Království

USA, (2013–2017), 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant (více)

Série(4) / Epizody(78)

V učebnicích dějepisu je mezi řádky skryt pravdivý příběh Marie Stuartovny. Svět ji poznal jako skotskou královnu Marii. V Království sledujeme osud dospívající Marie, mladé ale už tvrdohlavé budoucí královny, ale také krásné a vášnivé dívky, která se ocitá na samém počátku svého bouřlivého vzestupu k moci. (AXN)

Briny

Na tento seriál se moc hezky kouká a bála jsem se, že to bude to jediné. Všichni tam jsou pěkní, upravení, hezky oblečení, atd. :-D Musím přiznat, že jsem se ze začátku stavila k seriálu dost skepticky, ale nakonec jsem ho vzala jako příjemnou fikci na francouzký dvůr dané doby. Bavila mě takemná, občas až nadpřirozená zápletka, která děj už od začátku protkávala. Pokud toužíte po něčem, jde jsou princové na koních, jezky oblečené princezny a nechybí ani závan tajemna, boje a romantiky, pusťe si Království. Já už se moc těším se na čtvrtou sérii... ()

Nigfire odpad!

Byl jsem zvědav, vypadalo to na seriál se slušným rozpočtem a kvalitní historickou kulisou, čekal jsem něco na styl Tudorovců. Velmi nepříjemné bylo zjištění, že je to vlastně telenovela pro puberťáky zasazená do středověku. Další epizodku už si určitě nedám. ()

katka219

Myslím, že abyste byli spokojení, nesmíte od tohoto seriálu očekávat žádná historická fakta a žádné převratné herecké výkony. Já jsem na rozdíl od mnoha ostatních lidí nic takového nečekala, tudíž jsem nebyla zklamaná. Naopak bych řekla, že jsem byla nečekaně mile překvapená. Přiznávám, že spadám do cílové skupiny a tento seriál mi skvěle posloužil jako odreagování od všedních záležitostí. Líbí se mi moderní hudba, zajímavé dějové linie, sympatické tváře a nečekané zvraty a napětí, které nechyběli v žádném díle. Těším se na další sérii! ()

+sfinx+

Strčte si to tam, odkud to pravděpodobně vzešlo a vraťte mi Camelot, ten měl sice taky svoje mouchy, ale alespoň to nebyl výhradně romantický seriál pro puberťáky. ()

inhotep

Adelaide Kane je fakt hezoučká, kostýmy a dobové kulisy jsou taky fajn, ale jinak je to dementní teen seriálová vztahovka, která znásilňuje skutečné dějiny. ()

Manarit

Poprvé nemohu hodnotit. Miluji historii, často mi skutečně stačí hezké kostýmy a přivřu oči. Na tohle se ale opravu nedá dívat. Už dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala dokoukat ani jeden jediný díl. Mám pocit, že to je nejbéčkovější teen seriál, kde si na sebe hrdinky střední školy omylem oblékly historické šaty. Hlavně banda Mariiných komorných, to bych nikomu nepřála.... A nevím proč, ale ačkoli jsou ty kostýmy vážně pěkné, herci strašně působí dojmem, že se prostě jen oblékli na karneval. ()

sybyla66

Ani nevím proč sem dala tu jednu hvězdičku.Tady je špatně téměř všechno. Jelikož historie je moje záliba, tak se nestačím divit jak někdo dokáže zprznit historická fakta. Tvůrci by asi udělali mnohem líp, kdyby si místo francouzského dvora vymysleli nějaké fiktivní království. ()

005

Mé nadšení pro historické seriály krutě narazilo. Jsem ochoten pominout kdejaké pokřivení historie pokud je to ku prospěchu děje. Ale u tohoto seriálu je všechno špatně. Jen snad pokud je Vám ....náct a milujete seriály jako Beverly Hills 90210. A tak během sledování prvního dílu mé hodnocení spadlo na 20% a to jen za exteriéry. ()

Diwebrain odpad!

Ještě při prvním dílu jsem si myslel, že půjde o historický seriál, který se bude držet historických faktů a tyto hlavní body vyplňovat alternativním dějem. Jsou takové seriály a většinou je mám rád. Tady ale :))) Historický seriál? cha cha. odpad ()

NagatoPein

Zo začiatku je to pekné, naivné až sa to stane drsnou telenovelou so všetkým. Čistá vizuálna oddychovka a pritom to vyzeralo tak nádejne. Ale viete čo, mne sa to proste páči. Má to čudnú atmosféru a mám to rád, bodka. ()

Elen_Riannon odpad!

Nevím z jakého důvodu je tento seriál natočen. Historii neodpovídá téměř nic, snad kromě jmen hlavních postav. Dokonce ani romantické scény tam nepůsobí romanticky. ()