Daredevil

(seriál)
  • USA Marvel's Daredevil (více)
Trailer 5
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Trailer 5

ScarPoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, ktorému by svedčalo 10 častí. Nie 13. Je to miestami strašne rozťahané a uberá to tempo inak dobre premysleným scénam. Niektoré skvelé dialógy ( kňaz o zle, Wesleyho vyhrážanie Karen) idú tak v rámci nánosov potrebnej vaty do úzadia. Má to temný feeling, ale žiadny poriadny superhrdinský moment. Až na finále a potom super jednozáberovku v druhej časti. Daredevilovi chýba nadhľad. Chýba mu presah a chýba mu niečo čo by z neho robilo TEN seriál, ktorý by zarezonoval ( hoci hodnotenie tomu samozrejme nezodpovedá). Skvelý je tu záporák Fisk a ten to drží ťažko nad vodou. A potom vedľajšie postavičky ako Stick alebo pani Gao. Nie je to zlé. A ak sa správne nastavíte, dá sa to pozerať, hoci to pôsobí ťažkopádne. Dávam tomu šancu len kvôli The Punisherovi, ktorého považujem za najlepšiu vec od Marvelu. Každopádne dopozerané a viac menej spokojnosť. 1.séria - 75%Prvé štyri dieli okej. Pretože vzdávajú hold Ennisovi a jeho záreze v Punisherovi. Inak je to uťahané až strach. Súboje začínajú byť preplácané, nezaujímavé, neinvenčné a vždy v úplnej tme. Charaktery, ktoré som čakal, že sa budú niekde vyvíjať len balansujú medzi skutočnosťou a hysterickosťou. Je naozaj možné aby som po 26 dieloch mal úplne u riti čo sa s postavami stane? Je jedno že tu nastolia morálne otázky, ktoré nemajú silu a dôraz aby naozaj zarezonovali. Alebo že je tu ľúbostná línia, ktorá by mala byť silná, pulzujúca a motivujúca. Elektra je dôležitá postava ako pes. A toto zvláštne hrajkanie je na škodu. Jediný kto to drží nad vodou je Punisher ale ani on nedostáva priestor, ktorý by mi ulahodil. Pričom sa jedná pre mňa o najzaujímavejšiu postavu od Marvelu ever! Je to fakt nudné. Mal som problém to dopozerať. Jediný dôvod bol Punisher. Tomu dám ešte ako seriálu šancu. S Daredevilom končím a to že existuje niečo iné na túto tému od Netflixu - i don´t care. Čakal som že tu konečne budú presahy ako v Raimiho Spidermanovi. Dostal som rovnakú zbierku kecov a debilností ako vo Wolverinovi z 2013 - ktorý mal byť by the way pre postavu rovnako kľučový. Zhadzujem hodnotenie a už nikdy viac. 2 séria - 40% ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nečekaně opravdu kvalitně natočená krimi marvelovka zasazená do špinavého a krvavého podsvětí a úplně odlišný styl, než doposud komiksárny od Marvelu přinášely. Ačkoli mi tohle pomalé a temné tempo, charakteristické spíše pro DC komiksy, sedí méně, než oddychový, barevný až lehce komediální Marvel, Daredevil mě chytl a nepustil až do konce, byť nedostatky určitě má a těch 90% mi přijde opravdu přestřelených. Tempo je i na těch 13 epizod dost pomalé a příběh není natolik výživný, aby spolehlivě vydal na takřka 13 hodin stopáže. Obrovská péče je věnována na podrobné vykreslení hlavního záporáka, Fisk má opravdu charisma a člověk je často na vážkách, zda mu má fandit či nikoli. Epizody jsou protkány mnoha flashbacky a to jak ze života hlavní trojky, tak ze života Fiska. To všechno je fajn, ale přibližně v polovině série děj dost stagnuje a rozjíždí se až se závěrečnými díly a tudíž nemůžu říct, že bych se po celou dobu 100% bavil. Na druhou stranu potěší fakt, že je první série uspokojivě uzavřená a nekončí žádným trapným cliffhangerem, byť nějaká ta dvířka si samozřejmě otevřená nechává a nemůžu říct, že bych se na pokračování netěšil. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Trochu jiná série. Akčnější, dynamičtější a taky roztříštěnější co do dějových linek. První čtveřice epizod s Punisherem v čele je na jasné pětihvězdí. John Bernthal a jeho sugestivní fyzické herectví téhle sérii kraluje. Po objevení Elektry už nadšení trochu opadá a zápletka okolo ninjů, byť taková tradičně solidní, už není však pro diváka tak osobní, jako Punisherovo utrpení. To ale vyvažuje parádní bojová choreografie, nekompromisní rating a vpravdě bezchybná režie jednotlivých scén a dialogů. Další řadu určitě nevynechám, jen příště prosím už bez těch ninjů. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Říká se, že superhero film je tak dobrý, jako jeho záporák a tady to teda rozhodně platí. Fisk je tentokrát vyloženě emocionálně démonický - takhle hmatatelný strach ze záporáka a depresi z naprosto bezvýchodné situace, ve které se hlavní postavy nachází, jsem u marvelovky ještě nikdy necítil. A není to jen Fisk, ale třeba i sympaťák zvláštní agent Nadeem nebo pošahaný psychopat Dex. I přes pomalejší tempo je napětí parádně budované a příběh dostatečně bohatý, takže oproti dalším defenders hrdinům Daredevil ani na chvilku nenudí. Aby ne, když mj. obsahuje i jedny z nejlepších bojových one-shot scén ever. Hodnocení série: 5/5 ()

