Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Carlossss

Studio HBO se zase na poli seriálů neskonale vytáhlo... mám rád atmosféru dvacátých a třicátých let minulýho století a miluju věci, co se motaj kolem organizovanýho zločinu.. aspoň na filmovym plátně. Boardwalk Empire je kurevsky dobře namíchanej koktejl obojího s deštníčkem v podobě Nuckyho Thompsona, kterýho zmáknul pořád stejně ošklivej Steve Buscemi... Ošklivej.. ale impozantní. ()

ilemas

Krásný dobový seriál s nádhérnými kulisami a auty, ale velmi pomalý rozjezd. Steve Buscemi mě v roli mafiána nějak nesedí,takový hodný strejda co si rád někdy zazlobí, ale zase musím uznat jeho herecký výkon muže dvojí tváře.Každý díl se točí pořád dokola kolem toho samého, schází mi nějaká pořádná zápletka. První díl dobře navnadil, ale po sedmém dílu už se začínám pomalu nudit.Táhne se to jak sopel. I kdyby se to ještě nevím jak rozjelo, tak zdlouhavý začátek kvalitu tohoto seriálu dost snižuje. Italská Chobotnice je mnohem lepší. ()

Scylla

Špica ve své kategorii! V polovině druhé sezóny mohu směle prohlásit, že Boardwalk Empire nemá obdoby a v současné době záplavy seriálů se mezi ostatními (i lepšími) vyjímá jako vybroušený diamant. Každý záběr, každá replika, všechno do sebe zapadá a je na to radost pohledět. Obsazení dokonalé, hudba parádní a stylová atmosféra 30.let je doslova hmatatelná. Filmařský požitek! ()

(mOnkey)

Nemám ve zvyku hodnotit seriály na základě jednoho dílu. Tady bylo to nutkání kliknout na hvězdičkovou škálu o dost silnější než obvykle. Zatím by to nebylo za plný počet, ale už teď mám pocit, že se nám zrodil fenomén letošní sezóny. Buscemi tradičně výborný (zřejmě jedna z jeho prvních hlavních rolí), Michael Pitt mě zaujal už při spolupráci s Hanekem, ten kluk ovšem vážně vypadá, jako by se vrátil z raných let dvacátého století, takže jeho obsazení je trefou do černého. Potěšila mě akorátní míra násilí a některé vymazlené brutální (jakkoliv to takhle zní absurdně) záběry. Uvidíme, jestli kvalita výrazně nepoklesne s odchodem Martina Scorseseho (který má tohle téma zmáknuté na jedničku) z režisérské stoličky, ale myslím, že se tohohle scénáře obávat nemusíme. // Ono to zas takové terno zřejmě nebude. Uvidíme, jak to bude držet pohromadě jako celek. 70% ()

Lischai

Je to poctivé, hezké, má to svoje dobré momenty, ale příběh mě nějak netáhnul. Nejlepší díl je pro mě jednoznačně Nights in Ballygran, ztracený kdesi v polovině první série. ()

zbyshek

Já osobně si myslím, že takovýto seriál, o mafii ve dvacátých letech 20. století, je velmi těžké natočit. Už jen pro tu reálnost dobových věcí. Tady se to ovšem podvedlo dokonale po všech směrech. Opravdu ta atmosféra celého seriálu je nejlepší, co jsem kdy zažil. K tomu životní role Steva Buscemiho a dalších skvělých výkonů které jen umocňují zážitek při sledování. Martin Scorsese je záruka kvality, to už je jasná záležitost. HBO si opravdu nechá záležet na svých seriálech, a to je moc dobře. 80%. ()

M.i.k.e

první sezona nabídla celkem solidní podívanou,které nechybí velmi zajímavé postavy (Buscemi výborný),silné momenty,ale i hluchá místa.Nevím kdy bude čas na další řady,ale rozhodně bych se jim nebránil...80% ()

shyster

Po shlédnutí kompletní 1.série je to zatím 70%. První část série se rozjiždí trochu pomalu i na to pomalé tempo, ve kterém je seriál natočen. Závěr je už mnohem lepší a dost mě navnadil na další sezónu. ()

Nach

Neskutečně zajímavý seriál, kde jen skutečně pár epizod (hlavně 2 až 4) je mírně pozadu za ostatními. Skvěle vykreslená dvacátá léta minulého století. Úžasně propracované postavy. A někdy až dech beroucí osobní příběhy každého hrdiny zvlášť. Prostě klobouk dolu. Jasně zasloužený zlatý Glóbus za seriál roku 2010. P.S. Můj obdiv si také zasluhuje skvěle natočená úvodní znělka. ;) / Druhá série je v kvalitě srovnatelná s druhou. Pokud ta první byla za 75%, druhá si svůj styl udržuje a klidně bych své hodnocení navýšil o pět procent. 80% Třetí a čtvrtá série byla podle mého vrcholem celého seriálu a zaslouží si plný počet hvězd. Série finální ale trochu ubírá na plynu, značnou stopáž zabírá rekapitulace života ústředního hrdiny ala druhý Kmotr a ve výsledku tedy všechny série tohoto seriálu hodnotím: 80% ()

