poster

Daredevil (TV seriál)

 • USA

  Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015–2018, 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Hrají:

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park, Angel Rosa, John Pirkis, Cliff Moylan, Michael Abbott Jr., Stephen Rider, Vic Noto, James Yaegashi, Tonya Glanz, Keenan Jolliff, Kassia Miller, Jonathan Walker, Danny Johnson, Mike Carlsen, Agneeta Thacker, Allison Winn, Wilson Bethel, Joanne Whalley, Faith Logan, Jay Ali, Stephen Rowe, Fajer Al-Kaisi, Dina Shihabi, Elodie Yung (a.z.), Deirdre O'Connell, Peter Halpin, Antoni Corone, Elisabeth Ness, Max Baker, Meredith Salenger, Andrew Sensenig, David Roberts, Heidi Armbruster, Conor Proft, Gary Hilborn, Kimberli Flores, Lee Tergesen, Anthony Salvador Lewis, Francis Benhamou, Bill Buell, Annabella Sciorra, Jack DiFalco, Will Stout, Gregg Prosser, Lesley Ann Warren, Ezra Knight, Che Tafari, Michael Tow, Adriana Santos, Lynn Marocola, Macaulee Cassaday, Robert G. McKay, Tommy Walker
(další profese)

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

 • Daredevil (TV seriál) (2015)
  *****

  "In devil we trust." --- Je to až k neuvěření, ale kdo by kdy tvrdil, že se náš všemi milovaný slepý právník Matt Murdock z Pekelné Kuchyně povznese na současnou komiksově-seriálovou špičku? Mohu pouze citovat slova Káji Gotta: "No to jsem doopravdy nečekal!" ... Daredevila zbožňuji (a to nemyslím pouze seriál, ale i obecně jeho dokonalé komiksy se silnými příběhy). Myslím si, že Marvel by měl právě jít spíše touto, dospělejší, komornější, temnější, "špinavější" a obecně drsnější cestou, jelikož, jak patrně vidíme: vyplatilo se jim to ve velice velké míře... Seriál jsme si bezprecedentně zamiloval nejen díky svému pečlivě realistickému pojetí (kde každá rána bolí a i přes obrazovku je vždy citelná), inteligentním příběhem (který není určen pro malé dětičky, jež pokaždé vygraduje do nebeských výšin), neuvěřitelnými akčními scénami a sekvencemi (choreografie je naprosto špičková), znělkou kterou si zamilujete (vždy když znělka vkročí na scénu, musím si vždy pobrukovat nám vše známe "tudu-tudu-tudu-tudu-vbam-vbam-vbam!"), a bezchybnými hereckými výkony - každý protagonista i antagonista ke svému charakteru (jak kladnému, tak zápornému) dokonale sedí - Foggy, Karen, Kingpin... Charlie Cox zde ale jede! Kontrast scén a obrazu je naprosto lahodný. Každá scéna je dokonale nasnímána. Žádná epizoda vás nenechá chladnými. Líbí se mi, že se seriálová adaptace tak pevně drží své předlohy a po většinu času chodí v Millerových šlépějích. Jo, jo, prostě to miluju! Prozatím nejzdařilejší a nejlepší vyprodukovaná věc od Marvelu - a to myslím vážně, bez debat, jak po všeobecně literární, tak filmové stránce. K tomuto veledílu mohu dodat pouze toto: brutální, oujéé bejby, nářez! Doopravdy, toto je hotová kriminální a dramatická pecička, delikatesa a lahůdka, při níž budete jen kroutit vaší gebulí nad tím, jak je až neskutečně řemeslně dokonalá... Takhle se dělá pořádná porce komiksové kvality! Daredevil strčil všechny známe komiksové adaptace pohodově do kapsy. Nejlepší komiksový seriál a láska na první pohled. Takový líbezný a zručný kus čisté a ryzí veleumělecké filmařiny se nevidí jen tak... Pay a respect, bro! (Nej epizody: New York's Finest , Penny and Dime, 7 Minutes in Heaven, Bang, Daredevil, A Cold Day in Hell's Kitchen)(5.12.2016)

 • Season 1 (série) (2015)
  *****

  Špičkový úvod do příběhu o jednom z nejikoničtějších charakterů veškerých dějin komiksu. Tímto směrem by se měl Marvel ubírat - napínavějším, realističtějším, dospělejším, a celkově obsahově komornějším. Netflix seriály umí, proto se nedivím tomu, že je Daredevil zrovna taková monstrózní porce komiksové kvality a filmového řemesla. Velmi mě potěšilo, že se 1. řada v tak velké míře inspirovala komiksem Man Without Fear a šla ve šlépějích legendárního Franka Millera. Herecky bezchybné (každý herec ke své postavě dokonale sedí), neuvěřitelně příběhově vygradované, vše okořeněné plnou dávkou temné atmosféry. Už pouze znělka je vskutku parádní záležitostí. Prostě a jednoduše: nejlepší komiksový seriál a láska na první pohled... Kingpin se právem stal TOP záporákem v MCU, doufám ale v to, že se tento zmrdeček předvede ještě více v dalších řadách. Verdikt? Prostě pecička!(15.12.2016)

 • Do ringu (S01E01) (epizoda) (2015)
  *****

  Absolutně dokonalý úvod... Měl jsem přímo orgasmus nejen z bezchybné znělky, ale i z toho, že se epizoda nechala tak efektivně inspirovat prvním komiksovým sešitem Daredevila, jelikož se dle mého věcného názoru jedná o jeden z nejlepších komiksových originů vůbec (ano, ano, dle mě lepší než legendární první číslo Spider-Mana). Potěšila i nátura zjevně oslavující Franka Millera... Seriál se nebojí holdovat brutalitě, a tudíž ani ukázat zlomené kosti a zpřerážené hnáty. No a charismatický Charlie Cox jako Matt je týpek k nezaplacení. Casting je dokonalý též (Deborah Ann Woll jako Karen a Elden Henson jako Foggy byla jasná a správná volba). Je hezké spatřit takový poctivý kus ryzí filmařiny v seriálové podobě, navíc inspirované komiksovým podkladem. Zatím u mne převládá absolutní nadšení.(15.12.2016)

 • Cut Man (S01E02) (epizoda) (2015)
  *****

  Mistrovské. Dokonalé. Nepopsatelně atmosférické... Jediným slovem: nářez. Překvapuje mě, že zrovna takový skvost dokázala vyprodukovat na světlo světa právě stáj Marvelu - ale co chcete, když v komiksové řadě takovéto příběhy bez překážek vycházejí neustále?... Téže jako v předloze, i zde je příběh po obsahové stránce nesporně kvalitní, napínavý jak kšandy, a taktéž velice emotivní. Co dodat k závěru? Pro neznalce skvělá lekce dějepisu a odhalení, proč se Matt stal Daredevilem... Dialogy jsou mimochodem perfektně sepsané - celkově scénář nevyjímaje. Scéna s hasícím přístrojem je špičková. Finální akční sekvence na jeden záběr je vrcholem tvorby scénografie... prostě bezchybné a po řemeslné stránce naprosto dokonalé.(19.12.2016)

 • Králík ve sněhové bouři (S01E03) (epizoda) (2015)
  *****

  Je znát, že i co se justičního hlediska týče, je tento seriál absolutní majstrštyk. Mattův monolog před porotou ohledně morálky a vizi reálné spravedlnosti byl absolutně geniální. No a závěr vás jen utvrdí v tom, že na scénu přijde boss, s nímž si není radno zahrávat... Seriál mě nějak násilně vtáhl do děje a zatím nepustil. Prostě boží!(18.9.2017)

 • V krvi (S01E04) (epizoda) (2015)
  *****

  Aneb úhlavní nemesis vstoupila na scénu.... bitch please.(15.12.2016)

