Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 17

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

ToddB

Asi nejlepší český kriminální seriál. Skvěle vypointované příběhy. O dost lepší než legendární Hřišní lidé města pražského. ()

cstars

Vyborny serial s par slabsimi vyjimkami. Nejlepsi dil je Mechanoskopie, ten se opravdu vydaril za vydatneho prispeni skveleho Karla Hermanka. Druhy nejlepsi je Paprsek, popisujici pribeh plagiatora Van Meegerena, ktery maloval stylem malire Vermeera tak zrucne, ze obelstil i slavne znalce umeni. ()

pupidup

nádhera, většina dílů byla zajímavá i napínavá, některé byly jen zajímavé....ale v celku řada inteligentních příběhů velmi dobře dobově přiblížených. Díky, pane Moskalyku! ()

senoritar

Vynikající detektivní seriál, a tím že je český si u mě získává ještě další body navíc. Každý díl je ojedinělý a dozvíme se z něj něco z historie kriminálních věd. K nesporným kladům patří také plejáda našich nejlepších herců, kteří vždy odvedou stoprocentní výkony. A k tomu všemu ještě výborná úvodní znělka z dílny Karla Svobody. Prostě už není co dodat...100% ()

sun.eagle

první díly jsou až neuvěřitelně dobré, později kvalita upadá, ale díly jako "Krev" či "Rekonstrukce" jsem viděl jako malý a pamatuju si je dodnes a podívám se na ně rád znova. ()

Tuvy

První "sezona" je rozhodně 5*, ale už od začátku "druhé" jde kvalita dolů a třetí sezona (především od Duplikátu dál) jsou nudná hovadina - všechno napětí známé z prvních dílů, ukázka toho, jak se nová vědecká praktika stala vyšetřovací či důkazní metodou - nic z toho tam nenacházíme. Jen nudné převykládání jakýchsi "významných" případů bez pointy a občas dokonce bez závěru celkově (jakože u posledního dílu jsem nechápal, proč to vůbec kdo točil - lineární děj bez jakéhokoliv "ukončení", žádná pointa, žádné poučení, jen hláška "nevíme vlastně ani jak to bylo" - prostě pravý OPAK úžasnosti prvních dílů). Ve výsledku zde máme řadu dílů seriálu jdoucí od úžasných 5* až po odpad, kterým seriál končí. ()

miccio

Spolu s Hříšnými lidmi je to nejlepší český seriál všech dob. Některé díly jsou slabší jiné jsou mimořádné. Tak už to bývá. Vysvětlete mi, jak je možné, že se u nás dá natočit něco takhle skvělého, když pokaždé co se odhodlám a pustím si tv na mě vyskočí některá ze současných seriálových hrůz české produkce. To by jeden brečel. Pro mě byl nejlepší díl č. 6, Krev. ()

botswana

Největší perla české seriálové tvorby, kterou si při žádném opakování nenechám ujít. Je sice pravda, že v druhé polovině seriálu trochu dochází dech (především epizody hon na rozhlasových vlnách, vlas a neznámý), ale i tak si drží svůj standard. Rušivým elementem je taky hojná účast německých herců, většinou dost prkených, ale chápu, že bez koprodukce by asi takový projekt nemohl vzniknout. Naopak vynikající je úvodní znělka a závěrečné poučné titulky. Co tento cyklus odlišuje od běžných krimi seriálů je to, že účelem vyprávění není divákům odhalit „kdo je vrah/zloděj/padělatel atd.“, ale představit jednotlivé vyšetřovací metody, to jak sehrály zásadní roli v rozluštění celého případu a následně byly oficiálně uznány jako důkazní materiál. Vyšetřovací metody často vznikají dost zajímavě, např. díky rozmaru počasí (otisk boty v blátě - díl stopa), neúnavnosti bezvýznamného úředníka (vedení obsáhlé kartotéky – díl bertillonáž), momentálnímu vnuknutí (poloha mrtvoly – díl rekonstrukce) či vzpomínkám na dětství (obrácený chlup na koberci – díl krevní skupina). Mojí nejoblíbenější epizodou je „krev“ a „nejfikanějším“ zločincem Fritz Opitz (díl tým). ()

mydlo

Špička mezi čs tvorbou.Nadchlo mě,že seriál občas připomínal hraný dokument,skvěle obsazený a ještě lépe napsaný. ()

bastardius

Výtečně zpracované nejvýznamější mezníky či vyjímečné případy světové kriminalistiky. Pro mě osobně nezapomenutelné je Poslední odvolání ()

Thomash

Vynikající seriál, který mohu vidět kdykoliv. Samozřejmě že některé díly jsou slabší a jiné lepší, ale to je u seriálů běžné. Díly jsou na základě skutečných historických příběhů a mapují složitý vstup některých vyšetřovacích metod do objasňování případu. Konec již takový není a je to škoda, ale díly jako Paprsek, Stopa, Jed a hlavně Rekonstrukce, kde se v rámci vyšetřování snaží detektivové "utopit" figurantky ve vaně jsou perfektní :) ()

P/\/EL

super znělka, zajímavé (svělý koncept), poučné, většinou i dost dobře udělané, výpravné (aha, peníze ze západní Německa - aspoň něco, né, tak i škodovce pomohli, né :), velmi dobře zahrané (nj, tehdy se na pořádné herectví dost dalo..), slušná retro atmosféra......věci jako Četnické humoresky maj sice svoje pěkné momenty, ale holt posledních 20 let stojí povětšinou tv seriály za....novácké věci raději ani nezmiňovat... ()

papez12

Briliantný "seriál" , neskutočné osadenie. Keď vezmem do úvahy všetky aspekty, tak musím povedať, že toto je skutočné hodnotné dielo, ktoré ma obrovskú aj umeleckú ale aj vzdelávaciu hodnotu. Teda ovšem pre ľudí, ktorých to zaujíma. Takí, ktorí majú radi Šeherezádu a Chosé Armanda tak pre tých toto nie je. Česi ste vynikajúci v tvorbe či už filmov, seriálov a máte najlepších hercov na svete. + hudba: Karel Svodoba. Klenot českej seriálovej tvorby. ()

+sfinx+

Kdyby jen ta melodie, tak to alespoň na 3 hvězdy stačí. Trocha historie v rouše detektivním. Kam se hrabou všechny kriminálky dohromady.. ()