Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Recenze uživatele klukluka k tomuto seriálu (29)

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Mysl jako samostatná entita… Za mě čistokrevná sci-fi, tahle vize budoucnost nepředjímá. Podobenství toho, co by to taky mohlo přinést, bylo ale dostatečně hrůzně působivý na to, aby už se nikdo o nic podobnýho nikdy ani nepokoušel. Ne, nic mi na tu hlavu nelep, to si vem raději obě ledviny. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

Ohromil mě ten herecký přerod z mladých bouřliváků v usedlé téměř čtyřicátníky, v obou polohách byli všichni hlavní aktéři naprosto přesvědčiví. Vynález, kolem kterýho se to točí, jsem nebyl sto pochopit. Ještě teď si lámu hlavu s tím, jak by to mohlo fungovat. Narozdíl od Daniela jsem ale ještě fanda do reálné verze téhle lidské kratochvíle, tak mě snad nemusí až tak mrzet, že si večer nemám co přišpendlit na čelo. Ale asi by se s tím daly dělat věci… Tak šup šup, tohle bude hit příštích Vánoc. ()

Smithereens (2019) (S05E02)

Sociální sítě ubližují tak, že si to ani neumíme představit- i proto je taky téměř nepoužívám- konkrétně Instagram přesně z tohoto důvodu. Ten Billy ulítnul na Smithereensu stejně jako já kdysi na Facebooku a fakt, že jsem se kvůli němu někde nevysekal, považuju zpětně za svoje velký štěstí, protože příležitostí k tomu byl bezpočet. Ten příběh je triviální a nic z něj nevyplynulo, jen naše vlastní důvody, proč hanět nebo velebit sociální sítě. Jestli to tam bylo, tak se omlouvám, prostě mi to ne a ne docvaknout. Mark Zuckerberg podle mě není Billy Bauer, je rád, že nám ten jejich crack tak šmakuje. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Panenka vybavená signifikantními rysy své slavné předlohy? 3D hologram čnící do výše klidně i 10 metrů místo živé, 1,5 metru “vysoké” interpretky? Jo, tomuhle jsem schopen uvěřit, tohle jsou nápady, na kterých můžete vystavět sci-fi, které jsem ochoten seriózně věnovat svoji pozornost. A je mi jedno, kdov tom hraje, nemluvě o tom, že to Miley hrála moc dobře. ()

Joan je hrozná (2023) (S06E01)

Krutopřísně VTIPNEJ díl. Avatar Salmy Hayek má ode mě velkou poklonu. ()

Loch Henry (2023) (S06E02)

Vynikající první díl šesté série Joan je hrozná se sotva drží v červených číslech a tahle věc, která se do tohoto seriálu dostala pro mě nepochopitelným omylem, protože se vůbec nesnaží vykreslit budoucnost, má bezmála 80 procent… Takže ne, já to mám přesně naopak a Loch Henry je dramaturgickej přešlap, kterej vrhá stín na celej tenhle unikátní projekt. Je to faul a hlava mi to nebere. ()

Beyond the Sea (2023) (S06E03)

Tenhle díl se v rámci Black Mirror s přehledem vejde do mé TOP 5. Vynikající! ()

Mazey Dayová (2023) (S06E04)

Výborně udělaný- teď nemyslím to CGI- to bylo slabší, myslím třeba to jednání a mluvu paparazziů- něco o tom vím a tohle bylo trefný, líbil se mi i ten příběh, ale žánrově to v téhle šesté řadě sklouzlo od sci-fi k horrorům a to mi nevyhovuje. Black Mirror je zavedenej brand, měli pokračovat v tématech, na kterých ho vystavěli. ()

Démon 79 (2023) (S06E05)

Je to paráda, když se filmařině věnují lidi, kteří by se jí věnovat měli- lidi kreativní, vynalézaví, zapálení, obětaví… Dýchalo z toho na mě mládí, přitom je to ale absolutně profi a zralý. Moc se mi to líbilo. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál