Zachraň mě (TV seriál)

Rescue Me

Zachráň ma

Drama / Komedie

USA, 2004 - 2011, 67 h 49 min (Minutáž: 40–59 min)

Denis Leary, John Scurti, Daniel Sunjata, Steven Pasquale, Michael Lombardi, Andrea Roth, Callie Thorne, Jack McGee, James McCaffrey, Tatum O'Neal, Charles Durning, Olivia Crocicchia, Robert John Burke, Diane Farr, Jerry Adler, Milena Govich, Rosemarie DeWitt, Chris Bowers, Susan Misner, Deanne Bray, Jennifer Ferrin, Cam Neely, Phoebe Strole, Patricia Velasquez, Michael J. Fox, Josh Pais, Lee Tergesen, Alexie Gilmore, Bruce Altman, Robert Clohessy, Alexa Havins, Erik Jensen, Marjan Neshat, Becky O'Donohue, Jessie O´Donohue, Kristina Apgar, Bill Sorice, Maggie Siff, Richard Topol, Noelle Beck, Karina Lombard, Nicole Vicius, Tony Cox, M.D. Walton, Nitin Ganatra, Vincent Piazza, Al Brown, Ramon Rodriguez, Jill Latiano, James Badge Dale, Maura Tierney, Hassan Johnson, Kristina Klebe, David Call, Boris McGiver, Drew Beasley, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Idina Menzel, James Schram, George Aloi, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones, Elizabeth Mathis, Nicole LaLiberte, H. Jon Benjamin, Jon Prescott, Mireille Enos, Allison McAtee, Claire Byrne, Kinky Friedman, Arthur J. Nascarella, Kathleen Chalfant, Adam Ferrara, Cuyle Carvin, Amy Sedaris, Christina Jacquelyn Calph, Will Chase, Katie Lowes, Don McManus, Jamil Mena, Richard Bekins, John Cenatiempo, P.J. Morrison, Artie Lange, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Jessica Blank, Julie White, Holter Graham, Ashlie Atkinson, Kate Burton, John Speredakos, Lisamarie Costabile, Bryan Batt, Jaime Lee Kirchner, Chris Chalk, Lisann Valentin, Baron Vaughn, Jenna Gavigan, Rosemary Howard, Caitlin Norton, Annika Boras, Blaze Kelly Coyle, Joseph Sirola, Kimberly Magness, Kate Simses, Jordan Gelber, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Sharon Wilkins, Ed Moran, Nathalie Paulding, John Bianco, Alexander Flores, Madison McKinley, Larisa Polonsky, Joseph Murphy, Katie Maguire, Cody Horn, Jennifer Esposito, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Laine Rettmer, John Salley, Robert Funaro, Jessica Leccia, Marlyne Barrett, Robert C. Kirk, James Colby, Karl Kenzler, Jennifer Armour, Caitlin McHugh, Tarah DeSpain, Michael Zegen, Jay Klaitz, Tommy Nelson, Evan T. Reilly, Corey Sorenson, Rick Zahn, Brian d'Arcy James, Jennifer Kim, Donald Corren, David Alan Basche, Poorna Jagannathan, Rizwan Manji, Peter Maloney, Xosha Roquemore, Laith Nakli, Terry Serpico, André De Shields, Ilana Levine, D.K. Bowser, Samantha Bee, Mike Landry, Myk Watford, Abigail Kuklis, Chip Zien, Mark Mineart, Aria Ostrander, Gene Canfield, Cal Robertson, David Vadim, Chance Kelly, Joey Naber, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Keong Sim, Carmine Cangialosi, Angel Pai, Michelle Hurst, Kathryn Kates, Mike Houston, David Wenzel, Ramon Fernandez, Matt Walton, Ray Fonseca, Gerry Bamman, Judith Delgado, Ezra Knight, Marc Damon Johnson, Caprice Benedetti, Manny Perez, David Valcin, Joe Wissler, Johnathan Tchaikovsky, Cornell Womack, Ron McLarty, Stephen DeRosa, Wally Dunn, Ira Hawkins, Paulina Gerzon, Alison Bartlett, Lenny Venito, Dinarte de Freitas, Maddie Corman, Frank Anello, Sylvia Kauders, Jack O'Connell, Cynthia Harris, David Wohl, Mateo Gómez, Kerry Butler, John Frey, Mike Carlsen, Dean Winters, Natalie Distler, Trevor Heins, Siobhan Fallon Hogan, Neal Jones, Lenny Clarke, Nick Di Paolo, Paula Devicq, Zina Wilde, Dominic Marcus, Bernie McInerney, Arthur French, Postell Pringle, Brad Lee Wind, Wayne Scott Miller, Reathel Bean, Brian McNamara, Kaitlin Hopkins, Savannah Wise, Angela Pietropinto, Bradley White, Maryam Myika Day, Joe Parascand, Mackenzie Milone, Adam LeFevre, Paige Turco, Susan Sarandon, John Rothman, Lauren Potter, Lou Martini Jr., Marisa Tomei, Matt Mulhern, William Hill, Gina Hernandez, Peter Tolan, Desmond Harrington, Larenz Tate, Gina Gershon, Sarah Jackson, Michael Nathanson, Peter Gallagher, Deanna Russo, Patrick Heusinger, Betsy Aidem, Nick Gregory, Stephanie March, Mark Zeisler, Brianne Berkson, Kevin Chapman, Tawny Cypress, Mickey Mantle (a.z.), Joel de la Fuente, Chris LaPanta, Tate Ellington, Otoja Abit, April L. Hernandez

