Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 19

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

macetoma

Mezi mé nejoblíbenější krimi seriály patří právě tento. Poučné, zajímavé a zároveň na úrovni. Hudba Karla Svovbody to celé ještě zvýrazňuje. Dávám 4 hvězdy. ()

yaqwsx

Takový trošičku dokument/nedokument. Tento seriál perfektně zakomponoavl do sebe milníky kriminalistiky a podává je v podobě dobře natočených a zachraných příběhů. Nedá se mu téměř nic vytknout. ()

mikhail

Zdá sa mi, že Nemci a Rakúšania sa práve na takýchto a ďalších koprodukciách naučili poriadnemu filmovému kumštu. Škoda len, že posledných 20 rokov neprialo filmovému umeniu. Dnes som si nie celkom istý, žeby naše stúdiá dokázali natočiť podobne kvalitný seriál. ()

Kubi21

Určitě by to posloužilo jako didaktická pomůcka pro začínající kriminalisty z historie jejich oboru, ale ono to funguje i jako dramatická podívaná pro širokou veřejnost. Skvěle natočené a výborně zahrané. ()

Ajka1

Skvěle natočená a brilantně zahraná televizní série o poněkud pomíjené historii kriminalistické vědy. Už samotná znělka je přímo legendární. Počáteční díly zcela dokonalé, ale ani druhá půle nebyla vůbec špatná. Rozhodně špička mezi československými koprodukčními seriály. ()

brzozin

Určitě jeden z nejpovedenějších seriálů, jaké kdy u nás vznikly. Důkazem je, že ani po tolika letech se to televize nebojí reprízovat v prime time. Doře zahrané, dobře napsané, výprava špičková a hudba ještě o stupínek výš. Když nad tím tak přemýšlím, on to ani seriál nebyl. Byla to spíš minisérie samostatných filmů. ()

pekas

Moc hezkej koprodukční seriál. Jen se dodnes nemůžu srovnat se smutným koncem "černé vdovy". Chuděra, jak dopadla nespravedlivě. Naproti tomu Ondřej Havelka opravdu perlil a bavil. A Vlasta Fabiánová a Nelly Gaierovou byly rozkošné. 90% ()

mosem

Když jsem tenhle seriál sledoval před léty, dal jsem mu 4 hvězdičky.Dnes, s odstupem času (a pod vlivem dalších TV "detektivních" seriálů) jsem hvězdičku přidal. Možná je v tom i kapka sentimentu za starou, odcházející - či už odešlou generací herců, přesvědčivá atmosféra prostředí i času. ()

majky19

Výborná detektivní série, která divákovi poskytne podrobný a zároveň nenásilný exkurz do historie kriminalistického vývoje, který předcházel těm moderním a pokročilým vyšetřovacím metodám a principům, které se uplatňují v dnešním světě zločinu. V seriálu se dle mého názoru neobjevuje žádný nežádoucí element či hluché místo, které by kvalitu této série snižovalo, samozřejmě někdy sledujeme epizody více napinavé, někdy méně, ale to je tak snad v každé sérii stejné. Výborné výkony zde předvádí celý herecký ansábl a podle mého názoru byl tento seriál výborně zvládnut zejména na základě kolektivní práce, v níž všichni dobře táhli za jeden provaz, což na konečném výsledku bylo bezesporu vidět a znát. Nelze hodnotit jinak než stoporocentně. ()

ostravak30

Antonín Moskalyk zřejmě první republiku a období kolem ní dost miloval. Nejprve Panoptikum města pražského, pak Dobrodružství kriminalistiky a nakonec Četnické humoresky. A všechny seriály udělal výborně. Já si ale přeci jen jednu hvězdu ponechám. Protože není tak zcela pravdou, že by každý díl popisoval nějakou vědeckou disciplínu. Zpočátku to tak je, později se ale, i když se tak děje jen několikrát, objeví případ, který je prostě jen zajímavý a žádná vědecká disciplína v něm představena není, anebo ve druhém případě dojde k tomu, že uvedená metoda se již používá, i když třeba jen minimálně. Mě osobně pak vadilo, že případy nejdou chronologicky, ale to už je můj problém. Na seriálu se podílelo množství našich i zahraničních herců a lze jen ocenit, že tvůrci si dali záležet na kostýmech i exteriérech, takže Amerika mnohdy opravdu vypadá jako Amerika. Na druhé straně jsou jednotlivé děje některých epizod uspěchané, vše běží v tak rychlém sledu, včetně dialogů, že není snadné někdy udržet krok. Ovšem zase mají díly spád. I tak ale Dobrodružství kriminalistky, včetně velmi známé a typické úvodní znělky, patří k našim nejlepším seriálům. ()

mirkath1

Tenhle klenot jsem objevila až teď. Je super sledovat jak byli naši přední herci mladí a už tehdy hráli úžasně. ()