 • Svět v plamenech (S01E05) (epizoda) (2015)
  *****

  Krása nesmírná!(18.9.2017)

 • Zavrhnutý (S01E06) (epizoda) (2015)
  *****

  Tohle je nekompromisní a ukázková definice významu "nářezová epizoda". Temná atmosféra vás naprosto uhrane díky dokonale nasnímaným scénám a vpije se vám (ne)chtěně pod kůži. Prvotní dialog mezi Kingpinem a Mattem málokomu nevyvodí ukrutný pocit mrazení v zádech...(15.12.2016)

 • Stick (S01E07) (epizoda) (2015)
  *****

  Pane učitel! ... Flashbacky opět byly naprosto brilantní.(15.12.2016)

 • Stíny ve skle (S01E08) (epizoda) (2015)
  *****

  Jedním slovem: brutální... tato epizoda totiž byla ostrá až na samotnou dřeň únosnosti.(15.12.2016)

 • My o vlku (S01E09) (epizoda) (2015)
  *****

  impozantní.... Každý herec ke své postavě dokonale sedí - ať již mluvíme o talentovaném a charismatickém hlavním protagonistovi Charliem Coxovi (Matt), krásce Deborah Ann Woll (Karen), kámošovi do deště Foggym (Elden Henson) anebo o chladném Wilsonu Fiskovi (Vincent D'Onofrio). I vedlejší postavy nejsou samozřejmě k zahození... Pasáž v níž se odehrává krvavý souboj mezi Nobuem a Mattem byl nervy drásající. Konflikt mezi Kingpinem a Mužem beze strachu se stále a drastičtěji vyostřuje.(19.12.2016)

 • Nelson v. Murdock (S01E10) (epizoda) (2015)
  *****

  Na herecký koncert mezi Charliem Coxem (Matt Murdock) a Eldenem Hensonem (Foggy Nelson) je radost pohledět. Přestože je tato epizoda vyloženě dialogová, nelze jí upřít ta dechberoucí dramatičnost.(15.12.2016)

 • Stezka spravedlivých (S01E11) (epizoda) (2015)
  *****

  Ta Karen se mi líbí víc a víc! V komiksové předloze jsem ji nikdy neměl nijak zvlášť v lásce, zde se tedy avšak prekérně pochlapila. Aneb přitvrzuje se...(19.12.2016)

 • Ti, které jsme opustili (S01E12) (epizoda) (2015)
  *****

  Kingpin ukázal všem svoji krásnou a děsuplnou temnou podstatu a ostatní utvrdí v tom, že pouze a jedině on je ten, jenž vládne... Již nyní se nemohu dočkat na finále a vyvrcholení veškerého dění, jež bude stopro velkolepé, ačkoliv se ve většině případu jedná o komorní záležitost... pecička!(15.12.2016)

 • Daredevil (S01E13) (epizoda) (2015)
  *****

  Pecička... Prvotní scéna naprosto bezchybná, pasáž s Nessun dorma je absolutně geniální, Daredevilův nový stylový kostým je pěkně na míru ušitý a stejně je to tak s finále - je přímo delikátní. Děj první série byl vygradován do těch nejvyšších možných nebeských otáček. Nemám dalších slov... jednoduše bezchybné a boží. Vím, debilní je toto komentář, ale to ze mě mluví můj vnitřní geek, který při sledování seriálu zcela pohltil moji osobnost... Prostě parádní zakončení.(15.12.2016)

 • Season 2 (série) (2016)
  *****

  In devil we trust... --- Ještě kvalitnější, brutálnější, emocionálnější a já nevím co ještě, jednoduše ve všech možných atributách kvalitnější než první série (dle mého názoru). Ačkoliv je tato série ve své podstatě víceméně nedotažená a překombinovaná - prostě komiksovější, co víc ksakru chcete? Nečekal jsem, že zrovna jednou z mých nejoblíbenějších postav - Punisher - se bude zabývat téměř celá série (a to dokonce možná více než hlavní postavou, avšak mám Matta o něco raději). Frank Castle je jednoduše chudák, který chce pomstít svoji rodinu, která byla nevinně zavražděna, a nejen z tohoto důvodu si okamžitě získá vaše sympatie. Frankův a Mattův konflikt je zde naprosto dokonale vyobrazen a zpracován po všech stránkách. Takže sečteno, podtrženo, a naslintáno blahem: 2. série Ďábla z Hell's Kitchen je naprosto kulervoucí záležitostí. Nepopsatelná spokojenost. Herecké výkony jsou bez sebemenší chyby, hudba skvělá, a akce napínavá k ždímání, atmosféra hustá tak že by se dala řezat motorovkou. Jo, a ještě Elektra, no, ta je jednoduše perfektní a neskutečně sexy. Delikatesa. Marvel a Netlix jede. Doufám v to, že 3. série bude inspirovaná Born Again, protože pokud ano, čeká nás něco neuvěřitelného.(15.12.2016)

 • Bang (S02E01) (epizoda) (2016)
  *****

  Lepší a nářezovější rozjezd jsme snad dostat nemohli. Punisher šlape na plyn s doslova pekelnou zuřivostí. "...bang."(15.12.2016)

 • Psi do přestřelky (S02E02) (epizoda) (2016)
  *****

  Lahůdka. Dokonale nasnímané scény a kontrast obrazu, především souboj Matta s Frankem, brilantně doplňují již tak nesmírně fantastické herecké talenty. Josh Brenthal se pro roli Franka Castela/Punishera zaručeně narodil. Akční sekvence jsou zde jako vždy bez chyby - neskutečná jízda. Aneb i samotný Muž beze strachu není nepokořitelný...(15.12.2016)

 • Ti nejlepší z New Yorku (S02E03) (epizoda) (2016)
  *****

  Nejlepší epizoda seriálu... všechno je zde naprosto řemeslně dokonalé a mistrovsky zvládnuté- dialogy, výkony herců, špičkové scény: silný názorově filozofický rozhovor mezi Mattem a Frankem, Foggy v nemocnici, a bezchybná závěrečná mlátička na jeden záběr jako z první série, jeden z TOP momentů seriálu. Atmosféra pořád houstne a už nyní by se doslova dala řezat motorovkou... kulervoucí.(15.12.2016)

 • Penny and Dime (S02E04) (epizoda) (2016)
  *****

  Krev a emoce touto epizodou tečou proudem... Jak jsem řekl - John Brenthal se pro roli Punishera narodil (v podstatě si celou druhou řadu pro sebe ukradl, ale zaslouženě), neuvěřitelně skvěle jej hraje, stejně tak Cox Matta Murdocka. Punisherův monolog u hrobu a Mattovo poselství o systému, kecám, finále epizody, ne, leda velký hovno, celá epizoda je něco slovy těžko popsatelného nepopsatelného... dokonalost.(15.12.2016)

 • Kinbaku (S02E05) (epizoda) (2016)
  *****

  Elektraaaaaaaaaa!(15.12.2016)

 • Jenom lítost (S02E06) (epizoda) (2016)
  *****

  Právničina seriálu jen a jen prospívá. Na "misi" Matta a Elektry je radost pohledět.(15.12.2016)

 • Semper Fidelis (S02E07) (epizoda) (2016)
  *****

  Skvělá epizoda, kde sledujeme napínavý soudní proces. Neskutečné drama. Příchod Clancyho Browna (Byron Headley z Shawshanku) velmi potěšil... aneb Vždy věrný.(15.12.2016)

 • Vinen (S02E08) (epizoda) (2016)
  *****

  "I am the Punisher! I'm right here!" ... No comment. Parádní vyvrcholení aktu soudního procesu.... akorát ta mystika (The Hand a jejich "nesmrtelnost"), které v seriálu stále přibývá, mi zde nevoní.(15.12.2016)

