Reklama

Reklama

Zachraň mě

(seriál)
USA, (2004–2011), 67 h 49 min (Minutáž: 40–59 min)

Hrají:

Denis Leary, John Scurti, Daniel Sunjata, Steven Pasquale, Michael Lombardi, Andrea Roth, Callie Thorne, Jack McGee, James McCaffrey, Tatum O'Neal (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(93)

Po 11. septembri 2001 sa svet radikálne zmenil. Ako tento deň ovplyvnil životy hasičov zo 62. newyorskej požiarnej jednotky, ktorí vtedy prišli o mnohých kolegov a priateľov? Aké sú ich súkromné životy a osobné konflikty? Denis Leary ako hasič Tommy Gavin denne čelí stresom vyplývajúcim z jeho zamestnania, ale aj z rozpadu vzťahu s manželkou. Náčelník hasičského zboru Reilly má aj napriek svojej dobrej povesti vážny problém s hráčskou vášňou. Na mladého a príťažlivého Garrityho je lepšie sa len pozerať. Rivera je drzý portorický zvodca žien a poručík Shea je chlap, ktorý tajne píše poéziu, aby sa zbavil citového napätia. Nováčik Silletti musí na začiatku svojej hasičskej kariéry prejsť ešte potrebným zasvätením... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Pokud patříte stejně jako já mezi fans Denise Learyho, jen těžko si můžete nechat seriál Zachraň mě ujít, navíc by to byla opravdu velká škoda, protože právě tento projekt výborně dokazuje, že Leary neplatí jen za velmi dobrého komika a herce, ale rozhodně i neméně kvalitního autora, když vlastně s Peterem Tolanem k psaní scénáře ani nikoho dalšího nepustil.. Největší potíž jeho seriálového děcka tkví paradoxně právě v jeho poměrně zásadním kladu, totiž značně riskantním mixu seriózního dramatu s existencionalním podtextem a silně absurdní komedie s alfasameckým humorem, který se neštítí skutečně vůbec ničeho, což jednak spousta diváků bude jen těžko překousávat, navíc se zdá téměř jisté, že v tomto duchu prakticky seriál ani nelze z dlouhodobého hlediska udržet v tom správném poměru, když už se vlastně během čtvrté série oba tvůrci začínají jen topit v moři nesmírného absurdna.. ()

Reklama

Mort09 

všechny recenze uživatele

Další seriál, který nebyl v našich zabedněných končinách nikdy pořádně doceněn, přitom je to naprosto ultimátní jízda. Banda hasičů, jenž jsou tvrdí chlapi se spoustou předsudků a hromadou patologických problémů. Rozhodně to pravé, pro všechny milovníky černého humoru a gendervové nekorektnosti. 85% ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Není to tak vtipné jako The Job, ale zase to přidalo na vážnosti. Ve výsledku je to výborný počin, u kterého si po dojetí jednoho dílu musim okamžitě pustit další. Opět skvělé dialogy (obzvlášt o klácení bab), kdy máte pocit, jako byste sledovali reálný rozhovor. A skuteční herci v čele s geniálním Denisem Learym jako prvotřídním zevlem. Postupem času je to vážnější a vážnější, ale pořád často vyprsknu smíchy. Obzvlášt duo přihlouplých hasičů nemá chybu. Už dlouho mě takhle něco televizního nechytlo. Ani po třech sériích nenudí. -"He's retarded." -"Like Rainman retarded or Paris Hilton retarded?" ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10) ()

Galerie (134)

Zajímavosti (4)

  • Úvodní skladba v titulkách je „C'mon c'mon“ od kapely The Von Bondies. (Kárl)
  • Ve 12. díle se objevuje i hokejová legenda Bostonu Bruins Cam Neely. (Lembi4)
  • Dennis Leary (Tommy Gavin) měl ve skutečnosti opravdu bratrance hasiče, který zemřel při požáru v roce 1999. (Kárl)

Reklama

Reklama