Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Aven

Penny mě moc nebaví (navíc je každou sérii tlustější a míň hot:), ale jinak je Big bang rozhodně silný sitcomový nadprůměr. ()

LEGACY

Na pár dní můžu vysadit hodně věcí, .... sex, alkohol, cigarety, gamesy, jídlo, možná knihy, ale v žádném případě ne Leonardovu matku. ()

alientatu

První čtyři série musím hodnotit 5 ti hvězdami, pátá a šestá série byla snesitelná ale potom už musím hodnotit jako odpad. ()

Eleanor05

"Máš názor na všechno?" - "Ano." - "A předpokládáš, že máš pravdu?" - "To není předpoklad." :) První tři série vpravdě výborný sitcom, se silnou mocí zvednout divákovi náladu, o čtyřech geecích vyčleněných ze společnosti, kteří se věnují svým, pro ostatní těžko pochopitelným, zájmům. Obzvlášť postava Sheldona Coopera, oplývající rysy různých psychických nemocí, se tímto seriálem, zcela zaslouženě, stala notoricky známou. Bohužel od čtvrté série šla kvalita s každou další sezónou tak strmě dolů, že se z The Big Bang Theory stala stupidní, nudná telenovela, kde se čtyři vědci zabývají už jenom tím, s kým kdo žije, randí, rozchází se, zasnubuje a uzavírá manželství. Povahové rysy postav nejsou konstantní a v průběhu seriálu se některé tak vychýlily ze své počáteční podoby, až se z nich staly úplně jiné postavy (především Sheldon, ale také Amy nebo Bernadette) a to, co v současnosti pod jménem seriálu vzniká, je jen předražená, nastavovaná kaše bez chuti, při níž každý divák se špetkou vkusu doufá, že už ji někdo konečně brzy vyhodí do koše. ()

JohnSmith

Nikdy jsem nebyl moc seriálový typ. Tenhle seriál mi pomohl v těžké době a nakonec jsem ho viděl asi třikrát. Některé díly byly sice slabší, ale celkově je to geniální a neskutečně bavící seriál. ()

Ementaler86

Sheldon je postava, kterou milujete a nenávidíte zároveň, a i když vás někdy pěkně sere, zkrátka mu to musíte odpustit. Co se ostatních členů party týče, tak to jsou tak nevinní joudové, že si je snad nikdo nemůže neoblíbit. ()

liuk

Jak jsou na tom první dva díly? Fakt dost krutá sranda - 4*. A to píšu já, který tento sitcom odsuzoval před začátkem sezóny asi nejvíc ze všech startujících seriálů. Nápad vypadá hrozně, proma byla hrozná...Ale nemůžu si pomoct, nebudu pokrytec a musím přiznat, že zatím se daří vytěžit ze strašně zužujícího přefabrikovaného námětu maximum. Tato sezóna je jasně ve znamení geeků - Chuck, Reaper - a zatímco jejich seriály ke svým postavám přistupují tak nějak vlažněji, aby byly přístupnější více lidem, tak v BBT jsou úplní magoři. A ve druhém díle mi už ani nevadily ty šíleně vykonstruované věty (ne)popírající jakoukoli výrokovou logiku. ()

Krosmen

V průběhu třetí série je třeba zvýšit hodnocení na plný počet. Doufám, že stejně kvalitní budou i další série a těším se na ně už teď. Aby bylo hodnocení objektivní projíždím i první a druhou sérii a vysoká laťka se směrem dolů rozhodně nehýbá, ba ani se tím směrem nechvěje ()

s.e.p.p

Patřím k té části diváků, která nezbožňuje postavu Sheldona. Jinak... jsem divák, který začal v průběhu druhé série, kdy Sheldon dostal až moc prostoru, jeho postavu tak nenávidět, že TBBT přestal sledovat... ()