 • Sedm minut v ráji (S02E09) (epizoda) (2016)
  *****

  59 minutes in heaven. Scéna, kdy Frank vyvraždí celý vězeňský blok nemá chybu, a je naprosto dokonale zpracovaná. Jedna z TOP epizod seriálu. Je to LLL - lahůdka, libovka, luxus. Více vědět myslím netřeba.(15.12.2016)

 • Muž v krabici (S02E10) (epizoda) (2016)
  *****

  Willie, Willie, ty se nikdy nepoučíš, ty jedna tlustá manipulativní plešatá svině... Tajemství okolo smrti rodiny Franka se pomalu ale jiště dere na povrch... chudák Reyesová.(15.12.2016)

 • .380 (S02E11) (epizoda) (2016)
  *****

  Frankův plán s Karen neměl chybu... Znovu a jednoduše: brutus maximus.(15.12.2016)

 • Tma na konci tunelu (S02E12) (epizoda) (2016)
  *****

  A vše se nakonec vyjasnilo... a tak Frank Castle aka Punisher získal svoji legendární lebečku. Odhalení Blacksmitha málokomu nevyrazí dech... tohle je tak dokonalé, že se tomu musí věřit. Slintám blahem...(15.12.2016)

 • Zima v Hell's Kitchen (S02E13) (epizoda) (2016)
  *****

  In devil we trust. --- Nebudu komentovat. Tato epizoda byla přímo o zástavu srdce... dění druhé série stejně jako v první se dočkalo neuvěřitelného vygradování. Ačkoliv je finále po dějové stránce trochu nedotažené, seriálu to odpustíte. Poslední scéna byla něco perfektního. Jsem doslova nadrženej na 3. řadu, která bude doufám inspirována Born Again, jedním z nejlepších komiksů, co byl kdy napsán... Prostě a jednoduše: dokonalost... Must see.(15.12.2016)

 • Season 3 (série) (2018)
  *****

  Tato řada by mohla býti přesně vystižena citátem od Friedricha Nietzsche: „Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. Neboť hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe.“ ...... Toto je návrat ve velkém, jak má být - návrat ke kořenům... Již od prvotních neskutečně parádních ukázek byl třetí řadě Daredevila předurčen ten fakt, že tato série bude absolutní špičkou ve svém žánru. A to zdlouhavé dvouleté čekání se vyplatilo, jelikož karty byly precizně rozdány nadmíru mistrovskými tahy a divoká hra a následné Zmrtvýchvstání nás s plnou vervou mohlo nečekaně strhnout a ohromit svou vší nesmírnou vnitřní temnou krásou. A strhlo nás v míře dosud nevídané (ksakru, tento výraz poslední dobou užívám docela často, v až míře dosud často nevídané... avšak u této série toto spojení platí trojnásob!) ... Ano, ano, 3. řada je totiž absolutní vrchol tohoto seriálu a je nesmírně dokonalá snad ve všech existujících možných ohledech - ať již mluvíme o špičkovém scénáři a ne jen tak ledajakém mistrovsky napsaném neuvěřitelném příběhu o zlomu, pádu, návratu do světa živých a následném znovuzrození jedné zubožené lidské duše. Anebo můžeme mluvit o jednotlivých interakcích jednotlivých postav - kladných a záporných též. Na scénu se navrací staré známé a námi všeobecně milované postavy - sympaťák a hlavní protagonista Matt Murdock (Charlie Cox opět kraluje ve velkém štýlu), kráska a všudybylka Karen, usměvavý Foggy, moudrý otec Lantom, anebo naše oblíbená manipulativní svině Wilson Fiska aka Kingpin. Na světlo však přišly postavy zcela nové, neokoukané, a svými znamenitými osobnostmi vás jednoduše ohromí, zaujmou a snad v každé z nich najdete něco, co se vám na nich ihned zalíbí - ambiciózní charismatický klaďas a agent FBI Nadeem, starostlivá matka Maggie (praví fandové vědí!), anebo nový antagonista a jeden z předních strůjců nesmírného chaosu v tomto dramaticky silném příběhu, agent Ben Poindexter aka fucking Bullseye! Sledujeme zde řemeslně dokonalou souhru, vzájemnou chemii, vývoj vztahových vzorců a pád na samotné dno a vzestup na vrchol těchto špičkově napsaných charakterů. Smrtící hra mezi Mattem, Fiskem a Dexem plná krve, bolesti a nezměrného utrpení je drtivě efektivním hnacím motorem, jež vám svým hekticky divokým smyslem pro odvyprávění jednoduše vezme dech pouhým neočekávaným okamžikem. Choreografie a nasnímání jednotlivých akčních sekvencí je opět bezchybné (epická scéna se vzpourou ve věznici ve čtvrté epizodě doufám mluví za vše). Děj této řady je tudíž nejen parádní a mistrovskou seriálovou adaptací kultovního komiksu Born Again, ale také nervydrásajícím napínákem, jež vás svojí brutální dravou gradací a jednotlivými krutými šokujícími dějovými zvraty strhne, přikove vás na místě, a do samotného velkolepého závěru, který svoji celkovou drsnost žene až na dřeň, vás jen tak ihned nepustí... Tohle je prostě téměř dvanáctihodinová nálož toho nejlepšího, co tento žánr mohl kdy nabídnout, a tudíž mohu i s klidným svědomím říci, že třetí řada Daredevila, nejlepšího komiksového seriálu široko daleko, je tím nejskvostnějším a nejintenzivnějším seriálovým zážitkem tohoto roku. A Daredevil jako celek proto funguje jako to nejlepší, co tento žánr kdy nabídl... Je nesmírná škoda, že tato série je absolutně poslední (díky ti, ty zpíčené Disney!), avšak se můžeme i částečně klidně a s rukou na srdci smířit s tím, že Muž beze strachu zde dosáhl svého absolutního vrcholu, a zde i nakonec do konce všech dnů vytrvá. Veledílo! Děkujeme!(11.12.2018)

 • Zmrtvýchvstání (S03E01) (epizoda) (2018)
  *****

  "I'd rather die as the Devil, than live as Matt Murdock." ... Návrat ve velkém jak má být. Již od prvotních ukázek byl třetí řadě Daredevila předurčen ten fakt, že tato řada série bude absolutní špičkou ve svém žánru. Dvouleté čekání se vyplatilo, jelikož karty jsou precizně rozdány a divoká hra a následné Zmrtvýchvstání může s plnou vervou započít.(19.11.2018)

 • Prosím (S03E02) (epizoda) (2018)
  *****

  Ano, ano, Agent Poindexter aka Bullseye vstoupil na scénu ve svém typickém stylu - prekérně brutálním.(19.11.2018)

 • Za dobrotu (S03E03) (epizoda) (2018)
  *****

  "So, the Devil is back." ... Expozice skončila, destruktivní kolize může následovat. Scény s halucinací v podobě samotného Fiska jsou mrazivé až na dřeň... "You can stop me, but you're not gonna do it." "Are you sure about that?"(19.11.2018)

 • Zaskočení (S03E04) (epizoda) (2018)
  *****

  "Last time do we spoke, you've threatened to me. And that's something, that I cannot forgive." ... Konflikt mezi Mattem, Dexem a Fiskem se postupně vyostřuje v smrtící hru plnou neuvěřitelné bolesti, útrap a zmaru. Epická sekvence ve vězení na jeden záběr je naprosto řemeslně dokonalé porno. Atmosféra houstne a napětí by se dalo ždímat. Nadšení z této série se zatím nedá popsat slovy.(19.11.2018)

 • Perfektní hra (S03E05) (epizoda) (2018)
  *****

  "Be careful, that you don't become the monster." ... Dexovi jsme se řádně dostali pod kůži, seznámili jsme se s jeho drsnými úchylkami, temnou minulostí a depresivně chaotickou osobností - aneb takto vypadá schéma prvotřídního záporáka se zálibou v zabíjení.(19.11.2018)

