Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 6

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

NinonL

Vynikající seriál odkrývající počátky a taje kriminalistické činnosti a vyšetřování podivných případů novými metodami. ()

Z0oMb3E

Veľmi vydarená koprodukcia. Seriál mapujúci vývoj a zdokonalovanie postupov pri objasňovaní zločinov a usvečovaní páchateľov. Celá plejáda vynikajúcich slovenských a českých hercov, realistické scenáre... to všetko robí seriál veľmi dobrým. Posledné diely síce vybočujú od kvality zo začiatkov, ale 4 a pol hviezdičky je adekvátnych. ()

blackrain

Nejlepší kriminální seriál, který nám tehdy Československá televize předvedla a je také velmi inteligentní. Představil nám kriminalistické metody, které se začali používat. V moderní formě se používají i dnes. ()

JitulkaN

Naprosto famozni serial! Precizní, profesionální zpracování, vymazlené do detailů... a ta hudba!!!...pecka. Někdejší koprodukce byly přínosné. ()

rt12

Důkaz o kvalitě seriálu tkví v tom, že se při každém opakování v TV opět ráda podívám. Jednotlivé díly jsou vyrovnané, jak kvalitou zpracování tak i jejich náměty. Pan Moskalyk prostě uměl. ()

Trevor

Jeden z najlepších českých seriálov, mapujúci históriu vývoja svetovej kriminalistiky ma v detstve fascinoval a inšpiroval aj k čítaniu kníh z tejto oblasti, rovnako ako príbuzných k výberu vhodných darčekov k Vianociam. Aj po opakovanom pozeraní s odstupom času mal stále svoje čaro a patrí k svetlejším bodom československej kinematogriafie. ()

radektejkal

Když jsem nedávno psal, že jsem se v 70. a 80. letech na televizi nedíval, tak to asi nebylo uplně pravda. Na seriál Dobrodružství kriminalistiky jsem se díval a dokonce s chutí. Herci se chovalii a vypadali uvolněně, někdy až rozpustile a celé to bylo vpravdě instruktivní, pro diváka podané spíš zábavnou formou. ()

lekr

Skvělý a snad nejlpší český krimiseriál. Zajímavá zápletka, plejáda českách hvězd, u kterých nevadí že se s větším odstupem objevují ti samí herci v jiných rolích v několika epizodách, a to vše pod taktovkou Antonína Moskalyka, nejlepšího českého režiséra, který si tímto seriálem postavil pomník. Každá epizoda se odehrává v jiné době a má skvělý spád a každá epizoda má jiné ladění ( v seriálu jsou epizody, které lze považovat za krimikomedii, ale i ty které zase vypadají jako drsný krmithriller pro otrlé). Mnohdy temnou a mrazivou atmosféru ještě doprovází skvělá a také tajemná hudba Karla Svobody! Mistrovské dílo!! ()

rakovnik

Výborný seriál o vývoji kriminalistických metod. Zaujme plno hereckých osobností a krásné reálie. V podstatě každý díl jako plnohodnotný (krátký) film. Jediné, co mi trošku vadí (v každém českém filmu či seriálu) jsou dabovaní herci - cizinci. ()