"Nejsme nic, vzešli jsme ze špíny a tam se taky vrátíme!" Jeden z nejlepších seriálů... a málokdo ho asi sledoval. O žalu, alkoholu, hrdinství, pravdě i lžích, rodině a přátelství, ale také spoustě obyčejných i neobyčejných situací, kterými proplouvá parta hasičů a jejich blízkých. A především o skvělé režii a scénáři, který bez ostychu skáče z bláznivého humoru do silných emotivních zážitků a perfektním hereckém podání všech protagonistů (včetně kvalitního dabingu). Denis Leary stvořil seriál, který se točí především okolo psychiky hasiče, co prošel peklem 11. září, seriál, kde nevíte, co můžete příště očekávat, kde se jednu chvíli válíte na zemi nemoci smíchem popadnout dech a za pár minut zatlačujete slzu po tragické události. Ano, tenhle seriál je nahoru-dolů, co prožijí hlavní hrdinové během pár měsíců či let, vystačí ostatní populaci na několik generací :-) Ale nejdůležitější je překonat své noční můry a jít dál...(2.12.2015)

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím.(20.6.2015)

Na začiatku to malo svoje čaro a fajn humor.No s pribúdajúcimi dielmi išla bohužiaľ kvalita dole a to dosť podstatne.Tie alkoholové excesy ,takmer už u všetkých postáv mi išli teda fakt na nervi.Tommy Gevin mal ku koncu už ego väčšie ako celý jeho hasický okrsok a to je bohužiaľ fakt na škodu všetkých ostatných postáv a celého serialu.(4.5.2013)

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10)(22.11.2006)

Pokud patříte stejně jako já mezi fans Denise Learyho, jen těžko si můžete nechat seriál Zachraň mě ujít, navíc by to byla opravdu velká škoda, protože právě tento projekt výborně dokazuje, že Leary neplatí jen za velmi dobrého komika a herce, ale rozhodně i neméně kvalitního autora, když vlastně s Peterem Tolanem k psaní scénáře ani nikoho dalšího nepustil.. Největší potíž jeho seriálového děcka tkví paradoxně právě v jeho poměrně zásadním kladu, totiž značně riskantním mixu seriózního dramatu s existencionalním podtextem a silně absurdní komedie s alfasameckým humorem, který se neštítí skutečně vůbec ničeho, což jednak spousta diváků bude jen těžko překousávat, navíc se zdá téměř jisté, že v tomto duchu prakticky seriál ani nelze z dlouhodobého hlediska udržet v tom správném poměru, když už se vlastně během čtvrté série oba tvůrci začínají jen topit v moři nesmírného absurdna..(30.10.2015)

• - Úvodní skladba v titulkách je „C'mon c'mon“ od kapely The Von Bondies. (Kárl)

• - Ve 12. díle se objevuje i hokejová legenda Bostonu Bruins Cam Neely. (Lembi4)

• - Dennis Leary (Tommy Gavin) měl ve skutečnosti opravdu bratrance hasiče, který zemřel při požáru v roce 1999. (Kárl)