 • Ďábel, kterého znáš (S03E06) (epizoda) (2018)
  *****

  "Who the hell are you?" "I'm Daredevil." .... Prostě WOW! Co k tomuto nervy drásajícímu napínáku dodat? Prvotní nemilosrdné setkání Matta a Dexe a obecně brutálně laděné hektické tempo málokomu nevezme dech. Jak píše jeden z uživatelů: smyčka se utáhla a oběti se počítají na straně těch dobrých. Jedním pouhým slovem: Krutopříšný! Prozatím nejlepší epizoda série.(19.11.2018)

 • Následky (S03E07) (epizoda) (2018)
  *****

  Karen s Foggym se topí v hlubokých nepředstavitelných sračkách. Matt se těžko vyhrabává ze samotného dna své duše a současně musí stát proti nepříteli, jenž jej talentem převyšuje. Nadeem s Dexem mají nahnáno k psyhickému zhroucení. A zatímco ostatní pomalu klesají do temné propasti, Kingpin kráčí na svůj osobní pomyslný vrchol slávy. Návrat Melvina potěšil.(21.11.2018)

 • Nahoře a dole (S03E08) (epizoda) (2018)
  *****

  Tato epizoda, a celkově i tato řada, by mohla býti přesně vystižena citátem od Friedricha Nietzsche: „Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. Neboť hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe.“(21.11.2018)

 • Odhalení (S03E09) (epizoda) (2018)
  *****

  "I'm not your boss anymore. Wilson Fisk is." .... Taková často nevídaná pořádná nálož šokujících odhalení a plot-twistů je jednoduše libová. Jedním slovem: dokonalost. Love it!(21.11.2018)

 • Karen (S03E10) (epizoda) (2018)
  *****

  Pro fanoušky předlohy byla tato dějová linka, ačkoliv více prokreslující a prohlubující charakteristiku Karen, celkem předvídatelná - ale to ovšem zachránilo řemeslně vytříbené provedení a kulervoucí závěr.(21.11.2018)

 • Setkání (S03E11) (epizoda) (2018)
  *****

  "Believe me. Daredevil is our true public enemy!" ... Catch Me If You Can - Daredevil Style... Nemůžu se tomu ubránit, avšak tato série (totožně jako předchozí dvě) mi způsobuje permanentní erekci a popřípadě následný orgasmus. Děkuji! ... Vše se drsně přiostřuje až na dřeň.(21.11.2018)

 • Naposledy (S03E12) (epizoda) (2018)
  *****

  "No. We tried it in good way." ...hoooolly shieeeeet... tak toto byl mazec nejvyššího kalibru. Obávám se finálního inferna, jelikož pokud i samotná naděje skomírá, dokáže zhoubná temnota zvítězit i nad nehynoucím světlem.(21.11.2018)

 • Nový ubrousek (S03E13) (epizoda) (2018)
  *****

  "And he learnt me, that man without hope, is Man Without Fear. That was his legacy." .... Vyvrcholení dechberoucí zápletky a krvavého konfliktu mezi Mattem, Fiskem a Dexem je prostě neuvěřitelné. Scéna, kdy Matt Kingpinovi vmete krutou pravdu do očí je neskutečně silná po emocionální stránce. Při finálním zúčtování máte pocit hraničící s infarktem. Mattův filozoficky založený monolog o otci Lantomovi je neskutečně dojemný. Ano, ano, pokud jste měkkoty, i přes brutální závěr vám slzička ukápne. Třetí řada je absolutní vrchol tohoto veledíla, a tudíž jsem z této série opět nehorázně nadšen. Letos nejspíše největší seriálový zážitek... Doufám v pokračování v podobě dalších tří řad :))) .... EDIT: Zpíčené Disney!(21.11.2018)