuda a bavil jsem se = spokojenost. // "Trochu vody je i na pizze." "To je omastek." "Ale je mokrej, ne?" / "Je fakt super, třikrát ji už pohřbili zaživa, mně se to stalo jednou." / "Když mluvím já, budete držet hubu!" ()

Bankovní loupež (2017) (S04E21)

Jasná přímá úměra: tvůrci přitlačili na scénáři, já jsem přidal na hodnocení. Některé epizody čtvrté sezóny byly převelice chabé, ale vypadá to, že v závěru chytila řada druhý dech. // "Dobře, přijdu asi za hodinu, kdyby mi zvonil telefon, nevšímejte si ho, já ho taky neberu." ()

Zločin a trest (2017) (S04E22)

Finále sezóny bylo sice o něco málo slabší než předposlední epizoda, ale když už jsem se s hodnocením tak rozjel, nechtěl jsem to kazit. Děj byl na hraně mezi čtyřmi a pěti kousky, o zaokrouhlení nahoru se postarali bílý Charles, blonďatá Rosa a růžový kostýmek:-) // "Můžeme si začít schovávat žiletky pod jazyk. Vezmi si moji." / "Můžete dát byt, komu chcete. Ale nedávejte ho Hitchcockovi." ()

Série 5 (2017) (S05)

V páté sezóně se všechno jaksi otočilo. Každá řada měla spoustu kvalitních dílů a několik takových, které jen kazily průměr, tentokrát byla série špatná a jen díky několika povedeným epizodám jsem mohl hodnotit výslednými třemi hvězdičkami. Seriál jsem měl rád, takže to utnu dříve, než mě tvůrci doženou k odpadování. ()

Vězení, 1. část (2017) (S05E01)

Více než slušný úvod páté sezóny, nové umístění seriálu velice prospělo, a kromě Jakeova sžívání se s vězeňským prostředím, mě převelice bavilo sledovat plnění Rosiných přání. A Lou Diamond Phillips! // "Boyle, zase se ti zdá o Peraltovi?" "Proč mě budíte?! Přece jsem vám jasně říkal nebudit!!!" / "Sníš devět lidí a najednou se každý tváří, že tě nezná." ()

Vězení, 2. část (2017) (S05E02)

Druhá vězeňská epizoda byla sice o poznání slabší, i tak se mi ale nechtělo jít pod pět kousků. Pokud mě tvůrci dokázali i v páté sezóně pořádně rozesmát, musím to ocenit. // "To je zlý, moc zlý." "A máte obavy z Seamuse, nebo vám nejde ta křížovka?" 5*- ()

Kopance (2017) (S05E03)

Třetí epizoda možná nebyla až tak špatná, tvůrci mě ale u předchozích dvou dílů pořádně namlsali, a tohle bylo příliš dietní. Pimentův krátkodobý návrat jsem příliš nepobral, to byla jasná slepá ulička, a ani případ zloděje bot mě zrovna neoslnil. // "Udělat vám radost je těžký." "S tím souhlasím." ()

HalloVeen (2017) (S05E04)

Tyhle tématické díly bývají v komediálních seriálech zpravidla zárukou toho, že se budu hodně dobře bavit, a ani tentokrát mě tvůrci nezklamali. Halloweenská loupež se už stala tradicí, mě ale slušně odvařil už úvod dílu, a pak už jsem se bavil až do konce. // "Kde jsou ty vajíčka?" "U mě v bříšku." ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse