Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenze uživatele William_ k tomuto seriálu (30)

Zaskočení (2018) (S03E04)

Nebál bych se nazvat skoro až epický útěk z vězení bez střihu byl dokonalým okořeněním už tak nadstandardní epizody. ()

Perfektní hra (2018) (S03E05)

Neskutečně si užívám tu atmosféru, jakou celý tento seriál má. V dnešních Marvel seriálech naprosto nevídané. Tento díl slouží jako začátek všeho, až tady se nám 3. série otevírá dokořan. ()

Ďábel, kterého znáš (2018) (S03E06)

Působivá temná epizoda, která má velice příhodný název pro to, co se v ní odehraje. ()

Následky (2018) (S03E07)

Jak všichni brečí v komentářích že většina dílů 3. série je slabá, tak až teď s nimi souhlasím. Osobně považuji tento díl za asi nejslabší. Fisk sedí jak vocas furt u stolu, tváří se při každé scéně stejně a ty jeho moudra jsou taky stejná a otřepaná. Všichni víme že to ovládá. Hlupák Nadeem by si už po polovině seriálu mohl uvědomit, že ho Fisk ovládá jak loutku. Snad postavy dostanou do příští epizody rozum, protože se točíme furt okolo kruhu. ()

Nahoře a dole (2018) (S03E08)

Další kvalitní díl okořeněný o pikantní dialog mezi blondýnkou a plešounem v bílém kvádru a nečekané rodičovské odhalení na konci epizody. ()

Odhalení (2018) (S03E09)

Nemyslím si, že byl zrovna dobrý nápad přijít s coming-outem o Mattově mamince pár dílů před "season finale", ale budiž. Zároveň pokud takto funguje FBI ve skutečnosti (že je tam banda naivních retardů), tak je USA docela v háji. Naštěstí je to jen Marvel seriál, takže tomu musejí trochu přidat (respektive odebrat inteligenci) aby jim to fungovalo do příběhové linky. Nadeem už plně vnímá jaký je (a byl) vocas, který byl využit jak prostitutka u hranicích s Německem. Závěr série nám tak nabízí hned několik solidních dramatických epizod. ()

Karen (2018) (S03E10)

Možná by bylo lepší, kdyby tahle flashbacková epizodka začínala 3. sérii - to by byl panečku otvírák jak hrom. No nevadí, tak jsme se jí dočkali před vyvrcholením seriálu a nutno podotknout, že já jsem si jí velice užil. Čekal jsem, že celá bude jen o minulosti Karen, nakonec se asi po polovině epizody děj vrátil do současnosti kde byla k vidění kulervoucí bitka mezi Daredevilama. ()

Setkání (2018) (S03E11)

Atmosféra hutná, útěk z kostela nemožný a Dex krvežíznivý. Perfektní kombinace na pětihvězdičkový díl. ()

Naposledy (2018) (S03E12)

Spoiler: Předposlední díl splnil to, co jsme od něho očekávali - smrt Nadeema. Zbytek epizody je taková příprava na finále. ()

Nový ubrousek (2018) (S03E13)

Na to jak si celá 3. série stavěla na budování něčeho smysluplného, tak v poslední epizodě je finální dohoda mezi Mattem a Wilsonem tak stupidně neuvěřitelná, že to snad nesežerou ani Mrvel panicové co hltaj i She-Hulk. Je to nekonečný kruh. Matt řekne: "Fisku, buď hodnej".  A Fisk: "Ok, budu". Finále mě teda brutálně zklamalo a pokazilo dojem z celé série. Naštěstí předzávěrečná scénka, kde máme Karen, Foggyho a Matta společně u stolu kde dumají nad svojí budoucností mě zahřála u srdíčka. 4. série už pod netflixem asi nebude, takže finální díl netflixovské série Daredevila už navždy. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí