Daredevil (TV seriál)

Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015–2018, 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park, Angel Rosa, John Pirkis, Cliff Moylan, Michael Abbott Jr., Stephen Rider, Vic Noto, James Yaegashi, Tonya Glanz, Keenan Jolliff, Kassia Miller, Jonathan Walker, Danny Johnson, Mike Carlsen, Agneeta Thacker, Allison Winn, Wilson Bethel, Joanne Whalley, Faith Logan, Jay Ali, Stephen Rowe, Fajer Al-Kaisi, Dina Shihabi, Elodie Yung (a.z.), Deirdre O'Connell, Peter Halpin, Antoni Corone, Elisabeth Ness, Max Baker, Meredith Salenger, Andrew Sensenig, David Roberts, Heidi Armbruster, Conor Proft, Gary Hilborn, Kimberli Flores, Lee Tergesen, Anthony Salvador Lewis, Francis Benhamou, Bill Buell, Annabella Sciorra, Jack DiFalco, Will Stout, Gregg Prosser, Lesley Ann Warren, Ezra Knight, Che Tafari, Michael Tow, Adriana Santos, Lynn Marocola, Macaulee Cassaday, Robert G. McKay, Tommy Walker

Komentáře uživatele agentmiky k tomuto TV seriálu

Daredevil všem ostatním marvelovským seriálům ukazuje,jak by taková správná komiksová adaptace měla vypadat.I když Arrow nepatří mezi Marvely,tak je oproti Daredevilu slabý čajíček(to se hlavně týká posledních dílů Arrowa).Nechce se mi to srovnávat s Daredevilem v podání Bena Afflecka,protože starší filmová adaptace se hrubě nepovedla a zůstává zapomenuta.To se o seriálu nedá říct.Velmi se mi líbí.Hlavní představitel Matta Murdocka coby Daredevila se na roli výborně hodí.A hlavně D'Onofrio coby největší padouch Kingpin je skvělý.Nejlepší postava celého seriálu.Doufám,že i po zhlédnutí první série si seriál dokáže udržet svůj vysoký standard.Nebo ho možná zlepšit?Uvidíme....1.série ode mě dostává 90%(25.4.2015)

Musím tedy uznat,že se druhá série podařila ještě o trochu lépe než předchozí.Sice je pravda,že mi tady chyběla hlavní záporácká postava Fiska,ale Jon Bernthal v geniální roli Punishera ho dokázal skvěle nahradit.Opravdu svou roli zvládl na jedničku.I postava Elektry přinesla seriálu jiný nádech.V pár dílech se objevil taktéž Scott Glenn se svými brilantními hláškami.V porovnání s první sérií daleko temnější a akčnější.Možná i příběh byl lepší.Doufám,že až budou dělat třetí sérii,tak to výborné z prvních dvou sérií opět použijí a doplní to něčím novějším.Druhá série ode mě dostává 95%(27.4.2016)

Seriál, který si drží svůj luxusní standart ve všech svých řadách. To se často nevídá, notabene televizní série o hrdinovi z Marvelu. Vždy mě na Daredevilovi fascinovalo, že nesází na nějaké superschopnosti, které z hlavního hrdiny nedělají nějakou nepřemožitelnou osobu, prostě je to normální chlápek, co má vybroušené smysly kromě zraku. Rány ho bolí, musí se dávat dlouho dohromady, únava se po pár minutách boje projevuje. Celkově na mě seriál v tomto ohledu působí nesmírně lidsky, ne přehnaně. Návrat Fiska potěšil, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy mohl vidět. A Bullseye také zafungoval, pokud se dostaví čtvrtá série, tak bych ocenil nějaký propracovanější origin o jeho minulém životě (dostal podle mě minimum prostoru). Akční sekvence opět bezkonkurenční, ta bitka ve věznici, no, v rámci televizní tvorby absolutní TOP. Ale za nelepší postavu stejně považuji agenta Raye Nadeema z FBI, tu postavu jsem si oblíbil :( Konec opět epicky vyhrocený, už to chce další sérii. Jinak budu mít absťák. Za mě dávám 93 %(14.11.2018)