Zachraň mě (TV seriál)

Rescue Me

Zachráň ma

Drama / Komedie

USA, 2004, 93x45 min

Denis Leary, Daniel Sunjata, Michael Lombardi, Steven Pasquale, John Scurti, Andrea Roth, Callie Thorne, James McCaffrey, Jack McGee, Tatum O'Neal, Charles Durning, Jerry Adler, Diane Farr, Milena Govich, Rosemarie DeWitt, Chris Bowers, Susan Misner, Deanne Bray, Jennifer Ferrin, Olivia Crocicchia, Cam Neely, Phoebe Strole, Patricia Velasquez, Michael J. Fox, Josh Pais, Lee Tergesen, Alexie Gilmore, Bruce Altman, Robert Clohessy, Alexa Havins, Erik Jensen, Marjan Neshat, Becky O'Donohue, Jessie O´Donohue, Kristina Apgar, Bill Sorice, Maggie Siff, Richard Topol, Noelle Beck, Karina Lombard, Nicole Vicius, Tony Cox, M.D. Walton, Nitin Ganatra, Vincent Piazza, Al Brown, Ramon Rodriguez, Jill Latiano, James Badge Dale, Maura Tierney, Hassan Johnson, Kristina Klebe, David Call, Boris McGiver, Drew Beasley, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Idina Menzel, James Schram, George Aloi, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones, Elizabeth Mathis, Nicole LaLiberte, H. Jon Benjamin, Jon Prescott, Mireille Enos, Allison McAtee, Claire Byrne, Kinky Friedman, Arthur J. Nascarella, Kathleen Chalfant, Adam Ferrara, Cuyle Carvin, Amy Sedaris, Christina Jacquelyn Calph, Will Chase, Katie Lowes, Don McManus, Jamil Mena, Richard Bekins, John Cenatiempo, Robert John Burke, P.J. Morrison, Artie Lange, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Jessica Blank, Julie White, Holter Graham, Ashlie Atkinson, Kate Burton, John Speredakos, Lisamarie Costabile, Bryan Batt, Jamie Lee Kirchner, Chris Chalk, Lisann Valentin, Baron Vaughn, Jenna Gavigan, Rosemary Howard, Caitlin Norton, Annika Boras, Blaze Kelly Coyle, Joseph Sirola, Kimberly Magness, Kate Simses, Jordan Gelber, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Sharon Wilkins, Ed Moran, Nathalie Paulding, John Bianco, Alexander Flores, Madison McKinley, Larisa Polonsky, Joseph Murphy, Katie Maguire, Cody Horn, Jennifer Esposito, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Laine Rettmer, John Salley, Robert Funaro, Jessica Leccia, Marlyne Barrett, Robert C. Kirk, James Colby, Karl Kenzler, Jennifer Armour, Caitlin McHugh, Tarah DeSpain, Michael Zegen, Jay Klaitz, Tommy Nelson, Evan T. Reilly, Corey Sorenson, Rick Zahn, Brian D’Arcy James, Jennifer Kim, Donald Corren, David Alan Basche, Poorna Jagannathan, Rizwan Manji, Peter Maloney, Xosha Roquemore, Laith Nakli, Terry Serpico, André De Shields, Ilana Levine, D.K. Bowser, Samantha Bee, Mike Landry, Myk Watford, Abigail Kuklis, Chip Zien, Mark Mineart, Aria Ostrander, Gene Canfield, Cal Robertson, David Vadim, Chance Kelly, Joey Naber, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Keong Sim, Carmine Cangialosi, Angel Pai, Michelle Hurst, Kathryn Kates, Mike Houston, David Wenzel, Ramon Fernandez, Matt Walton, Ray Fonseca, Gerry Bamman, Judith Delgado, Ezra Knight, Marc Damon Johnson, Caprice Benedetti, Manny Perez, David Valcin, Joe Wissler, Johnathan Tchaikovsky, Cornell Womack, Ron McLarty, Stephen DeRosa, Wally Dunn, Ira Hawkins, Paulina Gerzon, Alison Bartlett, Lenny Venito, Dinarte de Freitas, Maddie Corman

Mě přijde Rescue me trochu jako Twilight pro muže. Vážně. Když se nad tím zamyslíte Twilight je v podstatě taková pohádka pro ženy o tom, že tam venku na ně čeká opravdu drsný, ale při tom (doslova) zářizí rytíř na bílém koni, který z nich udělá královnu. Celé je to nereálné, ale jak vidno ženy po tom letí. Rescue me nám ukazuje podobnou paralelu, která se ale liší v tom, že chlap si nepřeje být spjatý s hrdinou, on jím chce prostě být sám. Stejně jako Twilight na ty ženské, se RM zaměřuje podle mě docela přesně na chlapské touhy. Povolání hasiče je zde zobrazeno jako povolání jen těch nejlepších a nejodvážnějších, kde zachraňování lidí, jejichž život visí jen na vlásku je na denním pořádku, jako místo kde vznikají přátelství silnější než rodinná pouta nebo také jako povolání díky kterému se v podstatě okamžitě stáváte megamagnetem na ženský. Navíc je zde hezky poskládaná skvělá skupina hlavních hrdinů, kde se každý alespoň v jednom najde (bad boy ožrala co ho ostatní nechápou, tlusťoch s dobrým srdcem, neodolatelný Casanova, atd...). I když na tom všem bude trochu pravdy, takhle vyhnané do extrému je to ale zase hlavně pohádka, přesně zaměřená na určitý druh cílového publika a nutno dodat, že podle mě velice dobře. Proto si říkám, že bych asi neměl Twilight hodnotit tak negativně, přeci jen už sám nemůžu být dál od cílového publika filmu. Uvidíme, možná se o tom zmíním v komentáři. RM ale hodnotím tak jak hodnotím, protože se do mě prostě trefilo a i když asi trochu jako Sons of Anarchy přikrášlují život v motorkářském gangu, Rescue me přikrášluje život New Yorského hasiče, dělá to ale tak dobře, že bych hned přemýšlel o změně povolání.(13.2.2014)

• Wormboy

Ked som videl pilotny diel serialu, bol som celkom nadseny (to u mna vysvetluje aj vysoke hodnotenia ostatnych uzivatelov, zrejme hodnotili po prvych dvoch dieloch). Drama efektne sklbena s ciernociernym humorom a poziarnickym cynizmom nie je zly napad. Dalsie casti vsak sklzavali viac k sexistickym zvastom, pseodramatickym vystupom a cim dalej tym viac nevierohodnej profilacii charakterov postav.U telenovely by som to prepacil, nie vsak u ako tak ambiciozneho serialu a v dobe, ked mame serialy ako Lost, Cold Case, Prison Break a pod. 1,5/5*(21.11.2006)

Pokud patříte stejně jako já mezi fans Denise Learyho, jen těžko si můžete nechat seriál Zachraň mě ujít, navíc by to byla opravdu velká škoda, protože právě tento projekt výborně dokazuje, že Leary neplatí jen za velmi dobrého komika a herce, ale rozhodně i neméně kvalitního autora, když vlastně s Peterem Tolanem k psaní scénáře ani nikoho dalšího nepustil.. Největší potíž jeho seriálového děcka tkví paradoxně právě v jeho poměrně zásadním kladu, totiž značně riskantním mixu seriózního dramatu s existencionalním podtextem a silně absurdní komedie s alfasameckým humorem, který se neštítí skutečně vůbec ničeho, což jednak spousta diváků bude jen těžko překousávat, navíc se zdá téměř jisté, že v tomto duchu prakticky seriál ani nelze z dlouhodobého hlediska udržet v tom správném poměru, když už se vlastně během čtvrté série oba tvůrci začínají jen topit v moři nesmírného absurdna..(30.10.2015)

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím.(20.6.2015)

Seriál postavený na ruční kameře, skvělých hereckých výkonech a vynikajícím ztvárnění atmosféry New Yorku + velmi dobrá hudba. Příběhy jednotlivých dílů, charaktery jednotlivých postav a dialogy (resp. hlášky) jsou tak precizně napsané, že máte pocit, že koukáte na nějaký dokument o amerických hasičích.(25.2.2008)

• - Úvodní skladba v titulkách je „C'mon c'mon“ od kapely The Von Bondies. (Kárl)

• - Ve 12. díle se objevuje i hokejová legenda Bostonu Bruins Cam Neely. (Lembi4)

• - Dennis Leary (Tommy Gavin) měl ve skutečnosti opravdu bratrance hasiče, který zemřel při požáru v roce 1999. (Kárl)