Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

maraHCV

Viděl jsem dva díly a musím říct,že zatím zklamání!upřímně,nečekal jsem nějakou velkou bombu ale tohle není ani petarda!Nudné dialogy opravdu otravujou,herci jako by si je užívali!Mladý Jandera je doslova hrůzostrašný!Jiří Dvořák to chudák celé zachránit nemůže,kdo mě však překvapil je Marek Vašut,který není zrovna můj oblíbenec a jediný zatím v tomto seriálu nenudí... ()

cunicekb

Tři hvězdy za Jirku Dvořáka, neb jako správná slepice musím říct, že je to na seriálu to nejkrásnější :) Jinak zatím nevím, co přesně si mám o seriálu myslet. Vidím krásné záběry vyjíždějící posádky, pěknou souhru týmu, hbité sestry na centrále. Na druhou stranu mi chybí ta vážnost Sanitky původní. Vadí mi prezentace lékařů a sester a samý š*kání, jako by nic jiného nedělali. To si tedy tvůrci mohly odpustit. Odborné hledisko ani neříkám. Jsou věci, které se dají jakžtakž vzít jako ok, ale většinu odborných scén odborní poradci zaspali, nebo se věnovali škrábání v p*deli....Nicméně napjatě sleduje a jsem zvědavá, co z toho všeho nakonec vyleze...... ()

B01D

Staré časy československých seriálů 70. a 80. let se už nevrátí, takže bez nostalgického srovnávání hodnotím 75%. ()

heavy66

Záchranáři jsou jedna velká rodina. V každém díle někoho odvezou - šíleného bráchu, ožralou dispečerku nebo slepou švagrovou. Navzájem si pomůžou udělat děti, dají na budku otravnému dědkovi, chytí cigoše, zmydlí feťáka, pohladí srstku, naserou kaderku, tak to jde dál a dál. Když to dál nejde, Simona někoho ošuká, alespoň jednou v každém díle, no to je dílo! Za 170 mega vážně slušný! ()

MP17

Některé díly jsou skoro na pět hvězdiček, ale jen proto, že jsou opravdu, ale opravdu legrační. Jinak není o co stát. Ona ani původní Sanitka nebyla žádný zázrak (proti Nemocnici vyloženě slabota), dvojka tak jede v jejích kolejích. Jo a už chápu, proč T. Srbová se většinou ve filmech jen svléká - když otevře pusu, je to naprostá tragédie. ()

Luswani

V první řadě si je třeba uvědomit, že původní Sanitka byla jen průměr. Sanitka 2 je překvapivě dobrá, dokonce dost dobrá. Jen mi vadí, že Hubač mladší se až příliš inspiroval tou původní. Scéna s nosítky, romové, Bartošku nahradil proutník Dlouhý včetně otravného odříkávání citátů atd. Taky bych zrušil postavu Lábuse a hlavně Srstky, kteří celý seriál hodně shazují. Ale jinak dobré. Záchrana novorozence ve čtvrtém dílu byla teda hodně emotivní. Uff... Super vtipná scéna v helikoptéře v pátém dílu. Mimochodem, některé zdejší komentáře jsou opravdu neuvěřitelné. Chtělo by to alespoň trochu objektivity a nadhledu. Šmahem něco odsoudit a dát tomu odpad umí každý blbec. Sanitka 2 není dokonalá, ale minimálně tři hvězdičky si určitě zaslouží. 70% ()

wocicko

** v žánru televizních seriálů - tak strašné jako ordinace a spol to vážně není, ale sr*** to stejně je. Koukám na to z masochistických důvodů a hlavně kvůli tipování, kolik dala dr. Foldynová scenáristovi za to, aby byla nejcharakternější a nejvíce obletovaná šedesátnice hrající čtyřicítku. Počítám, že ty erotické scény s fešákem Dvořákem pěkně zacloumaly s jejím dědictvím po nebožtíkovi ;-) No a co se týče příběhu samotného: fakt mě baví oba Mádrové, ten mladý je pěkně realistický slaboch a chudák taťka stejně realisticky neví, co s tím... No a co se návaznosti na první sérii týče, jsem zvědavá, kdy dorazí Stašová a Heřmánek a Eva Hudečková, Bartoška s Dlouhým to naštěstí pro ně mají za sebou - ať tak, či onak a z drsného bouchače Srstky udělali "Chcete mě?" Nárožného. A ještě jedna poznámka pro scenáristu: 1. série se začala odehrávat v roce 1960, starému Mádrovi by teď bylo kolem sto deseti a Janderovi těsně po osmdesátce. ()

