Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (39)

Vinen (2016) (S02E08)

Zase budu možná trochu remcat, ale mně prostě přijde, že téhle sérii nechybí jen šťáva a drive, ale i sám Daredevil. Z Punishera jsem čekal, že bude vymačkáno více a Elektru jsem si zpočátku moc přechválil. ()

Sedm minut v ráji (2016) (S02E09)

Značně lepší vývoj událostí než v epizodě předchozí, ačkoli mi dost štve náznak na rozpad uskupení Nelson & Murdock. Návrat podstatné postavy první řady velmi vítaný. ()

Muž v krabici (2016) (S02E10)

Teď je to spíš o Karen a částečně Punisherovi, hůře se do příběhu dostávám tak, aby mě stále bavil. Už to chce třetí sérii. ()

.380 (2016) (S02E11)

Já musím být zase trochu přísnější. Daredevil je super seriál, ale já nikdy nebudu z těch, kteří jej opěvují jako nejlepší Marvel projekt televizního formátu. ()

Tma na konci tunelu (2016) (S02E12)

Sticka a Elektry bylo na můj vkus už moc, nechci se ale opakovat, nechám hvězdy vypovídat víc než samotný komentář. ()

Zima v Hell's Kitchen (2016) (S02E13)

Karenin voiceover na mě hodně zapůsobil, příběh se zacelil důstojně, ale budu rád za novou linku v následující sérce. Zvlášť když máme nastíněno, co nás v poslední Daredevilově štaci čeká. ()

Zmrtvýchvstání (2018) (S03E01)

Gap se zbytečným seriálem Defenders, se kterým nikdo nepolíbený o nic nepřišel, může leckoho zmást, ale opravdu jen na pár zbytečných chvil. Mnohem důležitější je blížící se návrat nekompromisního Fiska, se kterým jsme si v první sérii užili zjevně málo. ()

Prosím (2018) (S03E02)

Jsem zvědav, kdy se to skutečně rozjede, když o třetí řadě slýchám z mnoha stran jako o té nejlepší. Pětikvalty už tady asi jen tak sázet nebudu. ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

Postava Dexe vypadá, že možná zachrání jinak zatím pro mě dost bezduchou třetí sérii. A to jsem slýchal, že jde o řadu nejlepší. ()

Zaskočení (2018) (S03E04)

Stagnujeme, ale akce zase přibývá. A to je ten standard, kvůli němuž jsem u Daredevila vydržel. Na Foggyho změnu od prvních dvou sérií se mi pořád hůř zvyká, potěšila ale opět přítomnost jeho přítelkyně, u které jsem si do teď nebyl schopen zapamatovat jméno. ()

Perfektní hra (2018) (S03E05)

Už teď vím, že se nebudu řadit ty, co tenhle seroš považují za nejlepšího zástupce komiksové stáhe Marvel na televizním poli. ()

Ďábel, kterého znáš (2018) (S03E06)

Tak jo. Teď už to začíná být konečně jízda. Kéž by seriál takhle vypadal v celé své délce. ()

Následky (2018) (S03E07)

Vyšetřování v mnohem působivějším kabátě než nahánění samotného Fiska v první a obhajování Punishera ve druhé sezóně. U Nadeema si furt nejsem jistý, zda mu mám fandit nebo nikoli. ()

Nahoře a dole (2018) (S03E08)

Ani nevím, jestli mi chybí původní nerozlučná trojka, jak jedou všichni na vlastní pěst, tak nejsou tak silní a šmejdi jako Fisk nás pořád otravují svým ksichtem. Příběh kolem Bullseye mě ale fakt chytnul. ()

Odhalení (2018) (S03E09)

Rozhodně ne tak úderná epizoda jako některé předešlé, už ale disponuji porovnáním s dílem nadcházejícím a oproti němu se jedná o přímo zlatý přídavek do série. ()

Karen (2018) (S03E10)

Děj po přehoupnutí do současnosti leccos zachránil, já ale stejně budu přísnější, abych dal najevo, jak mi irituje tendence natahovat seriály do většího počtu částí skrze nežádoucí flashbacky. ()

Setkání (2018) (S03E11)

Dex s Nadeemem mě začali zajímat více než kterákoli z původních postav včetně samotného Matta, finále musím dohnat opravdu co nejdřív. ()

Naposledy (2018) (S03E12)

Doznění záležitostí o antihrdinovi Nadeemovi si zasloužilo 5. hvězdu, ani celkový sled hektických událostí, typických pro konec série, za ním příliš nezaostával. ()

Nový ubrousek (2018) (S03E13)

Možná budu jediný v davu, kdo bude následně za svůj názor ukamenován, u mě se ale Daredevil do pozice nejlepšího Marvel seriálu nezařadí, byť jsem hlavně nynější sezónu (její druhou půlku) sledoval místy až v napětí. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí