Zachraň mě (TV seriál)

Rescue Me

Zachráň ma

Drama / Komedie

USA, 2004–2011, 67 h 49 min (Minutáž: 40–59 min)

Denis Leary, John Scurti, Daniel Sunjata, Steven Pasquale, Michael Lombardi, Andrea Roth, Callie Thorne, Jack McGee, James McCaffrey, Tatum O'Neal, Charles Durning, Olivia Crocicchia, Robert John Burke, Diane Farr, Jerry Adler, Milena Govich, Rosemarie DeWitt, Chris Bowers, Susan Misner, Deanne Bray, Jennifer Ferrin, Cam Neely, Phoebe Strole, Patricia Velasquez, Michael J. Fox, Josh Pais, Lee Tergesen, Alexie Gilmore, Bruce Altman, Robert Clohessy, Alexa Havins, Erik Jensen, Marjan Neshat, Becky O'Donohue, Jessie O´Donohue, Kristina Apgar, Bill Sorice, Maggie Siff, Richard Topol, Noelle Beck, Karina Lombard, Nicole Vicius, Tony Cox, M.D. Walton, Nitin Ganatra, Vincent Piazza, Al Brown, Ramon Rodriguez, Jill Latiano, James Badge Dale, Maura Tierney, Hassan Johnson, Kristina Klebe, David Call, Boris McGiver, Drew Beasley, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Idina Menzel, James Schram, George Aloi, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones, Elizabeth Mathis, Nicole LaLiberte, H. Jon Benjamin, Jon Prescott, Mireille Enos, Allison McAtee, Claire Byrne, Kinky Friedman, Arthur J. Nascarella, Kathleen Chalfant, Adam Ferrara, Cuyle Carvin, Amy Sedaris, Christina Jacquelyn Calph, Will Chase, Katie Lowes, Don McManus, Jamil Mena, Richard Bekins, John Cenatiempo, P.J. Morrison, Artie Lange, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Jessica Blank, Julie White, Holter Graham, Ashlie Atkinson, Kate Burton, John Speredakos, Lisamarie Costabile, Bryan Batt, Jaime Lee Kirchner, Chris Chalk, Lisann Valentin, Baron Vaughn, Jenna Gavigan, Rosemary Howard, Caitlin Norton, Annika Boras, Blaze Kelly Coyle, Joseph Sirola, Kimberly Magness, Kate Simses, Jordan Gelber, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Sharon Wilkins, Ed Moran, Nathalie Paulding, John Bianco, Alexander Flores, Madison McKinley, Larisa Polonsky, Joseph Murphy, Katie Maguire, Cody Horn, Jennifer Esposito, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Laine Rettmer, John Salley, Robert Funaro, Jessica Leccia, Marlyne Barrett, Robert C. Kirk, James Colby, Karl Kenzler, Jennifer Armour, Caitlin McHugh, Tarah DeSpain, Michael Zegen, Jay Klaitz, Tommy Nelson, Evan T. Reilly, Corey Sorenson, Rick Zahn, Brian d'Arcy James, Jennifer Kim, Donald Corren, David Alan Basche, Poorna Jagannathan, Rizwan Manji, Peter Maloney, Xosha Roquemore, Laith Nakli, Terry Serpico, André De Shields, Ilana Levine, D.K. Bowser, Samantha Bee, Mike Landry, Myk Watford, Abigail Kuklis, Chip Zien, Mark Mineart, Aria Ostrander, Gene Canfield, Cal Robertson, David Vadim, Chance Kelly, Joey Naber, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Keong Sim, Carmine Cangialosi, Angel Pai, Michelle Hurst, Kathryn Kates, Mike Houston, David Wenzel, Ramon Fernandez, Matt Walton, Ray Fonseca, Gerry Bamman, Judith Delgado, Ezra Knight, Marc Damon Johnson, Caprice Benedetti, Manny Perez, David Valcin, Joe Wissler, Johnathan Tchaikovsky, Cornell Womack, Ron McLarty, Stephen DeRosa, Wally Dunn, Ira Hawkins, Paulina Gerzon, Alison Bartlett, Lenny Venito, Dinarte de Freitas, Maddie Corman, Frank Anello, Sylvia Kauders, Jack O'Connell, Cynthia Harris, David Wohl, Mateo Gómez, Kerry Butler, John Frey, Mike Carlsen, Dean Winters, Natalie Distler, Trevor Heins, Siobhan Fallon Hogan, Neal Jones, Lenny Clarke, Nick Di Paolo, Paula Devicq, Zina Wilde, Dominic Marcus, Bernie McInerney, Arthur French, Postell Pringle, Brad Lee Wind, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Brian McNamara, Kaitlin Hopkins, Savannah Wise, Angela Pietropinto, Bradley White, Maryam Myika Day, Joe Parascand, Mackenzie Milone, Adam LeFevre, Paige Turco, Susan Sarandon, John Rothman, Lauren Potter, Lou Martini Jr., Marisa Tomei, Matt Mulhern, William Hill, Gina Hernandez, Peter Tolan, Desmond Harrington, Larenz Tate, Gina Gershon, Sarah Jackson, Michael Nathanson, Peter Gallagher, Deanna Russo, Patrick Heusinger, Betsy Aidem, Nick Gregory, Stephanie March, Mark Zeisler, Brianne Berkson, Kevin Chapman, Tawny Cypress, Mickey Mantle (a.z.), Joel de la Fuente, Chris LaPanta, Tate Ellington, Otoja Abit, April L. Hernandez, Storm Garner, Malachy Cleary, Frank Lisi, Jimmy Palumbo, Victoria Barabas, Franklin Ojeda Smith, Lisa Barnes, Tuffy Questell, Brian Donahue, Tara Westwood, Berto Colon, Daniel Yelsky, Albert Jones, Victor Cruz, Ana Kayne, Anthony Mangano, Bridget Moloney, David Pittu, Mackenzie Connolly, Melissa Strong, Kaipo Schwab, James Biberi, Louis Carbonneau, Liza Colón-Zayas