Abes

Velmi zdařilý seriál, jehož první řadu jsem prolouskal během dvou dnů. Kdyby se tam trochu více střílelo a kdyby tam někoho podřezali na holičském křesle, bylo by to za pět, třeba se dočkám v sérii numero due. Druhá série dala čichnout k vysokým ambicím. První třetina se nese vesměs ve znamení zrady a politizování, její poslední díl značně hysterický mě trochu znepokojil. Ovšem po týdnu jsem byl zase tím "malým užaslým středem vesmíru". Vše se pěkně rozjelo, brutalita mafiánů se opět projevila a série pokračuje v tom co ve 12 díle naznačila. Třetí série má nejpomalejší rozjezd ale scénáristé si od začátku pouze budují živnou půdu pro grande finále. Rád bych upozornil na dabing televize HBO kdy dabéry zjevně vybírali podle podobnosti vzhledu s postavami. A pak že s dabingem není sranda. Po čtvrté řadě si říkám, na čem to chtějí dále stavět. Závěrečná série to zase zvedla. Flashbacky jsem od začátku vítal, chválím casting, ty obličeje, hlasy a mimiku trefovali dokonale. Úplný závěr považuju za důstojné ukončení seriálu. ()

O´Neill

Prvních pár dílů slabších, poté se však dostáváme naprosto výborný snímek. Martin Scorsese mafiánské filmy prostě umí a to se promítá i v samotném Boardwalk Empire. Postavy jsou velmi solidně napsané, charaktery nejsou ploché a není zde jediná vyloženě otravná postava. Stopáž je klasická ve stylu HBO, což já popravdě uvítám, alespoň to není pořád stejný 42 minutový stereotyp. Akčnosti tady není nějak přehnaně, ale když už, tak to stojí za to. A i když akce zrovna není, rozhodně se člověk nenudí. ()

Attta

Dlouho jsem tenhle seriál odkládal, kvůli tomu že jsem si nechtěl rozkoukávat další seriál, ale konečně jsem si pustil první epizodu a po ní HNED asi 6 dalších. Co na to říct? Pro mě je tenhle seriál totálním pošušnáníčkem, protože dobrých mafiánských seriálů je popravdě opravdu málo a tenhle nejenom splnil, ale i předčil mé očekávání. Výborný casting herců zároveň s výborným příběhem a výpravou je přesně ta kombinace, po které touží každý režisér. Myslím že můžu s ledovým klidem říci, že ty nejlepší seriály v poslední době dělá právě HBO a Boardwalk empire není vyjímkou. Teď jsem dokoukal první řadu a postupně se vyjádřím i k ostatním sériím. EDIT: Druhá série nabrala opravdu na otáčkách a v podstatě mě donutila, zblajznout ji během dvou dnů! Jak jsem zjistil, tvůrci seriálu dokáží otočit situaci o 360 stupňů během mrknutí oka, a tak zde o jakýkoli náznak předpovídatelnost děje dívák nezakopne. EDIT: 3. série nemá takový elán jako první a druhá a už za něma zaostává (poředevším první polovina možná i první 3/4), ale konec se opět rozjede a finální zakončení je třešnička na dortu! Totální spokojenost. ()

DruidKarel

1119. hodnocení: Podobně jako v případě seriálu "Hra o trůny" je i tento seriál tím nejlepším, co nám mohli televizní obrazovky nabídnout. Naštěstí jsme se dočkali báječného dabingu u seriálu, který ukazuje drsné praktiky v Atlantic City- v americkém městě, ve dvacátých letech, v době prohibice a potlačování lidské důstojnosti černochů a žen, kterým bylo teprve dovoleno volit. Seriál má báječnou atmosféru a především herecké výkony jsou tím, co tento seriál dělají tak vájimečnou perlou mezi kamením. Steve Buscemi svou roli zvládl bravurně a i když ztvárnil roli hlavního strůjce vražd, úplatků, porušování prohibice a spousty jiných zákonů, neskrytě mu fandíte a projevujete mu své sympatie, podobně jako jeho dalším kumpánům. Michael Pitt mi tu byl podobně sympatický a předvedl se tu opravdu náramně. Je zde k vidění opět spousta skvělých přestřelek, vynikajících dialogů, spousta překrásných nahých žen a dobových kostýmů, což ještě umocňuje krásná americká hudba dvacátých let. Tenhle seriál patří do TOPu mého výběrů nejoblíbenějších seriálů a vězte, že až se objeví i další ohlášená řada, budu se jistě na ni bedlivě dívat. 5* si jistě zaslouží a má doporučení jsou tedy více než jistá. 5* ()

TommyLeeJape

"I certainly understand why you'd want to, but you can't just go around poisoning people." Rok 1920, všechno je tak krásně elegantní a jednoduché. Mám strašně blízko k této době i žánru a stylu jakým je seriál vyprávěn. Opravdu skvěle napsané a zahrané postavy, úžasná atmosféra, děj a výborná výprava dělají z Boardwalku to nejlepší co se za posledních pár let na poli seriálů objevilo. ()

Andre3000

Naprosto fantasticky věruhodné pozadí promyšlené gangsterky. Steve Buscemi v roli "hodného" gangstera. I když jak mu říkal jeho podřízený "gangster nemůžeš být jen z půlky". HBO ví co divák chce. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 68. ročník (za rok) 2010 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Steve Buscemi + nominace (6) - 68. ročník 2010 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kelly MacDonald, 69. ročník 2011 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Steve Buscemi, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kelly MacDonald, 70. ročník (2012) - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Steve Buscemi ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)