Daredevil (TV seriál)

Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 23 h 29 min (Minutáž: 26x60 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park, Angel Rosa, John Pirkis, Cliff Moylan

Opravdu bych nečekal, že pravděpodobně nejlepším superhrdinským komiksovým filmem od dob Nolanovy netopýří trilogie se stane zrovna... seriálový Daredevil. ;) S01: 80 %; S02: 90 %(28.9.2015)

Ze začátku velice komorní záležitost, která s přibývajícím dějem nabírá na intenzitě. Hrdina, právník a katolík, záporák se skutečnými city, kterého chceme chápat a městská čtvrť, u které nevíme, jestli jsou v ní všichni opravdu opravdu tak zkorumpovaní a koupení. A do toho všeho ninjové. Drží to pohromadě a na závěrečný díl, ve kterém se nám hlavní postava ukáže tak, jak ji známe, bere dech. 90%.(17.3.2016)

Takhle má vypadat dospěle působící zfilmovaná verze. Drsné, nekompromisní, chytré, výborně zahrané, dobře natočené. Takhle mohl vypadat Daredevil s Affleckem a byla by to pecka. Bohužel ne každý díl je skvělý a některé jsou "jen" velmi dobré.(24.5.2016)

„TO SI OPRAVDU MYSLÍŠ, ŽE JEDEN MUŽ V HLOUPÉM KOSTÝMU NĚCO ZMĚNÍ?“… /// Komiksovej vizuál a detektivní slabota. Fighty jsou vobčas hodně solidní (vzdejme poctu choreografovi!) a nakonec přibude i násilí (takže krev), ale ukecaný je to až běda! Moc se neztotožňuju ani s Mattovou filozofií. Ne, že bych nevěřil tomu, že něco změní. Jen mě irituje, že místo, aby vyčistil zhoubný doupě nadobro, jen to tam zmlátí, frajeři se voklepou a jdou po něm dál. (Asi by pak neměl v noci koho mlátit.) Pak ty „sluníčkový myšlenky…“. Na tohle jsem starej. Aspoň, že sráčové se chovaj normálně! Příběh je standardní - kurevská korupce a takový ty kraviny s tím spojený. Všichni se tvářej dramaticky, což je většinou trapný. Stejně jako hrdina, kterej dostává neustále přes píču (nebo co tam má). Pak se začnou hloupý kydy měnit ve filozofický a na konci je mi jasný, že je to spíš dost blbý, než abych vo tom někomu povídal. A to jsem chtěl dát aspoň 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak si získat respekt. 2.) Rodinný sračky jsem vyřešil „perníkem“. 3.) Thx za titule „překladatelskýmu týmu Edna.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne /// 2.SÉRIE ,,MOHL BY TO BÝT KONEC BDĚLÝCH STRÁŽCŮ NEW YORKU“ /// Nejukecanější hrdinskej seriál… Vobjeví se Punisher, jeden by čekal hromady mrtvejch… a ti dva spolu prokecaj jeden díl. Sluníčkář Daredevil mě pěkně sere. Je to vlastně takovej idiot, co se chce furt rvát. Uznávám, že je v tom dobrej, ale tohle rozdílný ideový smýšlení mně sledování série neusnadňuje. Na scéně Elektra! Konečně aspoň trochu zajímavá story a tahle holka sem vnáší kus Marvelovský atmosféry. Dvojka lepší jedničky. Kdyby si tak vodpustili tu miliardu keců, vedoucí „jen“ k uvědomění si, kdo vlastně jsou. Kdyby… ale to by byl jinej seriál. Přesto zvedám na 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě.. 2.) Sráče nezabíjím. Jen se peru. (Proč? A koho bych asi pak mlátil? 3.) Thx za titule „edna.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(10.7.2015)

Impresivní seriál, přesně dle mého gusta, při kterém mám zvýšený tep, trhám si vlasy a stárnu. Zkombinovat temné zákoutí New Yorku plné Ruské mafie a korporace s právničinou je pro mne šité jako na míru a jako bonus spousta krve a slušné akce, co více si přát( Marvel se nebojí otevřených zlomenin,urvané hlavy skrz dveře od auta, či rozmašírovaní hlavy bowlingovou koulí) . Charlie Cox je sympaťák, jeho hlas vyvolává mráz v zádech a jeho schopnosti a vědomostí jsou obdivuhodné . Celou dobu si seriál drží slušné tempo podpořené inteligentními dialogy a bezútěšnou atmosférou.Skvělé doporučuji všem, koho lákají ve filmech tyhle atributy: Mafie, drogy, sexy kočky, zkorumpování fízlové, perfektní choreografie soubojů, dialogy a úvahy hodné k zamyšlení, soudní procesy, vyšetřování, žurnalistika, brutalita a temná atmosféra, tak si nebudete mít na co stěžovat. Kdo nekouká jakoby neexistoval.(14.4.2015)

• - Když Wesley (Toby Leonard Moore) mluví o "muži v černém" (Daredevil), řekne: "Je to jen chlap v černé masce, nemá žádný železný oblek, nebo magické kladivo." Jedná se o narážku na Iron Mana a Thora a události z filmu Avengers (2012). (UM3L3C)

• - Ve 12. dílu 1. série, když Wilson Fisk (Vincent D'Onofrio) začne škrtit Bena Uricha (Vondie Curtis-Hall) stojí obrázek, na kterém je on a jeho žena na stole. Ale když Fisk odchází, šlápne na něj na zemi, přitom ho neshodil. (Axarus)

• - Karty, které Ben Urich (Vondie Curtis-Hall) používá na svou myšlenkovou mapu, jsou značky Bicycle. (Gerron)