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím.(20.6.2015)

Není to tak vtipné jako The Job, ale zase to přidalo na vážnosti. Ve výsledku je to výborný počin, u kterého si po dojetí jednoho dílu musim okamžitě pustit další. Opět skvělé dialogy (obzvlášt o klácení bab), kdy máte pocit, jako byste sledovali reálný rozhovor. A skuteční herci v čele s geniálním Denisem Learym jako prvotřídním zevlem. Postupem času je to vážnější a vážnější, ale pořád často vyprsknu smíchy. Obzvlášt duo přihlouplých hasičů nemá chybu. Už dlouho mě takhle něco televizního nechytlo. Ani po třech sériích nenudí. -"He's retarded." -"Like Rainman retarded or Paris Hilton retarded?"(9.8.2009)

• Wormboy

Ked som videl pilotny diel serialu, bol som celkom nadseny (to u mna vysvetluje aj vysoke hodnotenia ostatnych uzivatelov, zrejme hodnotili po prvych dvoch dieloch). Drama efektne sklbena s ciernociernym humorom a poziarnickym cynizmom nie je zly napad. Dalsie casti vsak sklzavali viac k sexistickym zvastom, pseodramatickym vystupom a cim dalej tym viac nevierohodnej profilacii charakterov postav.U telenovely by som to prepacil, nie vsak u ako tak ambiciozneho serialu a v dobe, ked mame serialy ako Lost, Cold Case, Prison Break a pod. 1,5/5*(21.11.2006)

Sexistické, machistické, homofobní atd, atp? Ano! A konečně, proč ne? Přečtěte si Denise Learyho knihu No Cure for Cancer, podívejte se na předchozí sérii The Job, ale pořád budete tak na 40% tohoto seriálu. Všem začátečníkům ovšem doporučuji první dvě série - jó, mrkněte a uvidíte, na čem jste.(A potom se rozhodněte)(14.12.2006)

Další seriál, který nebyl v našich zabedněných končinách nikdy pořádně doceněn, přitom je to naprosto ultimátní jízda. Banda hasičů, jenž jsou tvrdí chlapi se spoustou předsudků a hromadou patologických problémů. Rozhodně to pravé, pro všechny milovníky černého humoru a gendervové nekorektnosti. 85%(28.6.2012)

• - Úvodní skladba v titulkách je „C'mon c'mon“ od kapely The Von Bondies. (Kárl)

• - Ve 12. díle se objevuje i hokejová legenda Bostonu Bruins Cam Neely. (Lembi4)

• - Dennis Leary (Tommy Gavin) měl ve skutečnosti opravdu bratrance hasiče, který zemřel při požáru v roce 1999. (Kárl)