Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 10

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Jochys

Dobrodružství kriminalistiky považuji za jeden z nejlepších českých seriálů. Na policejních školách ho dodnes doporučují jako doplněk ke vzdělávání. V seriále si zahráli všichni skvělí čeští herci a herečky. I po tolika letech se na seriál ráda podívám. První díly jsou opravdu skvělé, bohužel postupně klesá kvalita dílů. Úvodní znělka patří k tomu nejlepšímu co Karel Svoboda složil. (Oblíbené díly: Stopa, Otisk, Krev, Střela, Bertillonáž, Krevní skupina) ()

Parabot

Skvělý český seriál s naprosto ikonickou znělkou, ve které se ovšem Karel Svoboda "lehce" inspiroval Vangelisovým End Titles z Blade Runnera. Nevadí. Udělal to s důstojně a s grácií. ()

Nerajohn

Tohle je opravdu světová extratřída. Československá televize se pustila do monstrprojektu ( v koprodukci s německou) a vytvořila veledílo. Pravda, díly ze třetí série už nebyly tak skvostné jako ty z první, ale pořád klasa. I přes časté reprízy díly nenudí. Třeba první Stopa z Napoleonské Francie, desítky lokací a střihů. Vynikající byl díl Krev nebo Střela, kde smutný V. Brodský na konci dílu vhání slzy do očí. PS: A už vím, jak se nekoupat ve vaně. ()

lizardking

Zdařilý seriál se spoustou skvělých herců.To, že byl inspirován skutečnými kriminálními případy, mu dodává na zajímavosti. ()

crow-x

Velmi zajímavý seriál jeden z nejlepších "dobových" seriálů, které u nás vznikly. Velmi povedená procházka snad všemi důležitými kriminalistickými metodami. Se skvělými herci a skvěle zahranými všemi hlavními postavami. ()

ForzaJuve

Spolu s "Cirkusem Humberto" vynikající výsledek spojení kvalitní, leč chudé kinematografie československé s bohatou, leč nekvalitní kinematografií západoněmeckou. ()

rytir1

Jak již zde bylo zmíněno, špička naší kinematografie a nejlepší počin pana Moskalyka. Jeden z nejlepších kriminálních seriálů u nás vůbec, ne-li nejlepší. ()

Pute

Kéž by se časem objevil podobně kvalitní seriál. Každý díl jsem jako malý hltal, těšil se na další. Teď už jako dospělý si ten seriál užívám ještě o něco víc. ()

blezg

Vím, že některé díly jsou slabší a jiné silnější...ale... Zrovna jsem viděl díl "Otisk", skvělý Kostka, Moravec, skvělá hudba. Měním ze čtyř na pět. Určitě jeden z nejlepších a nejzajímavějších českých seriálů. ()

DonFrolimo

Naprostá špička televizní seriálové tvorby a "hraných dokumentů". Lecjaký současný (byť třeba z dílny BBC) málokdy dosahuje takových kvalit ve všech ohledech - a to zejména poutavosti a poučnosti. ()

Pavlosos

Špička mezi českými seriály, která již za dlouhou dobu své působnosti oslovila mnoho generací. První dvě řady jsou skvělé. Každý díl má své osobité kouzlo, díky čemuž vás nikdy neomrzí se na něj znovu podívat. S koncem třetí řady to už malinko skřípe a na konci čtvrté řady to už není ono. Je to pořád dobrý seriál, ale už to nemá ten správný náboj jako na začátku. Ale jinak se jedná o (podle mě) nejlepší seriál (krom Hříšných lidí města pražského, Zdivočelé země, Slavných historek zbojnických a Osudových okamžiků) natočený na našem území. Vynikající režie a opravdu pestré herecké obsazení dělají z tohoto seriálu jeden z klenotů naší kinematografie. ()

jessic

Skvěle natočené rozmanité příběhy mapující historii kriminální vědy. Povedený předlistopadový koprodukční seriál z dílny Antonína Moskalyka. Stylem trochu připomíná podobně z historie těžící Zbojnické historky. ()

brasek

Svojho času veľmi populárny seriál, odkrývajúci históriu kriminalistiky. Hodnotím za 5*, aj keď reprízovanie seriálu mu odoberá to krásne čo tam bolo v premiére / v niektorých častiach po x vzhiadnutí vidieť lacnú tv tvorbu a banálne chyby/. ()

zigy

Karel Svoboda je génius! Jedna z nejlepších znělek vůbec, při jejímž poslechu člověka mrazí. Obrovský dík patří i panu Moskalykovi a dalším tvůrcům, kteří dali dohromady zásadní případy v dějinách kriminalistiky a dokázali je převyprávět takhle poutavým způsobem. Jasně že jsou některé díly slabší, ale i kdyby jich bylo super jen patnáct nebo dvacet, pořád je to majstrštyk. Nejlepší díly? Obrazy mistra Vermeera anebo hned ten první o tom, jak se z galejníka stal šéf policie. ()