Daredevil (TV seriál)

Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 23 h 29 min (Minutáž: 26x60 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park, Angel Rosa, John Pirkis, Cliff Moylan, Michael Abbott Jr., Stephen Rider, Vic Noto, James Yaegashi, Tonya Glanz, Keenan Jolliff, Kassia Miller, Jonathan Walker, Danny Johnson, Mike Carlsen, Agneeta Thacker

Seriál, ktorému by svedčalo 10 častí. Nie 13. Je to miestami strašne rozťahané a uberá to tempo inak dobre premysleným scénam. Niektoré skvelé dialógy ( kňaz o zle, Wesleyho vyhrážanie Karen) idú tak v rámci nánosov potrebnej vaty do úzadia. Má to temný feeling, ale žiadny poriadny superhrdinský moment. Až na finále a potom super jednozáberovku v druhej časti. Daredevilovi chýba nadhľad. Chýba mu presah a chýba mu niečo čo by z neho robilo TEN seriál, ktorý by zarezonoval ( hoci hodnotenie tomu samozrejme nezodpovedá). Skvelý je tu záporák Fisk a ten to drží ťažko nad vodou. A potom vedľajšie postavičky ako Stick alebo pani Gao. Nie je to zlé. A ak sa správne nastavíte, dá sa to pozerať, hoci to pôsobí ťažkopádne. Dávam tomu šancu len kvôli The Punisherovi, ktorého považujem za najlepšiu vec od Marvelu. Každopádne dopozerané a viac menej spokojnosť. 1.séria - 75%(24.1.2018)

Netflix vytrhl komiksovej žánr z dětskejch pařátů, nikam nespěchá a pečlivě se vyhýbá klasickým fíglům tradičních seriálů - cliff hangerům a debilních vztahovým proplejtačkám (OK, to neni tak docela pravda ale fajn). Tak dobré, že vás nenutí hltat ale vybízí k vychutnání. Epilog - líbilo se mi to hodně, ale nedovedu si představit, že mě to bude zajímat v dalších sériích, když to tak krásně končí kýčovitým Mattovým "zrozením".(9.5.2015)

Daredevil je vskutku podařeným dílem! I když první dva díly mi nepřišli až tak skvělé, třetí díl mě navnadil a ve čtvrtém s příchodem Wilsona Fiska, bylo zpečetěno, že se tento seriál stane mým oblíbeným. Daredevil má výbornou temnou atmosféru a příběh vás zkrátka baví. Řekl bych, že 13 dílů je jen tak tak akorát, protože, sem tam se objeví nějaká malá nedotaženost nebo lehké opakování stejných věcí, ale to se dá vcelku v poklidu přejít. Asi úplně největší dojem na mě dělá padouch Kingpin, protože v podání Vincenta D'Onofria je absolutně bezchybný! Velmi se těším na druhou sérii a zároveň se trochu obávám, jelikož ta první, nastavila laťku neobyčejně vysoko.(4.5.2015)

1. série - 4* » Marvelu tohle temnější pojetí, ke kterému mají uvolněnější Agenti i přizdisráčská filmová odnož dosti daleko, moc sluší! | 2. série - 4* » nástup Punishera ve druhé sezóně je boží a ačkoli je následně na můj vkus vyobrazen až jako příliš velký psychopat (neznám komiks), tak jeho sólovku z fleku směle řadím mezi své neočekávanější seriály.. samotná druhá série sice jako by ke konci začala trochu ztrácet tah na branku, ale přesto se tvůrcům podařilo udržet laťku hodně vysoko, takže o natěšení na třetí várku epizod z Hell's Kitchen není z mé strany rozhodně nouze.. ||| průměr = 4*(22.9.2016)

"Opravdu je to tak dobré ?" Přesně tuhle otázku jsem si položil když jsem viděl zdejší hodnocení a i hodnocení na IMDb. Nejsem příliš velký fanda komiksů a upřímně mám asi radši svět a postavy od DC, nežli ty od Marvelu, také jsem viděl pro mě naprosto průměrný film s Benem Affleckem a tak jsem byl předem hodně skeptický, což bylo dobře, o to víc jsem mohl být překvapen. Prakticky od prvního dílu na mě dýchla temná a ponurá atmosféra, velmi rychle mě chytlo šedé, korupcí a zločinem prolezlé prostředí a prakticky bez problémů jsem si oblíbil hlavního hrdinu. Navíc když se k charismatickému hrdinovi přidal snad ještě lepší a charismatičtější záporák, kterého jsem neměl problém pochopit a upřímně mi ho bylo místy i docela líto, tak jsem si ty jejich vzájemné souboje a boj o záchranu města (vždyť to přeci oba mysleli upřímně) opravdu náramně užíval. Co se týká brutality a faktu, že občas vidíme nějakou tu zlomeninu, hnisající ránu a nebo návod jak urazit někomu hlavu dveřmi od auta, tak mě osobně tohle nevadilo, spíš jsem to u seriálů s takovouhle atmosférou tak nějak čekal (přeci si nebudou měnit pugéty růži...). Jinak asi největším kladem tohoto díla je fakt, že nám naprosto bez problémů a uvěřitelně ukazuje, že nic není černo-bílé, a také nám to nabízí k posouzení otázky morálky a etiky (aneb jak daleko lze zajít při boji proti zločinu, abych se sám nestal zločincem) a to formou, která je nenásilná a pochopí jí i méně zdatní jedinci... Když to shrnu, a vrátím se k původní otázce, kterou jsem začal : "Opravdu je to tak dobré ?", tak má odpověď po zhlédnutí první řady je "Ano, je". 9/10(4.5.2015)

• - V 5. díle 2. série "Kinbaku" lze na stěnách novin, kam jde Karen (Deborah Ann Woll), zahédnout zarámované novinové články o útoku na New York z filmu Avengers (2012) a zničení věže Tonyho Starka během tohoto útoku. (spacemaster)

• - Když Wesley (Toby Leonard Moore) mluví o "muži v černém" (Daredevil), řekne: "Je to jen chlap v černé masce, nemá žádný železný oblek, nebo magické kladivo." Jedná se o narážku na Iron Mana a Thora a události z filmu Avengers (2012). (UM3L3C)

• - Když Clair (Rosario Dawson) říká ve 3. díle 2. série "New York's Finest", že pracuje přesčas za trest kvůli někomu, komu pomohla, a kdo byl silnější než Daredevil, jde o narážku na seriál Jessica Jones (od r. 2015 ). Ve 13 epizodě 2. řady s názvem "A Cold Day in Hell's Kitchen" dojde také k drobnému propojení seriálu Daredevil s dalším seriálem od Netflixu, a sice s Jessicou Jones (od r. 2015). Na scéně se objeví Jeri Hogarthová (Carrie-Anne Moss), jako žena nabízející práci Foggymu (Elden Henson) v právnické firmě Hogarth, Chao and Benowitz. A právě Jeri Hogarthová je jednou z důležitých postav v seriálu Jessica Jones. (spacemaster)