Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Hanzman

Jako fanoušek doby předválečné, mafiánů, tvídových obleků a starých aut, jsem se na tento počin těšil už nějaký ten pátek. Po zkouknutí první dvanáctky, jsem dokonce přesvědčen, že je to snad to nejlepší, co loňský seriálový svět "vypotil". Parádní Steve Buscemi, který vládne "svému městu" v době prohibice, je opravdu mafián jak má být (ono podle mě není ideál mafiána být komandat, který likviduje jednoho kokurenta, vedle druhého, ale spíš člověk, který manipuluje s lidma jak na vysokých místech tak i kolem sebe). Kvalitní výběr herců, bylo pro mě veliké překvapení a to vše, částečně, pod taktovkou Martina Scorseseho...Paráda, jen tak dál 90% ()

haroska

I přes zdánlivě líne se plynoucí tempo seriálu, je to vážně pecka - od začátku až do konce.Úvodní znělka nápaditá a mnoho vypovídající o ději.Sám S.Buscemi předvádí zatím svůj nejlepší herecký výkon - zvládá bravurně zahrát muže mnoha tváří - obchodníka,manipulátora,milence,zrádce,zranitelného chudáka - a tentokrát je to právě on,kdo celý děj táhne.Po shlédnutí celé série se nedá vytknout asi absolutně nic - skvěle dobově zasazené ( především pak hudba a kostýmy),mnoho silných postav(z nichž ani jedná nemá úplně čestný charakter) a i přes množství intrik a obchodů stále přehledné.Doufám jen,že v příští sérii dostane větší prostor třeba takový Al Capone. ()

m4xp4yn3

Formálně dokonalý seriál. Skvěle zahrané, vysokorozpočtové, pěkně natočené... Bohužel ovšem místy poněkud roztahané, naředěné zbytečnými scénami. Stejně tak mi nepřišel příliš dobře vyprávěný děj. Ve spleti vedlejších, podobně vypadajících figur mi místy činilo potíž se orientovat. Jinak jen chválím, obsadit Buscemiho byl skvělý tah. ()

LabySo69

Přirovnal bych to trochu k neúplatným, ale z druhýho úhlu pohledu. Výbornej scénář, vizuálně totálně dobrý už od úvodních titulek, výborně zahraný. Hlavně bych vyzdvihl výkon samotnýho Stevea Buscemiho, Michaela Shannona, ale hlavně Kelly Macdonald, ta se mi líbila nejvíc...hodnocení první sezóny. ()

Dartdevil

Po první sérii úplné nadšení. Do detailů propracovaný scénář, do detailů propracovaná výprava, do detailů prokreslené postavy. Navíc tenhle žánr můžu. Výborná postava posedlého agenta, a pro mě nejzajímavější vývin Mrs. Schroeder. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. ()

greigor

Nevím, jestli byl Buscemi nejlepší volba, přestože jej mám rád, tak mi tam neseděl, ale už jsem si zvykl... Velmi hezky natočené, jen scénář je občas trochu slabší, ale díl od dílu se zlepšuje, tak uvidíme co dál. Zatím 80% ()

czroman2

Viděl jsem jenom první díl a nehodlám ztrácet čas dalšími, ale musím uznat, že to bylo velice zábavné. Skvěle to ukazuje jak funguje svět. Akorát, že dneska je politika, mafie a všechen ostatní organizovaný zložin ještě promyšlenější :P ()

Jimy

Po zhlédnuté první sérii (doufám, že dvanáctým dílem tento seriál nekončí) jsem nadšený. Dokonalá ukázka toho, jakým způsobem pracovala mafie ve Spojených státech v této době. Zručně navozená atmosféra začátku 20. let a doby prohibice. Výborné herecké obsazení pro seriálové postavy, které jsou skutečně propracované, stejně jako jejich vztahy a vzájemné propojení. Nakonec je třeba také vyzdvihnout promyšlený scénář. ()

mdouglas

Na začátek musím napsat, že jsem rád za dvě věci. Jednak, že jsem se o tomhle seriálu dozvěděl a pak, že jsem si nepřečetl (zhruba u 6. dílu) o historii Atlantic City. Jen tak mě to totiž napadlo, abych věděl, na čem je celé tohle založené. Když jsem ovšem v textu zahlédl pro mě klíčové slovo ' Enoch L. "Nucky" Johnson', přestal jsem číst a radši jsem se koukal dál. Se seriálem, jako takovým jsem nesmírně spokojen. Jednak díky obsazení, době ve které se odehrává i vývoji postav a obecně se stylem, jakým se celý děj odehrává. A to jsem měl zpočátku trošku pochyby, jestli mě bude bavit Steve Buscemi v jedné z hlavních rolí. Ne že bych ho neměl rád, jen jsem na něj zvyklý spíš jako na takovou oduševnělou osobu, která toho nikdy moc nenamluví. Zastává úplně jinou roli, než na jakou jsem zvyklý. A zvyknul jsem si. Momentálně jsem na konci první serie a zítra se pustím do druhé. Tudíž doufám, že na mé spokojenosti se nic nezmění. K horšímu samozřejmě. Doporučuji a s klidným srdcem a velkým očekáváním z dalších dílů dávám 95% ()

ktL

Seriál, který svým perfektním a detailním světem z dob prohibice vyráží dech. To, že první série byla jen rozjezd, dokázaly už počáteční díly druhé řady. Ovšem takovou bombu na konci jsem nečekal - do posledního záběru promyšlený scénář, úžasná výprava, kostýmy, bezchybní herci - netočilo to náhodou HBO? Famózní. Třetí série dopadla stále velmi dobře, nicméně už kvalitativně kolísá. Příběhové linky s Van Aldenem a Margareth zbytečně sráží Boardwalku tempo a už to nedrží tolik pohromadě. Na druhou stranu oceňuju mimořádného hlavního záporáka, Nuckyho přeměnu a pana Harrowa! 90% // 100% // 85% ()

dEst28

Mafie je můj šálek kávy, takže si ten seriál fakt užívám. Druhá řada byla slabší, doufám, že se tvůrcům povede třetí řada lépe. Obrovský + za použitá jména pravých mafiánů vyjma hlavního hrdiny. Třetí řada zatím velmi povedená, snad se tvůrcům povede udržet tuhle kvalitu. Jsem moc zvědav na čtvrtou řadu, po které se nejspíš rozhodnu jestli pronikne do mé TOP 10 seriálů. ()

marusaj

Velmi nadprůměrný seriál z prostředí přímořského Atlantic City v době prohibice. Město jemuž neochvějně vládne Nucky Thompson v podání Stevea Buscemiho. Politika, politikaření, vraždy, všudepřítomná korupce, brutalita a na druhé straně rodinné vztahy, milostné zápletky. Vše dohromady v jednom velkolepém mixu s ohromující výpravou, detailním zobrazením doby a její atmosféry. Buscemi oslňuje pokaždé když vyleze na scénu a tento seriál udělal hlavně a především on. Naproti němu Kelly McDonald nestíhající, hromada postav je nedotažených a nevyužitých, motivace jsou leckdy zdánlivé a i na takto velkém prostoru (každá ze sérií má cca 12 hodin) často zkratkovité. Stojí rozhodně za to, nicméně potenciál se dal využít brilantněji. Scénáristi a dramaturgové nestíhají skvělé režii, hercům a výpravě.1. série *** (pomalejší, možná až příliš popisný rozjezd), 2. série *****(skvěle vypointovaná, obrovský závěr, emoce tryskají, vypiplané postavy), 3. série **** (na půli cesty mezi jedničkou a dvojkou). [hodnoceno po shlédnutí třech sérií] ()

Matt007

Tak tomuto seriálu se nedá vytknout snad opravdu nic. Nadherné dobové kostýmy, naprosto skvěle vybraní herci, to je prostě paráda sledovat jak vše funguje a parádně do sebe zapadá. Steve Buscemi je jedním z mých nejoblíbenějších herců a vidět ho v téhle roli je něco neskutečného, neumím si představit nikoho jíného, kdo by se do role Nuckyho Thompsona hodil více. Mám všeobecně rád filmy a seriály ,,kmotrovského" typu a stejně tak tuhle krásnou, avšak drsnou dobu. Seriál Impérium - Mafie v Atlantic City je jeden z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Velikánské díky tvůrcům, jen víc takových filmů a seriálů. ()

007.

Moje 2500 hodnocení a jsem mírně zklamán. Mafiánské filmy z 20. let 20. století mám rád a čekal jsem to i od tohoto seriálu. První díl dokázal pěkně navnadit, že se děj pěkně od začátku rozjede, ale v následujících pěti dílech se neděje skoro nic. čekal jsem něco ve stylu Neúplatní či Cesta do pekel, místo toho je to spíše seriál z prostředí bordelů, o prostitutkách a s přibývajícím časem mi bylo čím dál víc jedno, co se komu stane, nebo, co se jak zvrtne. Škoda. 68% ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)