Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

swamp

Začátek série mi přišel výborný, skvělé vtípky - i takové, kterým normální smrtelník (tj. nerozumějící fyzice) neporozumí - poté pár dílů drobný úpadek, ale v druhé polovině a následně i další sérii opět čupr. Leonard klasický hlavní klaďas, Penny klasická krásná ženská, po které jede klaďas, Sheldon svině, která kudy chodí, seje zlo, Wolowitz židovský svůdce žen a Koothrappali když už promluví, tak to stojí za to. :P Jsem zkrátka fyzik s duší romantika.. :) ()

Dalda

Po první sérii zřejmě došly nápady, takže vše od 2. série výše působí jako bolestná a nucená ubohost. ()

Geralt z Rivie

Fenomenální seriál. Super hlášky. Skvělé popichování nemám slov. Ať žije Raj Koothrappali :D Leonard: Zkusíme s nějakou z nich promluvit? Howard: Ne. Noc je na něco takového ještě příliš mladá. Nejdřív počkáme, až právníci a sportovci oslabí stádo, a pak se vrhneme na slabé, staré a nemocné. Best hláška :D --- Nejoblíbenější postava: Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyar) ()

predators

Vzhledem k tomu, že jde o velmi specifický humor, který se zde prezentuje, bude i mé hodnocení hodně specifické! Spočátku jsem se všem těm fórkům fakt zasmál, jenže s přibývajícím časem je nám servírováno stále jen a to samé. Taky si myslím, že se předpokládá jistá znalost některých výrazů, ikdyž ty jsou sami o sobě vtipné, ale je jich prostě mnoho a některé Sheldonovy výroky přeletíte a zapomenete. Ostatně, jako většinu hlášek. Na druhou stranu to není ten seriál, u kterého bych se jedinou chvíli nudil. Postavy a jejich charaktery jsou vynikající a každý si najde toho "svého", ale stále tu mám svého favorita, Přátele, kteří mi k srdci přirostli mnohem více. Takže velká škoda, příčí se mi to, ale výš jít nemůžu... 60% ()

Zodd

Kdysi můj nejoblíbenější seriál vedle Foxových satirických animáků, Pepperidge Farm remembers když měl seriál ten drzý humor, který mohl někomu propláchnout střeva, ale v jádru vlastně nikoho nesrážel. Chuck Lorre uměl ten cynický humor, niche témata transformovat v mainstream masový úspěch. Ovšem na sklonku 00/10s, kdy se Hollywood radikálně mění, mu vlastně dojde, že se stydí za svůj starý styl. Rozšíření hlavního castu o dvě ženské postavy sice postupně vynalézavě dává prostor pro rozvinutí a hlavně dospívání známých postav, ale roste počet samoúčelných stereotypů a po humorné stránce se seriál sice nestává zrovna hyperkorektním, ale přesto velice velice přízemním. Jakási mutace teenagerovských dramat a popř. sitcomů 80/90s pro střední věk, přesto si beroucí mnoho z Přátel (výrazně více otrocky než HIMYM) a kde bych bez laughtracku potřeboval příručku, kdy se vlastně zasmát. Dokonalý příklad “jumping the shark”, pokud ne tohle, tak už nevím co. A to fyzikální vtipy, kterých byl původně celý seriál, byly kontrolovány odborníky. Nemyslím si, že jsem někdy měl podrobný přehled o zdejších popkulturních odkazech, ale ať už přímé či jejich “zesměšňování” bylo srozumitelné a velmi vzipné. Ale ty stejně jako už jsou taky prehistorie, vychází z toho jen nepříjemné zjištění, že to není, čemu se diváci opravdu smáli. Seriál se vždy snažil bourat předsudky přes drzé narážky, což dělal brilantně s určenými hranicemi do příchodu více ženských postav, ale po jejich debutu doprovázeným výraznou a zcela zbytečnou infantilizací původních postav a jejich backgroundů z toho suma sumárum vyznívá, že tomu doopravdy nevěří. Sem tam nějaká svatba a následné manželství to má omluvit, ale zdá se mi to málo, vzhledem k tomu jaká syntetičnost tomu dlouho předcházela a vlastně i s tím pokračuje. Takže čtvrtá vlastně ze silné nostalgie, protože existuje prvních pár sérií. Prostě jinak to nemám srdce udělat. ()