Kothy

Tohle je vážně nářez. Tak nějak jsem si to představoval. Netflixu se tenhle seriál vážně povedl. Konečně Marvel představil seriál, který je temný a není to komedie. Atmosféra je opravdu skvělá. Newyorská čtvrt Hell's Kitchen je totiž prorostlá korupcí a mafií. Někdo s tím musí něco dělat. Od toho je tu začínající právník Matthew Murdock, který je už od mala slepý. To mu ale nebrání vzít si masku a po nocích jako Daredevil vykonávat v místních ulicích spravedlnost.Tím samozřejmě gangsterům narušuje jejich plány. Charlie Cox ho hraje opravdu dobře. Taky ochrání Karen Page před napadením. Tu hraje rozkošná Deborah Ann Woll. :) Ta se k němu později přidává a spolu se svým nejlepším kámošem Foggym Nelsonem zakládají advokátní kancelář. Akční scény jsou opravdu dobře udělané. Jsem zvědavý na propojenost s dalšími Marvel projekty. Opravdu se mi líbí politika Netflixu, že všechny díly vypouští naráz a člověk nemusí čekat. Jeho úhlavní nepřítel je v této sérii Wilson Fisk neboli Kingpin. Ten se snaží z Hell's Kitchen udělat lepší místo, ale má na to své pokroucené metody. Takdy je to docela korba a nedělá mu problém umlátit chlapa k smrti. Postupně se zbavuje všech svým společníků. Seriál je taky plný flashbacků. Ty jsou docela zajímavé a osvětlují nám minulé události. 2. série je tu a přináší nový příběh. Na scénu nastupuje Punisher a jde z něj vážně respekt. Taky se do týmu přidává Elektra, které to dost sekne. ;) Musí spojit své síly spolu se Stickem proti starodávné organizaci zvané Ruka. Finále je trochu otevřené. Matt a Jessica jsou super v týmovce Defenders. Na události Defenders navazuje 3. série. Matt začíná znova a zase bojuje proti Fiskovi. Objevuje se tu u nový záporák jménem Bullseye. Opět zavítáme i do minulosti našich postav. Je opět o co stát, super zážitek. "Umíš čínsky? Je to Japonec." :D ()

jh666

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po shlédnutí posledního dílu první série jsem přesvědčen, že se jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů vůbec. Daredevil je naprosto nepřekonatelný svou atmosférou. Divák opravdu nemá problém uvěřit, jak na tom Hell's Kitchen je. Vše podporují bezchybné herecké výkony. Obzvláštní poklonu zaslouží Vincent D'Onofrio, jehož Wilson Fisk je skutečně dokonalý. Ostatní herci jsou ale také takřka bezchybní. Pochvalu pak zaslouží skvěle zvládnutá choreografie soubojů (konec druhé epizody). Věřím, že menší útlum v poslední epizodě je způsoben kostýmem, který do druhé řady ještě upraví. Série 1 - 100 % Edit Už první série byla skvělá, ale druhá ji ještě o kus překonala. Mám opravdu problém najít na ní nějakou chybu (jen ten Foggy mě občas iritoval). Staré postavy opět skvělé (Fisk už je opravdu záporák a Stick má konečně o něco více prostoru). Skvěle ale fungují i obě nové postavy. Punisher Jona Bernthala je výborný. A pak je tu Elektra, která je naprosto božská. Série 2 - 100 % ()

Segrestor

Shrňme si to podstatné. V seriálu se objeví Endželo z Kelly Family!!!!!!!! Teď kdejaký ufuňěný, opupínkovaný nerd s holčičím účesem má konečně svůj archetyp a seriálu napere pětku hned po příchodu ze školy. Jinak to není rozhodně zlé. Akce na seriál až neobvykle zdařilé, zápletky kupodivu také nečpí tolik takovou tou seriálštinou. Vlastně až na toho trapného mýtloufa v roli slepoňova sájdkyka je to celkem slušný komiksoseriál. ()

• 11 a půl minuty dlouhá scéna bez střihu byla opravdu natočena na jeden zátah. Showrunner Erik Oleson prozradil, že tvůrci udělali pár skrytých střihů kdyby bylo potřeba, nakonec však nebyl žádný z nich potřeba. Charlie Cox a jeho dublér Chris Brewster se během scény několikrát tajně prohodily, nicméně i tak Oleson velmi ocenil výkon Coxe, který zvládnul natočit svoje akční scény, poté přejít do dramatického rozhovoru a poté opět do akční scény. (NiWi)
  • Jeden z Irů hned v 1. díle 2. série "Bang" drží v ruce českou pistoli CZ P-07 Duty. (UncleMorty)
  • Velký plešatý motorkář, který bojuje s Daredevilem na konci epizody, je dobře známý MMA bojovník Dan Miragliotta. (Epistemolog)

Související novinky

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (více)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Poprvé za poslední dekádu přichází streamovací gigant Netflix o své předplatitele. Důvodem je i nástup Disney+. Netflix ztrátu platících zákazníků přiznal ve své čtvrtletní zprávě, místo aby přidal 2… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (více)