Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Copacabana

Bol drahý, vyzerá draho. Opening jeden z najkrajších, ak nie najkrajší, aký som kedy videla.(niekedy som mala chuť len tak si ho dookola púšťať) Spojením Scorseseho, M. Pitta, S. Buscemiho nemôže vzniknúť nič iné ako skovst, na ktorom sa s úcotu , pokorou a ohromením kochám. ()

Woody77

Vzhladom na to ake vysoke to ma ohodnotenie a ake super recenzie som cital na tento serial tak ja osobne som dost sklamany. Cakal som omnoho viac od tohto serialu bolo to dost nezazivne a par krat som si to musel pretacat spat pretoze som zaspal!! Nevtiahol ma do deja a netesil som sa na dalsu cast ako napr.pri Band of Brothers alebo Hry o Trony.Je to taky cajik z cias prohibicie a ak autory nepridaju stavu v druhej serii (este som ju nevidel) tak to bude proste hrozna nuda a zbytocne zabity cas!!!!! ()

Tommy.D

Škoda mizerné 3. sezóny, která těm předchozím nesahá ani po kotníky. Většinu seriálu teď tvoří jen vata, která při zpětném pohledu naprosto nic neřeší a nikam děj neposouvá. Že tímto syndromem trpí většina komediálních seriálů, chápu, ale sakra Boardwalk Empire? ()

maxxxim

Seriál predstavujúci pre mňa nedostihnuteľné absolútno medzi seriálmi, pred ostatnými po každej stránke asi tak dva svetelné roky popredu. ()

Remivsremi

Krvavá mafiánská sága A sága je zakončená způsobem, jak se sluší a patří, řádně krvavě. Je jen velká škoda, že u několika důležitých postav nezjistíme konec jejich příběhů. Zde nám poslouží pouze historie, neboť kluci z New Yorku se budou ještě nějaký ten pátek pohybovat na vrcholu mafiánského odvětví. BE ale po celou dobu dodával parádní gangsterkou podívanou, kde nikdo nikdy nevěděl, zda se další ráno neprobudí se smrtelnou dávkou olovo ve svém krevním oběhu. Pro mě zůstane seriál jedním z vrcholů ve svém žánrů a může se směle rovnat i pokladům jako Kmotr. Celý seriál - 90%. ()

Motinski

Po druhej sérií som seriál prestal pozerať a vlastne ani neviem prečo. Asi mi viac sadlo Peaky Blinders ktoré vyšlo akurát keď som sledoval toto, možno som mal iné očakávania o smerovaní deja, neviem. Každopádne, Broadwalk Empire má čo ponúknuť. Vyobrazenie danej doby od kostýmov cez výpravu je nádherné, Buscemi bol vždy môj kôň vo vedľajších úlohách naprieč rokmi a teraz v pohode ustál aj hlavnú. Niektoré postavy mi vadili, veľa krát som sa pristihol že sa nudím, no naopak, našiel som aj napínavé a vyhrotene momenty. Určite ide o výnimočný seriál ktorý sa nestratí v konkurencií a osobne si myslím že sa k nemu niekedy vrátim. Pár scén si pamätám doteraz takže by som ani nepotreboval rekapituláciu aby som rovno pokračoval kde som skončil.  1. séria 8/10  2. séria 7/10 ()

jedna_vrana

Seriál, do ktorého sa mi veľmi nechcelo. Vízia piatich sérií sľubovala niekoľko desiatok večerov pred obrazovkou. Po poslednej časti sa však vo mne ozval pocit – aká škoda, že je už koniec. Stihla som sa zamilovať do Steva Buscemiho, ktorého som predtým považovala za herca „malých“ postáv – a nepotrebovala som na to všetkých 56 častí. Vďaka nemu má seriál správnu iskru a statočne mu jeho postava vynáša „zlato“ počas celého seriálu. Desiatka ďalších výnimočných postáv mu dobre sekunduje. Aj keď som sa dosť strácala najmä v menách talianskych mafiánov, bolo zaujímavé sledovať obdobie prohibície, zaujímavé aj preto, lebo je sčasti položené na skutočných postavách a súčasne je fikciou. Vynikajúca výprava, práca s kamerou, hra svetla a tieňov. Atmosféru dopĺňa hudba, ktorá vás očarí. Dexter nech mi odpustí, že musel prenechať miesto v mojom zozname niečomu takto silnému. (Jedno majú spoločné – zase som držala prsty gangsterovi!) ()

Gothar

Po 1. dieli som opatrne hodnotil 4 hviezdičkami a aj po 8. dieli pri nich ostávam. Technická stránka je dokonalá, herecké výkony tiež super, ale niečo mi tam chýba. Atmosféra je správna, no do deja ma to nevie vtiahnuť a vôbec nepociťujem extra silnú potrebu vidieť ďalší diel. To je však asi jediná chyba Boardwalk Empire. Doplnenie po 9. dieli: veľmi ma prekvapil, zatiaľ bezkonkurenčne najlepší, ak to takto bude pokračovať do konca, tak hodnotenie pôjde určite vyššie. ()

arbitr

Pomalý rozjezd, ale po šesti dílech už to jede na plný plyn dle mých představ, jen tak dál a houšť. Po první sezoně nemužu jinak. Tradice mafianských filmů dodržena, Steve k nakousnutí, Dabney skvělý komorník a proměna Kelly překvapivě dokonalá.Už se těším na další díly. Druhá sezóna trochu polevila, ale závěr opět mafiánsky dokonalý, jenom škoda, že další bude až za rok. Třetí sezóna měla opět pomalejší rozjezd, ale o to grandióznější byl závěr. Čtvrtá sezóna potvrzena už se těším jako malej kluk. Edit 25/11/13: A rozhodně mě nezklamala, konec nasvědčuje, že by nemusela být tou poslední. ()

GrooveJump

Vypiplaná záležitost. HBO zkrátka pokračuje v rozhazování peněz a na seriálové produkci je to vidět. Monopol vyváženosti mezi komerční a nezávislou tvorbou... ()

kumpi

další výtečný seriál z produkce HBO. Po Bratrstvu a Pacifiku sice jiný šálek kávy, ale opět kvalitní. Pro tuto dobu mám opravdu slabost :))). Buscemi nezklamal, pravě naopak velice potěšil. Těším se na Al Caponeho, pokud se dočkáme pokračování. Konečně nějaký nový výborně zvládnutý seriál. 95% ()

Mrkvič

Neskutečná nuda! Dlouhé tlachání o ničem se střídá s osudy nesympatických postav. Skoro každý je hajzl, a kdo není hajzl, ten je nudnej. Jak mám rád Buscemiho a mafiánské filmy, tak moc jsem zklamán. ()

Belbo

V žádném případě bych nesrovnával Imperium s Kmotrem nebo Leoneho opusem. Ani jednomu z filmů nesahá filmařinou ani scénářem po kotníky. Mám neurčitý pocit, že v okammžiku, kdy seriál vyleze z produkce HBO, se všichni poserou. SOuhlasím se stylizací obrazu, který se hodí k době prohybice. Výprava? Ale no tak, nač chválit studiové pokoje, pláž s nákupní třídou a několik aut? Jste normální? Herecké výkony? Steve je machr a glób si zasloužil, ale co ostatní mimo Pitta? Snad každý si všml postavení postavení mužských postav na úkor ženských, aniž by se významněji vyvíjely a tvarovaly, nikam nesměřují. Žena je a bude navždy v tomto světě ta blbá , poddajná a obětuje vše, jen aby se měla dobře. Výše zmíněné jsem ještě u osmého dílu přehlížel, vyhovoval mi narativ celku kupředu uhánějící vlak bez zbytečných zastávek a odboček, váhal jsem v hodnocení mezi 4-5. Bohužel poslední tři epizody posouvají Impérium mezi americké, rádoby moraizující a psycholigické prefabrikáty. Jak se charaktery bortí a tvrdí, to bude pochutnáníčko v druhé sérii. ()

Mr.Bulanek

Možná chyba že jsem se na to začal dívat jakmile jsem dočetl Kmotra (ale ještě ho neviděl) čekal jsem něco o mafii a jsem zklamaný že to není o mafii jako v Kmotrovi ale mafie a politici. No takze na konec bych to mohl zvednout ze 3 na 4. ()

žvanimírek

Produkce HBO se vyznamenala. Na reálných základech vypostavila příběh mafiánského světa z 20. let 20. století, kdy mafie ještě ctila velmi sympatická pravidla a zákony, kdy se obleky nosily vymazlené, chlastalo se jen to nejlepší pití a kdy peníze a korupce zvolna začínaly vládnout světu. ()

exhoubus

Po zhlédnutí první série musím říct, že je to jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Alespoň z těch mafiánských určitě, možná i proto, že mám rád filmy a seriály s historickým podkladem. Výkon Steva Buscemi je vynikající stejně jako Michael Pitt. Na tomhle seriálu vlastně nevidím jedinou chybu nebo nedostatek. Snad jen, že by neuškodilo trochu více rozvést i postavy jako například Al Capone nebo Lucky Luciano, protože v americké historii podsvětí rozhodně hráli významnou roli, ale to už je jen detail. Rozhodně doporučuji všem milovníkům mafiánského a gangsterského žánru. ()

