Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (28)

Season 1 (2015) (S01)

Seriál má všetko čo treba a nemá nič čo by mi vadilo. Od dialógov, cez konanie a vývin postáv, až po backstory všetkých zúčastnených. Záhadné odhalenia, aj vyraďovačky, všetko pekne do seba zapadá. ()

Cut Man (2015) (S01E02)

Scéna so spusteným hasakom je vykrádačka z amerického psycha. Škoda že seriál nejde vlastnou cestou, človek má pocit že všetko už niekde videl. Ako ten posledný zápas against the odds. Ozaj, prečo sa musí daredevil mlátiť s každým na päste keď má každý druhý strelnú zbraň? Na jednom mieste ide človeku rezať nerv a potom ho vyhodí zo strechy, potom namiesto postrelenia každého trebárs do nohy musí ísť vždy na päste. Gamer by povedal, že hrá zbytočne na hard obtiažnosti... ()

Svět v plamenech (2015) (S01E05)

Fisk je zaujímavý záporák, ktorý má zmysel nielen pre umenie, ale to ak vie so ženami. Nie je to taký bezduchy zločinec, tú komixovosť z neho cítiť. Pamätáš na uneseného chlapca? Tí muži tu už nebudú obsmŕdať. Good. A rande dopadlo na výbornú. ()

Stíny ve skle (2015) (S01E08)

Zatiaľ najlepšia časť - minulosť Fiska a jeho vystúpenie z tieňa. Ženy v jeho okolí naňho bývajú viac ako muži, chcú mu dobro a veria v jeho potenciál, avšak nie ten deštrukčný, ale budovateľsky. Veľmi pekný back story ()

Nelson v. Murdock (2015) (S01E10)

Neviem či tie dialógy museli trvať jednu celú časť, bez toho aby došlo k rozuzleniu. Pre doktorku je to len o pár stehov navyše, pre Foggyho svet naruby, bez toho aby si nechal všetko vysvetliť. Či si dal všetko vysvetliť, ale aj napriek tomu to berie osobne akoby šlo len o neho? Superhrdinu asi nik nechápe, snáď len okrem jeho nepriateľov. ()

Stezka spravedlivých (2015) (S01E11)

Pri tejto časti som si všimol ako sa mi seriál celkovo páči - uveriteľné dialógy, žiadne fake teatrálne vystúpenia, konanie postáv, mimika, vystupovanie. Veľmi dôveryhodne mi prišlo aj hodnotenie Lelanda s Gao, sám nevedel čo si mal myslieť 🙂 v seriály Taktiež nie sú žiadne otravné postavy, práveže sú pekne vykreslené, aj s back story; či už ide o reportéra, alebo krajčíra. Hej, postavy dostávajú nereálny nářez, ale veď stačí pár chvíľ v meditácii a všetko je hneď lepšie. Môj tip je že za scénu so šampanským stál Wesley, avšak po poslednej konfrontácii to asi nebude také jednoduché 🤔 ()

Ti, které jsme opustili (2015) (S01E12)

Slučka sa sťahuje a postáv ubúda. Kto z koho, kto zasadí prvý úder a kto bude na konci stáť ešte na nohách? #videosofcats ()

Daredevil (2015) (S01E13)

Finále na úrovni, postavy sa vyvíjajú, motivácie objasňujú. Žiadne teatrálne kecy, ide sa podľa plánu ()

Season 2 (2016) (S02)

Rozumiete konaniu každej postavy, odkiaľ pochádza, kam smeruje, či ju motivuje. Osobne mi príde Fisk ako top villain série, najlepší je keď rozpráva tak, štýlovo. Punisher je na druhej strane dobrý len v akcii. Mimo nej pôsobí tak nejak odpojene. Elektra je manipulatívna a hlavného hrdinu ťahá za nos po celý čas. Jemu to však nejak záhadne vyhovuje. ()

Ti nejlepší z New Yorku (2016) (S02E03)