Vivian

Neměla jsem od tohoto počinu bůhvíjaká očekávání. Předpokládala jsem, že navázat na jedničku, která nasadila laťku tak vysoko, nebude nijak lehké a že se to nejspíš nepodaří. Ale přece jen jsem čekala, že si tvůrci dvojky dají (snad z úcty k jedničce) záležet a že udělají maximum pro to, aby se této práce zhostili se ctí a nevyplodili vyložený kiks. Takže hodnotím s přimhouřeným okem. Ale stejně... Je to zklamání. I když si odmyslím nezapomenutelnou jedničku a zhodnotím Sanitku 2 jako samostatné dílo, není to dobré. Není to dobrý seriál, ke kterému bych se ještě někdy chtěla vrátit. (Leda snad za dvacet, třicet let, kdy to bude už jen kuriozita.) Děj Sanitky 2 je příliš mělký a papírový, situace pouze připomínají opravdový život, scénárista se místy nepokrytě snaží těžit z nepoměrně kvalitnějšího a promyšlenějšího scénáře jedničky (již zmiňovaný "nosítkový" spor Neliby s mladým Janderou, který je z jedničky jako opsaný, nebo postava Richarda Bláhy, jež je nepříliš vydařenou imitací postavy Richarda Skalky, milovníka ženské krásy a nevyčerpatelného zdroje citátů z antické literatury, který bohužel v jedničce velmi dojemně skonal). Nemohu si pomoct, srovnávání s jedničkou se neubráním, neboť dvojka na ni neustále, ať úmyslně nebo nechtěně, odkazuje. Scénář dvojky mi připadá jako šitý horkou jehlou, nepříliš promyšlený, některé postavy jako by v něm byly jaksi navíc, jako by scénárista zapomněl, jaký smysl tu měly mít (kupříkladu zuřivý reportér Lukáše Langmajera, jenž dostal od šéfa nůž na krk a je nucen shánět pořádné pecky, takže když obdrží na pager zprávu o ženě v bezvědomí, okamžitě se jako smyslů zbavený řítí na místo a zběsile fotografuje, protože tohle bude nepochybně sólokapr! :D, ale zpravidla na místě zásahu jen bezobsažně zaclání a dělá hromosvod Nelibovi), některé situace působí přinejmenším velmi nereálně, pokud ne vyloženě (tragi)komicky, a to amatérskou realizací. Na jedničce bylo velmi zajímavé, jak se jí podařilo poutavým způsobem načrtnout historii záchranné služby, vše se točilo především okolo práce lidí ze záchranky, a tam, kde se scénárista pustil do jejich osobních životů, to zpravidla působilo tak nějak uvěřitelně a člověk se do toho dokázal snadno vžít. Dvojka je v tomto úplně jiná. Děj se hodně zaměřuje na soukromý život postav, tyto situace ale obvykle působí velmi nevěrohodně, strojeně, skoro ve stylu nekonečných seriálů, jež se patlají ve vztazích. A to už se ani nebudu rozepisovat o tom, jak snaha navázat na jedničku selhává na chronologii - nesčetněkrát už bylo nejen na internetu přetřeseno, že například lékař, který začínal u záchranky v první půli padesátých let, je dodnes v činné službě, ba dokonce u letecké záchranky. Ale i když nebudu na tomhle detailu lpět, lepší to nebude. Co se týče hereckých výkonů - Dagmar Havlová smutně podprůměrná, Zdeněk Srstka nehraje Korejse, nýbrž sám sebe, ostatní hrají tak nějak standardně (jako by se jim snad jaksi podvědomě nechtělo dát do tohoto díla všechno)... ()

