Tělo jako důkaz (TV seriál)

Body of Proof

Telo ako dôkaz

Krimi / Drama

USA, 2011–2013, 30 h 2 min (Minutáž: 41–44 min)

Patrick Cady

Dana Delany, Jeri Ryan, Geoffrey Arend, Mary Mouser, Windell Middlebrooks, John Carroll Lynch, Nic Bishop, Sonja Sohn, Joanna Cassidy, Mark Valley, Sam Robards, Elyes Gabel, Nathalie Kelley, Jeffrey Nordling, Jeffrey Corazzini, Richard Burgi, Luke Perry, Robert Altman, Fatima Ptacek, Lorraine Toussaint, Marisa Ramirez, Aaron Tveit, Ian Bohen, Jamie Bamber, Slaine, Jill Eikenberry, Adrian Alvarado, Rebecca Blumhagen, Justin Welborn, Brianna Lynn Brown, Piper Curda, Bridger Zadina, Mary Beth Evans, Eric Sheffer Stevens, Gregory Harrison, Joelle Carter, Michael McGrady, Cindy Lentol, Jenn Korbee, Patrick Hume, Matt Servitto, David Gere, Kristi Lynn, Vincent M. Ward, Sloane Avery, Luis Da Silva Jr., Derek Phillips, Meg Steedle, Guri Weinberg, Danielle Bisutti, Adam Croasdell, Rosa Salazar, Stephanie Maura Sanchez, Charles Halford, José Zúñiga, Molly Schreiber, Katie Gill, Zach McGowan, Dan Amboyer, Natalie Turpin, Pedro Pascal, Li Jun Li, Milena Govich, Chris O'Brien, David Gautreaux, Erica Piccininni, Sherri Saum, Andria Blackman, Noel Arthur, Mark Saul, Richard Cabral, Chris Fogleman, Ciera Payton, Natalie Floyd, Samantha Cope, Ward Horton, Donna Pescow, Brooklyn Sudano, Jay Jackson, Kaylee Bryant, Sarah Jane Morris, Michael J. Sielaff, Hannah Leigh, Kate Jennings Grant, Rebecca Field, Chase Kim, Wrenn Schmidt, Jeff Ward, James Carpinello, Charlie Semine, Josh Burrow, James Colby, John Prosky, Kelly Frye, Tom Pelphrey, Jayme Lynn Evans, Sunkrish Bala, John Lee Ames, Jay Klaitz, Emily Chang, Mim Drew, Jonathan Davila, Larry Sullivan, James Urbaniak, Charles Malik Whitfield, Neal Bledsoe, James Barrett, Brit Shaw, Loanne Bishop, Ron Gilbert, Tom Gallop, Heather Olt, Terry Serpico, Zoë Hall, Alex Ziwak, Glen Mac, Thomas Barbusca, Brandon Keener, Frank Maharajh, Rachael Kathryn Bell, Kevin McCorkle, Lily Knight, Michael Emery, Chance Kelly, Nancy Villone, Andrew J. West, Erica McDermott, Kelly AuCoin, Nadia Dajani, Carolyn McCormick, Diane Guerrero, Sean Cullen, Ellen Foley, Tyne Stecklein, Anna Friedman, Jodi Harris, Ann Cusack, Patrick St. Esprit, Mark D. Espinoza, Chad McCord, James Jordan, Scott MacArthur, Azita Ghanizada, Stephen Barker Turner, Abigail Hawk, Jeff Yagher, Cornell Womack, Cody Christian, John Bishop, Mario Perez, Kim Estes, Marguerite Henry, Josh Clark, Casey Deidrick, Kaija Matiss, Andrew Constantini, Bruce MacVittie, Ursula Parker, John Kellar, Deborah Strang, Mel Fair, Kara Pacitto, Katelyn Pacitto, Jo Armeniox, Peter Jay Fernandez, Fuschia!, Adilah Barnes, Michael B. Silver, Cheyenne Haynes, Karly Rothenberg, Jolie Jenkins, Juan Alfonso, Billy 'V' Vigeant, Ransford Doherty, Bruce Altman, Joseph Sikora, Godfrey Ho, Barry Shabaka Henley, Brian White, Johnny Hopkins, Alexus Winston, Tony Plana, Yaya DaCosta, Tobias Segal, Edoardo Ballerini, Gary Galone, Dan Marshall, Marc Blucas, Meta Golding, Christina Hendricks, John Fiore, Lisa Yuen, Julie Ann Dawson, Matthew V. Lewis, Molly Price, John Magaro, Kathryn Meisle, Christopher Wiehl, Rick Fox, Jay Karnes, Jessica Tuck, Alex Fernandez, Matt Baker, Cliff Curtis, Brandon Slagle, Kathleen York, Justina Machado, Marianne Muellerleile, Sara Botsford, T.V. Carpio, Jay O. Sanders, Christopher Cousins, Jason Brooks, Dana Davis, Ruben Garfias, Dan Byrd, Chrishell Hartley, Brendan Hines, Brianne Davis, Lisa Howard, Brett Cullen, Deirdre Lovejoy, Mark Rolston, Marcia Gay Harden, Rita Wilson, Jonathon Trent, Charley Rossman, Michael Busch, Laganja Estranja, Robert Picardo, Khandi Alexander, Jason Beghe, Tanc Sade, Patrick Fischler, Crystal Allen, Steven Culp, Diane Sellers, Dean Norris, Nick Stahl, James Ryen, Susana Ortiz, Peter Stormare, Devon Graye, Lindsey Shaw, Dwight Hicks, Shawn Hatosy, Annie Wersching, Erin Cahill, Billy Mayo, Marshall Hilliard, Tim DeKay, Jennifer Stone, Brian Hallisay, Danielle Chuchran, Michelle N. Carter, Ray Wise, Derek Webster, Sandra Purpuro, Michael Nouri, Brandon Molale, Henry Ian Cusick, Matthew John Armstrong, Betsy Brandt, Ivan Sergei, Natasha Alam, Anya Monzikova, Matthew Fahey, Kimberly Whalen, Edward Kerr, Marcus Patrick, Dennis Boutsikaris, Robyn Lively, François Chau, Dahlia Salem, Christopher McDonald, Steven Helmkamp, Craig Bierko, Jude Ciccolella, Sharon Lawrence, Betsy Zajko, Pamela Chan, Allisyn Ashley Arm, Heather McComb, Paul Telfer, Desmond Davis, Alan Dale, Kenneth Mitchell, Tracy Middendorf, Khary Payton, Jonathan Banks, Kurtwood Smith, Boo Arnold, Tom Billett, Kathy Searle, Chet Grissom, Rayford Sewell, Victor Cruz, Svetlana Efremova, Gregory J. Barnett, Grace Rowe, James Edson
  • .baris.

