Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (97)

Pozor, křehké (2021) (S06E10)

Přestože masy to vidí obráceně, znatelně lepší epizoda (scénáristicky) oproti tragedii minule. Ani jednou jsem neměl pocit “vidím idiocii, slyším idiocii” a i když epizoda má své mouchy, má spád po celou dobu. ()

Pevnost (2021) (S06E11)

Opět došlo k nějakému prapodivnému časovému skoku (zase mám pocit, že jsem nějakou epizodu přeskočil). Postavy se nějak divně od poslední epizody přeskupily a došlo na představení další komunity vypatlanců. První co mě napadlo je: kde sakra berou tolik elektřiny? ()

Snění (2021) (S06E12) odpad!

Takže místo rozvíjení informací z minulé epizody další odpadkové artové cvičení. Fakt tohle ne.. ()

J.D. (2021) (S06E13)

Děj se sice hýbe dopředu, přesto se většinu epizody žvaní. Může za to další postava, kterou je třeba usadit a rozebírání historie Teddyho.  P.S.: Ta Dwaitova pipka je čím dál otravnější. ()

Matka (2021) (S06E14) odpad!

Prakticky od prvních pár minut bylo jasné, že půjde o otravnou žvanící epizodu. Takovou, která se reje v minulosti (takže nezájem) nebo se zabývá debilitami. Ve chvíli, kdy pipka a malá psychopatka jedou s Teddym v autě (útěk, likvidace Teddyho, cokoliv smysluplného) ale neudělají nic, epizoda se posunula okamžitě na úroveň odpadu. To co scénárista po té předvedl (celá série twistů na silnici) njen odpadní hodnocení potvrdilo. ()

USS Pennsylvania (2021) (S06E15)

Lokace epizody fenomenální a originální. Nebýt debilního sluníčkáře Morgana (co opět neudělal to co měl) dal bych plný počet. ()

Začátek (2021) (S06E16)

Jsem netušil, že ta raketa to vzala před dopadem nejdřív na cestu okolo světa. Trapáci… každopádně epizoda si pro změnu vzala za vzor Pulp Fiction a tváří se, že sledujeme několik zdánlivě nesouvisejících - velice dlouhých a užvaněných - historek. Na závěr série ultra slabé. Myšlenku a vizuál to mělo (dopady hlavic), jen cenáristicky a vyprávěním klasický FTWD odpad (“jdeme!” ..pod náklaďákem bude bezpečněji než v ponorce…). ()

Série 7 (2021) (S07)

První polovina řady má alespoň atmosféru (i když debilní scénář), v druhé polovině už zůstane jen ten debilní scénář. Druhá polovina obsahuje jedny z nejhorších epizod co jsem ve FTWD viděl. A zázračné zmrtvýchvstání Jedné staré protivné rašple je doslova trapná zoufalost. Je vidět, že seriál prostě už nemá herce co by o něj stáli, tak debilně twistuje. Více u jednotlivých epizod. ()

Maják (2021) (S07E01)

Klasické FTWD. Vizuálně a nápadem dokonalé. Scénář NESKUTEČNĚ debilní. Postávající kůň už není pro mrtvoláky lákavé sousto, ale blb v dodávce ano? Dodávku má utěsněnou ležící páskou (kvůli radioaktivnímu prachu), ale netrápí ho nechat ji otevřenou. Mrtvoláci už nejdou za hlukem generátoru?Postavy se chovají jako debilové a to jen proto, aby se scénář mohl nějak pohnout. Prostě proč? Proč zase musí být scénáristé po lobotomii? Každopádně jak se má Viktor už víme. ()

Šest hodin (2021) (S07E02) odpad!

Takže druhý díl a sledujeme další skupinu. Otravná pinda furt fňuká a prudí, dítě nonstop brečí a všichni se chovají jako totální idioti. A do toho Morgan a jeho konverzační cvičení… vizuálně atraktivní díl o ničem. ()

Cindy Hawkinsová (2021) (S07E03)

Nečekaně fokus na další skupinu (co asi bude příště?). Podle nastaveném trendu očekávám idiocii a to že po 3/4 hodině budeme tam co na začátku (tedy děj se nikam nepohne). A ono ne. Sice opět kraluje vrchol debility postav (mluví o dekontaminační komoře, aby nezanesli dovnitř radioaktivní prach, ale debil vyleze ven a nechá dekl dokořán…), ale naprosto fenomenální začátek nahrazují halucinace ochlasty na suchu. Je to sice otravné, ale ne debilní. Vypadá to dobře, dává to smysl a jediné co mi opravdu vadí je ignorance odpovědí na otázku “kdo jsou ti v maskách”. Hodně mi také vadil ten zkratkovitý závěr. Nicméně, zatím nejlepší epizoda. ()

Dýchej se mnou (2021) (S07E04)

No jéje. Čtvrtá epizoda = čtvrtá skupina. Dvě minuty a hned LOL scéna. Bába z Texasu (!?) jako první sáhne po kulovnici s křesadlovým zámkem, když má má vedle sebe na polici Winchesterovku a hromadu kotlů? Plus automaticky předpokládá, že je nabitá :D. Další LOL nastal, když vozíčkáře hledali mezí chodícíma zombie… Jako kdyby mu měla smrt spravit páteř :D. Jak moc musí být scénárista debilní, aby tohle napsal? Nebo ten souboj vedle přímého zdroje radiace (rozbité jaderné hlavice)… A jako Morgan nechal ufňukanou slepici s dítětem na ponorce samotnou? Tenhle seriál prostě už nemá šanci. ()

Až do smrti (2021) (S07E05)

Jo! Další skupina… Half-Kuger a jeho protivná pipka aka “Temní jezdci”. Si říkám… že těm koním ta radiace nevadí? Vzhledem k volně žijícím koním v Zóně je to otázka. Nicméně zpět k FTWD. Tahle dvojka najednou není tak protivná jak pamatuju a vše co se kolem nich děje má spád a smysl. Nebýt povinných drobných debilit (viz na začátku jen aby se mohl děj v polovině berličku se někam posunout), je to nejlepší epizoda (zatím). ()

Obnova (2021) (S07E06) odpad!

Jako vážně? První záběry hned vyvolají trauma z doslova NESNESITELNÝCH “točíme dokument” epizod. Jak pár sekund může totálně posrat celou epizodu. To ti patlalové nesbírají zpětnou vazbu? Už jen to, že se epizoda věnuje té krávě s kamerou (příčina nejhnusnějšich epizod seriálu) má mínusové body. Ty dostává i zcela zmatený a debilní scénář (skoky v ději, debilní zvraty, zbraně nechané na zemi za sebou…). Ty dva vojáky chtěli mrtvé, takže proto je Morgan nechal nejdřív jít, aby je mohl zabit později? To je zase scénáristický odpad. ()

Portrét (2021) (S07E07)

Jako vážně bylo nutný scénu ve výtahové šachtě natáhnout na 15 minut a “eliminaci potíží” prakticky přeskočit? Scénář opravdu využije každou chvilku jak dojem z epizody posrat. ()

Padre (2021) (S07E08)

No konečně poslední díl skládačky (epizoda nabitá informacemi). Uvidíme jak moc zůstala pipka labilní. Epizoda má pár inovací, jako “zombie kompas”, nebo popření pravidel TWD (proč asi Michonne usekala svým společníkům ruce?) a jak že dlouho trvá proměna!? Inovace o které opravdu nestojím. ()

Za mnou (2022) (S07E09) odpad!

To si děláte prdel? Místo slibované války psycho-halucinogenní užvaněná kravina bez JAKÉKOLIV návaznosti na předchozí epizodu? Idiocie chování postav je nebetyčná! Sejme Stopaře kytarou a nechá u něj ležet pušku. A proč? Protože scénář pro něj měl “vymyšlené” že zemře v debilním zvratu (a s puškou v ruce by to nefungovalo). ()

Černopláštník (2022) (S07E10) odpad!

Proč seriál ztrácí čas sledováním debila jak chytá motýla? Jak to má posunout děj k avizovanému boji o věž? Komplet celá epizoda scenáristický odpad a naprosto zbytečná podívaná. ()

Ofélie (2022) (S07E11)

Ta hloupá záminka se španělštinou mi vážně lezla na nervy. Zcela zbytečné. To že jde o vycpávku (jen abychom vystřídaly po dílech osudy všech postav). Nijak nás to ale neposouvá k očekávanému finále. A to Daniel byla jedna z nejlepších postav… teď je z něj vyšinutá troska. ()

Chlapeček (2022) (S07E12)

Konverzační cvičení s jednou debilní scénou ve sklepě a ještě debilnějším závěrem. Nevím proč jsem si hned vybavil “medvědí oblek” Homera Simpsona… Jak těžké mohlo být si jednou vystřelit? Hvězdička za “shoz” (jinak vycpávková epizoda). ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)