Božská mrcha

USA, (2007–2010), 33 h 10 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Nancy Miller

Holly Hunter, Leon Rippy, Kenny Johnson, Bailey Chase, Laura San Giacomo, Gregory Cruz, Lorraine Toussaint, Dylan Minnette, Bokeem Woodbine, Mark L. Taylor (více)

Série(3) / Epizody(46)

Policistka Grace vede nevázaný život a s nikým se nemazlí. Jednoho dne jí Bůh sešle strážného anděla a dá jí poslední šanci, aby se svým životem něco udělala… (oficiální text distributora)

Bozvav

Škoda tak prorhaného potenciálu. Mohlo to mit grády, vtip i akci. a místo toho plno blbých keců, napětí asi tolik ja při bingu s babičkou a akce míň než v nedělní škole. Nuda prud. Za ne jedna umrněná blikající chudinka. ()

Cortesz

Sice moje hodnocení nebude objektivní, protože zatím jsem měl možnost vidět jen dvě části, ale abych se přiznal tak už to dál sledovat nehodlám. Podle upoutávek a slibného námětu jsem čekal úplně něco jiného, ale to co se mi dostává mě zkrátka nebaví. Seriál sice má slušně hrající Holly Hunter, která to zvedá hodně vysoko, jinak ostatní herecké obsazení je takové šedivé nijaké. Zdá se mi, že seriál nevyužil daný potenciál, který v sobě měl. ()

RobbieM@N

Hodně slabé, nejhorší je když už v prvním díle se seriál snaží vyvolat pocity pochopení a lítosti směrem k hlavnímu hrdinovi pomocí rádoby dojemné klavírové hudby a slov o sexuálním zneužívání Grace, když byla malá, i kriminální případy jsou hodně slabý odvar - nepřehledné, tuctové. ()

oasismanik

Tak Saving Grace / s perfektným distribučným názvom "Božská mrcha" / je naozaj slabý a silno podpriemerný seriál. Pozeral som to len kvôli tomu, že som na teletexte jojky videl, že ide nejaká Božská mrcha...a bol som v tom, že to je nejaký ten erotický thriller...2/10. ()

sitmin odpad!

Jakoby se ještě tvůrci seriálů nepoučili, že míchat lacinou detektivku s nadpřirozenými jevy je cesta do řiti. Ano, obyčejných detektvek je tuna, to ale neznamená, že mermomocí musím vymyslet nějakou zprzněninu. ()

padlar

Viděl jsem pouze několik dílů, ale ty mne vůbec neoslovily. Místy jsem nechápal, místy jen nevěřícně zíral. Konečné hodnocení - běs a hrůta. Ztráta času, který jsem měl raději věnovat spánku. ()

sophianne

Já nějak asi ráda jdu proti proudu, dávám pět hvězdiček tam, kde jsou, jak vidím, standardem tak dvě. Faktem je, že já jsem naprosto do puntíku cílovka tohoto seriálu. Líbí se mi, jak je Grace divoká ve všem všudy. Šla bych s ní na pivo a klábosila o chlapech nebo o nesmrtelnosti brouka. Mám s ní něco společného? Spíš ne, ale možná... Možná s ní do určité míry souzním, chcete-li. Jako člověk, který sám pochází z ateistické rodiny, co také často pendluje mezi vírou a tušením, co kdyby... Jako ženská, která také měla divoké mládí a kdo byste mě chtěli soudit? Jako člověk, který v životě dost často zakopl, ale naštěstí nikdy nespadl tak, aby se už nepostavil. Jednoduše mě to baví, baví mě Grace samotná i její kamarádka, její milenci, a anděl Earl nemá chybu. Vytkla bych dvě věci. To, že tvůrci do toho všeho ještě zapletli kriminální případy už je trochu moc. A český název Božská mrcha je prostě božská blbost. Saving Grace = Zachraňte Grace. A o tom to je. ()