Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 8

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

J.Lajner

Československá klasika a rovněž vrchol tuzemské televizní tvorby. Revoluční vyšetřovací postupy, legendární zločinci a komplexní historie kriminalistiky, demonstrovaná na konkrétních případech. Od počátků daktyloskopie či balistiky až po rozlišování krevních skupin. Plejáda výborných herců, svižný spád a legendární hudební doprovod Karla Svobody. Co epizoda, to jeden konkrétní případ. PS: Díl s názvem "Krev", považuji za jeden z vrcholů seriálu. Mohlo mi být tak jedenáct let, když jsem tuto konkrétní část poprvé viděl a její temná, takřka hororová nálada, mi na dobrém spánku rozhodně nepřidala :-) ()

pfa

Velmi dobré, kvalitní a působivé příběhy o různých zločinech a nových metodách a zlepšování policejních postupů. Můj oblíbený seriál. [1O/1O] 1-Stopa, 2-Jed, 3-Bertillonáž, 4-Otisk, 5-Střela, 6-Krev, 7-Rekonstrukce, 8-Tým, 9-Písmo, 10-První detektivní sbor, 11-Modus operandi, 12-Antropologie, 13-Krevní skupina, 14-Mechanoskopie, 15-Identifikační kresba, 16-Paprsek, 17-Pinkertonova detektivní agentura, 18-Poslední odvolání, 19-Pes, 20-Duplikát, 21-Padělek, 22-Hon na rozhlasových vlnách, 23-Volavka, 24-portrét duše, 25-Vlas, 26-Neznámý. ()

Vercinix

Nedělní oběd se mi dodnes konzumuje hůře bez tohoto seriálu, který k němu prostě neodmyslitelně patří! Jeho hudebně perfektní znělka, vždy velmi poutavě zpracovaná historicky autentická kriminální zápletka, na jejímž konci stála nějaká kriminalistická metoda, jež prokázala svou platnost a užitečnost! Zápolení detektivů se zločinem a jejich nápadité a invenční přístupy k rozluštění tajemných záhad, které ovšem zdaleka neměly jednoduchou cestu ke svému uplatnění, to bylo co jsem hltal místo onoho oběda! Výborní herci, skvělé kostýmy a dobové kulisy, již jednou zmiňovaná geniální hudba a mnoho dalších plus, které srdužeje tento seriál pro jednou hlavičkou, byly, jsou a budou tím co mě nepřestane k Dorbrodružstvím kriminalistiky přitahovat!:) ()

giovanni3

Dle men jeden z našich nejlepších seriálů... člověk pozná dobu, kdy se psala historie kriminalistiky + pozná okolnosti vzniku tak zásadních věcí jako je Otisk prstů či rekonstrukce.. Prostě člověk se něco naučí na ěnco se rovzpomene a začne přemýšlet jak se dalo krásně kráct a zabíjet v době před těmito vynálezy... 5z5 ()

manonfire

Zdařilá pouť za vznikem kriminalistických disciplin a postupů upotřebených na povesměs zajímavých a dobře zinscenovaných zločinech. Nejlepší díly 1.Stopa, 5.Střela, 6.Krev, 8.Tým, 10.První detektivní sbor, 16.Paprsek, 18.Poslední odvolání. Nejhorším dílem byla Krevní skupina 13, pochopitelně ruského původu. Speciální bonus získává jednoznačně Heřmánkovská Mechanoskopie číslo 14, která je místy doslova kouzelná, vtipná, lidská. 80% ()

solskjaer

Parádní detektivka přesně podle mého gusta. Budoucím českým filmařům kriminálek bych tohle doporučil shlédnout minimálně dvakrát! ()

Maynard.

Wau, zlatý český ručičky... Už jako malej sem seděl jako přikovanej při znělce, která je svým způsobem tak děsivá, až je naprosto podmanivá, něco jako Cirkus Humbero. Je slyšet, že Svoboda byl prostě absolutní frajer! Včera sem viděl v tv jeden díl snad po 20 ti letech a uplně sem si hned vzpomněl jak to bude a jak se to vraždilo, zrovna to byla "rekonstrukce". Dnes ráno sem si pustil hned 1. - stopa a sem v tom až po uši... Občas si do sebe pošlu tuhle absolutní klasiku, která chvílema působí lehhce komediálně, ale převládá ponurá atmoška díky skvělý hudbě... ()

klúčik

Pán režisér Moskalyk natočil perfektný seriál. Samostatné diely sú napínavé a držia diváka v napätí. Škoda posledných dielov, ako by to vypadalo, že už nemajú o čom točiť. Ale aj tak ja som dal 100%. Môj najobľúbenejší diel je : Paprsek, a ešte Krev. ()

brooklyn73

Famozni prace tvurcu tohoto serialu, ktery byl velice profesionalne natocen.Celkovy dojem zustava o to vetsi ,ze pribehy nam predkladane se doopravdy staly a udaly.Nedovolim si vyzdvihnouti jeden dil nad ostatni.Jednotlivym dilum prospelo pokazde jine obsazeni ,cimz nam nevznikla jednotvarnost a okoukanost.I kdyz nekteri prevazne cesti herci se nam vesele objevuji v novych a novych rolich coz pri 26. dilech serialu mi pijde pochopitelne. Tento serial stavim kvuli svemu historickemu opodstatneni vyse nezli Radu Vacatka ze Ctyrky ci Cetnicke Humoresky s jejich patrackou. ()

velkyvezir

Seriálová klasika. Výborný nápad o zmapování původu kriminalistických postupů, co mne na tom seriálu vždy bavilo byla uzavřenost jednotlivých příběhů. ()

Benedygtus

Jeden z mala ceskych serialu ktery je opravdu kvalitni! nemam jedinou vitku! opravdu vyborne Kriminalky co jsou dnes by se mohli ucit a v podstate se i uci proto tam vzdy objevi neco co usvedci pachatele a potom se to pouziva stale az do dnesnich dob...alespon vecina! opravdu se mi tento serial hodne libi! ()

Finskej

Strhující dobrodružný a přitom poučný faktografický seriál solidní úrovně a nejvyšší třídy, minimálně ve vodách tuzemských. Moc takhle kvalitních počinů u nás věru nevzniklo. ()

xaver

Smekám před uměním Antonína Moskalyka, který natočil něco, co vejde do dějin kinematografie. V malých poměrech natočil seriál o historii kriminalistiky, na který se nezmohl ani Holywood. Ač jde seriál napříč doslova stoletími, dokázal v každém díle až neskutečně vykreslit dobovou atmosféru a těměř dokumentárně, ale přitom poutavě zrekonstruovat daný příběh. ()

Han22

Výborný český seriál, který zvládá to v čem jiné krimiseriály selhávají - věrohodnost, napínavost a zároveň přináší úžasný pohled do historie. Spolupráce s Německem je vidět zejména v prvních dílech, kdy jsou výprava a kostýmy opravdu velkolepé a není problém uvěřit, že se díl opravdu odehrává v renesanční Francii nebo na starém anglickém sídle. První díly přitom přínáší opravdu převratné metody a vynikající příběhy, skvělí herci byli v té době samozřejmostí. Bohužel ke konci už to skřípe, náměty, výprava i provedení posledních dílů silně pokulhávají a proto jen 4*. Kdybych měl vybrat nejlepší díly tak určitě Střela - staroanglická detektivka, Krev - psycho s úchylným vrahem dětí, Rekonstrukce - vanové vraždy s geniálním rekonstrukcí případu, Mechanoskopie - vtipný odlehčený díl o kasařích ze staré školy a Portrét duše - vyšetřování žhářství v Polsku v době nejtužší vlády komunismu se skvělým Vašutem. ()

CSSML

Kdysi jsem viděl sám první dvě série a nedávno jsme s manželkou dokoukali všechny čtyři série, u některých dílu jsme se bavili, jiné spíš přetrpěli. Všechny díly jsem zvlášť ohodnotil a okomentoval. Jsem rád, že toto dílo vzniklo, je to určitě nejlepší český detektivní seriál. ()