Dlhé súboje na jeden strih majú vždy svoje čaro a tu si ho užijeme naplno. Daredevil vs celý motorkársky gang na schodoch bytovky je súboj kde sa ide all in. Punisherovo vnímanie spravodlivosti v kontraste s Daredevilovym sa dostáva tiež do zaujímavej morálnej dilemy. ()

Halíř a desetník (2016) (S02E04)

Prevŕtať hafana je v Amerike stále tabu, a také čosi rozviaže jazyk aj najväčšiemu tvrďasovi. Pri takýchto scénach si vždy spomeniem na Japoncov, ktorí by s takým čosi nemali problém. Každopádne, Punisherov záver bol skvelý, konanie postáv, ich rozhodovanie ich backstory je to čo tento seriál pre mňa vyzdvihuje na 5/5. Všetky strany sú krásne vykreslené, vyhypované a boje sú veľmi vyrovnané. Toto žiaľ mnohým podobným seriálom chýba a na riadne vyrovnaný boj si pamätám zväčša z anime. ()

Kinbaku (2016) (S02E05)

Škoda že epizóda nekončí súbojom s jakuzou, ale ňou bude asi začínať ďalšia časť ()

Semper Fidelis (2016) (S02E07)

Elektra si Matta obmotava okolo prsta od prvého momentu. Aj keď si to nechce priznať tak ma pre ňu slabosť a on to dobre vie. Začína byť prekážkou čím ďalej tým viac a svojimi rozmarmi ohrozuje existenciu celej právnickej firmy ako aj všetky vzťahy v nej. ()

Vinen (2016) (S02E08)

Elektra mení nálady ako aj svoje postoje, Matt stále v jej sfére vplyvu. To už menej zaskočí Frank, ktorý otočí v tu najmenej správnu chvíľu. Matt počuje všetko, len nie sepot dozorcu do ucha jeho klienta. Možno roztržitosť možno jeho srdce ktoré ostali v jeho byte aj počas najdôležitejšieho prípadu jeho firmičky. ()

Sedm minut v ráji (2016) (S02E09)

Kingpin zisťuje pomery v base a má plán s tým niečo urobiť. Ide o ďalšiu... Príležitosť ()

Muž v krabici (2016) (S02E10)

Keď sa.na scéne objaví Fisk tam už viem že časť bude o triedu lepšia. Sorry not sorry Punisher, ale Fisk má štýl, prejav, víziu, ktorá mu dáva istý šmrnc. Strety hrdinu so záporakom sú tu vždy skvele vystihnute ()

.380 (2016) (S02E11)

Aj Punisher má svoje silné stránky, pokiaľ sa zrovna nehodí o sem s tým že mu Red vôbec nerozumie. Scéna v kaviarni top, kamoši idú každý iným smerom, ale vyzerá že ich cesty zavedú postupne k rovnakému záveru, len sa tam dostane každý z inej strany. Francúz mal väčší potenciál, než aký dostal, škoda. ()

Tma na konci tunelu (2016) (S02E12)

Elektrin backstory je snáď lepší než jej súčasná verzia. Čo len podčiarkuje že seriál má skvele rozpísané postavy. Takisto hľadanie stop a cesta hľadania Blacksmitha sú pekne prevedené. A po hlavnom nepriateľovi nasleduje Secret Stash full of goodies. ()

Zima v Hell's Kitchen (2016) (S02E13)

Škoda že ku koncu bolo o toľko menej Fiska koľko ho je dokopy. Škoda že očakávaný spojenec Punisher prevetra svoj minigun len na návštevu svojho bytu 🤷 Ninjovia ako cannon fodder tiež už neboli tým čím na začiatku, dokonca ani staré dobré balbusky pod nechty nespôsobujú dlhodobejšie zranenia. Na konci ani nie epic final fight, len taký solídny, no určite nie 5* 🤔🤷 stále vysoký štandard ()

Season 3 (2018) (S03)

Trojka už značne pokulháva a snaží sa natiahnuť dej na príliš veľa častí. Jednoznačne chýba Punisher, ktorý si vzal asi voľno, ten by mohol vyplniť vákuum, ale žiaľ. Každopádne, stále 4/5, vysoký štandard ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí