Reklama

Reklama

Tělo jako důkaz

(seriál)
Ukázka z filmu
Krimi / Drama
USA, (2011–2013), 30 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Kamera:

Patrick Cady

Hrají:

Dana Delany, Jeri Ryan, Geoffrey Arend, Mary Mouser, Windell Middlebrooks, John Carroll Lynch, Nic Bishop, Sonja Sohn, Joanna Cassidy, Mark Valley (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(42)

Chcete vyřešit vraždu? Jen přes moje mrtvoly! Geniální doktorka Huntová a její pitevní stůl v hlavních rolích amerického detektivního seriálu. Doktorka Megan Huntová (Dana Delaneyová) bývala vynikající neurochirurgyní, dokud ji autonehoda nepřipravila o cit v rukou. Žena proto začne novou kariéru jako soudní lékařka. Provádí pitvy násilně zemřelých lidí a získané poznatky předává vyšetřovatelům, z nichž na prvním místě je její chápavý kolega Peter Dunlop. Megan se však nezajímá jen o běžné stopy po vražedných zbraních: z různých známek na mrtvém těle dokáže vyčíst mnoho skutečností o tom, jak dotyčný žil, jaké měl zdravotní problémy či životní návyky. Díky tomu Megan sama vytváří teorie o tom, jak a proč se ten který zločin odehrál... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (25)

jasiska 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ Body of Proof vyzerá ako celkom pozerateľná procedurálka niekde medzi Houseom a Bones, čo je u mňa pozitívum, čiže sa mi celkom páči a myslím, že má potenciál do budúcnosti. Celkom sa teším aj z obsadenia - staré známe tváre z iných seriálov - Dana Delany (Desperate Housewives), Sonja Sohn (The Wire) či Jeri Ryan (Leverage). Uvidíme tak o 10 dielov:-) ()

chicab8 

všechny recenze uživatele

Seriál má kvalitní a moderní vědecké podloží, to hodnotím velice kladně. Na hlavní hrdinku (respektive herečku) jsem si zvykla už v Zoufalkách a role nekompromisní, asociální patoložky jí poměrně neubližuje, naopak. Ovšem takových seriálů už tu bylo a Dr. Megan Hunt rozhodně nesahá po kotníky mnohým z našich oblíbených Medical Examiners (například nepřekonatelná Maura Isles v podání Sashy Alexander). Navíc mě irituje, že hlavní hrdinka zde stvárňuje klasický model (pardon, měla by ztvárňovat) morálně a sociálně silné ženy, přičemž téměř každý díl končí tím, že hledíme do vodnatých očí měkkosrdcaté rádoby mrchy, což se absolutně tluče se zamýšleným záměrem. Seriál zásadně stojí a padá s hlavní postavou, která balancuje jen tak tak. Její vědečtí kolegové jsou poměrně milými nerdy, ale co se týče policejních protějšků - bolavé klišé "pravých policajtů". Jak jsem předeslala, případy jsou celkem zajímavé a technicky (někdy i herecky) to na průměr stačí a průměry máme od toho, aby bylo nač koukat, když mají ty skutečně dobré seriály pauzu, není-liž pravda. ()

Reklama

anaon 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem sice jen pilot ale nedá mi to a musím ho ohodnotit. Dana Delany mi už dřív docela vadila v Zoufalých manželkách a jsem jen ráda, že změnila sexuální orientaci a odjela z Wisteria Lane. Podle mě prostě neumí hrát a je hrozně otravná, hlavně ale naprosto bez charisma. V kombinaci s obdobně otravou postavou, kterou hraje, je to už prostě nekoukatelné. Hlavní hrdince se v životě stala spousta nespravedlností, přišla o práci, dítě svěřil soud jejímu ex, ale jakožto silná a emancipovaná žena se se všemi útrapami a nástrahami osudu vyrovnává. Seriálový podprůměr. Hodně mě ale zaujalo, kolikrát se hlavní hrdinka stihla během jediného dílu převléknout. ()

bartias 

všechny recenze uživatele

Okouzlující šarm i talent zkušené Dany Delany konečně dostaly šanci zazářit v hlavní roli jejího vlastního seriálu. Pohled na prostořekou dámu v bílém plášti je hodně zábavný. Body of Proof dotahuje do konce původní koncept Dr. House a pasuje patoložku na neoficiální vyšetřovatelku. Skuteční detektivové, kteří s ní pracují, si rychle zvyknou spoléhat na její všímavost, inteligenci i schopnost dedukce. Ambiciózní plány zápletky kombinující Sherlocka Holmese s lékařským prostředím ale hatí standardní, uniformní díly prohnilé obyčejností. Ty zavání nepřemýšlivou pohodičkou jako z To je vražda, napsala. Body of Proof nabízí přesně ten odpočinkový standard, na který se diváci rádi nechávají nachytat. ()

.baris. 

všechny recenze uživatele

Absolutně debilní seriál s nesympatickou "geniální" dr. Huntovou, která kopíruje zčásti House a zčásti Islesovou (Mauro, doufám, že tohle nevidíš!), ani jedno nedělá dobře a myslí si, bůhvíjak není vtipná a ostrá. Přitom je to tak, že zřejmě jen nechápe, jaká je náplň její práce (takhle fakt soudní lékař nepracuje, prosimvás!), vytváří teorie z ničeho (stejně geniální jako je ona sama), vůbec žádný kriminalisty kolem sebe nepotřebuje, protože to celý vyřeší sama (jenomže tuhle zápletku by vyřešil i pakůň s jednim kopytem v ...), a do toho ještě zvládá trapčit v "super-skvělých-na-úrovni-šmoulů" konverzacích se svojí dcerou. Vlastně ani nevim, za co tu hvězdičku dávám, asi za pěkný vlasy, co Delany má. Dva díly stačily. ()

Galerie (744)

Reklama

Reklama