Bagr_007

Znáte to, jak se říká "Opakovaný vtip není vtipem." Tak na to zjevně tvůrci Big Bang Theory zvysoka... Je mi dost proti srsti, že to celé stojí na zesměšňování inteligentních lidí, aby si každý hlupák u televize připadal chytřejší než oni. A ty popkulturní odkazy jsou teda dost slabý. ()

Ichabod

Sleduji v současnosti asi pět sitcomů. How I met your mother, Two and half men, My name is Earl, IT Crowd a tohle. Proč to má tak vysoké hodnocení, když se u toho nesměju? Směju se rád, u ostatních seriálů, tady je tak jeden opravdu dobrý fór na díl, ale jinak se spíš usměju. Tento seriál je vtipem prostě co se týká dnešní úrovně na bodu mrazu téměř oproti promakanému HIMYM. Nejsme v žumpě hnijícího odpadu jako v českém Comebacku, ale po ohlasech nejen zde mne to velmi zklamalo. Nejlepší postavou je zdaleka Howard (Helberg je dobrý herec a v Studio 60 opravdu zářil). Ale ta technická přesnost mne opravdu fascinuje (bohužel rozumím všemu co Sheldon kolem PC napovídá, takže jsem asi taky geek :-). - update - tak přeci jenom jsem si toho Sheldona zamiloval :-) - update - 13.4.2009 Druhá sezóna byla velmi vtipná, Sheldon je víc extrémní, ale sympatická Penny a smrtelně vtipný Wolowitz mne každý týden dokázaly potěšit. Další sezóny ale byly už poměrně trapné a přehnané a snažili se těžit z nových postav, tedy už to tak nějak ztrácí kouzlo a jde to do průměru. ()

ganz

Ať mi nikdo neříká, že inspirací nebyl IT crowd. Big bang během dvou sérií vyždímal tematiku geeků až na dřeň, jsem zvědavý na pokračování a také na to kdy už tvůrcům dojdou kultovky, jelikož vtipy točící se okolo star treku už jsou tak trochu opotřebované a spokovy poslední slova jsou citovány také už v řádce jiných seriálů/filmů. ()

mcleod

Nejlepší americký hraný sitcom všech dob. Skvělé postavy, parádní vtípky. Skoro bych řekl, že se autorům podařilo alespoň ze začátku (!!!) kvalitou dorovnat britské sitcomy, a to je co říct. Ve čtvrté sérii už se ale seriál přetransformoval v trapnost ve stylu How I Met Your Mother. Geekovské fórky byly již plně nahrazeny nudnou ubíjející vztahovkou (i v případě Sheldona, a to je teprve co říct!). ()

svobik

Kdekomu to možná bude znít poněkud trapně, ale já mám z té pětky vážně nejraději Penny. Ta holka je prostě k pomilování a to nejen díky vzhledu, ale především díky své nezdolné trpělivosti, která jí dovoluje to s tou bandou übergeeků vydržet. Její vztah s Leonardem je navíc budován jednak s citem a také s velkou dávkou střízlivosti, aneb s takovým nerdem by mohla ujet snad jen pod vlivem. Suma sumárum výborná zábava, která se sice místy trošku opakuje, ovšem Sheldonovy a Rajovy hlody dokážou zachránit mnohé. ()

Scar

Premýšľal som, čo robí tento seriál pre nás takým atraktívnym. Zistil som, že okrem veľmi atraktívnej Kaley Cuoco je to už samotné prostredie a téma, do ktorej je zasadený. Je otázne, či by sa držal v tomto rebríčku, keby mali možnosť hlasovať aj ľudia, ktorí nepoužívajú internet, ergo tí, čo nerozumejú počítačom, nezaujímajú sa o technológie, nehrajú počítačové hry, ergo nevysedávajú pri pc celé dni a nečítajú túto recenziu. Ak to zhrniem, seriál je venovaný nám, pre nás a o nás, rozumieme jeho zvrátenému humoru a preto je oprávnene tam, kde je, vo výšinách seriálového neba. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění