Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 13

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Mrkvič

Skvělý český! detektivní seriál. Z některých dílů ve svých třiceti i po dvaceti letech od shlédnutí stále čerpám poznatky a pravidla kriminalistiky. Když jsem nyní viděl díl, který jsem si nepamatoval, nemohl jsem ho nedokoukat. Ač v něm hráli moji nepříliš oblíbení herci, jeho obsazení dokonale sedlo. A na Ondru Havelku s otiskama atd nikdy určitě nezapomenu. ()

Helmutek

Výbornej detektivní cyklus, kterej ani s množstvím dílů neztrácí dech a nápady. Je to samozřejmě pojatý trochu jinak než ostatní krimi seriály (Dobrodružství kriminalistiky vychází ze skutečnejch událostí, který byly nějakym způsobem průlomový - metodikou, činem, motivem atd., přitom ale nepostupuje chronologicky ani se nedrží jedný oblasti, takže se střídá Evropa s Amerikou, 19. století s novodobejma případama atp.), ale takhle nějak bych si představoval úctyhodnýho a seriózního nástupce třeba Hříšnejch lidí města Pražskýho. Je to samozřejmě něco jinýho, v DK není oprti HLMP stálý herecký obsazení (tady je to co případ, to nový postavy) atd. atd., ale významen v rámci žánru nebo kvalitou natočení/obsazení mi to k sobě prostě jde. To množství lidí/herců, který se na tom podílelo nebo si tam zahrálo, je nic než úctyhodný - vyjmenovávat by se tu mohlo opravdu dlouho, pro mě nezapomenutelnej byl ale třeba hned Rösner v roli Vidocqua v prvním díle. Atmosféra dílů je taky výborná, skvělej prvek je i ten častej závěrečnej titulek dosvětlující to, co se v dílu řešilo... Výhradu mám akorát ke komparzním davovejm scénám (typu publikum u soudu, demostrace atd.) - to je často prostě tragédie a trapnost, a taky k místy moc přiznaný nebo návodný televizní hudbě (ta "televiznost" je v tom slyšet docela dost), byť je to dílo Karla Svobody. Za mě silný 4*. ()

Stegman

Nejlepší epizody (*****): 8 (Tým), 12 (Antropologie), 15 (Identifikační kresba), 16 (Paprsek), 18 (Poslední odvolání), 20 (Duplikát). ______ Kvalitativně vyrovnaný seriál, ostatně jen 2 epizody považuju za podprůměrné (**): 5 (Střela) a 21 (Padělek). Některým dílům nicméně ublížily špatné herecké výkony a dabing, některým zase "akčnost" či "dramatičnost" některých scén. Kdyby se jednou natočil výpravný remake, jsem přesvědčen, že by to byl celosvětový hit. ()

Endyis

Uvítal bych, kdyby konenčně vydali na DVD i opravdové seriálové špičky, tj. Vlak dětství a naděje a Dobrodružství krimialistiky ()

gjjm

Špičkový seriál, vrchol nejen naší seriálové produkce - to už se tu psalo. Zkusím být originální - přes nepřehlednost a zbytečnou dokumentárnost některých dílů (hlavně ke konci) vyniká skvělým scénářem, promyšleným výběrem příběhů (geniálním režisérem) i hlavně na seriál dokonalými hereckými výkony (v jednom z dílů je mimochodem životní role Miroslava Táborského). ()

Nihlathak

Nenormální. U nás je totiž normální něco jiného, a ne takovýto parádní seriál. Po překročení polovičky dílů sice úroveň klesá, pravda, ale ne nijak markantně. Pozoruhodný je každý případ a díl sám o sobě, zvlášť proto, že žádné dva nejsou (už díky neustálému posouvání v čase) stejné. ()

Triny

Výborné výborné výborné!! Já tleskám - nejenom, že se mi to hodí na přednáškách, ale těším se při každém dílu na další!! Víc takových!!:) ()

hanagi

Jako velká milovnice krimi v různých polohách jsem byla velmi potěšena tímto seriálem, který mapuje vývoj kriminalistiky a dopad nových poznatků vědy na vyřešení zločinů. Zajímavé případy, vycházející ze skutečnosti a skvělé obsazení i režie (opět smekám před panem Moskalykem). Výborně jsem se bavila a navíc se dozvěděla spoustu zajímavých věcí. ()

venison

S01-S04: Přiznám se, že jsem seriál Dobrodružství kriminalistiky, jako malá neviděla. Vysoké hodnocení i silné téma mne dopředu dostatečně silně navnadilo, ale očekávání bylo asi příliš vysoké. Téma, obsazení i nápad je bez debat naprosto bezkonkurenční. Nelíbil se mi divadelní herecký projev a prkenné dialogy. Asi umělecký záměr, ale i tak se mi na to nekoukalo hezky. Mohlo to být nadčasové, ale zub času se do seriálu bohužel pořádně zakousl. ()

PetrPan2

Srdeční záležitost a duch mého jinošství... tenhle seriál šikovně skloubil detektivku s historií. Slabší díly velmi dobře drží nad vodou výborní herci. ()

JohnSmith

Výborný seriál, který si udržoval kvalitu po všechny série. Osobně mám radši první dvě, ale ani ostatní nebyly vůbec špatné. ()

mandlova

Skvěle obsazený, nejlepší detektivní seriál české (ko)produkce. Škoda, že ke konci mu docházel dech, počáteční díly patří ke skvostům ()

homerr

Naprosto famózní český seriál, některé díly obzvlášt z úvodní série jsou skvostným počinem. K tomu výborná hudba - při úvodní písni mrazí v zádech. Nejlepší český seriál! ()

JKL

Skvělé! Moskalyk zazářil! Už znělka sama působí velice zajímavě (Karel Svoboda ji tenkrát spáchal na fungl novém synťáku od Kurzweill, po kterém toužil snad každý hudebník v Československu). ()

PollyJean

Výborný seriál. Skvěle napsáno, skvěle zahráno. Škoda jen, že to téma mě moc neoslovuje (nezvládám koukat ani na detektivky), ale to už je můj problém, že jo. Jo a taky parádně dramatická hudba. ()