Tělo jako důkaz (TV seriál)

Body of Proof

Telo ako dôkaz

Krimi / Drama

USA, 2011 - 2013, 30 h 2 min (Minutáž: 42x42 min)

Patrick Cady

Dana Delany, Geoffrey Arend, Jeri Ryan, John Carroll Lynch, Sonja Sohn, Windell Middlebrooks, Mary Matilyn Mouser, Sam Robards, Jeffrey Corazzini, Robert Altman, Jeffrey Nordling, Fatima Ptacek, Aaron Tveit, Ian Bohen, Slaine, Jill Eikenberry, Rebecca Blumhagen, Justin Welborn, Brianna Lynn Brown, Piper Curda, Bridger Zadina, Mary Beth Evans, Eric Sheffer Stevens, Gregory Harrison, Joelle Carter, Michael McGrady, Cindy Lentol, Nathalie Kelley, Jenn Korbee, Patrick Hume, Matt Servitto, Elyes Gabel, David Gere, Kristi Lynn, Vincent M. Ward, Sloane Avery, Luis Da Silva Jr., Derek Phillips, Meg Steedle, Guri Weinberg, Danielle Bisutti, Adam Croasdell, Rosa Salazar, Stephanie Maura Sanchez, Charles Halford, José Zúñiga, Molly Schreiber, Katie Gill, Zach McGowan, Dan Amboyer, Natalie Turpin, Pedro Pascal, Li Jun Li, Milena Govich, Chris O'Brien, David Gautreaux, Erica Piccininni, Sherri Saum, Andria Blackman, Noel Arthur, Mark Saul, Richard Cabral, Chris Fogleman, Ciera Payton, Natalie Floyd, Samantha Cope, Ward Horton, Donna Pescow, Brooklyn Sudano, Jay Jackson, Marisa Ramirez, Kaylee Bryant, Sarah Jane Morris, Michael J. Sielaff, Hannah Leigh, Kate Jennings Grant, Rebecca Field, Chase Kim, Wrenn Schmidt, Jeff Ward, James Carpinello, Charlie Semine, Josh Burrow, James Colby, John Prosky, Kelly Frye, Tom Pelphrey, Jayme Lynn Evans, Sunkrish Bala, John Lee Ames, Jay Klaitz, Emily Chang, Mim Drew, Jonathan Davila, Larry Sullivan, James Urbaniak, Charles Malik Whitfield, Neal Bledsoe, James Barrett, Brit Shaw, Loanne Bishop, Ron Gilbert, Tom Gallop, Heather Olt, Terry Serpico, Zoë Hall, Alex Ziwak, Glen Mac, Thomas Barbusca, Brandon Keener, Frank Maharajh, Rachael Kathryn Bell, Kevin McCorkle, Lily Knight, Michael Emery, Chance Kelly, Nancy Villone, Andrew J. West, Nic Bishop, Erica McDermott, Kelly AuCoin, Nadia Dajani, Carolyn McCormick, Diane Guerrero, Sean Cullen, Ellen Foley, Tyne Stecklein, Anna Friedman, Jodi Harris, Ann Cusack, Patrick St. Esprit, Mark D. Espinoza, Chad McCord, James Jordan, Scott MacArthur, Azita Ghanizada, Stephen Barker Turner, Abigail Hawk, Jeff Yagher, Cornell Womack, Cody Christian, John Bishop, Mario Perez, Kim Estes, Marguerite Henry, Josh Clark, Casey Deidrick, Kaija Matiss, Andrew Constantini, Bruce MacVittie, Ursula Parker

Nesúhlasím s komentármi typu "kópia Housa"....House nie je patológ, pokiaľ viem. Jasné, že je to podobné, ale to sa občas pri seriáloch stáva, že? To už by sme rovno mohli písať, že Boston legal je vykrádačka Ally McBeal, že Pohotovosť "kradla" od Chicago Hope, alebo opačne? ach, ľudia....come on. Je to nový seriál, má svoju myšlienku, má svoje prípady, má svojich hercov, ja mu určite dám šancu. Navyše čím je Dana Delany staršia, tým je viac hot :)(28.6.2011)

Seriál má kvalitní a moderní vědecké podloží, to hodnotím velice kladně. Na hlavní hrdinku (respektive herečku) jsem si zvykla už v Zoufalkách a role nekompromisní, asociální patoložky jí poměrně neubližuje, naopak. Ovšem takových seriálů už tu bylo a Dr. Megan Hunt rozhodně nesahá po kotníky mnohým z našich oblíbených Medical Examiners (například nepřekonatelná Maura Isles v podání Sashy Alexander). Navíc mě irituje, že hlavní hrdinka zde stvárňuje klasický model (pardon, měla by ztvárňovat) morálně a sociálně silné ženy, přičemž téměř každý díl končí tím, že hledíme do vodnatých očí měkkosrdcaté rádoby mrchy, což se absolutně tluče se zamýšleným záměrem. Seriál zásadně stojí a padá s hlavní postavou, která balancuje jen tak tak. Její vědečtí kolegové jsou poměrně milými nerdy, ale co se týče policejních protějšků - bolavé klišé "pravých policajtů". Jak jsem předeslala, případy jsou celkem zajímavé a technicky (někdy i herecky) to na průměr stačí a průměry máme od toho, aby bylo nač koukat, když mají ty skutečně dobré seriály pauzu, není-liž pravda.(27.6.2011)

Okouzlující šarm i talent zkušené Dany Delany konečně dostaly šanci zazářit v hlavní roli jejího vlastního seriálu. Pohled na prostořekou dámu v bílém plášti je hodně zábavný. Body of Proof dotahuje do konce původní koncept Dr. House a pasuje patoložku na neoficiální vyšetřovatelku. Skuteční detektivové, kteří s ní pracují, si rychle zvyknou spoléhat na její všímavost, inteligenci i schopnost dedukce. Ambiciózní plány zápletky kombinující Sherlocka Holmese s lékařským prostředím ale hatí standardní, uniformní díly prohnilé obyčejností. Ty zavání nepřemýšlivou pohodičkou jako z To je vražda, napsala. Body of Proof nabízí přesně ten odpočinkový standard, na který se diváci rádi nechávají nachytat.(4.8.2011)

Sice další z řady, ale z řady povedených krimiseriálů posledních let s charismatickým představitelem/kou. Škoda že premiéru ČT zazdila poměrně pozdní hodinou, nyní to nenapravuje Nova hodinou brzkou pro pracujícího člověka. Proč tyto seriály neběží od osmi místo těch tuzemských sraček jako Ordinace, atd...?(3.3.2016)

Zatiaľ Body of Proof vyzerá ako celkom pozerateľná procedurálka niekde medzi Houseom a Bones, čo je u mňa pozitívum, čiže sa mi celkom páči a myslím, že má potenciál do budúcnosti. Celkom sa teším aj z obsadenia - staré známe tváre z iných seriálov - Dana Delany (Desperate Housewives), Sonja Sohn (The Wire) či Jeri Ryan (Leverage). Uvidíme tak o 10 dielov:-)(17.4.2011)

• - Spoiler: Hlavní hrdinka přišla o práci špičkového neurochirurga po dopravní nehodě, kdy ztratila cit v rukou. Představitelka hlavní hrdinky Dana Delany měla týden před začátkem natáčení dopravní nehodu. Zatímco její seriálová postava se srazila s kamionem, herečka se střetla s autobusem. Po nehodě jí zůstalo auto na odpis a dva zlomené prsty. Na vlastní kůži si tak vyzkoušela nejen dopravní nehodu, ale také jaké to je neudržet v rukou žádný nástroj. (ThePeace135)