Helmutek

Klobouk dolů, BE je jednoduše absolutní záležitostí. Málokterej seriál je tak komplexní a má takovej záběr, málokterej seriál si celou dobu (od prvního do posledního dílu) drží svojí kvalitu a málokterej seriál má tak výrazně skvělý obsazení. Celý je to vlastně koncertem Stevea Buscemiho - a že je na co se dívat, ten chlap je prostě fantastickej - může mu asi pomáhat to, jak je ta postava psaná, ale on se vyvíjí, mění se, a člověk mu pořád úplně stejně zobe z ruky a on je pořád maximálně přesvědčivej, jakymkoliv vývojem si postava zrovna prochází (a že těch kotrmelců bylo). Naprosto fantastickym výběrem herce mladýho Enocha Thomspona (v posledních cca 4 dílech seriálu), kterej mi doslova vyrazil dech, je Marc Pickering - "mladýho Buscemiho" zahrál naprosto dokonale; nejen vizáží, ale i dikcí, gestama... neskutečný, koukal jsem na to s otevřenou pusou. Kromě absolutního Buscemiho je ten seriál plnej jinejch dobrejch herců, upřímně řečeno nevim o nikom, kdo by byl slabym článkem: Eli Thompson, Margaret Thompson, Nelson van Alden, Al Capone, Lucky Luciano, Gillian a James Darmody, Eddie Kessler... Scénaristi si nedělali žádnou hlavu s dramatickym vývojem i u postav, který byly hodně exponovaný a pravděpodobně u diváka i oblíbený, a pracovali s tim skvěle; člověk si opravdu nikdy nemoh bejt jistej tim, co přijde. A protože je to seriál z mafiánskýho prostředí, kde se nikdo s nikym nemazlí, tak stěžejní bylo i to, že HBO se naštěstí nebálo ani krve, ani vystřelenejch mozků, ani explicitně kanálnímu jazkyu, ani třeba těm kozám (a že jich naštěstí bylo!). Všechno ale bylo natočený jenom přirozeně, nijak prvoplánově nebo na efekt - všechno, co se v seriálu kdy objevilo, tak jakkoliv naturální to mohlo bejt, tak to vždycky mělo svoje opodstatnění a prostě to fungovalo. Výbornej je soundtrack (začátek 20.stol. a ty dvacátý léta jsou prostě super), výborná je řemelsná stránka ve všech myslitelnejch ohledech a skvěle jsou vybíraný interiéry i exteriéry (i když tady bych možná jednu jedinou připomínku měl - přesto, že všechno bylo prostě krásný, tak někdy to bylo krásný až moc - třeba takovýmu nádraží by slušelo víc špíny, fasády domů by mohly bejt zasviněnější, náplavka míň nablejskaná atd.). Mimořádně podařenej je i scénář se skvělym koncem, kterej nádhernym a vlastně přirozenym způsobem celej opus uzavírá (pořád jsem čekal, jestli se to někdy ke konci neposere, případně jestli to nakonec nezazděj právě koncem, ale ono ne!). Něco končí, něco začíná - ale předevšim, tahle země neni pro starý. ()

Javad

Prvá časť (*****) : Gangsterský seriál s vynikajúcimi hercami a k tomu jeden z producentov - Martin Scorsese, ktorý si dokonca túto prvú časť aj odrežíroval? Tak tento seriál musím určite naďalej sledovať! Chuťovka pre fajnšmekrov. Druhá časť (*****) : Kvalita neklesá, ale dej je trošku "miernejší" (žiadne strieľanie ani popravy) a viac rozvíja postavy a ich spoločné vzťahy. Tretia časť (****) : Podobne ako minule (dej), určite prídu aj lepšie časti... Štvrtá časť (****) : Pekne sa to celé rozbieha – len tak ďalej! Piata časť (****) : Ďen svetého Patrika, zelené pivo a nová láska – trochu slabšia časť ako predošlá. Šiesta časť (*****) : Zatiaľ najlepšia časť (nepočítajúc prvú). Siedma časť (*****) : Tlieskam tvorcom, znovu super časť – dialógy, nová postava... dúfam že to bude takto až do konca. Ôsma časť (*****) : Domnievam sa, že táto časť predznamenáva finále plné pomsty. Niekto si tu o to riadne koleduje :) Deviata časť (*****) : Začína nám to tu poriadne vrieť! Desiata časť (*****) : Môže sa seriál neustále časť od časti zlepšovať? BOARDWALK EMPIRE áno. Jedenásta časť (****) : Aj biznis musí ísť niekedy bokom, na rad prichádzajú rodinné záležitosti... Dvanásta časť (*****) : Takto som si predstavoval ukončenie tejto prvej série – už teraz sa nesmierne teším na tú druhú. Super seriál! Hodnotenie po prvej sérii : (*****) // Druhá séria: // Neskutočne perfektné pokračovanie seriálu! Hlavné postavy sú už dokonale predstavené, takže dej sa už môže čisto sústrediť na boj o moc, ale aj plno iných vecí. Po piatej časti som úplne nadšený a komentovať každú časť tejto série zvlášť, nemá pre mňa už zmysel, pretože každá časť je jednoducho geniálna a asi by som opakoval stále to isté. Zatiaľ (a pochybujem že sa to zmení) 5* ... Po dvanástej (poslednej) časti hodnotenie druhej série ale aj celého seriálu ako inak než za 5* ! Proste špička a určite jeden z najlepších seriálov aké som kedy sledoval. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)