Daredevil (TV seriál)

Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015 - 2018, 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park, Angel Rosa, John Pirkis, Cliff Moylan, Michael Abbott Jr., Stephen Rider, Vic Noto, James Yaegashi, Tonya Glanz, Keenan Jolliff, Kassia Miller, Jonathan Walker, Danny Johnson, Mike Carlsen, Agneeta Thacker, Allison Winn, Wilson Bethel, Joanne Whalley

Impresivní seriál, přesně dle mého gusta, při kterém mám zvýšený tep, trhám si vlasy a stárnu. Zkombinovat temné zákoutí New Yorku plné Ruské mafie a korporace s právničinou je pro mne šité jako na míru a jako bonus spousta krve a slušné akce, co více si přát( Marvel se nebojí otevřených zlomenin,urvané hlavy skrz dveře od auta, či rozmašírovaní hlavy bowlingovou koulí) . Charlie Cox je sympaťák, jeho hlas vyvolává mráz v zádech a jeho schopnosti a vědomostí jsou obdivuhodné . Celou dobu si seriál drží slušné tempo podpořené inteligentními dialogy a bezútěšnou atmosférou.Skvělé doporučuji všem, koho lákají ve filmech tyhle atributy: Mafie, drogy, sexy kočky, zkorumpování fízlové, perfektní choreografie soubojů, dialogy a úvahy hodné k zamyšlení, soudní procesy, vyšetřování, žurnalistika, brutalita a temná atmosféra, tak si nebudete mít na co stěžovat. Kdo nekouká jakoby neexistoval.(14.4.2015)

Daredevil je skvělou konkurencí současně nejlepším DC seriálům Flash a Gotham (přeceňovaného Arrowa záměrně ani nezmiňuji). Z Gothamu si bere syrovou atmosféru a umocňuje ji nadruhou, z Flashe zase charisma hlavního superhridny. Konečně nám Marvel ukázal, že umí i něco jiného než barevné, světlé, veselé a optimistické superhrdiny ve stejně laděném prostředí. Bojové scény poprvé nepůsobí tak, že má hrdina neomezenou sílu a výdrž, ale že ho může souboj i unavit a nějakou tu ránu jako správný Murdock i schytá. Srovnání s Affleckovým rudým ďáblem rozhodně není na místě, ale jeho deštěm vykreslený digitální sluchozrak mám bohužel stále v hlavě. Povedený seriál!(12.4.2015)

1. série - 4* » Marvelu tohle temnější pojetí, ke kterému mají uvolněnější Agenti i přizdisráčská filmová odnož dosti daleko, moc sluší! | 2. série - 4* » nástup Punishera ve druhé sezóně je boží a ačkoli je následně na můj vkus vyobrazen až jako příliš velký psychopat (neznám komiks), tak jeho sólovku z fleku směle řadím mezi své neočekávanější seriály.. samotná druhá série sice jako by ke konci začala trochu ztrácet tah na branku, ale přesto se tvůrcům podařilo udržet laťku hodně vysoko, takže o natěšení na třetí várku epizod z Hell's Kitchen není z mé strany rozhodně nouze.. ||| průměr = 4*(22.9.2016)

Slepecká hůl narazila na kámen! Ze všech MARVELovských projektů mě Netflixácký Daredevil chytil za srdeční sval snad úplně nejvíc. Pastelové barvy ztlumené na doraz na úkor bezútěšnosti a temnotě, která kape z obrazovky tak často, jako krev z hlavního hrdiny. Takhle si představuji projekt od fanoušků pro fanoušky. Avengers 2 mě po tomhle nechávají docela chladným.(18.4.2015)

Sice opravdu nemusím všechny ty komiksové adaptace,protože je to všude a už se neumím vžít tolik do dětské role,abych si to plně vychutnal,ale seriál Daredevil řadím k tomu lepšímu z komiksové tvorby co bylo zároveň zfilmováno(například druhý Captain Amerika a první Iron Man) ,navíc film nepracuje s hromadou počítačových efektu ,ale je to spíš opravdu uvěřitelnější příběh,který nepotřebuje různé obludy atd. a hlavní herec to zahrál velmi dobře.Za mě byly nejlepší díly 5.7. a 11. a co se týče záporné postavy tak Vincent D´Onofrio tyhle vyšinuté lidi umí zahrát dobře :-).Takže za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy.(28.4.2015)

• - Všech 13 epizod seriálu bylo vypuštěno 10. 4.  2015 na Netflixu. (JORDY)

• - V scéně 2. dílu 2. řady "Dogs to a Gunfight", když začne policie střílet po Punisherovi (Jon Bernthal), řekne Foggy (Elden Henson) Karen (Deborah Ann Woll), že nemůže jít ven, že je tam z toho válečná zóna (v originále War Zone). A právě takto se jmenuje zatím poslední celovečerní film o Punisherovi z roku 2008 - Kat: Válečná zóna, v originále Punisher: War Zone. (Koldyn)

• - Punisher se v originálním komiksu poprvé střetl s Daredevilem v čísle 183. Druhá serie Daredevila se touto sérií inspiruje. (UncleMorty)