PamelaJJK

Filip Renč se se svým štábem vytáhnul a se skvělými hereckými esy natočil důstojné a soudobé pokračování legendární první Sanitky. A můžete si to tu hanět až do alelůja a plkat o trapnosti a ubohosti, jak je zde při hodnocení původní české tvorby zvykem. Ano, ani já nezastírám, že má současná Sanitka nějaké nedostatky, ale jistě patří k tomu výrazně lepšímu ze seriálové produkce z českých luhů a hájů. Je to úplně jiná liga než často zde uváděná Ordinace, Cesty domů,... A hlavně je zde vidět, že valná část kritiků pohřbila tento seriál nejpozději po druhé epizodě. A to se nedělá, vy znalci filmového umění (ha - ha - ha). Sanitka 2 měla pomalejší rozjezd, ale nejpozději se třetím dílem si "její řidič" všiml zatažené ruční brzdy a tak odbrzdil a od čtvrtého dílu to mastí s pedálem plynu přitisknutým k podlaze. A zvládá tu jízdu parádně. A ty nedostatky? Pár přepálených scén, hudební doprovod v některých scénách, obsazení paní Dagmar Veškrnové-Havlové do jedné z hlavních rolí. Nikdy jsem nebyl fandou paní Dagmar, ale tady je vskutku tragická. Jak herecky, tak vizáží! Jsem fandou české tvorby a rád jdu proti proudu a tak jsem zvažoval dokonce plný počet, ale to už byste mi, Vy všichni strážci a ochránci dobrého vkusu, poslali dopisovou bombu a tak jsem ve strachu o svůj život jednu ubral... :-D ()

Gig

Myslel jsem, že po Nemocnici 2 nic horšího přijít nemůže. Pak přišla Nemocnice - nové osudy a já myslel, že se blzká na lepší časy. Konášová vrátila co mohla do starých kolejí, i když bohužel díky předešlému scénáři musela vařit, jak se dá. No a když to šlo s Nemocnicí, co takhle oprášit Sanitku. Už tím, že Hubač nechtěl se vrátit, bylo jasné, že se bude zase vařit. Jenže někdy se začlo vyvařovat. Některé akce ale jsou zde výborné, někdy se mi zdá, že se tu spletli s jiným pořadem ala Chcete mě. Už jsem tomu chtěl dát víc šanci. A tu přišla topmodelka, která se zamiluje do záchranáře jako Šípková Růženka.... Tak to snad ne! A ještě něco mě štve. Kurňa, to je v Praze jediný fotograf-reportér? Jinak hudba, mix - super! Nedalo mi to se podívat na seriál s odstupem času. Začla znělka a slova o smyslu života a mě přejel mráz po zádech. Navíc umocněno hudbou. Možná je to tím, že jsem zestárl. Nevám. Seriál mě chytl. Myslím si, že zraje léty. Jen co pořád panu Hubači-synovi neodpustím je ta Šípková růženka. No a ta holka s dispečinku a její útěk. No a samozřejmě ten věkový rozdíl od původní série. Jak jsem psal v seriálu Sanitka. Děj se odehrává dřiv, tj. cca šedesátých letech a toto pokračování v roce 2013. Pokud bychom to brali, že seriíl je taky "historický", tj. odehrává se dřív, než se natáčí a není sučasný. Tj. odehrává se na konci osmdesátých, začátku devadesátých let, tak by to bylo relativně ok. Ale to by tam nesměly být současné výstroje, chování a o mobilech apd nemluvím. Ale pokud pomineme ČAS, tak to jde. Možná měli natočit seriál z prapotomky Janderů a Marderů. Ale už pro ten díl s Alžbětou... Ta by mi zase chyběla. Z nových postav mě mile převapil Jan Budař v ropli mladéhu Mardera. Co obě série pojí nejsou postavy, ale emoce, pacienti, záchrana lidskýcj životů, rození i umírání. Ale hlavně emoce. ()

Thovt

scénář sračka, režie hrozná, herci to nevytrhnou... hm, proč já tomu vlastně dávám tak dobrý hodnocení? ()

MarK2010

Težko se ubráním srovnání s první sérií z osmdesátých let. A pokud tam jsem hodnotil jako průměr, tak tady je to těžce pod průměrem. Pár pěkných akčních scén by se našlo, ale všechny jsou záházeny v kupě hnoje. Samozřejmě jsem se těšil na očekávatelnou scénu hromadného neštěstí, kterou bude celá série završena. O to větší pak bylo moje zklamání. Třicet let stará epizoda o pádu letadla v Suchdole mi do teď nahání husí kůži. Poslední dva díly Sanitky 2 jsou tak absurdně nereálné a plné nesmyslů, až je to k smíchu. Vše je podtrženo hanebným přehráváním vedlejších postav. ()

darth_swan

Přestože začátek mi přišel slibný, takže jsem si říkal, že by druhá série mohla úspěšně navázat na původní legendární seriál, s přibývajícími díly kvalita bohužel (s občasnými záchvěvy) jen padala a padala... Akční scény byly poměrně slušné, ale od Sanitky bych přece jenom čekal něco trochu jiného. Některé postavy mi byly vysloveně nesympatické, a to nejenom charakterem, ale i hereckým výkonem jejich představitelů. Co mi ale výrazně vadilo, byl schematizující a zjednodušující přístup tvůrců k rozdělování společnosti (evidentní to bylo ve vztahu k Romům). Perličkou pak pro mě jako právníka bylo zobrazení trestního procesu, které se absolutně míjelo s realitou. Při hodnocení jsem váhal, nakonec jsem se přiklonil ke slabým 2*. // Co mě zaujalo: Líbil se mi výkon Jiřího Dvořáka, který dle mého názoru vyčníval nad ostatní. ()

honzic

Sanitka 2 má oproti 1 několik vážných nedostatků, ale i plusů. Za prvé se totálně nepovedla návaznost na 1, kde nesedí nejen roky, ale ani postavy moc samotné a nepomůže tomu ani plejáda stejných herců, zaměření Renče na efekty a krev je zjevná na první pohled, výrazná kamera a jen náznakovité a méně výrazné prokreslení vztahů, postavy více figurkovité a děj více akční a bombastický na úkor lepších dialogů a popisu lidí. Sanitka se jen stala figurkovitou a ne moc logickou ukázkou práce záchranky ve stylu amerických bombastických efektů a akcí. Hodnocení: 45 % ()

martins

Pokračování o dvě třídy horší než originál, ale přesto stejně jako u pokračování Nemocnice i tento seriál patří k tomu lepšímu, co dnešní TV točí. Herci zestárli, některé postavy zemřely, nové nepřesvědčili například Tatoušek namísto Pudila fakt děs, jediné, co tento seriál zachraňuje jsou dobře natočené záchranné akce, osobnost režiséra Renče to je jedna hvězda, druhá za natáčení v mé lokalitě. Opětovně zbytečně moc dlouhé stačilo by 5 dílů, takhle tvůrci se museli opětovně soustředit na milostné avantýry, aby vyplnili chybějící čas... ()

Nerajohn

. Jsem velkým fanouškem původního seriálu, který je opravdu mou srdeční záležitostí. Nechám teď tedy po prvním díle stranou hodnocení jednotlivých postav, ty jsou samo o sobě dané původním seriálem. Velmi mě ale zajímalo, jak se tvůrci vypořádají s časovou linií. Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se bál. Naprosto na ni rezignovali. Původní seriál se odehrával podle anotací v letech 1956 až 1975, ačkoli to nebylo moc poznat, ale budiž. Přesto. Doktor Mádr (P. Kostka) očividně emigroval v Kodani v roce 1964. Muselo mu být jako pilotu RAF za druhé světové minimálně 45. I kdyby mu bylo 40. musel by to být teď prostě devadesátník. A ten asi těžko bude lítat vrtulníkem jako v prvním dílu včera. Nebo samotnej Vojta. Začínal-li v prvním díle v roce 1956, už mu jako doktorovi mělo být aspoň 30. Chudák by i teď měl mířit k devadesátce, což prostě není. A takhle bych mohl pokračovat dále. Devadesát není Zedníčkovi, osmdesát Adamovské apod. Tohle mě zatím štve, a ani sebelepší akce to podle mě nedokáže nahradit. A ještě jedna. To je ten Jiráček opravdu tak kouzelnej, že mu každá Slovenka hned skáče do postele (jako v Hlídačovi)? A jak hodnotím nakonec? Obrovské zklamání. Obrovské. Naprosto nepropracovaný nedotažený scénář, v jedné scéně zima, hned ve druhé léto a já teď ani nemám náladu všechno rozepisovat. ()