cukorek

Po dlhej šnúre telenoviel a romantických príbehov sa objavil na našich obrazovkách seriál Teória veľkého tresku a tak som mu dal šancu. Vôbec som netušil, že vzbudí vo mne "závislosť" a teraz sa teším na každú novú časť. Samozrejme nie je to úplné dokonalé, ale moju pochvalu si to určite zaslúži. Čo ma teda tak teší? Teší ma, každé slovné K.O. zasadené egoistickému a "dokonalému" Sheldonovi. V skutočnosti by som sa s takým človekom nemal o čom baviť a za jeho povýšenosť by som ho určite odstrelil. Celé to zaváňa nefalšovaným a jednoduchým humorom, ktorý akoby bol skopírovaný z reality takýchto mladých ľudí. Tvorcovia si dali naozaj záležať na výbere postavách, vrátené kostýmov a tak svojím výzorom výborne dopĺňajú hrané scény. Tiež sa mi páči odzrkadlenie výhry nadradenosti prírody, ktorej velí mužská chuť po intímnom styku so ženou nad vedeckým bádaním v útrobách fyziky a nekonečného vesmíru. Najobľúbenejšia postava nie len kvôli sympatiám, ale aj kvôli hereckému výkonu ja samozrejme Penny (Kaley Cuoco). 80% ()

Yoshitsune

Tak jo všechny série sem dal a mohu to s čistým svědomím ohodnotit. Je tedy fakt, že ve své době to byl fakt velký hit a nabízelo to, co bylo v té době aktuální. A minimálně první tři série, sou výborné, ale od čtvrté, co do seriálu vstoupili nové postavy , se seriál začal odchylovat od svého žánrového zařazení. Nemluvě o tom, že některé postavy, se výrazně změnili a to hlavně povahově a postupně přicházeli o svoje kouzlo. A z vtipů a různých vtipných narážek, se postupně stali jenom urážky a nadávky, které nebyli vtipné, ale spíše zraňovali. Ale tak jako tak, na celém seriálu je zajímavý fakt, že Penny a Sheldon, po celou dobu tvoří nerozlučné dynamické duo a vztah mezi nimi, je jediná věc, která mě u seriálu držela až do konce. Kdyby se seriál točil, jenom okolo téhle dvojice, tak by to bylo určitě lepší a nebál bych se s hodnocením jít výš. Za zmínku určitě stojí epizodní postavy a herci/vědci, kteří hrají sami sebe. ()

Bachy

Můj problém je, že nejsem zrovna sitcomový divák. Problém seriálu je, že jeho kvalita klesá a ke konci už se konečně dočkáme i pomyslného dna při prdících vtipech. Ovšem hodnotí se mi velmi těžko, protože ačkoliv jsem poslední díly projížděl absolutně bez úsměvu, tak Big Bang háže životní moudra rychlostí tenisového trenažéru a všechna tato moudra se zatraceně rychle vžijí. V 10kové stupnici bych měl jasno 7/10ti. Na csfd opět rozhazuji ruce. ()

klerik

Nechcem uraziť IT CROWD ale títo týpci majú ku mne bližšie. A samozrejme majú viac vyšperkované dialógy, čo sa týka humoru. Samozrejme, bavím sa viac aj preto, že nemajú problém hovotiť o mojich obľúbených seriáloch - BSG a Dr. House :-) PRIATELIA dostali skvelú konkurenciu, ktorá musí oslovit všetkých, ktorí sú "iní" ako ostatní... ()

Chrustyn

Málokdy se mi stává abych přehodnotil své dojmy z nějakého filmu nebo seriálu ale v tomto případě nemohu jinak. Po první sérii jsem nebyl z té podivné intelektuální dvojky, jejich energické sexy sousedky a dvou podivných přátelích moc nadšený ale během té druhé jsem se tak neuvěřitelně bavil, že jsem se stále těšil na další a další díl tohoto zábavného a nápaditého sitcomu. Nevím jestli to bylo tím, že jsem druhou sérii viděl v originále nebo prostě tím, že byla o tolik lepší ale hodnocení zvedám o stupeň výše. ()

Lenny.M

The Big Bang Theory je přesně ten typ seriálu, u kterého se nedají hodnotit jednotlivé série, protože jsou všechny vlastně na jedno brdo. Já jsem si pár let počkala až vyjde pár řad, protože vím jaké to je netrpělivě očekávat každý nový díl, a udělala jsem dobře. Po týdnu nonstop sledování musím přiznat, že moje první dojmy byly naprosto chybné a je to úžasný seriál. Na živo bych sice polovinu obsazení musela zabít, ale sledovat ty chudáky terorizované Sheldonem je úžasné :D edit: od 7. série humor rychle klesá, 8 série absolutní nuda. ()

MiiRA

Nejzábavnější seriál a zároveň můj nejoblíbenější sitcom. Každá postava má své kouzlo. Vždy se těším na každý další nový díl, co provede Sheldon :-D Leonard, Penny a spol.! 5* ()

korbitch22

Jim Parsons je sice v originále nepřekonatelný, k sitcomu ale potřebuju českej dabing a tak jsem po pár dílech na zteč sériemi v českém znění začal sledovat Teorii od první série, hlavně díky dílu Absence lepících kachen, který mě definitvně přesvědčil. Zatim mám za sebou půlku první série a teprve začínám objevovat důvody toho, proč je Big Bang druhým nejoblíbenějším seriálem ČSFD, uznávám že některé hlody mají drtivou sílu a nutí diváka prskat smíchem ,ale pořád je to jen zábasvný sitcom, který nemá hloubku a srdce HIMYM. uvidíme dále.... 24.9. 2012 jsem v půlce druhý série a u devátýho dílu jsem si překousnul jazyk :D zvedám o 1*. a uvidíme dále :) Po třech neuvěřitelných sériích tvrdý pád k zemi, hysterické záchvaty smíchu nahradilo lehké pousmání a vtipné a zběsilé kreace scénáristická kreč a nuda. Škoda. Teorie aspirovala na sitcom století, ale celá 4tá série je úplně nulová.Uvidim co v pátý a 6tou dám jen když mě pátá zaujme. 1.série : 90% 2.série : 100% 3.série : 100% 4.série : 45% :/ 5.série : 75% 6.série : zatím po 2 dílech 90%. do prdele s Amy! ()

FTP

Humor je neskutečná zbraň a scénáristé střílí opravdu ostrými. Každá postava zde má své zvláštní kouzlo. Přeš počáteční odpor k Howardu Wolowitzovi se stal ještě s Leonardem mým nejoblíbenějším. "Jejich" smysl pro humor mě nikdy nepřestane bavit. ()

Yardak

Máme tu rovnici - co se stane, když se setká jedna pěkná holka se čtyřmi vědci? = Proběhně opravdu velký komediální třesk :-)). Bonus: Vtípky a hlášky na Star Trek jsou prostě perfektní. Kámen, nůžky, papír, ještěr a Spock!:D ()

heyda

První díly poměrně těžce uchopitelné, ale pokud se prokoušete první sérií, tak pak už si užijete parádní sitcom s ujetými chytrolíny a krásnou Penny. Víc řečí je zbytečných. Díky stabilně vysoké kvalitě upravuji na maximum! :-))) ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění