Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenze uživatele William_ k tomuto seriálu (30)

Daredevil (2015)

Nejlepší a nejdospělejší MARVEL seriál. Vůbec bych se takto nebál pojmenovat tento počin od Netflixu, kdy ještě vytvářel kvalitní a originální tvorbu. 1. série: ...má své mouchy, především až moc dlouhá stopáž u některých dílů, které mohly být kratší a nikomu by to neuškodilo, ale ten zbytek? Naprosté mistrovské dílo, ta syrovost a korupce z Hell´s Kitchen je nechutně krásná. 2. série: Spousta krve, bitek, přestřelek a úžasných postav. 2. série se oproti té první zbavila zbytečných natahovacích scén a seriál tak působí více svižněji a v každé epizodě se něco stane. Hlavní záporák Punisher mi upřímně sedl více jak Fisk v předešlé sérii. Kolem a kolem se jedná o zlepšení už tak úžasného seriálu, jehož styl se už v dnešních marvel seriálech nenosí. PS: Pokud se rozhodnete po 2. sérii s Daredevilem pokračovat, doporučuji Vám nejdřív zkouknout The Defenders, které je mj. volným pokračováním právě 2. série Daredevila, a až pak přejít na Season 3.  3. série: Až na hloupoučký a naivní konec 3. série se jedná o další kvalitní dílo, co nám netflix ještě v dobách jeho největší slávy (a kvality) v roce 2018 přinesl. Postavy uvěřitelné, děj sice pomalejší než ve 2. sérii, ale svým detektivním pojetím se podobně jako u 1. série jedná o kvalitní podívanou. Musím zde vyzdvihnout postavu speciálního agenta Nadeema, který mě už od 1. dílu bavilo sledovat. Shrnutí: Tento seriál je opravdu povinnost nejen pro všechny dospělejší Marvel fanoušky, ale i pro ty, kteří si libují v korupcí prolezlých detektivkách s hutnou atmosférou. ()

Season 1 (2015) (S01)

1. série Daredevila má své mouchy, především až moc dlouhá stopáž u některých dílů, které mohly být kratší a nikomu by to neuškodilo, ale ten zbytek? Naprosté mistrovské dílo, ta syrovost a korupce z Hell´s Kitchen je nechutně krásná. ()

Do ringu (2015) (S01E01)

Solidní začátek jedné z nejtajemnějších Marvel postav, jsem zvědav jak se příběh rozvine, našlápnuto má skvěle. Ta atmosféra by se dala krájet. ()

Svět v plamenech (2015) (S01E05)

Ten syrový pocit jaký z každé epizody dostávám je naprosto skvělý. Děj graduje a graduje... ()

Nelson v. Murdock (2015) (S01E10)

Tohle je přesně ten díl, u kterého by neuškodilo, kdyby měl třeba 30 minut, našel jsem zde plno zbytečných a hlavně zdlouhavých scén, které by ani nemusely být. ()

Daredevil (2015) (S01E13)

Grandiozní zakončení 1. série, tohle se opravdu povedlo a závěrečný fight byl skvost! ()

Season 2 (2016) (S02)

Spousta krve, bitek, přestřelek a úžasných postav. 2. série se oproti té první zbavila zbytečných natahovacích scén a seriál tak působí více svižněji a v každé epizodě se něco stane. Hlavní záporák Punisher mi upřímně sedl více jak Fisk v předešlé sérii. Kolem a kolem se jedná o zlepšení už tak úžasného seriálu, jehož styl se už v dnešních marvel seriálech nenosí. PS: Pokud se rozhodnete po 2. sérii s Daredevilem pokračovat, doporučuji Vám nejdřív zkouknout The Defenders, které je mj. volným pokračováním právě 2. série Daredevila, a až pak přejít na Season 3. ()

Bang (2016) (S02E01)

Vše co jsme chtěli a na co jsme zvyklí jsme dostali už v první epizodě. Sweet! ()

Psi do přestřelky (2016) (S02E02)

Oproti 1. sérii mi přijde že se zde vyskytuje daleko méně výplňových scén a seriál je tak rychlejší a svižnější. ()

Halíř a desetník (2016) (S02E04)

První 4 epizody 2. série mají tak vysokou kvalitu, že bude ve zbytku seriálu těžké si tuto laťku udržet, natož jí překonat. ()

Jenom lítost (2016) (S02E06)

Ten souboj Matta a Elektry proti mafii za problikávající modré barvy v kancelářských prostorech v noci je highlight této epizody. ()

Sedm minut v ráji (2016) (S02E09)

Trochu se obávám toho naznačení na konci, aby se nám z našeho oblíbeného "street hero" seriálu nestalo ne moc uvěřitelné sci-fi. Zbytek epizody bravurní a vězeňská bitka byla na jedničku. ()

Muž v krabici (2016) (S02E10)

Pokud se před Fiskem někdo zmíní o jeho lásce, nezvládne to a stane se z něho psychicky nevyrovnaný muž. ()

Zima v Hell's Kitchen (2016) (S02E13)

Bohužel v poslední epizodě už lze spatřit mnoho WTF momentů a nejasností (Punisher na střeše nebo že se celé město včetně Mattových známých najednou sleze pod barákem, kde probíhá finální boj). Ale i tak se jedná o důstojné zakončení ÚŽASNÉ 2. série. ()

Season 3 (2018) (S03)

Až na hloupoučký a naivní konec 3. série se jedná o další kvalitní dílo, co nám netflix ještě v dobách jeho největší slávy (a kvality) v roce 2018 přinesl. Postavy uvěřitelné, děj sice pomalejší než ve 2. sérii, ale svým detektivním pojetím se podobně jako u 1. série jedná o kvalitní podívanou. Musím zde vyzdvihnout postavu speciálního agenta Nadeema, který mě už od 1. dílu bavilo sledovat. ()

Zmrtvýchvstání (2018) (S03E01)

Hodně pomalý rozjezd navazuje na děj v The Defenders, kteří nakonec skončili průměrně. Snad si tady u 3. série fanoušci spraví opět chuť. ()

Prosím (2018) (S03E02)

Fisk se vrací do ulic Hell´s Kitchen! ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

To pozvolné tempo se nese už 3 epizody a teď už je to jen čekání na to, kdy to bouchne. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí