Království

USA, (2013–2017), 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant (více)

Série(4) / Epizody(78)

V učebnicích dějepisu je mezi řádky skryt pravdivý příběh Marie Stuartovny. Svět ji poznal jako skotskou královnu Marii. V Království sledujeme osud dospívající Marie, mladé ale už tvrdohlavé budoucí královny, ale také krásné a vášnivé dívky, která se ocitá na samém počátku svého bouřlivého vzestupu k moci. (AXN)

mirkath1

Tak tento seriál má pramálo událostí, které se skutečně udály. Vymyšlené postavy a vlastně téměř všechno. Kdybych brala události jako pravdivé vyznělo by, že Marie byla pěkná běhna a zamilovávala se každou chvíli do někoho jiného . Naopak Alžběta vypadá slabě, a přitom doba její vlády je oslavována jako zlatý věk Anglie. Další věc, v seríálu vystupují až na nepatrné množství samí krásní lidé, velmi upravení a velmi čistotní -pche ani náhodou. Přesto tato pohádka pro ukrácení dlouhé chvíle je zábavna.I když se tvůrci mohli obtěžovat zařadit nějaký pořádný boj a ne jen o něm kecat, ()

Mišísek

Skvělý nápad, skvělý seriál. Co mi trošku vadí, je nerozhodnost Mary mezi dvěma královými syny, ale je to od CW, takže co byste čekali. Trošku to ničí historii, ale základ je podle ní, takže si nemůžu stěžovat. Jak jinak udělat dobrý historický seriál bez menší fikce, že? ()

mata77

Historická fikcia, ktorá sa opiera o skutočné udalosti len okrajovo. Príbeh je natočený epizódnym spôsobom, určený je hlavne pre mladé publikum. Tvorcovia sa príliš netrápia dodržiavaním kódexu dvorany, stolovania a obliekania, práve naopak, všetky mladé postavy sa správajú, ako stredoškoláci na intráku a riešia hlavne svoje pubertálne problémy. Kde-tu je dej doplnený intrigami dvora, pričom sa väčšina vyrieši v podstate takmer okamžite. Najprv som sa nevedela stotožniť s modernou hudbou, vďaka tomu, že som to ale vydržala pozerať ďalej, som spoznala napríklad takú London Grammar. ()

IZFNP

Je to hlúpučké, každý problém sa rieši až na pozadí milostných problémov hlavnej dvojice, ktorá sa dvakrát za diel rozíde a zase dá dokopy. Ale CW vie, čo je jej cieľová skupina, a dokazuje to i teraz. Prispôsobila si dobovú módu, etiketu a dokonca i fakty za účelom čo najviac sa zapáčiť divákom. Takže postavy sú krásne, pri čom herci sú sympatickí a ľahko si ich zapamätáte. Kostýmy sú úžasné a soundtrack super, pretože stanica siahla po modernom spracovaní. Takže vo výsledku je to značne návyková látka. Ibaže to divák vydrží len pár dielov, než príde na to, že je to vlastne nuda. Nedostala som sa ani do polovice a dokončiť začaté sa nechystám. ()

chrustie

Miluji tyhle moderní srágory plné stupidních dialogů a levných neherců. Ten hnojácký český dabing taky stojí za to. ()

Claire.TJ

[po pár hodně náhodných dílech různých sérií] Já se fakt bavim! Jen se asi úplně nesměju tomu, čemu bych se tam smát měla. Je to taková cheap renesanční Gossip Girl, akorát ty současný popový tracky zapomněli vyměnit. Blair a Serena se nám tu vzhledově a charakterově scukly do Máří Stuartovny (a ta kombinace je fakt nekonzistentní), přebývající blond nám CW zapracovali do nemastnýho neslanýho krále Francie; Blaiřin zástup doprovodných slepic jsou tu celkem přirozeně dvorní dámy. Royalty je tu taky třeba královna Zuzana Narnijská, ale to je děti vzato zase z jiné pohádky. No je to docela sranda, výplach mozku dobrej. [edit: je to asi tím, jak dlouho už jsem zas single, ale zvedla jsem na tři hvězdy po tom, co jsem to začala sledovat hezky od S01E01. blbost to je, ale baví, a "one just does grow on Bash <3".] ()

Jessicahamby

Tenhle seriál opravdu musíte brát jako fantasy, a ne jako historický. Pilotní epizodu jsem zavrhla okamžitě, protože mi to připomnělo pohádku, kde i animáky od Disney mají větší zápletku. Asi po třech epizodách se to teprve začalo rozjíždět a nyní opravdu nelituji, že jsem se rozhodla pokračovat. I když tedy, musím uznat, že Nostradamus tam, je už vážně přehnaný :D ()

hufnagel

Je to ako z červenej knižnice a asi pre dnešných amerických teneegerov.A možno sa to bude páčiť ženám,ale celkove je to veľmi slabé. ()

PatrikP4

Přítelkyně na to chce koukat... viděl jsem jeden díl... ale budu se tomu muset něják vyhnout... protože se mi to absolutně nelíbí... ()

tynusxxx_

Hudba, kostýmy, většina herců,... snad všechno je tu úplně špatně. Jednu hvězdičku musím dát ale za Alana van Spranga, který byl úžasný a herecky nejpřesvědčivější. ()

Z0ltar odpad!

to je až vtipný, co všechno má na čsfd kladný hodnocení. může mi někdo vysvětlit, v čem je tenhle pseudohistorickej seriál hodnotnější než vejškrabky typu Ulice? je to úplně ta samá vata, děj je stejně o hovně, herci jsou stejně neschopní, tak mi teda někdo vysvětlete, proč má tenhle shit přes 50%... ()

D||X

Úžasný seriál, který u mě po Eurece a Terra Nově zastává pozici nejoblíbenějšího seriálu pro odfrknutí a navození pohody :) Jednoznačných 5* ()

numan

Blazeovaná mládež v historických hadrech bloumá po hradě a nádvoří (občas i v přilehlém lese!) a nepřetržitě jí k tomu vyhrává diskotačivá popina, která ke zvolené době sedí asi tak jako tramvaj do doby kamenné. Neskousnutelné pro někoho, komu už slezly uhry a Biebera ani One Erection vážně nemusí. ()

Michelle_S

Dlouho jsem se bránila Reign zhlédnout kvůli strachu, že budu znechucena przněním historie... Nakonec jsem se neubránila a když odhlédnu od historických nepřesností, tak to není zas tak špatné. CW netočila historické drama, CW točila teenage drama a jako takové je Reign OK. Ano, není to žádné intelektuálské dílo, ale je to vcelku fajn oddychovka. A musím se přiznat, že nad kostýmy jsem si obdivně zavzdychala (jasně, nejsou autentické, ale jsou krásné) a hudba mě nejednou nadchla:-) ()

Nalito

nechapem niektorych, teda vacsinu ludi, co tu idu pisat cakala som serial historicky a toto a hento nie je podla historie...treba si najprv najst informacie, vsade o seriali pisu, ze je to history fiction a rovnako aj na tejto stranke mate napisane drama/fantasy, o historickom seriali nepadla ani zmienka. Preto hodnotit serial ako historicky a dat mu jednu hviezdicku je podla mna..no svedci to o níecom. Serial sa kazdou castou zlepsuje, je totalne nepredvidatelny a to sa mi paci, scenaristi stavili na prekvapenie, preto sa drzia vo vseobecnosti historickych faktov, ze princ umrie a podobne, ale z historie sa nedozvedate toho vela o zivote Mary na francuzskom dvore, a vopchat cely tento usek do minimalne dvoch serii chce viac ako historicke fakty v tomto pripade. Moderna hudba, nadherny kostymy, sice modernejsie, ale nadherne, skvele vykony hercov najma Megan Follows. Nedajte sa odhovorit prvou castou, naozaj je slabsia, ale od dalsich cakajte nie len romantiku, ale aj tragediu, akciu, prekvapenie, pri nejednem epizode len tisko "hikam", pretoze obsahove zvraty su tu velmi caste a nikdy si nemozete byt isty ako co dopadne, co vytykam mnohym serialom ci flmom. Ja si som si serial oblubila, a jednoznacne odporucam ()

Infantility

Takoví teen králíčci. Nepostradatelný milostný trojúhelník, překrásné kostýmy (to nejlepší na celém seriálu), historické nedokonalosti a místy rušivá hudba. Takové zpříjemnění nudného odpoledne a seriál u kterého se nemusí a nesmí přemýšlet... Pro mě docela přijatelné, akorát teda z nikoho a ničeho nejsem paf, maximálně tak z hlasu Nostradama a hraní Megan (Catherine). Autoři skáčou od jednoho k druhému, někdy rozjetou akci prostě nějak utnou a ta nepřekročí ani do dalšího dílu. Ze začátku plno místa pro dvorní dámy, pak zase zmizly. A ještě jedno, hlavní herečka (Mary) teda hlavní notu nehraje ani náhodou, nedokáže vyjádřit emoce, vlastně vůbec nevím, ke kterému z těch dvou tíhne, spíš to vypadá, že nechce ani jednoho a vlastně ani oni nechtějí ji. To už i v Twilight ta bezvýrazová Bella se ksichtila na vyvoleného Edu líp. ()

xlelusx

Since Mary Queen of Scotland was a child.... Musím se přiznat, že jsem neměla tušení jak tento názor začít! Na tomto seriálu je totiž tolik pozitivních věcí, že se bojím, že něco vynechám. Nejjednodušší bude zřejmě nejdříve zmínit, proč jsem si zvolila tento nadpis. Důvod je naprosto jednoduchý. Je součástí naprosto nejlepší a nejosobitější úvodní znělky, kterou jsem, kdy u seriálu viděla či lépe slyšela. Celá úvodní sekvence, kterou nám na začátku každého dílu vypráví Nostradamus o tom jak Angličané chtějí Skotsko, zemi královny Mary, a o tom jak odjela do Francie, aby zachránila sebe a její lid, ale vlastně se tím nezachránila, ale akorát vstoupila do jiného druhu nebezpečí, je opravdu úžasná a já si jí užívám pokaždé, když na díly koukám. Tedy koukala. Asi tak od půlky první série je Nostradamusovo vyprávění z úvodní znělky odstraněno, což je opravdu velká škoda. Ale co se dá dělat, seriál má i jiná další důležitá PLUS. Teď už k samotnému seriálu. Pamatuji si, když jsem poprvé viděla promo na tento seriál, což bylo vlastně tady na Serialzonu, byla jsem mile překvapena. Takže mohu jen poděkovat Serialzonu. :-) Vždy jsem totiž měla ráda seriály ze starších časů (nerada specifikuji časové období, protože mám velmi širokou škálu zájmu o historii). Což je tedy dle mého další PLUS. Pokud bych měla v kladech seriálu pokračovat měla bych zmínit, že se mi velmi líbil vývoj seriálu. Na začátku první série je děj vlastně jaksi nevinný. Zápletka spočívá v tom, že Mary přijíždí ke dvoru a spolu s jejími dvorními dámami prozkoumává hrad a zdejší zvyky. Spolu s tím zjišťuje, že sice byla připravována celý život na to, že si vezme Prince Francise, ale že je možné, že k tomu třeba nikdy nedojde. Děj se začíná komplikovat, když slavný Nostradamus předpoví Královně Francie, Catherine, smrt jejího nejstaršího syna, pokud si vezme Skotskou Královnu. V ten moment začne Catherine dělat vše možné, aby se Mary zbavila, což se samozřejmě nedaří. Dějství se nám dále zamotává, když se na scéně objevuje Francisův nevlastní bratr Bash. Což nám do tak již nabitého seriálu přivádí, známí milostný trojúhelník, který televize CW cpe prakticky do všech seriálů (viz. Vampire Diaries). Tento bod seriálu byl pro mě jisté mínus. Naštěstí tvůrci Reign brzy zjistili, že k tomu, aby měli sledovaný seriál opravdu žádnou zakázanou lásku nepotřebují. Jediné co můžeme říct je huuuurrrrááááááá!!!... Protože v tomto seriálu opravdu neměl trojúhelník žádný význam, jelikož historie hovoří jasně. Francis a Mary se opravdu milovali, dokonce Mary na svá stará kolena chtěla být s Francisem i pohřbena, to jí ale bohužel nebylo umožněno. Z těchto intrik mezi dvořany se nám od půlky série stává ,,politická řežba,, propojená s jedním velkým tajemstvím, které mají Mary a jedna dvorní dáma před Francisem. To nebudu prozrazovat. Toto tajemství se vyjeví až ve finále série, které je tedy propojeno s různými válkami a politickými debatami. Tohle taky nechci prozrazovat :-D . Každopádně děj první série končí velmi napínavě a já musím přiznat, že už se opravdu těším na další díly. Dalším plusem krom celého děje, jsou i skvělé ,,vedlejší postavy,,, uvozovky dávám zcela záměrně, protože po čase vlastně vůbec vedlejší nejsou a například postava Leitha (kuchaře) se regulérně stane ve 2. sérii hlavní postavou. Což já vítám. :-D Další plusy, které musím jednoznačně zmínit jsou kostými, prostředí a hudba. :-) Takže, abych to ukončila (trochu sem to přepískla koukám :-D ) velmi, velmi, příjemný seriál, který Vás dle mého překvapí :-) Nejoblíbenější postavy: Mary, Catherine, Leith, Francis, Bash Nejoblíbenější epizody: S01E01, S01E03, S01E04, S01E07, S01E08, S01E13, S01E15, S01E16, S01E21, S01E22 () (méně) (více)

tulen odpad!

Viděl jsem jen kousky letmo při přepínání programů, ale uplně mi to stačilo. Je to něco příšernýho ... To už snad radši turecký seriál Tisíc a jedna noc :-) ()

Radocation odpad!

Ako rozumiem ze aj menej talentovani zastupcovia mainstreamoveho publika potrebuju chlieb a hry, ale autorom takychto patologicko- primitivistickych deformacii historie, likvidatorom vizualnej estetiky a degeneratorom ludskeho vkusu by mali prinajmensom davat fyzicke tresty a dozivotny zakaz cokolvek produkovat. ()