Absolutně debilní seriál s nesympatickou "geniální" dr. Huntovou, která kopíruje zčásti House a zčásti Islesovou (Mauro, doufám, že tohle nevidíš!), ani jedno nedělá dobře a myslí si, bůhvíjak není vtipná a ostrá. Přitom je to tak, že zřejmě jen nechápe, jaká je náplň její práce (takhle fakt soudní lékař nepracuje, prosimvás!), vytváří teorie z ničeho (stejně geniální jako je ona sama), vůbec žádný kriminalisty kolem sebe nepotřebuje, protože to celý vyřeší sama (jenomže tuhle zápletku by vyřešil i pakůň s jednim kopytem v ...), a do toho ještě zvládá trapčit v "super-skvělých-na-úrovni-šmoulů" konverzacích se svojí dcerou. Vlastně ani nevim, za co tu hvězdičku dávám, asi za pěkný vlasy, co Delany má. Dva díly stačily.(9.8.2017)

Nesúhlasím s komentármi typu "kópia Housa"....House nie je patológ, pokiaľ viem. Jasné, že je to podobné, ale to sa občas pri seriáloch stáva, že? To už by sme rovno mohli písať, že Boston legal je vykrádačka Ally McBeal, že Pohotovosť "kradla" od Chicago Hope, alebo opačne? ach, ľudia....come on. Je to nový seriál, má svoju myšlienku, má svoje prípady, má svojich hercov, ja mu určite dám šancu. Navyše čím je Dana Delany staršia, tým je viac hot :)(28.6.2011)

Okouzlující šarm i talent zkušené Dany Delany konečně dostaly šanci zazářit v hlavní roli jejího vlastního seriálu. Pohled na prostořekou dámu v bílém plášti je hodně zábavný. Body of Proof dotahuje do konce původní koncept Dr. House a pasuje patoložku na neoficiální vyšetřovatelku. Skuteční detektivové, kteří s ní pracují, si rychle zvyknou spoléhat na její všímavost, inteligenci i schopnost dedukce. Ambiciózní plány zápletky kombinující Sherlocka Holmese s lékařským prostředím ale hatí standardní, uniformní díly prohnilé obyčejností. Ty zavání nepřemýšlivou pohodičkou jako z To je vražda, napsala. Body of Proof nabízí přesně ten odpočinkový standard, na který se diváci rádi nechávají nachytat.(4.8.2011)

Zatiaľ Body of Proof vyzerá ako celkom pozerateľná procedurálka niekde medzi Houseom a Bones, čo je u mňa pozitívum, čiže sa mi celkom páči a myslím, že má potenciál do budúcnosti. Celkom sa teším aj z obsadenia - staré známe tváre z iných seriálov - Dana Delany (Desperate Housewives), Sonja Sohn (The Wire) či Jeri Ryan (Leverage). Uvidíme tak o 10 dielov:-)(17.4.2011)

• baroko16857

Jako profesí Forenzní patolog a navíc filmový fanda nemohu tento seriál ohodnotil jinak, než jako produkt zralý na odpadní šachtu. Tak neuvěřitelná snůška nesmyslů se opravdu jen tak nevidí. Shlédl jsem 3 (slovy tři) první díly první série. Nebyl jsem si však jistý, zda se mám smát nebo zvracet: ovšem ne ve spojitosti s autoptickými zákroky, ale s onou debilitou a absurdními názory o práci nás koronerů. Kdybych přirovnal filmaře ke kulinářům, pak to je sorta lidí, kteří si rádi hrají na odborníky ve všech myslitelných (i těch ostatních) oblastech lidského zájmu. Kvalitou své práce však dokáží vařit současně chutná jídla, ale i ty nejnechutnější šlichty. A právě z těch se chce nejednomu obrátit žaludek. Předkládaný seriál o profesi soudních lékařů je toho dokonalým příkladem. Odpusťte mi prosím, ale více, než ty tři první díly opravdu nezvládnu. Buď bych se vyzvracel z podoby nebo praskl smíchy. Nejspíš bych si poté prohlédl pitevní stůl a nástroje z druhé strany - a to ještě nehodlám, notabene, nikoli kvůli takovéto kravině.(8.8.2013)

• - Spoiler: Hlavní hrdinka přišla o práci špičkového neurochirurga po dopravní nehodě, kdy ztratila cit v rukou. Představitelka hlavní hrdinky Dana Delany měla týden před začátkem natáčení dopravní nehodu. Zatímco její seriálová postava se srazila s kamionem, herečka se střetla s autobusem. Po nehodě jí zůstalo auto na odpis a dva zlomené prsty. Na vlastní kůži si tak vyzkoušela nejen dopravní nehodu, ale také jaké to je neudržet v rukou žádný nástroj. (ThePeace135)